Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.05.2010, 20:04   #11
raf
 
raf's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Za zielonymi górami, za lasami
Posty: 1,133
Motocykl: czarny, pomarańczowe ladaco
raf jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 6 dni 10 godz 52 min 0
Domyślnie

Zazdroszczę. Ja dzisiaj tylko grillowałem.
raf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2010, 18:10   #12
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

W sobote byłem przekonany że nigdzie się nie wybiore przez weekend ale stało się inaczej, a zaczeło to się tak. Siedząc na małej imrezce dostaje sms z polskiego numeru "Nocujemy w Kvanne. Jutro Trollstigen! Masz jakieś plany? Umawiamy się?"Chwila namysłu i zastanowienia się kto to A po chwili olśnienie Majek przecież miał przyjechać. Ale czy to nie miało być za tydzieńSzybkie zastanawianie się w lekkim alkocholowym amoku nic nie pomaga. Oddzwaniam i wszystko jasne Majek już dojechał w me okolice. Szybka ustawka, muszę być na godzinę 11 w Andalsnes na Statoil. W tym momęcie zapaliła się kontrolka i odmawiam nawet drinka przeżucam się na napoje bezalkocholowe bo tego dnia trenowałem od ranaPożegnanie z znajomymi i uciekam do domku. Godzina 7.30 budzik napierdala a mi głowa pęka. Ogarniam się troche szybkie śniadanko i wsiadamy z moją Marysią na Afri jedziemy jakieś całe 250m i czekamy 3 minuty na prom. teraz jeszcze 25 rejsu i jesteśmy na stałym lądzie.mamy 127km i 2 godziny, a więc wszystko gra. Ruchu prawie nie ma więc lecimy trochę szybciejj niz to ustawa przewiduje i ca.10.15 meldujemy się na Statoil Ekipa już czeka. Przywitanko, kawka, 2 papieroski chwila zadumy nad mapa i lecimy. Na pierwszy ogień bierzemy Trollstige
ekipa.jpg
trolstige.jpg
trolstige 2.jpg
trolstige 3.jpg
widok.jpg
widok 2.jpg
trolstig 4.jpg
Ruszając w dlaszą droge pogoda nie zapowiadała się optymistyczna
mgła.jpg
Po drodze zatrzymujemy sie by obejrzeć ładną rzeczke
strumyk.jpg
strumyk 2.jpg
następne było Geiranger i przejazd drogą orłów po czym sprawdzamy tylko o której lecą promy na Helesyt i zaczynamy wspinaczkę na Dalsimbe czyli szczyt góry na wysokości 1500m npm
z którego widać całą doline Geiranger.
geranger.jpg
afri.jpg
dalsimba.jpg
dalsimba 2.jpg
było troche śniegu u góry
my.jpg
zima.jpg
ja.jpg
Pózniej zjazd na prom i 63 minuty podzxiwiania doliny z perspektywy środka fiordu
wodospad.jpg
7 sióstr.jpg
geiranger.jpg
Pózniej polataliśmy po bocznych droga i przyjechaliśmy do Alme gdzie chłopaki rozbili namioty rozpaliliśmy ognisko i gril, po czym zaczeliśmy 3 z furi czyli najepkę
I dziś rano do bracy szedłem troszkę niemrawy

Ostatnio edytowane przez Dubel : 07.06.2010 o 18:14
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2010, 19:28   #13
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Mniód malina, Panie. Ja tez tak chcę!
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2010, 09:40   #14
Andrzej_Gdynia
 
Andrzej_Gdynia's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 787
Motocykl: RD03
Andrzej_Gdynia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 10 s
Domyślnie

Skoro jesteś stałym bywalcem bocznych norweskich dróg to powiedz czy wiesz ile kosztuje ominięcie szlabanu? Opowieści o wysokości mandatów w Norwegii mrożą krew w żyłach i na mnie oddziałowują skutecznie... Jeżdziliśmy zgodnie z przepisami i wrzucalismy korony w odpowiednie dziurki przy drogach gminnych...
Andrzej_Gdynia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2010, 13:25   #15
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Andrzej_Gdynia Zobacz post
Skoro jesteś stałym bywalcem bocznych norweskich dróg to powiedz czy wiesz ile kosztuje ominięcie szlabanu? Opowieści o wysokości mandatów w Norwegii mrożą krew w żyłach i na mnie oddziałowują skutecznie... Jeżdziliśmy zgodnie z przepisami i wrzucalismy korony w odpowiednie dziurki przy drogach gminnych...
Dokładnie nie wiem ile to kosztuje bo jeszcze nie miałem "okazji" zapłacić. znajomy który w oslo jakieś 2 lata temu przejechał po Auto Pass nie mając chipa dostał kwitek do polski na kwotę 285zł. Z tego co sie orientuje to w miejscach gdzie nie ma budek a opłaty pobierane są automatycznie przez chip bądż też wysyłany rachunek do domu to na polskie blachy nic ci nie przyjdzie. Jednak jeśli jest takowy punkt poboru opłat gdzie mozna zapłacić gotówką lub karta to nie polecam pędzenia po Auto Pass. Co do mandatów to faktycznie są one bolesne i potrafią zrujnować budżet. dodam jeszcze tylko że zarówno w Szwecji jak i w Norwegi można iść do więzienia za przekroczenie prędkości x2 . A wbrew pozorą dużo nie trzeba bo wystarczy 60km/h na ograniczeni 30km/h. Sam nie jestem jakoś szczególnie przepisowy jednak staram sie bardzo uważać. Głównie trzeba się pilnować na głównych drogach choć i na tych drogach spotkać Policje z radarem to święto. W norwegi nie ma policji chowającej się za krzakami bądz w przystanku autobusowym
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2010, 17:18   #16
fazi
zfazowany
 
fazi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: wierzchucino
Posty: 224
Motocykl: RD07
fazi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 1 godz 21 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Dziś znów udało mi się troche pokulać po Norwegi. Przy okazj chciał bym pozdrowić forumowego kolege z którym się dziś spotkałem. oto pare fotek z dzisiejszego wypadu:
Dzieki Dubel i tez oczywiscie tez pozdrawiam,teraz jestem na Stordzie
__________________
Nieważne czym,wazne jak jeżdzisz.
fazi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.06.2010, 13:20   #17
Ronin
 
Ronin's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 713
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Ronin jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 22 godz 47 min 16 s
Domyślnie

Dubel, dzięki za zdjęcia
kontynuuj wrzucanie utwierdzam się w przekonaniu, żeby pojechać do Norwegii w przyszłym roku

Ronin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.06.2010, 21:45   #18
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin Zobacz post
Dubel, dzięki za zdjęcia
kontynuuj wrzucanie utwierdzam się w przekonaniu, żeby pojechać do Norwegii w przyszłym roku

Warto warto
Co prawda troche się zaniedbałem bo tydzień temu aparatu zapomniałem ale obiecuje jeszcze to naprawić. Dziś natomiast dowiedziałem się gdzie jest fajna miejscówa na duże seje (czerniaki) i troche się pobawiłem z sztukami między 5-7kg Frajda niesamowita Jak by ktoś był w okolicach to zapraszam łódka jest dostępna
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2010, 16:43   #19
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

No i skończylo się rumakowanie
Styki się skończyły a zapasowych zapomniałem i leżą sobie spokojnie w Pl
Więc tak niestety kończy się ta moja krótka historia w tym roku ale ciąg dalszy nastąpi już za rok
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2010, 00:49   #20
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Nie ma tak łatwo. Grawitacyjnie zasilaj i bierz się do dalszego relacjonowania.


Radź se czarnuchu .
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moja przygoda z Królową z moich snów. JacaBaca Motocykl Forumowicza 16 21.04.2022 09:53
Coś na deszcz czyli mała, długa podroż z Krakowa nad morze Dunia Kwestie różne, ale podróżne. 12 15.05.2013 06:19
Wyjazd do Rumuni-nieudana misja,lekcja zyciowa betu Kwestie różne, ale podróżne. 36 24.07.2012 09:05
Jak na razie konczy sie przygoda ktora.... Robertbed Inne tematy 3 17.04.2009 18:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.