Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.06.2020, 12:01   #1
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 1 godz 37 min 56 s
Domyślnie Przegląd techniczny

Podzielę się z z wami informacją że właśnie zostałem przestępcą. Powodem jest zaniedbanie diagnosty podczas przeglądu technicznego. Otóż pacjent Honda Accord, która jest zarejestrowana na mnie wymagał zrobienia badania akurat w trakcie pandemii. Młody pojechał na stację, zrobił przegląd i zamknął temat. W ubiegłym tygodniu dupnęła go Policja za speed, zabrała prawko bo 104/50 i zaczęła szukać dziury w doopie w kwitach. No i znalazła.

Okazało się, że po pierwsze podczas rejestracji ktoś wpisał w dowód i kartę pojazdu że auto ma hak, którego tam nigdy nie było . Po wtóre okazało się że mam przekręcony licznik. Pokazywał o 4000 km mniej niż w CEPIKu.

Cyrk jak cholera. Wezwali jakiegoś diagnostę, który wystawił jakiąś posraną ilość kwitów, jeździli z młodym w kółko żeby sprawdzić czy licznik się kreci. No kręci. Ustalili tyle że licznik kręci czyli został cofnięty.

Pomijam fakt że idiotyzmem byłby fakt cofnięcia licznika o 4000 km przy przebiegu ok 220 kkm ale fakt jest faktem.
Dowód oczywiście zabrano (a właściwie zablokowano) bo fizycznie go mam. Na drugi dzień pojechałem do diagnosty (tego co się pomylił) ale tutaj zonk bo system im pracował w trybie awaryjnym i nie mogli dokonac korekty. Wycieczka na drugą stację disgnostyczną gdzie diagnosta wpisał prawidłowy przebieg oraz informację że haka nie ma.

Z tymi kwitami udałem się na Policję (dowolny komisariat) żeby odblokować dowód bowiem jak jest zablokowany to nie można dokonać np. zbycia pojazdu. Sprawa na policji zajęła minutę. Pokazałem kwit z badania, koleś coś tam wpisał w systemie i zeznał że jest OK.
Potem wycieczka do WK żeby wykreślić zasrany hak z dowodu i KP.
Załatwione.

To tak informacyjnie, żebyście zwracali uwagę co te matoły wpisują w te kwity bo mylą się ponoć na potęgę a potem mogą być problemy bowiem mimo, że walnął się diagnosta to potencjalnym przestępcą stałem się ja.

Tutaj garść informacji.

https://www.auto-swiat.pl/porady/pra...zienia/y1cpb0p
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2020, 12:26   #2
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,617
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 7 godz 10 min 4 s
Domyślnie

Wyrazy wspolczucia. Ciekawe, czy skasowali historie blednie utworzona, czy zostanie to jako element odstraszajacy potencjalnego nabywce w przyszlosci...
No a mlody sie nie popisal...
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2020, 12:27   #3
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 473
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 14 godz 38 min 18 s
Domyślnie

Myślę że chcieli młodzianowi solidnie dołożyć i tak jak piszesz szukali miodu w pupie.
Co do badań to rzeczywiście trzeba patrzeć co tam diagnosta wpisuje zwłaszcza przebieg , bo potem mogą być jaja które w złych okolicznościach przeradzają się w poważne problemy.
Ale sami też mamy sporo za uszami , ja na ten przykład ciągam se przyczepę lekką o dmc 750 kg , autem które ma w dowodzie w pozycji Q2 - 700 kg. Moja beztroska trwała ponad 4 lata , aż do momentu kiedy mojemu koledze policjant uświadomił że tak nie nada. Przez cały ten czas zyłem w nieświadomości mimo że dowód noszę zawsze ze sobą
szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2020, 12:31   #4
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 1 godz 37 min 56 s
Domyślnie

Sprawa jest wyprostowana a piszę o tym bowiem wielu z nas jest przedsiębiorcami i gdyby przez taki błąd diagnosty wydano zaocznie wyrok to startując w przetargu publicznym możemy mieć mały zonk z uzyskaniem kwitów z KRK.
Młody rzeczywiście nie błysnął ale kto z nas błędów w młodości nie popełnił niech pierwszy rzuci kamieniem. Nauczkę będzie miał bo całe wakacje bez pojazdu a do tego -500 pln na koncie też zabolało.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2020, 12:35   #5
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,545
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 5 dni 20 godz 35 s
Domyślnie

Mój diagnosta zawsze spisuje sam przebieg.

Ale z tym hakiem to niezły numer. Będzie miał diagnosta nauczkę i na pewno następne auta będzie rzetelniej sprawdzał...
Młody też przykozaczył po całości
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2020, 12:40   #6
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 1 godz 37 min 56 s
Domyślnie

Diagnosta przebieg spisywał sam. Po prostu się pomylił. Te przepisy są idiotyczne i tyle. Jak ktoś będzie chciał licznik cofnąć to cofnie i za 5 dyszek podbiją mu na stacji wymianę licznika.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2020, 12:41   #7
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 473
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 14 godz 38 min 18 s
Domyślnie

Rzeczywiście taki scenariusz nawet mi przez myśl nie przeleciał. A młodzianowi to się malucha kupuje i po problemie , 104 by nie osiągnął . Współczuję mu i rozumiem sam w jego wieku miałem ... malucha . U mnie nowy narybek rusza na drogi od pażdziernika .

Ps . Zdecydowanie malucha kupię , nie bitego , nie pordzewiałego , ze zdrowym resorem , przegubami , lizakiem skrzyni ....
szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2020, 12:48   #8
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 1 godz 37 min 56 s
Domyślnie

Na malucha nie zgodziła się kobita bo niebezpieczny. W sumie to się zgadzam. Do tego przyzwoita sztuka to około 5 tysi a za tyle to juz jest w czym wybierać.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2020, 12:55   #9
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,417
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 31 min 16 s
Domyślnie

Emek, dobrze, że się udało w sumie dość łatwo to odkręcić, ale faktycznie może być niewesoło.

szarik, ja bym nie kupował dzieciakom malucha. Nie musi to być zaraz 200 konny potwór, ale powinien dać radę spokojnie utrzymywać tą samą prędkość co inne pojazdy w sznurku. Inaczej się robi niebezpiecznie bo wszyscy Cię wyprzedzają.
Poza tym, faktycznie jest dobrze kiedy strefa zgniotu w aucie kończy się na silniku, ale on nie powinien być wtedy z tyłu ...
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2020, 13:02   #10
PokemonTC
 
PokemonTC's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Dziki Wschód (podlasie)
Posty: 351
Motocykl: RD07B
PokemonTC jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 6 godz 47 min 3 s
Domyślnie

Co do zatrzymania dowodu rej. jeżeli chodzi o przebieg to winny jest nowy bzdetny przepis 306a kk. Teraz sprawdzają podczas kontroli przebieg pojazdu i jak nie zgadza się z CEPIK to dowód do wora. Teraz i tak się to uspokoiło bo w niektórych powiatach obligatoryjnie zabezpieczają pojazd na parkingu strzeżonym albo oddają na przechowanie właścicielowi i nie możesz go zbyć do czasu zakończenie postępowania a w myśl przepisów to jest śledztwo i trwa to czasami dłuuuuggggoooo. W większości przypadków jest to błąd diagnosty bo źle spisał albo zapamiętał licznik. A zawsze po dupie dostanie biedny użytkownik bo wizyty na stacji kontroli, policji i wydziale komunikacji będą raczej niezbędne.
PokemonTC jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przegląd techniczny za granicą?? killjoy Kwestie różne, ale podróżne. 0 27.07.2015 17:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.