Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Mała Afryka - CRF 250/300 Rally i L > Dział ogólny

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.09.2023, 11:48   #811
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,209
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 23 godz 47 min 18 s
Domyślnie

Plus 5. I czerwone :-)

Paczka z Tajlandii leży na cle, powinna dojść w przyszłym tygodniu. Kolega zamówił wydech MotoX V1, dam znać jak to wszystko siądzie.
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2023, 13:42   #812
husa521


Zarejestrowany: Jul 2021
Miasto: KUJ-POM
Posty: 50
Motocykl: Honda CRF 300L
husa521 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 10 godz 58 min 33 s
Domyślnie

Ile km wytrzymał łańcuch ?
husa521 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2023, 14:50   #813
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,209
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 23 godz 47 min 18 s
Domyślnie

18k. Ale ostatnie 3-4k to straszna lipa, pozapiekane ogniwa, zerwana ori prowadnica (dałem Acerbisa), tarabani jak głupi i gubi naciąg zaraz po ustawieniu. Zobaczymy jak ten złoty a skromny DID.
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2023, 15:08   #814
dzinks
 
dzinks's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 1,284
Motocykl: CRF1000L
dzinks jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 6 godz 20 min 42 s
Domyślnie

Myślałem też o zmianie pelnego wydechu że względu na kg. Czasami zabieram sakwy miękkie i wtedy, po zmianie wydechu nie bylo by oryginalnej osłony na wydech.

Czy ktoś przerabiał temat? Dodatkowe 2 osobny alu?
dzinks jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2023, 20:25   #815
Tomasz eS


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Poznań
Posty: 14
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Tomasz eS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 14 godz 50 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dzinks Zobacz post
Myślałem też o zmianie pelnego wydechu że względu na kg. Czasami zabieram sakwy miękkie i wtedy, po zmianie wydechu nie bylo by oryginalnej osłony na wydech.

Czy ktoś przerabiał temat? Dodatkowe 2 osobny alu?
Ja zamontowałem oryginalną osłonę na wydechu MotoX. Łatwa robota.
Są też niezależne osłony na wydech pod sakwy miękkie.
Tomasz eS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2023, 14:18   #816
janina


Zarejestrowany: May 2022
Miasto: Malbork
Posty: 18
Motocykl: crf300l
janina jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 37 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Danny Zobacz post
Co tu tak cicho? Modyfikujecie coś te swoje czysetki? Może chociaż jakaś złota keta?
YSS MZ456-415TR na obrazku? Wymieniony? Jak wrażenia?
janina jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.09.2023, 10:01   #817
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,209
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 23 godz 47 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał janina Zobacz post
YSS MZ456-415TR na obrazku? Wymieniony? Jak wrażenia?
MZ456-405TR, zastanawiam się jeszcze czy montować czy próbować wymienić na 415 bo zamówiłem dokładnie to co ma kolega a dopiero potem zacząłem temat zgłębiać i wyszło że to wersja obniżona o 1 cm.

Wrażenia zatem na razie tylko z krótkiej przejażdżki. Zawias dużo sztywniejszy niż OEM ze sprężyną progresywną Hyperpro (a w porównaniu do ori sprężyny to już w ogóle musi być kosmos). Ładnie wybiera nierówności, moto lepiej się napędza na nierównym podłożu typu tarka. Dla mnie najważniejsza różnica to jazda techniczna - przejechałem się krętym, pochyłym i wyboistym singlem, moto idzie jak po sznurku bo tyłek już tak nie odskakuje dzięki tłumieniu odbicia. Według mnie na technicznych odcinkach lub w kiepskich warunkach (a takie za chwilę przyniesie jesień) będzie dzięki temu dużo bezpieczniej - i to była dla mnie główna motywacja do zakupu. Mam jeszcze hipotezę że po zmianie nie będę musiał aż tak aktywnie pracować sprzęgłem/gazem/kompresją na wybojach bo zawias dużo więcej wybierze - co dobrze wpłynęłoby np. na żywotność napędu. No ale żeby to potwierdzić to muszę na tym zrobić jakieś kilkaset km. Wrócę do tematu niebawem.

A w międzyczasie zaczynam powoli montować to co tam kurierzy nazwozili. Na pierwszy ogień poszła dźwignia zmiany biegów z Aliexpress, potem przy okazji wymiany uszkodzonych handbarów wymieniłem też gripy. Dźwignia siadła super, mogłem przy okazji wyregulować wysokość bo jakoś nigdy nie chciało mi się zdejmować osłony zębatki żeby móc to zrobić, podniosłem ją zatem o jeden ząbek, ramię i końcówka są dodatkowo dłuższe o jakiś 1 cm i w efekcie zmiana biegów w butach MX to teraz sama przyjemność. Gripy jak gripy, w MTB używam i chwalę sobie Odi Rogue, jak się zorientowałem że robią też te gripy do MX to postanowiłem spróbować.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg IMG_6498.jpeg (354.5 KB, 19 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg IMG_6500.jpeg (443.2 KB, 19 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg IMG_6503.jpeg (348.8 KB, 18 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg IMG_6504.jpeg (371.0 KB, 17 wyświetleń)
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.09.2023, 23:25   #818
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,209
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 23 godz 47 min 18 s
Domyślnie

Dzisiaj znów trochę podłubawszy. Jeśli zastanawiacie się nad zakupem osłony chłodnicy to długo się nie zastanawiajcie bo jeśli przynajmniej raz padliście na prawą stronę to Wasza chłodnica najprawdopodobniej wygląda nie lepiej niż moja.

Zdecydowałem się na produkt Yamoto, wygląda pancernie i raczej będzie dobrze chronić pozostałości ale jest kilka drobnych zgrzytów przy montażu.

Pierwszy to obejma którą montuje się na ramę, w moim przypadku jej wewnętrzny element styka się ze zbiornikiem, nie wiem jak to zapracuje przy wibracjach a dodatkowo górna śruba mocująca przy mocniejszym skręceniu obejmy też może wejść w kontakt ze zbiornikiem. Nie wiem o co chodzi, na tajskich filmach z montażu wygląda że jest tam 1-2 mm dystansu, może taka uroda mojej sztuki. Dałem kawałek dętki

Drugi to mocowanie dolnej części osłony do samej chłodnicy, razem z osłoną dostarczana jest dłuższa śruba i aluminiowy dystans ok. 12mm ale w moim przypadku odkształcona po dzwonach chłodnica była odsunięta o jakieś 3 cm, trochę poprawiłem szczypcami ale i tak trzeba się było nagimnastykować żeby złapać gwint a na koniec mam wrażenie że większość dystansu zniwelowało odkształcenie się dolnej części osłony przy dokręcaniu. Całość po dokręceniu jest stabilna ale do fabrycznego spasowania to temu wszystkiemu trochę brakuje.

Trzeci to doprowadzenie górnej części osłony do prawego przedniego plastikowego panelu, a raczej brak takiego doprowadzenia. Po montażu zostaje wolne jedno ucho w górnej części tego panelu, wcześniej był on przymocowany plastikowym pinem do plastikowej osłony chłodnicy, trochę to pachnie jakimś pójściem na skróty.

Żeby temu oddać co należne, po skręceniu całość robi bardzo solidne wrażenie i w sumie żałuję że nie kupiłem tego wcześniej.

Skoro już prawa strona motocykla była wyeksponowana to przy okazji zrobiłem szybki serwis układu oddechowego.

A na koniec, w celu zbalansowania czerwieni po obu stronach motocykla, zamontowałem chiński pedał hamulca.

Zawias jedzie. Size does matter. Jednak wymieniam na 415.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_6877.jpg (1.11 MB, 25 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_6881.jpg (914.6 KB, 24 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_6884.jpg (526.0 KB, 23 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_6887.jpg (1,019.7 KB, 23 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_6888.jpg (981.9 KB, 23 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_6891.jpg (880.2 KB, 22 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_6892.jpg (840.4 KB, 23 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_6890.jpg (860.4 KB, 24 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_6895.jpg (656.6 KB, 26 wyświetleń)
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.09.2023, 06:57   #819
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

to ile już tam masz nakulane na tej swojej CRF?

ja już sswojej się pozbyłem ale dla Was, dłubaczy, mam taką poradę ostrzeżenie dotyczące tych tjuningowych klamek hamulca i sprzęgła. w ostatni wyjazd przed sprzedażą nie dość, że przyj..bałbym na winklu na mokrym na tych oryginalnych gumach to dodatkowo wykręciła mi się dolna śruba z tej pośredniej osi obrotu na klamce hamulca a górna śruba zaczęła się wysuwać do góry od wibracji - brakowało tylko, żebym tego nie zauważył i byłby klops w najmniej odpowiednim momencie.

polecam te śruby skręcić na loctite na tzw zaś.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.09.2023, 09:36   #820
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,209
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 23 godz 47 min 18 s
Domyślnie

Nieco ponad 18k km w dwa lata. Afra w tym czasie 10k km, muszę popracować nad wyrównaniem tych proporcji.

Thx za hinta z klejem, w Afryce mam tą łamaną klamkę hamulca w zasadzie od nowości i żadna śruba nie odeszła ale dla pewności potraktuję to loctitem przy najbliższym dłubaniu.
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Modyfikacje Husqvarna 701 7Greg Husqvarna 701 466 20.04.2024 22:50
Modyfikacje przy DCT mdxmd NAT - Warsztat 30 03.04.2019 10:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.