Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.08.2015, 22:25   #1
jez


Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 30
Motocykl: RD07
jez jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 godz 53 min 45 s
Domyślnie Regulacja zaiweszenia przód i tyl

Witam
Od dziś jestem właścicielem Afri. Poprzedni właściciel był wyraźnie wyższy ode mnie (mam 174cm wzrostu) i obecne ustawienie (wysokość) zawieszenia) była dla niego odpowiednia. Dla mnie z kolei owe nastawy są za wysokie- mam trudności z przesuwanie motocykla siedząc na nim, gdyż choć dotykam stopami ziemi, to jednak nie czuje się penie (cofanie moto do tylu to solidny wysiłek). Rozumiem, że tylne zwieszenie obniża się poprostu poprzez odkręcenie nakrętki ściskającej sprężynę (podajcie Forumowicze owe czynności, które trzeba wykonać), a czy można obniżyć przednie amory w modelu Rd07? Jak to zrobić.
Z góry dziękuję za pomoc.

Ostatnio edytowane przez jez : 30.08.2015 o 01:24
jez jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.08.2015, 23:38   #2
gerard36856


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Emigracja. Hamburg
Posty: 293
Motocykl: RD07
gerard36856 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 14 godz 44 min 52 s
Domyślnie

mozna obnizyc. ale NIE OBNIZAJ ZA OSTRO. sprawdzilem to na własnym duspku. który masz rocznik Afry? w 1993 jest jeszcze pierscien na którym opiera sie amortyzator w kielichu 2 czesciowy - zbyt mocno se obnizylem - zluzowalem napięcie wstępne, i przy wywrotce wypadł mi ten pierscien a caly motocykl klapnął 5cm nizej, bo amortyzator wpadł do kielicha, mocowanie/jarzmo do kielicha.

najmądrzej jest wyciagnac amortyzator na stół i skręcic, a nie na motocyklu reuglowac. bo ciezar motocykla sprawia ze nie czuc czy juz nie zluzowalo sie za bardzo sprężyny. zrobilem tak, niestety dopiero za drugim razem. robota prosta, sprobuj sobie.
są też kości obnizające do zawieszenia, niestety koszmarnie kosztowne (500-600zlotych).

podobno da się 2-3cm obnizyc kanapę samą, wysylajac do kolegi z forum 'zetjohny'. zaplanowalem to na zimę. podeślę i zobacze jak wyjdzie. na forum wszyscy chwalą.

cofanie jest przykre, poza asfaltem zwłaszcza. jeydna radą której potrafie udzielic, to cofac jak najmniej
a w miare przypływu wprawy, wzrasta poczucie pewnosci. afryka jest dość trudna w manewrowaniu. mialem okazje pchac harleja elektre, i nie wydawalo mi sie to trudniejsze niz pchanie afry wysoko są te kilogramy wszystkie.. a w harleju niby grube 100kg wiecej, ale tuż nad ziemią. nie czuc tego tak.

podobno mozna coś-tam obnizyc przód przesuwając półki. podobno. zmienia sie geometrai motocykla, dałem sobie spokój.
no i światła po obnizeniu tylu swieca w czubki drzew, trza skorygowac - demontaż czachy całej i śrubeczki.

tylko czubkami palców sięgam. na asfalcie zupelnie starcza. a w piachu i tak podparcie się nic mi nie da bo sprzęt za ciężki. jak mam leżeć - to będę leżał
parę lekcji pokory i jest trochę lepiej

Ostatnio edytowane przez gerard36856 : 29.08.2015 o 23:41
gerard36856 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.08.2015, 23:57   #3
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

Na całkowicie rozprężonym przodzie wyzeruj ciśnienie zaworkami w korkach.
Napięcie wstępne tyłu ustaw tak żeby przy przejeżdzaniu na stojąco przez próg zwalniający przy prędkości 60-70 km/h tył nie "kopał Cię w tyłek" czyli nie podskakiwał na nierównosci.
Tyle jeśli chodzi o regulację. Reszta to ćwiczenia bo RD07 to naprawdę nie jest wysoki motocykl.
Z cofaniem ciężkiego motocykla siedząc na nim to każdy ma problem, lepiej zsiąść, oprzeć go sobie na biodrze i wtedy cofać.

Dziewczyna na tym zdjęciu jest sporo niższa od Ciebie, a afryka która stoi obok jest jakieś 5 cm dźwignięta na zawiasie i nie zauważyłem problemów

__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr

Ostatnio edytowane przez bicio : 30.08.2015 o 00:15
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2015, 01:11   #4
sluza
 
sluza's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Bialystok I Akalice
Posty: 1,694
Motocykl: AT RD07a; XR600R
sluza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 11 godz 42 min 56 s
Domyślnie

ściśnij spręzynę na tylnym i to tyle co możesz zrobić. Wyzerowanie ciśnienia w przednich nic nie zmieni jeśli chodzi o wysokość. Bez znaczenia czy wyjmiesz amor czy postawisz na centralce. Jak wyjmiesz amor to musisz mieć czym ścisnąć spreżynę. Płaski wkrętak w rękę i lecisz.
sluza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2015, 01:40   #5
jez


Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 30
Motocykl: RD07
jez jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 godz 53 min 45 s
Domyślnie Regulacja zawieszenia przód i tył

Dzięki bardzo wszystkim za odpowiedzi. Faktycznie owe kilogramy Afri wkomponowane zostały w nią wyjątkowo (hm jak to nazwać) "nieporęcznie". Ja także kilka razy pchałem choppera i to cięższego, natomiast był to wysiłek o wiele efektywniejszy niż w przypadku Africi. Cóż, zachorowałem na Afri i na pewno się z nią "dogadam". Miłość wymaga poświęceń- wzajemnego poznania się i pracy nad związkiem, na co jestem gotów
Uzupełniam - moja Afri jest z 1995r. i jak już pisałem jest to model RD07. Rozumiem, że jeśli chodzi o tył, to luzuję przeciwnakrętkę (trzeba użyć pręta do pobijania-takgdzieś wyczytałem) i ściskam sprężynę tj. ściskam nakrętkę, którą następnie kontruję przeciwnakrętką, czy z amortyzatorem gazowym też coś trzeba jednocześnie zrobić? Na co mam zwrócić uwagę, by "nie przegiąć" w owym obniżaniu?
Jeśli chodzi o przód, to rozumiem, że nie da się w żaden sposób obniżyć moto na lagach?
jez jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2015, 07:53   #6
Łokciu
Ortodoks Afrykański
 
Łokciu's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 219
Motocykl: RD07a/LC4
Przebieg: Walczę
Łokciu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 18 godz 8 min 8 s
Domyślnie

Sprężynę z tyłu masz rozprężyć, rozkręcić bo jak skręcisz to masz wyżej i twardo
__________________
アフリカは女王です


Afryka to nie żubr, żeby ją trzymać pod ochroną, a blizny zdobią wojownika....
Łokciu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2015, 10:00   #7
gerard36856


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Emigracja. Hamburg
Posty: 293
Motocykl: RD07
gerard36856 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 14 godz 44 min 52 s
Domyślnie

no wlasnie, masz ją rozprężyc ostatni centymetr gwintu to juz jest LUZNA sprezyna! nie wolno tak wysoko odkręcac bo wsyzstko bedzie luzne.

sprezyny nie trzeba sciskac zeby zalolzyc. zostaje jeszcze 1cm gwintu na nakrętkach koronowych do odpuszczenia - i sprezyna JUZ jest luzna. nie potrzeba sciagacza. nie strzeli Ci w dziób. da sie banalnie zalozyc, bo dopiero nakrętki ją sciskaja. sam blem zaskoczony i nei potrzebnie fristajlowałem jakis ordynarny ściągacz do sprężyn o tak malej srednicy

zamiast pręta... to lepiej użyj kluczy hakowych. szkoda rozmiażdzać pierscienie. ja po mojeje wywrotce i wypadnietym pierscieniu poczestowalem go na stole loctitem. nie wiem czy słusznie, ale zrobilem to

a z kilogramami? to ze są wysoko sprawia ze latwo sie wywalic, przynajmniej mi. z tylu mam anakee2, i afryka na jedynce ma tyle momentu ze łatwo łapie uślizg na blocie czy piachu, staram sie na dwójce jezdzic jest łągodniejsza. uslizg - tyl ucieka na bok, i jesli swojego ciała nie skoryguje na czas to silnik i zbiornik paliwa mocno ciągną do ziemii raz udalo mi sie wyratowac jakims intuicyjno-przypadkowym przeciwskrętem i jeszcze afryka wstala z tak kiepskiej pozycji, aż mnie zaskoczylo

Ostatnio edytowane przez gerard36856 : 30.08.2015 o 12:16
gerard36856 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2015, 10:49   #8
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

@śluza dopompowanie powietrza z przodu zmniejsza negatywny skok zawieszenia więc jak poprzedni właściciel był wysoki to mógł sobie tam dmuchnąć trochę, stąd moja uwaga o zerowaniu ciśnienia
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2015, 23:53   #9
MaRP
Dołączył: 28.5.2006
 
MaRP's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW...83...?
Posty: 864
Motocykl: RD07a
MaRP jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 10 godz 15 min 45 s
Cool

Cytat:
Jeśli chodzi o przód, to rozumiem, że nie da się w żaden sposób obniżyć moto na lagach?
Przecież możesz wpuścić lagi w półkę, jeżeli masz taką potrzebę.
Masz najniższą Afrykę (jeżeli siedzenie jest nie kombinowane), a na tym forum są niżsi i dają sobie radę; nabierzesz trochę doświadczenia i będzie dobrze.
Jak za mocno poluzujesz tylne zawieszenie, to będzie się źle prowadzić.

Tytuł wątku też dobrałeś nieszczęśliwie, bo nie pytasz tak naprawdę o regulację zawieszenia (co jest związane z prowadzeniem motocykla) a jego obniżeniem.
Skoro masz RD07, to zmień w ustawieniach model motocykla, bo to jest trochę mylące


Szukanie na forum nie boli:
http://africatwin.com.pl/showthread....ht=obni%BFenie
__________________
Navigare necesse est vivere non est necesse.

Ostatnio edytowane przez MaRP : 30.08.2015 o 23:57
MaRP jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2015, 20:37   #10
jez


Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 30
Motocykl: RD07
jez jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 godz 53 min 45 s
Domyślnie Regulacja zawieszenia przód i tył

Witajcie
Rozprężyłem sprężynę (jak to brzmi)z tyłu i moto chyba stało się zbyt miękkie i solidnie nim buja o czym informowali mnie, że tak może się stać, Forumowicze. Cóż trzeba będzie trochę ja "spiąć". Dopytam jeszcze o szczegóły tego o czym pisał przedmówca. Na czym polega wpuszczenie lag w półkę? (z góry wybaczcie być może banalne pytanie).
jez jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
regulacja zaworow solo1972 Regularne czynności serwisowe 48 27.07.2019 18:33
SAG - regulacja zawieszenia przód, tył DrSpławik Rama, zawieszenia, napęd 14 18.04.2018 12:32
Regulacja zaworów 7Greg Regularne czynności serwisowe 126 29.11.2017 08:57
regulacja mieszanki - faq? Evvil Uklad paliwowy i wydechowy 5 09.09.2012 16:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.