Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.07.2012, 09:15   #11
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Mi też coś ostatnio ściąga TA leciutko w prawo jak puszczę kierę. Mi się wydaje, że to przez oponę bo dobiegł już jej kres. Zmienię oponę to dam znać czy coś się zmieniło. Sprawdź sobie swoją bo moja np nie jest równo wytarta z obu stron. Widać, że prawe zakręty domykam lepiej bądź częściej się trafiały Do tego dochodzi rodzaj drogi (musi być lekko pochylony, żeby woda spływała z drogi na pobocze) i boczny wiatr.
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2012, 10:57   #12
panzer
 
panzer's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Lodz
Posty: 117
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
panzer jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 18 godz 55 min 23 s
Domyślnie

Mam podobną sytuacje - jak puszcze kiere to ciągnie lekko w prawo. Robiłem taki test: stawiam moto na centralce, dociskam tył żeby przednie koło było w górze. Ustawiam kierownice prosto i puszczam. Zawsze ją skręca w prawo. Nawet przy lekkim wychyleniu kierownicy w lewo po puszczeniu przerzuca ją na prawo. Łożyska główki były sprawdzane. Może lagi w pólkach cos źle leżą...
panzer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2012, 11:04   #13
Reinchardt
RENIA
 
Reinchardt's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Lubartów
Posty: 406
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
Reinchardt jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 22 godz 11 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał panzer Zobacz post
Mam podobną sytuacje - jak puszcze kiere to ciągnie lekko w prawo. Robiłem taki test: stawiam moto na centralce, dociskam tył żeby przednie koło było w górze. Ustawiam kierownice prosto i puszczam. Zawsze ją skręca w prawo. Nawet przy lekkim wychyleniu kierownicy w lewo po puszczeniu przerzuca ją na prawo. Łożyska główki były sprawdzane. Może lagi w pólkach cos źle leżą...
Rollgaz ma 2 linki a sprzęgło jedną? Ale podejrzewam, że podczas jazdy nie ma to raczej znaczenia
__________________
Rain chaser
Reinchardt jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2012, 11:20   #14
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

W czasie jazdy to koło samo się przechyla raz w lewo, raz w prawo. Dzięki temu motocykl jedzie i się nie przewraca Co do mojej wcześniejszej odpowiedzi, to mam 2 tarcze a nie jedną z przodu i wcześniej moto po puszczeniu jechało prosto, teraz lekko znosi w prawo. Właśnie odebrałem opony to jak zmienię dam znać.
Ps. mam jeszcze jedną teorię: a mianowicie wątroba jest po prawej stronie, jak się pije to wątroba puchnie i zmienia nam się środek ciężkości. Wniosek, przestańcie tyle chlać to moto będzie jechało prosto
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2012, 12:18   #15
Genek
 
Genek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Wlkp.
Posty: 391
Przebieg: rosnący
Genek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 6 godz 39 min 31 s
Domyślnie

Sprawdzę patent z puszczeniem kiery na centralce. Dodam tylko, że tylnego touranca mam starego, ale bieżnik ok, więc póki co go dojadę i później będę brał opony pod uwagę. Chociaż jak puszczę kierę to ciałem tak średniawka zniwelować to znoszenie.
Moto jest obniżone na tylnym amorze, ma akcesoryjną kość, ale nie sądzę by to było przyczyną.
Genek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2012, 12:25   #16
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 42 s
Domyślnie

Oprócz drobiazgow sa dwie przyczyny..tylne lub przednie kolo żle ustawione. Tylko dlaczego? Rama, półki, wahacz? Czy tylko regulacje. Czasem po malym strzale przestawiaja sie w pólkach lagi, zwlaszcza jak były rozbierane i kiepsko skręcone.....Może warto poluzowac by się rozpręzyły i znów dokręcić...
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2012, 12:33   #17
Genek
 
Genek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Wlkp.
Posty: 391
Przebieg: rosnący
Genek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 6 godz 39 min 31 s
Domyślnie

koło tylne dobrze ustawione, tzn dystanse są na tych samych ząbkach, no chyba,że jakoś inaczej się ustawia ja na moto żadnego strzału nie miałem, wierz mi wizualnie nie ma się do czego doczepić. kurde nie podobno...
Genek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2012, 12:57   #18
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Genek Zobacz post
koło tylne dobrze ustawione, tzn dystanse są na tych samych ząbkach, no chyba,że jakoś inaczej się ustawia ja na moto żadnego strzału nie miałem, wierz mi wizualnie nie ma się do czego doczepić. kurde nie podobno...
W Mauretani kolega wygrzmocił na dziurze przy 90 km/h .Zerwało oponę, przkrzywiło lagi, pokrzywiło półki, wyłamało przedłużenie lagi...Po rozlużnieniu półek i zdjeciu łacznika pod błotnikiem(nie szlo go potem dokręcić) , zawiecha zaczęła "normalnie " pracować a moto nie ściągało...Afri przeżyje największy dzwon i zyje nadal- ramę jest bardzo trudno uszkodzić. Ale latwo jest źle poskręcać lagi, zwłaszcza jak nie są w 100% proste... Male skrzywienie lagi nie musi być odczuwalne
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2012, 13:47   #19
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 21 min 27 s
Domyślnie

I to naprawdę była Afryka a nie psujący się KTM?
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.08.2012, 10:22   #20
panzer
 
panzer's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Lodz
Posty: 117
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
panzer jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 18 godz 55 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał panzer Zobacz post
Mam podobną sytuacje - jak puszcze kiere to ciągnie lekko w prawo. Robiłem taki test: stawiam moto na centralce, dociskam tył żeby przednie koło było w górze. Ustawiam kierownice prosto i puszczam. Zawsze ją skręca w prawo. Nawet przy lekkim wychyleniu kierownicy w lewo po puszczeniu przerzuca ją na prawo. Łożyska główki były sprawdzane. Może lagi w pólkach cos źle leżą...
Problem rozwiązany Ale... najpierw zmieniłem i wyważyłem opony, potem poluzowałem lagi w półkach i skręciłem na nowo. To wszystko nic nie dało, ściągało dalej, co więcej pojawiło sie shimi przy 70km/h. Przyczyną okazała się za słabo dokręcona główka ramy. Wystarczyło dokręcić ręką i gra gitara. Wczoraj do domu wracałem bez trzymanki całą drogę
panzer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Od teraz nasze motóry zawsze będą czyste jak GS'y!! Magiczny płyn ... Złom Wszystko dla Afrykańczyka 6 21.06.2013 09:15
Lifesaver - pitna woda zawsze i wszędzie Brie Szpej turystyczny - Produkty i Porady 8 28.06.2010 11:52
Moze to nie AT, ale zawsze Honda :) Izi Inne tematy 47 23.01.2010 20:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.