Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Hobby Forumowicza

Hobby Forumowicza Lubisz misie, kwiatki czy też inne dewiacje - to forum jest po to, abyś mógł się podzielić swoim hobby

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.06.2022, 12:26   #1151
majkowski1

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: CK
Posty: 628
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: do AE
majkowski1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 godz 9 min 28 s
Domyślnie

Siodło trzeba do D dopasować, bo nie ma tak, że pasuje do każdej...
I podobnie jak z butami, nie da się określić czy wygodnie jak się nie chodzi trochę czasu..
Moja też bolała przez 3 pierwsze dni po powrocie do jazdy, a teraz norma... Chwilę trzeba przyzwyczaić.
SelleItalia dobra marka polecana przez kolarzy i nie wygodna, bo PRO, ale nie SelleRoyal (to dla komforciarzy) niska półka...
Dużo osób, mających problemy z siodełkami polecało na forum rowerowym WTB Koda, podobno dla szerszej D i nawet się sprawują...
W rozsądnych $ da się znaleźć Fizik czy Specialized, ale trzeba wiedzieć czego się chce...
majkowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2022, 12:39   #1152
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

każdy ma swoje zdanie podobnie jak swoją d mój Brooks jest pode mną już od 12 lat - może trochę dziwnie wygląda na współczesnym MTB z tymi sprężynami /są niewielkie ale są/ ale na tym siodle mogę dosłownie siedzieć cały dzień bez żadnego 'ale'. do tego w niewielkim stopniu niweluje poziom wstrząsów oferowanych przez sztywny tył. naprawdę dobre siodło na lata.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2022, 12:53   #1153
wilq.bb
 
wilq.bb's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,280
Motocykl: zJAWA 350 TS
wilq.bb jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 15 godz 39 min 58 s
Domyślnie

Nurtuje mnie pytanie czy warto kupować Brooksa z 2 ręki (bo słyszałem, że do zadu się dopasowuje) czy tylko nówkę. Mnie niestety też wymiana chyba czeka - wczoraj niby tylko 50 km zrobione i po raz kolejny cierpię na tzw. ból d...y
__________________
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas

Nie piję alkoholu skażonego....akcyzą.
wilq.bb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2022, 13:04   #1154
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

WIĘKSZOŚĆ używanych brooksów jest nowa. Te siodła nie wszystkim pasują nawet na visus a i dupsko potrafi na nowym zaboleć bo siodło musi się ułożyć więc ludzkość je sprzedaje po krótkim czasie i dobrze bo można kupić fajne siodło za 250zet. Przy prawidłowej konserwacji jest to ostatni zakup w tym temacie.

Można śmiało brać jeśli grzbiet siodła wzdłuż jest prosty i nie zapadnięty, od spodu siodła nie ma śladów pleśni /zdarza się od wilgoci jeśli ktoś nie dba/. z czasem na bokach tworzą się zagłębienia od kości kulszowych i takiego siodła bym nie kupował bo jest już rozciągnięte niekoniecznie tam gdzie byś sobie tego życzył.
Brooks produkuje środek zmiękczający i konserwujący skórę PROOFIDE - głównie jest to łój, tłuszcz z dorsza /sic!/ i wosk pszczeli dla połysku. można bez kombinacji używać tego od góry i od spodu i jeździć jeździć i jeszcze raz jeździć
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2022, 13:32   #1155
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,224
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 7 godz 59 min 21 s
Domyślnie

To ja chyba miałem szczęście, że fabryczne siodło mi mega pasuje i jest super wygodne. Może inne byłoby bardziej wygodne ale nie chce mi się szukać i sprawdzać.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2022, 16:05   #1156
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Panowie z siodlami nie ma lipy. Nie podchodzcie do tego tak ze d..a sie przyzwyczai, bo u nas nie tylko 4 litery cierpia ale i mocno wrazliwa hydraulika. Rok temu na fabrycznym siodle ktore bylo „do przezycia” tak sobie skatowalem hydraulike ze do tej pory umawiam sie na konsultacje z lekarzami, teraz to juz na szczescie tylko kontrola sytuacji. Ale nie polecam, zdecydowanie nie polecam.
Jak siodlo cisnie, zwlaszcza kleknoty, to jest do wywalenia. I nie ma tu tak ze jak komus pasuje fizik czy stella to jest ok. Bo d..a i ogolnie budowa ciala to jak racja - kazdy ma swoja.
Proponuje umowic sie na fitting i dobranie siodla, to jednorazowy wydatek. Albo przynajmniej wypozyczenie kilku modeli i przymierzenie sie na rowerze przez kilka dni. Niektore sklepy oferuja taka mozliwosc.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2022, 16:10   #1157
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

ta jes - jak powyżej pisałem. jak ktoś chce tak jeździć bo się 'może przyzwyczai' to można sobie niezłej biedy napytać. nawet widziałem ostatnio na YT jakis fajny filmik o tym.

ja w sumie na tym swoim dinozaurze jeżdżę tylko z tego powodu, że nie wiem czy można lepiej. może można ale ryzyko jest

myślę, że dla facetów powinno być siodło z dziurą aby nie było ucisku na prostatę i część ww. hydrauliki. muszę poszukać.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2022, 17:33   #1158
Emsi
MC. Wcześniej Ypsi
 
Emsi's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Zabrze
Posty: 1,350
Motocykl: RD07b HRC
Emsi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 20 godz 19 min 13 s
Domyślnie

Ja mam z 10 lat siodełko WTB (nie pamiętam modelu) i cały czas daje radę, tylko już się pruje mocniej, a zaczęło się to przy glebie w 2013r. Zaczynam szukać nowego i chyba znowu postawię na WTB.
Co do rozmiaru, to mierzy się rozstaw kości kulszowych i wg. tego dobiera siodło. Chyba niektóre sklepy rowerowe mają piankę memory do pomiarów, albo można samemu w domu usiąść na jakiejś piance.
__________________
Jak chcesz, to uciekaj................ Radzimy zostać!...
Emsi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2022, 19:21   #1159
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,754
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 27 min 25 s
Domyślnie

Adamo prologue i nic innego nie chcę. Tyle że to w szosie mam. W tej dziurze wszystko się pięknie układa
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2022, 19:43   #1160
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Dolina na fotce 2 rozpierdala system mózgowy widokiem, przynajmniej mój. Najwyższy punkt 2780 m.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 1.jpg (317.9 KB, 27 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 2.jpg (395.5 KB, 26 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 3.jpg (180.3 KB, 25 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 4.jpg (167.1 KB, 23 wyświetleń)
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.