Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.06.2011, 15:58   #51
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

Zbyszek, się nie rozbeczałem Mógłbym jeździć i mieć to gdzieś, ale jako że moto ma mi służyć wiele lat - to się przejąłem i chcę się cokolwiek więcej dowiedzieć.

Poza tym już oczywiście napisałem do Kazmira - jak tylko odpowie kiedy mogę do niego wstawić moto od razu oddaję maszynę.

Pozdrawiam
zimny

Ostatnio edytowane przez zimny : 27.06.2011 o 16:02
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.06.2011, 20:04   #52
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Zimy - i weź się skontaktuj ze sprzedawcą. Przeciez moto chyba forumowe. Dopytaj co jest (a jak coś ukrytego było walcz o swoje, bo ma być wolne od wad ukrytych, chyba, że wady miało i byłej o tym poinformowany).

I trzymaj sie Jeszcze niech Cię nerw nie bierze
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.06.2011, 22:12   #53
Komak


Zarejestrowany: Mar 2010
Posty: 362
Motocykl: Juz nie mam
Komak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 15 godz 1 min 41 s
Domyślnie

zimny. a moze-tak se mysle bo mialem tak. wyważenie kół?
Komak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.06.2011, 23:01   #54
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

Odwiedziłem właśnie kumpla który jest lokalnym mechanikiem, w moim odczuciu naprawdę dobrym. Zajmował się moim Trampkiem i zawsze było bez zarzutu- wszystko dokładnie i z serwisówką w ręku.

Po oględzinach, osłuchaniu, jeździe - wykluczył jakiekolwiek niewyważenie wału czy tłoków. Ogólnie pracę silnika w każdych obrotach na jałowym biegu ocenił jako dobrą, bardzo poprawną i że nie ma patologii w silniku, czy koszu sprzęgłowym.. Tyle że wymaga dobrej regulacji, nowych filtrów itp. Osobiście obstawia że na 95% jest to kwestia poluzowania się śrub mocujących silnik, że trzeba je zluzować pojedynczo i dokręcić z momentem zgodnym z instrukcją serwisową... Więc postanowiłem zostawić u niego moto na dłuższy, dogłębny przegląd i regulacje.
Jeżeli on nic nie poradzi (a jestem pewien że nic nie zepsuje) - zgłoszę się do forumowych specjalistów.

Tak więc dzięki wszystkim za cenne rady - przekazałem kumplowi wszystkie sugestie i będziemy walczyć.

Daleki jestem od doszukiwania się złych intencji kolegi który sprzedał mi moto - dopóki nie zweryfikuję dokładnie i na 100% tematu nie będę wysnuwał spiskowych teorii

Dzięki i proponuję wstrzymać temat - dam znać jak dowiem się co było przyczyną,

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2011, 08:41   #55
paku
 
paku's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 692
Motocykl: chwilowo rower
Galeria: Zdjęcia
paku jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 20 godz 20 min 37 s
Domyślnie

Ponieważ widze że sprawa narasta to może się odezwe.
Tak jak Ci mówiłem nigdy nie miałem żadnych problemów z silnikem, gdyby coś tam było nie tak to pewnie by się rozleciał za mojej kadencji /2 lata i 12 tysi/

Co do wibracji to nie mam porównania z innymi afrykami. Ale z tego co pamiątam to walczyłem z nimi dwa razy (chociaż nie sądze że to to samo o czym piszesz bo jeżdziłem trochę tym motorem także ostatnio zanim go zabrałeś - i wg mnie było ok tzn tak samo jak zawsze).
Raz to były szprychy w przednim kole, za drugim naciąg łańcucha (ale chyba poprzedniego więc nieaktualne).

No i mam nadzieje że wywaliłeś juz te zrypane TKC z kostkami co 10cm.
(Po to dałem Ci te Anakee, żebyś je zmienił). Bez zmiany opon to wszystko może Ci się wydawać rozdygotane. A jeśli nie to możesz wyważyć przednie koło, po ostatniej gumie została wymieniona dętka bez wyważania bo akcja była w polu.

I pamiętaj że założone są irydowe świece może to wpływa na moment zapłonu i silnik chodzi trochę inaczej niż na std. świecach. (Z tego co pamiętam to po zmianie słyszałem trochę inny ton ale wg mnie lepszy)


Co do mocowania silnika to nie mam nawet pojęcia na ilu jest śrubach i gdzie one są wiec nie pomogę. Ale to pewnie sprawdzi Twójm mechanik

PS. A oprócz tego to z nią trzeba rozmawiać, pogładzić po baku, a zawiezie Cię nia koniec świata

Jakbyś miał jakieś pytania to dzwoń!
paku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.07.2011, 15:51   #56
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

Paku - dzięki za kontakt i odzew.

Kolega mechanik właśnie kończy gruntowny przegląd Afryki. O szczegółach nie będę się rozpisywał bo po co, ale dwie rzeczy mnie zastanawiają.

Przy demontażu sprzęgła okazało się że jest około 1mm (może nawet więcej) luzu osiowego na korbowodzie. Promieniowego wyczuwalnego nie ma.

Druga rzecz to kompresja - 11,3 przód i 10,5 tył. Duże różnice.

Czy powyższe sprawy mogą być przyczyną wibracji moto pod obciążeniem na wyższych obrotach?

Pozdrawiam
zimny

Ostatnio edytowane przez zimny : 10.07.2011 o 16:05
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.07.2011, 17:24   #57
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 10 min 10 s
Domyślnie

nie, a różnica kompresji też nie szokuje.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.07.2011, 18:01   #58
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,731
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 godz 17 min 34 s
Domyślnie

"Przy demontażu sprzęgła okazało się że jest około 1mm (może nawet więcej) luzu osiowego na korbowodzie"
?
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.07.2011, 18:59   #59
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

Kazmir - chodziło raczej o dekiel sprzęgła (miał sprawdzić tarcze i przekładki). Ale dopytam dokładnie kolegę jak to zdiagnozował. Tak czy inaczej stwierdził ze jest luz osiowy na wale.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2011, 10:52   #60
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

W Afryce sprawdzone i dociągnięte zostały wszystkie śruby mocujące silnik, wymienione wszystkie filtry, oliwa. Sprawdzony rozrząd (wg tego co pisał szparag), wszystkie łożyska, zmienione opony na Anakee, wymienione panewki przedniego zawieszenia (był luz na lagach), Sprawdzony cały układ paliwowy i powietrzny, gaźniki zsynchronizowane, skład mieszanki wyregulowany zgodnie z serwisówką. Zawory wyregulowane. Łożysko wałka zdawczego w dobrym stanie, bez luzów, sam wałek (wielowpust) również nie budzi zastrzeżeń. Naciąg łańcucha prawidłowy.

Wibracje pozostały bez zmian. Kolega mechanik obstawia dwie możliwości:

1. Luz osiowy wału - około 1mm, może więcej. Zdiagnozował to po zdjęciu dekla sprzęgła. Wg. kolegi na 99% to będzie przyczyną.
2. Luzy kosza sprzęgłowego które są duże ale nie jakieś bardzo niepojące. Tu chyba mniejsze prawdopodobieństwo.

Coś innego - brakuje mi już pomysłów. Fakt faktem - nie mam gum w podnóżkach a kierownicę mam skręconą przez silentbloki ale dośc sztywno. Ale mimo to nie są to standardowe wibracje. Rozumiałbym gdyby występowały w pewnym zakresie obrotów. Ale podczas przyspiesznia od 4500 do czerwonego pola występują. Szczególnei wk...a to przy wyprzedaniu. No i w kolegi Afryce z roku 2000 to nie występuje, stąd sobie cały czas domniemuję że nie jest to norma.

Tak czy inaczej - znajdę przyczynę.

Na razie trzeba się będzie przyzwyczaić, założyć gumy na podnóżki, poluzować mocowanie kiery w półkach i jeździć. Otwieranie silnika to temat na zimę..

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
H4 w Afryce Kuba Wszystko dla Afryki 85 02.08.2018 22:26
York na Afryce :) szymon25 Inne tematy 34 04.01.2013 18:02
Wtrysk w Afryce Wojak Układ elektryczny i zapłonowy 104 05.05.2012 20:41
SAGi w Afryce oskar_z Rama, zawieszenia, napęd 25 20.04.2011 11:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.