Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Archiwum

Archiwum Tylko do przenoszenia starych postów

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.02.2009, 22:15   #1
e200g_
 
e200g_'s Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Bartoszyce
Posty: 366
Motocykl: RD07a, WSK 125, SH 125i ABS
e200g_ jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 3 godz 13 min 16 s
Domyślnie

Również szukałem "idealnych butów motocyklowych" i po przejrzeniu nieskończonej ilości ofert producentów motocyklowego obuwia doszedłem do wniosku, ze ciężko będzie. Po zastanowieniu się sięgnąłem zupełnie gdzie indziej i dzisiaj sprawiłem sobie takie oto buty:

Raichle All Degree Lite Gtx (B1)

a dodatkowo do nich, jako uzupełnienie,

Trekmates Caringorm Gore-Tex Gaiter

do obejrzenia tutaj:

https://www.cotswoldoutdoor.com/webp...N=&MENUSTATE=N


Pomyślałem, że i tak trzeba ze sobą zabrać jakieś dodatkowe obuwie oprócz tego w którym się jedzie. Teraz w tych będę jechał i będę mógł chodzić i w ogóle będzie cudownie.

A tak poważnie, to są to typowe buty, do chodzenia po górach, podeszwa twarda i wytrzymała, góra buta również twarda, a co za tym idzie, nie będą bolały palce przy zmianie biegów, dobrze chroniące stopę i kostkę przed urazami, super wyprofilowane, wkładki żelowe i rozmaite "memory foam", membrana gore-tex, która w połączeniu ze spodniami gore-tex oraz z tym fikuśnym ochraniaczem (również gore-tex, link powyżej) stanowią zestaw w 100% nieprzemakalny !!! Jak trzeba będzie gdzieś podejść, czy pchać moto przez jakiś czas/odległość, to nie powinno być z tym problemów, są naprawdę bardzo wygodne, jeśli można tak napisać o butach do chodzenia po górach. Kupiłem te buty z myślą o jeździe raczej wyłącznie lub w większości po asfaltach oraz po tzw. "lekkim terenie".

Do jazdy w "terenie" mam Alpinestars TECH 3. Buty, które jakbym miał jeszcze raz kupować buty w teren, to kupił bym właśnie takie. Mocne, wytrzymałe i solidnie zrobione. To tyle, Ament.
__________________
...to jest wprost niezbyt mądre, ale w samym założeniu mądre.

Ostatnio edytowane przez e200g_ : 18.02.2009 o 22:26
e200g_ jest offline  
Stary 18.02.2009, 22:29   #2
yonec
Trampkarz
 
yonec's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Tychy - Wawa
Posty: 578
Motocykl: nie AT a TA
yonec jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 11 godz 46 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał e200g_ Zobacz post
...dobrze chroniące stopę i kostkę przed urazami....Kupiłem te buty z myślą o jeździe raczej wyłącznie lub w większości po asfaltach oraz po tzw. "lekkim terenie".

Do jazdy w "terenie" mam Alpinestars TECH 3....
No ja też dopóki butów nie miałem jeździłem w takich za kostkę turystycznych (gore, vibram, szmery bajery) do puki nie zaliczyłem gleby na pyrze (lekki dziurawy szuter)- niby niewinna, ale powykręcała nogę jak szmata. Morał: nigdy więcej takich butów - teraz kupiłem Diadora Mud - wydawały się ok, ale szukam czegoś bardziej turystycznego - a'la TECH 10 Lubie swoje nogi więc wole się pomęczyć chodząc w takich niż po raz 5 mieć skręconą kostkę. Takie oto moje zdanie pzdr
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg DSC07509.JPG (44.0 KB, 315 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC07510.JPG (37.3 KB, 300 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC07511.JPG (39.5 KB, 299 wyświetleń)
__________________
"Tam, gdzie jest asfalt, nie ma nic ciekawego, a gdzie jest coś ciekawego, tam nie ma asfaltu."
yonec jest offline  
Stary 18.02.2009, 22:51   #3
e200g_
 
e200g_'s Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Bartoszyce
Posty: 366
Motocykl: RD07a, WSK 125, SH 125i ABS
e200g_ jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 3 godz 13 min 16 s
Domyślnie

"Pyra" to ani jazda turystyczna po asfalcie, ani "lekki teren". W butach, które dziś kupiłem dobrowolnie bym się w krzaki nie ładował i jak pisałem, szukałem butów na asfalt. Alpinestars Tech10 jako buty terenowe są niezastąpione, ale jako but turystyczny, na kilka godzin na asfalcie...miałem ATech10, teraz mam ATech3 i wiem, ze nie tedy droga, jeśli chodzi o turystykę bez wjeżdżania w "błoto". .
__________________
...to jest wprost niezbyt mądre, ale w samym założeniu mądre.
e200g_ jest offline  
Stary 24.02.2009, 19:30   #4
krystek
ratownik
 
krystek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Katowice
Posty: 637
Motocykl: RD07
Przebieg: 72800
Galeria: Zdjęcia
krystek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 1 godz 57 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał yonec Zobacz post
No ja też dopóki butów nie miałem jeździłem w takich za kostkę turystycznych (gore, vibram, szmery bajery) do puki nie zaliczyłem gleby na pyrze (lekki dziurawy szuter)- niby niewinna, ale powykręcała nogę jak szmata. Morał: nigdy więcej takich butów - teraz kupiłem Diadora Mud - wydawały się ok, ale szukam czegoś bardziej turystycznego - a'la TECH 10 Lubie swoje nogi więc wole się pomęczyć chodząc w takich niż po raz 5 mieć skręconą kostkę. Takie oto moje zdanie pzdr
w dupe kosteczka masakra skrecenie z peknięciem torebki stawowej, masakra
__________________
Moja Galeria Picassa



CANEI-continuous and never-ending improvement
krystek jest offline  
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Membrana Air Cut AT/Transalp majo Uklad paliwowy i wydechowy 6 29.12.2013 23:37
membrana 7Greg Ciuch Afrykańczyka 4 14.02.2011 14:32
membrana gaźnika Czaju Uklad paliwowy i wydechowy 26 25.01.2009 17:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.