Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.12.2020, 23:28   #161
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,226
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 9 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Tez się zastanawiam czy warto do nich jeździć jeśli większość czasu czekają na zgodę na wymianę oleju - wykupiony pakiet serwisowy.
Wszystkiego dobrego na święta :-)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.12.2020, 10:13   #162
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Chyba przestanę sobie zawracać głowę serwisami VW. Oddałem auto na wgranie nowszego oprogramowania, dostałem auto zastępcze, nieszczęsny golf 8 z marnym silnikiem, którego oprogramowanie próbuje wymusić eko driving. Polega to głównie na sugestii jazdy na coraz wyższym biegu, przy moim subiektywnym odczuciu, zbyt niskich obrotach. To pozwala na utrzymanie prędkości ale nie pozwala na przyspieszanie. Po 5 godzinach telefon że auto do odbioru. Nie wiem co robili przez pięć godzin jedynym widocznym śladem było umycie auta. Z obiecanej nowszej wersji nic nie wyszło, bo dalej mam tą samą wersję na wyświetlaczu. Reasumując szkoda było tego czasu na męczenie się z golfem i jeszcze musiałem za niego zapłacić 1 PLN, słownie jedną złotówkę. Będę czekać na zaproszenie na wgranie wersji finalnej, ta będzie obsługiwać OTA i wtedy nie wiem jaka będzie rola serwisu, nawet nie wiem, muszę doczytać, czy mam robić jakieś przeglądy w stylu co rok albo co 15 kkm.
Musiałeś zapłacić bo nie może być za darmo (PIT).

Ps. od tygodnia poruszam się też "na prąd", podoba mnie się to .
Ps2. Ale dziś weekend, trzeba przepalić V8
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2020, 19:14   #163
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,795
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 10 min 59 s
Domyślnie

Dziś szybka runda samochodzikiem na bateryjkę. W drodze powrotnej wybrałem autostradę, w końcu jedziemy samochodem a nie koniem😎. Początek spokojnie 120 na tempomacie, ale zbyt duże zagęszczenie sprawiło że zmieniłem na 130 km/h, tryb jazdy komfort, zmieniłem z eko w drodze do Krakowa bo był trochę przymulony przy wyprzedzaniu. 20 km przed Wierzchosławicami, wiedząc że pójdę do Biedronki w poszukiwaniu żeliwnego garnka a samochodzikowi damy trochę soku, to zmieniłem na 140 i tryb sport. Niestety dzisiaj warunki do jazdy nie były najlepsze ze względu na wiatr, po raz pierwszy autkiem trochę bujało, ale może to wina zimowych opon 18 cali i temperatury a nie tylko wiatru. Niestety 140 okazało się za mało to dałem na maksa no ale ten max to zaledwie 160 No licznikowo 163/4. Przy ładowarce okazało się że są problemy z jej uruchomieniem , mimo tego podejrzewam że bym dojechał do domu, ale się udało ją uruchomić i udało się dodać 50 km zasięgu. To pozwoliło na dynamiczny powrót, ten potencjał na pedale przyspieszenia jest duży i to w trybie komfort.


W niedzielę pierwszy raz zobaczyłem też swoje auto z zewnątrz

__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2020, 03:43   #164
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Zaszalałeś, 30 zeta za 100 km to jakby 7 litrów benzyny. Jak na ~300 Nm brzmi nienajgorzej. Wciąż 8 zł więcej niż porządny diesel (i 12 zł niż turbobenzyna), ale przy tej charakterystyce wypadałoby porównywać z autem o 100 KM mocniejszym. Nice!


Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2020, 06:16   #165
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 19 godz 41 min 44 s
Domyślnie

Dobrze zrozumiałem, ze im szybciej jedzie sie do domu elektrykiem, tym jedzie się do niego dłużej?

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2020, 07:13   #166
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,662
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 11 godz 16 min 0
Domyślnie

Rozumiem, że tę prędkość sprawdzałeś na niemieckiej autostradzie
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2020, 08:17   #167
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,795
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 10 min 59 s
Domyślnie

Niemcy nie mają autostrad, u nich są autobany, a to jak sama nazwa wskazuje, miejsca gdzie pojawienie się auta jest z automatu banowane. Wciąż nie znalazłem czasu aby pojechać na wycieczkę, dłuższą wycieczkę. Co do samej jazdy, nad Wisłę w niedzielę pojechałem benzyną z turbo, znaczy się dacią i nie dosyć że z początku wydaje się że auto straciło kompresję, bo takie słabe i dychawiczne i nie chce jechać, to po złapaniu trochę temperatury silnika wcale nie było lepiej. Musiałem zapytać syna czy nie uważa że się Dacia popsuła ? Stwierdził ze raczej jeździ normalnie, to pokazuje różnicę w odczuwaniu jazdy. Przy tej nielegalnej prędkości wcale nie ma jej wrażenia, znaczy że naprawdę jedziemy tyle ile wskazuje prędkościomierz.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 989D4365-1D8D-47F0-9742-1D9F04C2CC54.jpg (624.6 KB, 36 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2020, 11:54   #168
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,844
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 12 godz 23 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
Zaszalałeś, 30 zeta za 100 km to jakby 7 litrów benzyny. Jak na ~300 Nm brzmi nienajgorzej. Wciąż 8 zł więcej niż porządny diesel (i 12 zł niż turbobenzyna), ale przy tej charakterystyce wypadałoby porównywać z autem o 100 KM mocniejszym. Nice!
A nie ma w PL darmowych (ok wiem nic nie ma za darmo) ładowarek? Wtedy byłoby taniej, albo nawet 0zł.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2020, 12:08   #169
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,795
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 10 min 59 s
Domyślnie

Zasadniczo to za energię do ładowania auta jeszcze nie zapłaciłem ani jednej złotówki. Orlen nie na wszystkich stacjach pobiera opłatę za ładowanie, ta w Wierzchosławicach jest darmowa i jeszcze kilka innych lokalizacji. W Krakowie, Łodzi trzeba płacić. W moim przypadku mam naprodukowane 3400 kWh do dziś i korzystnym jest dla mnie konsumowanie tej energii na miejscu ładując auto
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2020, 13:31   #170
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Zasadniczo to za energię do ładowania auta jeszcze nie zapłaciłem ani jednej złotówki. Orlen nie na wszystkich stacjach pobiera opłatę za ładowanie, ta w Wierzchosławicach jest darmowa i jeszcze kilka innych lokalizacji. W Krakowie, Łodzi trzeba płacić. W moim przypadku mam naprodukowane 3400 kWh do dziś i korzystnym jest dla mnie konsumowanie tej energii na miejscu ładując auto
Skąd tyle naprodukowałeś?
Chyba mocno przewymiarowałeś instalację? Celowo?
Chyba Ci się to skasuje z końcem roku, czy masz PowerBank?
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.