Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.05.2020, 14:53   #1
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 2 godz 55 min 14 s
Domyślnie Ściana zachodnia puszką z rowerami

Planuję sobie wakacje i chciałbym objechać, zwiedzić (jak zwał tak zwał) zachodnią ścianę naszego kraju gdyż jest to dla mnie rejon nieznany. Najdalej dotarłem w Góry Sowie i ciutkę dalej w okolice Szklarskiej ale to lata temu.

Tym razem chciałbym się poszwędać na zasadzie docieram na miejsce, penetracja ciekawych miejscówek czy innych atrakcji rowerowo. Jadę kamperem więc fajne miejscówki gdzie da się podjechać puszką na ciekawe miejsce biwakowe z dala od gawiedzi mile widziane a jeszcze milej nad jakąś wodą gdzie da się powędkować.

Stąd prośba do Was o podrzucenie , fajnych tras , miejscówek widokowych, miejsc biwakowych , atrakcji, które znajdują się w waszym rejonie, dzielni, prowincji czy innym województwie, które w Waszej okolicy warto zobaczyć lub objechać. Miejscówki pogańskiego kultu, miejsca mocy i inne dziwadła mile widzane.

Raczej unikam gawiedzi, dużych skupisk ludzkich i wszelkich atrakcji pełnych turystów. Mam jakieś 10-14 dni.

Wycieczkę planuję zacząć gdzieś w okolicach Bogatyni i zacząć przemieszczać się wzdłuż naszej zachodniej granicy w kierunku Szczecina. Oczywiście nie na krechę tylko po jakiejś trajektorii, która będzie zaczepiać o ciekawe miejsca czy fajne trasy rowerowe. Na pewno chciałbym zobaczyć to opuszczone miasto w rejonie Bolesławca.

W każdym razie wszystko co Waszym zdaniem warto zaczepić planuję wrzucić na mapę i tak też się bez napinki przemieszczać samochodowo - rowerowo.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.05.2020, 17:11   #2
midro


Zarejestrowany: Jan 2019
Posty: 192
Motocykl: Dr650Re
midro jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 15 godz 5 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Planuję sobie wakacje i chciałbym objechać, zwiedzić (jak zwał tak zwał) zachodnią ścianę naszego kraju gdyż jest to dla mnie rejon nieznany. Najdalej dotarłem w Góry Sowie i ciutkę dalej w okolice Szklarskiej ale to lata temu.

Tym razem chciałbym się poszwędać na zasadzie docieram na miejsce, penetracja ciekawych miejscówek czy innych atrakcji rowerowo. Jadę kamperem więc fajne miejscówki gdzie da się podjechać puszką na ciekawe miejsce biwakowe z dala od gawiedzi mile widziane a jeszcze milej nad jakąś wodą gdzie da się powędkować.

Stąd prośba do Was o podrzucenie , fajnych tras , miejscówek widokowych, miejsc biwakowych , atrakcji, które znajdują się w waszym rejonie, dzielni, prowincji czy innym województwie, które w Waszej okolicy warto zobaczyć lub objechać. Miejscówki pogańskiego kultu, miejsca mocy i inne dziwadła mile widzane.

Raczej unikam gawiedzi, dużych skupisk ludzkich i wszelkich atrakcji pełnych turystów. Mam jakieś 10-14 dni.

Wycieczkę planuję zacząć gdzieś w okolicach Bogatyni i zacząć przemieszczać się wzdłuż naszej zachodniej granicy w kierunku Szczecina. Oczywiście nie na krechę tylko po jakiejś trajektorii, która będzie zaczepiać o ciekawe miejsca czy fajne trasy rowerowe. Na pewno chciałbym zobaczyć to opuszczone miasto w rejonie Bolesławca.

W każdym razie wszystko co Waszym zdaniem warto zaczepić planuję wrzucić na mapę i tak też się bez napinki przemieszczać samochodowo - rowerowo.
Jeżeli chodzi o miejsca kultu pogańskiego na rowerze to polecam górę Ślęża koło Sobótki na południowy zachód od Wrocławia. Na minus to że ludzi tam nigdy nie brakuje, ale warto wejść lub wjechać rowerem, najlepiej chyba od przełęczy Tąpadła. A tak od siebie to nigdy nie przepadałem za miejscami gdzie lgną tłumy więc mogę polecić dobrą miejscówkę na nocleg przy samej rzece nad Odrą. Są to zwykłe łaki, tereny zalewowe, czasami jeżdżę tam motocyklem i widuje pojedyncze kampey z wędkarzami na weekend. Sam kiedyś pojechałem się tam przespać w namiocie i miejsce bardzo urokliwe w zakolu rzeku, na drugim brzegu jest użytek ekologiczny, wiele ptactwa, śpiew żurawi. Mam gdzieś współrzędne w GPS-ie jakby Cię interesowało, jest to w okolicy miejscowości Chobienia za Ścinawą.
midro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.05.2020, 17:28   #3
zaczekaj
Asia
 
zaczekaj's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Złotoryja/ Wrocław
Posty: 2,233
Motocykl: XL750, CRF300RALLY
Galeria: Zdjęcia
zaczekaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 1 godz 10 min 41 s
Domyślnie

W pobliżu Pstrąża masz nieduże jeziorko, miejscowość Kozłów dokładnie. Woda tam była zwykle dość czysta, ludzie co roku tam biwakują.
W miejscowości Wilkocin koło Przemkowa jest dwupoziomowy bunkier. Nie wiem tylko jak teraz z jego dostępnością bo dawno nie byłam.
Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich(w samych Rudawach jest kilka fajnych miejscówek i punktów widokowych)
Ogólnie jak lubisz widoczki i cuda natury to kilka wygasłych wulkanów możesz zaliczyć np Ostrzyca Proboszczowicka, Zamek Grodziec stoi na wulkanie, Wilcza Góra, Organy Wielisławskie, Czartowska Skała( ale do niej bym raczej specjalnie nie zjeżdżała)
Zamek Chojnik, już nie wulkan ale widoki zapewnia.
W Jaworze jest Kościół Pokoju wpisany w Unesco.
W Złotoryi kopalnia złota Aurelia. No i z natury to Wilcza Góra, Wilcza Jama, Skalny Wodospad i Niedźwiedzia Jama. ( wszystko blisko siebie)
W pobliżu Złotoryi w Jerzmanicach Zdrój znajdziesz wiszące tory kolejowe i Krucze Skały.
W Kamiennej Górze są sztolnie Arado.
W Kowarach Park Miniatur a na Przełęczy Kowarskiej nieczynny kilometrowy tunel kolejowy, kamperem go co prawda nie przejedziesz ale rowerem już tak. W Dobkowie jest Sudecka Zagroda Edukacyjna a w Willi Greta można smacznie zjeść.
W Górach Kaczawskich jest kilka single tracków jeśli by Cię to interesowało.

Może coś Ci się przyda


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zaczekaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.05.2020, 17:56   #4
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 2 godz 55 min 14 s
Domyślnie

Wielkie dzięki. Zbiorę wszystko to naniosę na mapkę. Może jeszcze komuś się przyda. Jak macie punkty na gps to poproszę na PW.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.05.2020, 18:03   #5
Mario

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Grodzisk Wlkp.
Posty: 97
Motocykl: KTM tenfifty
Mario jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 18 godz 57 min 9 s
Domyślnie

Byliśmy w zeszły weekend ale bez eksploracji: ruiny fabryki prochu w Brożku.

Typowo po trasie.

A rowerami polecam ścieżka geoturystyczna „dawna kopalnia babina"
Mario jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.05.2020, 19:35   #6
mishieck
Łowcy z Łopola
 
mishieck's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: O! Pole...
Posty: 1,219
Motocykl: Szwenduro
mishieck jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 18 godz 38 min 24 s
Domyślnie

https://www.villagreta.pl/warto-zobaczyc-dolny-slask/

Fajny przewodnik, a sama Villa Greta to ciekawe miejsce na nocleg.
mishieck jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.05.2020, 19:54   #7
kudlacz
 
kudlacz's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 677
Motocykl: Black Man Wheel 800 gs
kudlacz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 23 godz 27 min 30 s
Domyślnie

Kilka tras masz z gotowych z izimeeting chociażby tu http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=13073, a w Szprotawawie radzieckie silosy atomowe, w Żaganiu obóz jeniecki muzeum. W mnie na ranczo w ostaszówie możesz kamera rozstawić gdzie kcesz.
__________________
dakar noir
kudlacz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.05.2020, 20:22   #8
Many Bugs
 
Many Bugs's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2018
Miasto: Krosno Odrzańskie
Posty: 116
Motocykl: RD07
Many Bugs jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 50 min 17 s
Domyślnie

Jeżeli rowerami to koniecznie Park Mużakowski w Łęknicy (park, zamek, kolejka wąskotorowa itp.) i w pobliżu geopark pokopalniany, tzw kolorowe jeziorka. Dalej za Olszyną w kierunku Zasiek fabryka amunicji i pod Nowogrodem Bobrzanskim w lesie takie same atrakcje.
Many Bugs jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2020, 19:23   #9
raf
 
raf's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Za zielonymi górami, za lasami
Posty: 1,130
Motocykl: czarny, pomarańczowe ladaco
raf jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 6 dni 1 godz 38 min 0
Domyślnie

- Ścieżka geoturstyczna kopalnia Babina o której pisał Many,https://podroze.onet.pl/polska/lubus...polski/d2h7cef
-Ścieżka rowerowa Nowa Sól - Konotop, Nowa Sól - Stypułów i kolejowy most na Odrze przez który prowadzi https://etraper.pl/blog/kolej-na-row...iat-nowosolski
- Najdłuższe molo w Lubuskim - most w Kłopocie https://www.polskaniezwykla.pl/web/p...liwy-most.html
- MRU, pętla Boryszyńska i Pniewy, nie wiem czy będzie otwarte
- Jeziora Niesulickie i Głębokie - bardzo czysta woda
raf jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2020, 09:03   #10
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Emku, nie wiem jakimi rowerami jedziesz i jaką ekipą (dorośli? dzieci? młodzież?).
W Świeradowie i Nove Mesto (CZ) masz system rowerowych singli. Jest tego kilkadziesiąt km po polskiej i czeskiej stronie. Te po czeskiej są fajniejsze, ale nie wiadomo jak z granicami będzie.
Poziom trudności jest OK nawet dla dzieci, a zabawy jest na cały dzień lub nawet dwa.
Nazywa się to po czeski Singletrack pod Smrkiem.

Druga miejscówka, już typowo enduro, wymagająca dobrego przygotowania technicznego to Trasy Enduro Srebrna Góra.

Kolejne single dla całej rodziny masz na Wzgórzach Strzelińskich (na południe od Strzelina, góra Gromnik i okolice).

Kolejne single, ale takie bardziej MTB dla całej rodziny to cały system liczący kilkaset km w Kotlinie Kłodzkiej. Nazywa się to Singletrack Glacensis. No i sama Kotlina Kłodzka jest w pytę! Masz Twierdzę Kłodzką, Szczeliniec, Błędne Skały, Ścieżkę w Obłokach (ale to już Dolni Movawa w CZ).

Jest jeszcze trasa rowerowa Nysa-Odra biegnąca całą zachodnią granicą wzdłuż rzek od gór do Bałtyku. Jest fajnie przygotowana, ma sporo ciekawych punktów, dobrą infrastrukturę.

Fajne trasy rowerowe są też w Krainie Wygasłych Wulkanów.

Rzuciłem tylko hasłami, resztę znajdziesz na googlu i FB.
Powodzenia.
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ściana wschodnia NUROFEN Umawianie i propozycje wyjazdów 12 27.05.2017 09:19
Ściana wschodnia rArek Polska 20 22.08.2014 22:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.