Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.11.2017, 11:26   #11
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,132
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 16 godz 36 min 31 s
Domyślnie

Może do prostowania raczej - pomaga odnaleźć oryginalną geometrię, wszak jest mocowany w kilku miejscach do ramy.
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2017, 13:07   #12
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 473
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 14 godz 38 min 18 s
Domyślnie

R2D2 jak rozumiem chcesz tylko sprawdzić ramę , czy masz podejrzenie że jest krzywa ? Ja po kolizji w 2015 roku miałem pewność że rama jest podkrzywiona na wysokości mocowania silnika z przodu. Po prostu koło , a raczej już felga , poprzez mocowanie gmoli dobiła rantem do ramy . Skutek 1 stopień 17 minut odchyłu . Naprawiałem to w MCS Honda w Warszawie na ul. Prymasa 1000 lecia. Był grudzień 2015 cena za pomiar 350 , która jednak wchodziła w cenę prostowania jeśli się zdecydujesz. Całkowity koszt "operacji" 1200 zł + 300 zł malowanie ramy przez firmę obok MSU-u.
U mnie na ramie widać zagięcie w miejscu gdzie felga uderzyła w ramę. Celowo nie zgodziłem się na "wyciąganie" tego , a następnie szpachlowanie i malowanie bo i tak nie zamierzam ukrywać kolizyjnej historii motocykla , a poza tym gdyby ta szpachel zaczęła pękać w tym miejscu to dopiero było by śmiesznie.
Bardzo mało jeżdżę a i motocykl stoi w ciepłym garażu, ale jak dotąd rama po dwóch latach od malowania jest ja "nófka".
Co do pomiaru , w moim przypadku chcieli motocykl z tylnym kołem i silnikiem bez przodu. W miejscu mocowania wahacza zakładana jest dość pokażnych rozmiarów "rama" , do tego podobne ustrojswo w główkę ramy i dawaj świecić laserami (niestety nie pozwolono mi zrobić fotki z pomiaru , no ale mam 3 strony certyfikatów)
Ogólnie bardzo pozytywne wrażenie zrobili na mnie mechanicy i kierownik serwisu (nie pamiętam nazwiska) ale konkretny gość. Sam MCS jest trochę skromnie wyglądający jak na moje wyobrażenie o "warsiawie" ale wrażenie "po" jak najbardziej na plus.
I jeszcze ciekawostka , myślałem że jak zawiozę zwłoki mej cudnej maszyny do MCS-u to będzie to dla nich wydarzenie , tymczasem ... czas oczekiwania na naprawę 4-5 tygodni . Chłopaki prostują na potęgę cruisery różnej maści ze stanów , na wieść o afryce , ucieszyli się bo w niej rama hmmm... nooo.... łatwo się prostuje w porównaniu do kolosów zza wielkiej wody.
Powodzenia
szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2017, 14:16   #13
KristoF
 
KristoF's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: WKZ/LRY
Posty: 384
Motocykl: XL/XR350,KLE650,XJR1200.
Przebieg: 50+
Galeria: Zdjęcia
KristoF jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 17 godz 2 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał stopa-uć Zobacz post
Nie bardzo rozumiem
do czego przy pomiarach ramy jest potrzebny silnik.?

Ciał
Jak napisałem do pomiaru trzeba się wpiąć w trzy punkty: wahacz, ogon i sztycę. Czyli zdejmiesz kierę, zaślepkę wahacza i siodło i ci mierzy. Pół godziny i masz papier. Do PROSTOWANIA ramy trzeba gołą ramę (by dojść do miejsc, które maszyna musi mieć) i silnik. Silnik stanowi ważne usztywnienie ramy. Mocuje się go często z przodu, tyłu i góry. Skrzywienie nastąpiło z tym usztywnieniem tak? Czyli prostować też trzeba z silnikiem, bo może on później nie wejść w uchwyty, a rama będzie niewłaściwie sprostowana tj odegnie się inaczej niż się zgięła. Wsio jasne ?
__________________
klawo jak cholera
KristoF jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2017, 23:55   #14
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 629
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 17 godz 24 min 47 s
Domyślnie

Wrażenia z jazdy są normalne motocykl prowadzi się dobrze itd.
Ale wszystko ma 23 lata , na niektórych spawach zaczyna pojawiać się rdza.
Motocykl cały sezon stoi pod chmurą, garażuje tylko na zimę.
W zimę muszę i tak rozebrać moto , zrobić regulacje itp. przejrzeć całą elektrykę , pomalować stelaż bo też rdzewieje gdzieniegdzie , więc rama może jechać na serwis i malowanie.
Z tego co piszecie będę chyba wybierał albo Motogarage albo MCS.
Jak akcja zostanie zakończona napiszę co i jak wraz z kosztami.
__________________
END of TRANSMISSION
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2017, 02:30   #15
Pawel
 
Pawel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nottingham, UK
Posty: 697
Motocykl: RD07a
Pawel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 19 godz 49 min 44 s
Domyślnie

A moje mota właśnie przechodzi taką pielęgnację. Całość ogarnia Fihu.
__________________
Gdzie BMW nie może tam Africę pośle.
Pawel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rama RD04 nolan66 Wszystko dla Afryki 4 01.03.2016 07:02
rama rd 03 a rd 04 .... mybikeisrat Rama, zawieszenia, napęd 8 04.03.2014 23:03
Rama do AT 04/07 Dzinoafro Rama, zawieszenia, napęd 5 02.03.2010 20:39


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.