Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.08.2015, 11:08   #1
jez


Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 30
Motocykl: RD07
jez jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 godz 53 min 45 s
Domyślnie Kupno Afri

To mój pierwszy post na forum AT, witam więc wszystkich Forumowiczów
Od kilku lat jeżdżę znów na motocyklu – głownie choppery – honda vt. Pewnie jak większość użytkowników AT, kiedy zobaczyłem ja pierwszy raz, to po prostu zapadłem na chorobę o nazwie „chcę taką mieć”. Oglądałem wczoraj model rd07 – dobrze i ładnie utrzymany sprzęt (tak mi się wydaje) od motocyklisty. Chcę jednak dopytać Szanownych Użytkowników w pewnych kwestiach.
Czytając fora pojawia się odwieczny problem: czy mając dany wzrost poradzę sobie na AT. Otóż i mnie ów dylemat dopadł. Mam 174cm wzrostu i 76kg wagi i…w trakcie wczorajszego przymierzania się do AT, nie poczułem się zbyt swobodnie „na niej”. Dotykałem co prawda stopami ziemi ( nie tylko palcami) i trzymałem motocykl bez obaw, ale o luzie trudno było mówić (pewnie też ze względu na tremę, że ma się „pod sobą”, takie cudo). Cóż mówi się: „że nie rozmiar się liczy lecz technika”, ale ja przyznam, że moje obawy czy sobie poradzę na AT z lekka podcięły mi skrzydła. Uważam po prostu, że trzeba czasem przyznać się do tego jak jest, nie zaś naginać rzeczywistość do swoich wyobrażeń i co tu dużo mówić, fakt pozostaje faktem, że lepiej byłoby mieć więcej wzrostu i pewniej czuć się na AT.
Wiem, że być może zaraz padną na mnie gromy pt. „temat wałkowany, odgrzewanie kotleta, poczytaj na forach itp.”. Z góry więc proszę o wybaczenie, ale zadam to pytanie: jak radzicie sobie na swoich AT Użytkownicy o podobnych do moich warunków fizycznych? Pytam o codzienne użytkowanie sprzętu – miasto, trasa, lekki teren. Jaki efekt daje obniżenie zawieszenia AT i o ile efektywnie można to zrobić, nie tracąc przy tym właściwości (cudnego skądinąd wyglądu) zawieszenia i jego skuteczności w AT?
Ponadto w trakcie oglądania odpalania AT, pojawiła się kwestia o której czytałem na forach, ale na która nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, a mianowicie: po nie bardzo długiej pracy motocykla na wolnych obrotach, właściciel mocno go przegazował i z rury co jakiś czas poleciała chmurka czarnego dymu, właściciel sam był zdziwiony tym faktem (AT długo stała nie odpalana). Czy to kwestia regulacji czy jest jakaś inna przyczyna – czytałem o uszczelniaczach, a nawet przepuszczających pierścieniach. Sprzedający zapewniał mnie, że AT nie bierze mu oleju ponad wartości eksploatacyjne. Dodam raz jeszcze, że kolor dymy był czarny nie biały, a ni nie niebieskawy jak to się czasem także dzieje, gdy silnik pożera olej.
Raz jeszcze prosząc o wyrozumiałość dla moich banalnych pytań, z góry dziękuję wszystkim Forumowiczom za udzielone mi odpowiedzi.
jez jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2015, 11:32   #2
materna
 
materna's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: KRASNYSTAW
Posty: 223
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
materna jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 8 godz 51 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jez Zobacz post
To mój pierwszy post na forum AT, witam więc wszystkich Forumowiczów
Od kilku lat jeżdżę znów na motocyklu – głownie choppery – honda vt. Pewnie jak większość użytkowników AT, kiedy zobaczyłem ja pierwszy raz, to po prostu zapadłem na chorobę o nazwie „chcę taką mieć”. Oglądałem wczoraj model rd07 – dobrze i ładnie utrzymany sprzęt (tak mi się wydaje) od motocyklisty. Chcę jednak dopytać Szanownych Użytkowników w pewnych kwestiach.
Czytając fora pojawia się odwieczny problem: czy mając dany wzrost poradzę sobie na AT. Otóż i mnie ów dylemat dopadł. Mam 174cm wzrostu i 76kg wagi i…w trakcie wczorajszego przymierzania się do AT, nie poczułem się zbyt swobodnie „na niej”. Dotykałem co prawda stopami ziemi ( nie tylko palcami) i trzymałem motocykl bez obaw, ale o luzie trudno było mówić (pewnie też ze względu na tremę, że ma się „pod sobą”, takie cudo). Cóż mówi się: „że nie rozmiar się liczy lecz technika”, ale ja przyznam, że moje obawy czy sobie poradzę na AT z lekka podcięły mi skrzydła. Uważam po prostu, że trzeba czasem przyznać się do tego jak jest, nie zaś naginać rzeczywistość do swoich wyobrażeń i co tu dużo mówić, fakt pozostaje faktem, że lepiej byłoby mieć więcej wzrostu i pewniej czuć się na AT.
Wiem, że być może zaraz padną na mnie gromy pt. „temat wałkowany, odgrzewanie kotleta, poczytaj na forach itp.”. Z góry więc proszę o wybaczenie, ale zadam to pytanie: jak radzicie sobie na swoich AT Użytkownicy o podobnych do moich warunków fizycznych? Pytam o codzienne użytkowanie sprzętu – miasto, trasa, lekki teren. Jaki efekt daje obniżenie zawieszenia AT i o ile efektywnie można to zrobić, nie tracąc przy tym właściwości (cudnego skądinąd wyglądu) zawieszenia i jego skuteczności w AT?
Ponadto w trakcie oglądania odpalania AT, pojawiła się kwestia o której czytałem na forach, ale na która nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, a mianowicie: po nie bardzo długiej pracy motocykla na wolnych obrotach, właściciel mocno go przegazował i z rury co jakiś czas poleciała chmurka czarnego dymu, właściciel sam był zdziwiony tym faktem (AT długo stała nie odpalana). Czy to kwestia regulacji czy jest jakaś inna przyczyna – czytałem o uszczelniaczach, a nawet przepuszczających pierścieniach. Sprzedający zapewniał mnie, że AT nie bierze mu oleju ponad wartości eksploatacyjne. Dodam raz jeszcze, że kolor dymy był czarny nie biały, a ni nie niebieskawy jak to się czasem także dzieje, gdy silnik pożera olej.
Raz jeszcze prosząc o wyrozumiałość dla moich banalnych pytań, z góry dziękuję wszystkim Forumowiczom za udzielone mi odpowiedzi.
Mam dokładnie taki wzrost i wagę jak Ty i radzę sobie bez problemu, Ty tez na pewno dasz radę z Afryką
materna jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2015, 11:38   #3
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

1. wzrost/waga a AT.

połóż ją na ziemi a potem spróbuj ją sam postawić.

Wzrost nie jest taką przeszkodą. Dużo daje zmiana obuwia. W adidasach ledwo sięgam ziemi, ale gdy ubiorę buty "armijne" gdzie gruba podeszwa powoduje że mam o +2-3 cm więcej wzrostu i jest git. Po objeżdżeniu motocykla, podniósłbym go o te kilka cm do góry

Spokojnie jeżdżąc nie ma problemu, szczególnie gdy zrozumiesz, że w przechyle nie szarpiemy motocyklem a przenosimy ciężar własnego ciała opierając się o motor - czyli motocyklowi nie przeszkadzamy.

Wywrotka rzecz normalna, zdarza się każdemu - nie masz gmoli? załóż, przydadzą się. W teren nie jeździmy sami (mocno się przydaje kolega, by wyjechać np. z błota). Ale warto byłoby byś potrafił jednak ją podnieść po glebie.

2. na silnikach się nie znam, popytać mechaników.

Czym jeździłeś wcześniej?
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2015, 11:58   #4
marekw
 
marekw's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Gdynia
Posty: 584
Motocykl: RD07
marekw jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 11 godz 36 min 30 s
Domyślnie

Nie wierze ze wlasciciel nie odpalal go przed Twoim przyjazdem.to nie diesel wiec nie ma mowy o takim kolorze spalin.podejzana sprawa no ale coz moge sie tez mylic co do tej kwesti u mnie bynajmniej spalin prawie nie widac po odpaleniu
__________________
marekw jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2015, 12:11   #5
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,728
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 22 min 46 s
Domyślnie

Chłopie, mając takie warunki dasze se radę 174 to ja mam w butach crossowych. 70parę kilo ważę w pełnym rynsztunku i nie mam problemów w podnoszeniem maszyny. Ostatnio postawiłem ją do pionu gdy była kołami do góry No chyba że jedynym wysiłkiem dla Ciebie jest klikanie w klawiaturę to może być problem. Jak oblatasz maszynę, to pomysł z obniżaniem pojdzie w zapomnienie Grunt to technika i wyczucie. Aaa, Afryka to mój pierwszy i jedyny motór
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2015, 12:21   #6
Fihu
 
Fihu's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,375
Motocykl: RD 03
Przebieg: x83000
Galeria: Zdjęcia
Fihu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 2 min 41 s
Domyślnie

Materna - jaką Afrą śmigasz? Nie widziałem Ciebie chyba jeszcze w naszym mieście

Jez - kupuj Afre i jeździj, spokojnie, kwestia wyczucia i techniki
Fihu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2015, 12:22   #7
marekmoto1


Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Gdańsk
Posty: 355
Motocykl: RD07a
Przebieg: 44500
marekmoto1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 22 godz 54 min 54 s
Domyślnie

Na luzaku dasz radę. Ja mam 165 i 64 kg. Śmigałem nawet w nielekkim terenie. Miałem 04 i 07. Teraz mam transalpa, ale tęsknię za afryczką. Powodzenia:-)
marekmoto1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2015, 13:25   #8
materna
 
materna's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: KRASNYSTAW
Posty: 223
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
materna jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 8 godz 51 min 5 s
Domyślnie

[QUOTE=Fihu;443465]Materna - jaką Afrą śmigasz? Nie widziałem Ciebie chyba jeszcze w naszym mieście

Jez - kupuj Afre i jeździj, spokojnie, kwestia wyczucia i techniki

Taką:



Od niedawna zacząłem przygodę z Afryką, wcześniej jeździłem Seven Fifty, ale zawsze Afryka w głowie siedziała
Patrze po twojej galerii i ja chyba Cię kojarzę i Twoją rd03... To Ty jeździsz często z ojcem po Europie, wcześniej innymi sprzętami Wszystko jasne...no ja dopiero szykuję jakąś podróż w przyszłym sezonie, teraz nie ma pieniędzy i trzeba moto przygotować, wiadomo... Jest jeszcze w krasnym jedna fajna rd03:]
materna jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2015, 13:46   #9
gerard36856


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Emigracja. Hamburg
Posty: 293
Motocykl: RD07
gerard36856 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 14 godz 44 min 52 s
Domyślnie

mam 175cm i 80kg, afra to moj pierwszy motór. miała byc afra i koniec.
dostalem juz pare lekcji pokory, jestem zupelnei poczatkujacym motocyklista.
skoro masz pare lat doswiadczen na pewno se poradzisz.
palcami dotykam tylko podloza. na asfalcie nie sprawia mi klopotów. z parkowaniem, musze bardzo uwazac i przebierac - na kraweznik wysoki jeszcze sie nie odwazylem wbijac bo trace calkowiceie kontakt z Matką Ziemią wiec nei ma miejsca na błędy.

''w terenie'' czyli niestety piaszczysta plazowa droga która musze jezdzic do domu, mam pełne majty za kazdym razem nienawidze tego kawalka trasy, niestety obowiazkowy. na razei lezalem 3x. ale zwalam to na niedostatki techniki a nie warunki fizyczne. chociaz 150kg motocyklem moze bym sie uratowal? jak afra sie wychyla to nie mam szans jej podeprzec juz bo jest zbyt ciezka dla mnie.

skoro jezdzisz juz pare lat, na pewno se poradzisz
ale odbiór masy w takim sprzecie jest diametralnie inny niz w czoperze. siedzialem pare dni temu na HD electra glide, i on ma 150kg wiecej. ale... az tak tego nie czuc. bo jest niziutki. i te kilogramy tez sa duzo nizej niz w afrze. trzeba mocno przechylic zeby zaczęło tak ciążyc jak afra z bagazem.
pusta afre stawiam sprawnie i pewnie po wywrotce. ale z bagazem, mysle ze bym juz nie dal rady i musial zdjac torbe i skrzynie. za wysoko są te kilogramy na moje warunki fizyczne. chociaz z bagazem jeszcze nie stawialem
gerard36856 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2015, 14:27   #10
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
piaszczysta plazowa droga która musze jezdzic do domu....jak afra sie wychyla to nie mam szans jej podeprzec juz bo jest zbyt ciezka dla mnie.
1. zmień opony. Ja używam Mitas 07 a myślę już na e09, bo dużo mam szutrów, piachu itp.

2. gdy moto się wychyla to dupa do tyłu, przeciwskręt i gazu, gazu......
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kupno crossa Mat Inne tematy 14 03.01.2011 08:50
Kupno AT PLN Inne tematy 6 09.06.2008 22:14


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.