Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Forumowy Mechanik

Forumowy Mechanik Poradniki ludzi doświadczonych w dziele nie gębie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.08.2023, 06:57   #81
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Nie napinaj się, pozwól ludziom doświadczyć tego w co wierzą. Po co ich pouczać, tłumaczyć. Jak zjebią kilka razy to sami do tego dojdą.
Wolność wyboru.
Zdrowia .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2023, 08:10   #82
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,478
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 8 godz 40 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dawid8210 Zobacz post
szynszyl- zamykasz jedno oko, wyciągasz jęzor i wiooo :d
buahaha jakbym siebie widział
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2023, 08:12   #83
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,478
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 8 godz 40 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dubel Zobacz post
Wytracilem brokat z ręki i błyszczeć nie możesz że takie nerwy? może tak choć jeden argument techniczny który by podważał moje słowa ? Nie masz?- czemu mnie to nie dziwi
Weź wyluzuj, musisz podbijać od razu emocje. Nawet jak masz rację, to przecież można się komunikować inaczej.
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2023, 08:37   #84
Conorian
 
Conorian's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2022
Miasto: Warszawa
Posty: 128
Motocykl: KTM 1290 Super Duke R; R1250 GSA; 990 Adventure; MZ 251
Conorian jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 14 godz 48 min 32 s
Domyślnie

Przeczytałem sobie temat i tak się zastanawiam. Po co kombinować z wierceniem, gwintowaniem, klejeniem itd. skoro można kupić gotową zębatkę od kkbike... Nawet jeśli wałek jest w stanie tragicznym tak jak u użytkownika @mostry1988 to zębatkę można wymienić raz w sezonie, w końcu nie jest to jakiś kosmiczny koszt i nie masz żadnej szarpaczki.
Chodzi o zaoszczędzenie jakiejś tam sumy czy po prostu chęć ogarnięcia problemu własną inwencją i pomysłowością?
Proszę nie odebrać mnie źle, chcę tylko poznać Wasze zdanie. Ja też nie lubię wydawać kasy bez sensu i z przyjemnością stosuję unowocześnienia i ulepszenia fabryki w motocyklach jednak w przypadku wałka i zębatki w afryce/trampku kkbike wydaje mi się najlepszą opcją.
__________________
Yes but no.

https://www.youtube.com/@conoriansride
Conorian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2023, 08:43   #85
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał chomik Zobacz post
Weź wyluzuj, musisz podbijać od razu emocje. Nawet jak masz rację, to przecież można się komunikować inaczej.
Mozna ... szkoda ze niecytujesz wczesniejszej wypowiedzi ... zauwaz tez ze jest to ewidentne wprowadzanie w blad innych forumowiczy oraz narazanie ich na spore koszty ... na techniczna dyskusje w celu obrony ''patentu'' nie ma szans wiec znizylem sie do poziomu rozmowcy i przekazalem informacje w sposob ktory mam nadzieje zrozumie
Cytat:
Napisał Brzeszczot Zobacz post
Nie będę wnikać w twoje dewiacje czy Tylko lepisz czy oblizujesz a opowieści o jednorożcu zachowaj dla ciecia na bramie jak będziesz do fabryki na zmianę szedłďż˝ďż˝ ,to że ci inni pozwalają się obrażać to nie znaczy że możesz leczyć swoje kompleksy przyspieszaniem się do mnie . Bez odbioru

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisał Conorian Zobacz post
Przeczytałem sobie temat i tak się zastanawiam. Po co kombinować z wierceniem, gwintowaniem, klejeniem itd. skoro można kupić gotową zębatkę od kkbike... Nawet jeśli wałek jest w stanie tragicznym tak jak u użytkownika @mostry1988 to zębatkę można wymienić raz w sezonie, w końcu nie jest to jakiś kosmiczny koszt i nie masz żadnej szarpaczki.
Chodzi o zaoszczędzenie jakiejś tam sumy czy po prostu chęć ogarnięcia problemu własną inwencją i pomysłowością?
Proszę nie odebrać mnie źle, chcę tylko poznać Wasze zdanie. Ja też nie lubię wydawać kasy bez sensu i z przyjemnością stosuję unowocześnienia i ulepszenia fabryki w motocyklach jednak w przypadku wałka i zębatki w afryce/trampku kkbike wydaje mi się najlepszą opcją.
Pewnie dla tego ze i kkbike nie jest rozwiazaniem problemu, taki plasterek na urwana reke. Jedynymi dotychczas dzialajacym sposobami jest spawanie i klejenie, ztym ze klejenie jest mniej inwazyjne i latwiej demontowaln co czyni je lepszym rozwiazaniem.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2023, 08:44   #86
Bohun
 
Bohun's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 480
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Bohun jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 7 godz 56 min 46 s
Domyślnie

Widzę tu ortodoksyjnych praktyków i teoretyków. Jakbym się tak doktoryzował to czekałbym cały urlop na dostawę amortyzatora z Polski do jakiejś wioski pod Trembowlą, zamiast jeździć. Do tej pory nie wiem z jaką siła tato dokręcał głowice w silnikach, kiedy pokazałem mu klucz dynanometryczny i nie wiedział do czego i po co. Refleksje moje i brata dzisiaj są takie. Jak to łatwo coś naprawić jak teraz do wszystkiego są narzędzia, albo wymienia się kompletną cześć bez drutowania.

Zawsze będziecie się tu kurwa różnić, bo każdy ma inną perspektywę i wiedzę teoretyczną czy manualna. Doświadczenie życiowe czy stan konta.
Zapraszam wypierdalać do błota
__________________
Kto prędko daje, ten dwa razy daje.
Bohun jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2023, 10:12   #87
CzarnyEZG
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 2,515
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 15 godz 48 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bohun Zobacz post
Zapraszam wypierdalać do błota
Amen.
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
CzarnyEZG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2023, 10:39   #88
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,750
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 9 godz 36 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bohun Zobacz post
Widzę tu ortodoksyjnych praktyków i teoretyków. Jakbym się tak doktoryzował to czekałbym cały urlop na dostawę amortyzatora z Polski do jakiejś wioski pod Trembowlą, zamiast jeździć. Do tej pory nie wiem z jaką siła tato dokręcał głowice w silnikach, kiedy pokazałem mu klucz dynanometryczny i nie wiedział do czego i po co. Refleksje moje i brata dzisiaj są takie. Jak to łatwo coś naprawić jak teraz do wszystkiego są narzędzia, albo wymienia się kompletną cześć bez drutowania.

Zawsze będziecie się tu kurwa różnić, bo każdy ma inną perspektywę i wiedzę teoretyczną czy manualna. Doświadczenie życiowe czy stan konta.
Zapraszam wypierdalać do błota
Dobre podsumowanie
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2023, 17:42   #89
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,731
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 godz 17 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bohun Zobacz post
Zapraszam wypierdalać do błota
W błocie woda Potem się umyje myjką i wyschnie, ale nie pod zębatką I ruda chrupie i z wałka ubywa..... Koło się zamyka i znowu rozkminiamy temat tyle że trzeba trochę czasu na zamknięcie kółka.....
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.09.2023, 18:42   #90
Tezla
 
Tezla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: Kraków
Posty: 249
Motocykl: RD03
Przebieg: 80000
Tezla jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 14 godz 25 min 10 s
Domyślnie

Można wiercić na odpalonym silniku wtedy nawet trzymając wiertarkę krzywo otwór wyjdzie prosto.
__________________
Honda XL 600 RM 86'
Honda XL 600 LM 86'
Honda XRV650 Africa Twin 88'
Honda XLV 750 R 83'
BMW R1100GS ABS 95'
Tezla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Małyszek - rogale: dyskusja [wydzielone z wątku o sprzedaży] żuk Inne tematy 11 29.08.2018 13:09
wydzielona dyskusja polityczna zipo Inne tematy 33 13.10.2014 07:58
Uszczelniacz wałka zdawczego? Kishon Silnik, sprzęgło, skrzynia 22 23.03.2014 21:11
"Naprawa" wałka zdawczego - metoda alternatywna 4 :) iwan Silnik, sprzęgło, skrzynia 37 18.05.2010 19:16


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.