Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.06.2015, 11:34   #21
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,804
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 6 dni 4 godz 29 min 41 s
Domyślnie

El, ja rozumiem ze z Mafia sie nie patyczkuje i tak trzeba dzialac. Ale Mama tata i dziecko to raczej nie Mafia i mozna zastosowac zdrowy rozsadek ktorego w cywilizowanym swiecie brak. Interwencja byla nieadekwatna do czynu/wykroczenia.

Rychu, to sie lepiej skontaktuj z norwegia jak najszybciej, bo ten socjalistyczny kraj moze kiedys Ci pokazac jak gleboko siega przyjazn polsko norweska

W korei pln dla turysty jest zajebiscie bezpiecznie. bo ma ciagle ochrone przydzielona z panstwa.

Mysle ze jakby rosyjska policja nie miala zdrowego rozsadku to kazde moje spotkanie z nimi wygladaloby jak w hameryce. A tak to se pozartujemy, pogadamy i we fajnych wspomnieniach pozegnamy.

Tu pieknie pokazane za ile i co sie w norwegii placi. Calkiem na dole przelicznik kasa/wiezienie

http://www.suednorwegen.org/index.ph...-fuer-norwegen
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.06.2015, 12:16   #22
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,804
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 6 dni 4 godz 29 min 41 s
Domyślnie

El, nie pisalem o tym czy w tych krajach jest fajnie czy nie. Pisalem o bezpieczenstwie turysty ze strony sluzb panstwowych. Reszta to inna bajka.

A Niemcy sluchaja policji, jasne. Ale jak policjant wyskakuje ze stanowczoscia nieadekwatna do systuacji, top niemiec zaczyna dyskusje z policjantem ze adwokat sie z nim skontaktuje. No i moze w hameryce policjant nie prowadzi dyskusji tylko od razu o glebe?

Watek o norwegii a nie policji. Wiec dorzuce bo znalazlem:

Fahren mit "getrimmten" Moped oder Motorrad 4.200 NOK , czyli jazda przerobionym motocyklem. Mysle ze chodzi im o wydech, jakies dziwne oswietlenia. Trimmen znaczy przerobic.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.06.2015, 13:54   #23
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rychu72 Zobacz post
Z innej beczki.
Latałem w tamtym roku puszką po Norway i cykali mi zdjęcia na płatnych odcinkach. Zgodnie z opisem powinna przyjść FV do domu. Nic do dzisiaj nie dostałem. O co kaman?

Automatic toll plazas

When you drive through automatic toll plazas without a toll tag, a photograph is taken of your vehicle registration plate. The registration number on the plate is checked against the Norwegian Public Road Administration’s Central Register of Motor Vehicles. An invoice is sent to the vehicle owner containing information about the passage, the vehicle and the amount to be paid. The invoice is sent by post and with no additional charge. This applies to Norwegian as well as foreign vehicles.
Jesli jeszcze nie przyszla to juz raczej nie przyjdzie. Spij spokojnie
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.06.2015, 14:16   #24
voxan69
 
voxan69's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 8 godz 55 min 50 s
Domyślnie

Ale jak wjedzie do NOK to podczas kontroli mu przypomną na pewno.
Koledzy uważajcie również w tunelach na fotoradary - jest ich tam całkiem sporo ale zawsze oznaczone znakiem.
Kolega w ubiegłym roku był na Nordkappie podczas jady głębokim i bardzo długim tunelem na północy poniosła go fantazja i jak powiedział odkręcił gaz grubo ponad dwie paczki - z taką prędkością wyjechał na zewnątrz i wtedy zalała go krew z uszu i nosa - tak więc sama prędkość i zmiana ciśnienia też potrafi zaszkodzić - nie potrzeba radaru
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.06.2015, 14:58   #25
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał voxan69 Zobacz post
Ale jak wjedzie do NOK to podczas kontroli mu przypomną na pewno.
Raczej nie
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.06.2015, 21:08   #26
nolan66


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Zaduszniki k. Włocławka
Posty: 34
Motocykl: RD04
Przebieg: 61000
nolan66 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 22 godz 42 min 43 s
Domyślnie

Do mnie przyszła fota za wjazd na płatny odcinek drogi po 13-14 miesiącach. Było to kilka lat temu. Pomyliłem bramki - przeleciałem taką dla posiadaczy elektronicznego systemu opłat. Kara o ile pamiętam 100-150 euro
nolan66 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2015, 07:17   #27
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nolan66 Zobacz post
Do mnie przyszła fota za wjazd na płatny odcinek drogi po 13-14 miesiącach. Było to kilka lat temu. Pomyliłem bramki - przeleciałem taką dla posiadaczy elektronicznego systemu opłat. Kara o ile pamiętam 100-150 euro
Uważałem na te bramki i na bank nie przejechałem żadnej.

Dubel

Mam nadzieję, że to sprawdzone, a nie tylko pocieszasz

Co może być powodem takiego obrotu rzeczy?
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2015, 07:48   #28
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Przyczyna zazwyczaj jest balagan w papierach. Druga sprawa oni maja na wszystko czas i sie z niczym nie spiesza. Jesli jednak wreszcie dotrze do Ciebie faktura za przejazdy za odcinki platne to bedzie ona bez zadnych odsetek itd. jedynie naleznosc jaka sie nalezy. Gdybys jednak przelecial AutoPass w miejscu gdzie jest mozliwe uiszczenie oplaty to doliczaja kare tak jak napisal Nolan66

Inna sprawa dla potomnych. Jesli nie chcecie sie martwic o fakture za przejazdy przez automatyczne bramki w Norwegi zawsze mozecie uiscic oplate manualnie przewaznie na najbliszej stacji benzynowej za bramka. zawsze stoi znak Servis z ikona kamery

Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2015, 10:54   #29
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 1 godz 1 min 36 s
Domyślnie

Powiem tak. Nie byłem nigdy w Norwegii świadomie - kiedyś tylko przypadkiem na granicy. W Szwecji byłem puszką. tłumików na pewno Szwedów się nie czepiają, ale Policja ma inne podejście m.in. do Polaków. Za przekroczenie +10 nikt nie ścigał - a jeździłem tam wiele lat. natomiast za zawrócenie na autostradzie - pojawili się znikąd. Przy czym autostradą była droga jedno-jezdniowa (północ Szwecji). Co ciekawe nie dali mandatu - dali ostrzeżenie. Na wjeździe do Sztokholmu są kamery skanujące tablice. Strasznie mnie zaskoczyło jak zobaczyłem na czymś w rodzaju bilbordu swoją blachę z napisem zwolnij ! Następna ciekawostka - system upomnień jest rejestrowany - masz jedną szansę (chociaż nam miły Pan darował mandat i za drugim wykroczeniem). Prędkości więcej niż +10 nie przekraczaliśmy. Aha - ścigali też za światła wtedy.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.

Ostatnio edytowane przez jorge : 17.06.2015 o 11:01
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Opłaty drogowe Skandynawia kylo Inne tematy 50 12.09.2013 23:41
Skandynawia - lipiec 2011 TDM900 Umawianie i propozycje wyjazdów 10 31.03.2011 13:17
Tour de Skandynawia 2010 :) -fiordy, łosie, góry i co tam jeszcze sie trafi Dubel Umawianie i propozycje wyjazdów 80 02.05.2010 21:00
czy warto skandynawia?? BartekBBI Przygotowania do wyjazdów 11 05.04.2009 13:48


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.