Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.10.2013, 11:19   #1
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie Ciśnienie paliwa oryginalnej pompy AT RD07

witam,

czy ktoś z was wie jakie ciśnienie daje oryginalna pompa paliwa z AT RD07?
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.10.2013, 16:49   #2
lortprodisz
LOŻA SZYDERCÓW
 
lortprodisz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: LEGNICA
Posty: 359
Motocykl: RD07a
Przebieg: 9999999
Galeria: Zdjęcia
lortprodisz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 12 godz 5 min 18 s
Domyślnie

cisnienia nie mierzyłem ale dała rade zima jako pompa paliwa do ferozy 1500obr max silnik krecił na niej - cisnienie paliwa za małe
__________________
Beton Stal Gruz i Rdza
Станция тропосферной радиорелейной связи


lortprodisz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.10.2013, 17:55   #3
Kupek


Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Opole
Posty: 352
Motocykl: RD07c
Przebieg: ???
Kupek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 9 godz 7 min 37 s
Domyślnie

Podepnę się pod temat. Wiem, że temat pomp paliwa był wałkowany. Ale mam dziś lenia i zapytam wprost: czy pompa FACET dająca ciśnienie 3,5psi = 0,2 atm będzie dobra ? W sensie - nie za mocna ?
Kupek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.10.2013, 22:51   #4
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kupek Zobacz post
Podepnę się pod temat. Wiem, że temat pomp paliwa był wałkowany. Ale mam dziś lenia i zapytam wprost: czy pompa FACET dająca ciśnienie 3,5psi = 0,2 atm będzie dobra ? W sensie - nie za mocna ?
tak temat był wałkowany ale nic z tego nie wynika, każdy próbuje co może jednym to chodzi innym nie, tylko nie każdy wie dlaczego jest tak a nie inaczej. Chcę zebrać wszystko do kupy i wyciągnąć z tego jakieś racjonalne wnioski oparte na wiedzy a nie na eksperymentach.

Interesuje mnie model RD07 bo taki mam, i fakty są takie, że oryginalna pompa którą można nabyć za bagatela 1060zł występuje tylko i wyłącznie w motocyklach africa twin, numer katalogowy tej pompy jest wyrzucany wyłącznie tylko przy tym modelu motocykla więc gdybanie, że pompa będzie pasować od innej hondy to tylko gdybanie i tyle bo jakieś różnice są! tylko pytanie czy w konstrukcji czy w parametrach. W pierwszym przypadku nie jest to specjalnie istotne bo ważne są parametry a w zasadzie tylko jeden : ciśnienie paliwa bo od tego parametru zależy poziom paliwa w komorze pływakowej więc nie jest ważne od czego będzie ta pompa ważne jest aby miała taką samą wartość ciśnienia. Niestety ja nie dysponuję oryginalną pompą do AT, więc nie wiem jakie powinno być ciśnienie.

1. pompa z HONDA Varadero ma 0,2bar - taką mam u siebie
2. mam drugą pompę, która wyglądem jest identyczna jak ta powyższa i ma ciśnienie 0,1bar
3. mam także pompę 7.21440.51 firmy automotive i ta ma 0.4bar
4. pompa pireburg o tym samym numerze co powyższa ma 0,1bar

jak widzicie rozrzut ciśnienia jest b.duży, często przy pompach podawana jest wydajność w l/godz. ale ten parametr nie jest tak ważny bo przecież silnik nie przepali 50-80L benzyny w godzinę, większa wartość nie ma tutaj znaczenia jeżeli ciśnienie będzie równe ciśnieniu oryginalnej pompy AT. Większa wydajność najcześciej wynika z tego, że te pompy podają paliwo ciągłym strumieniem a nie tłoczą co chwila jak oryginalna pompa z AT

Jażeli chcemy zastosować zamiennik do AT to musi to być dobrej jakości zamiennik trzymający zadane ciśnienie a nie jak w większości tych pomp jest mniejszy lub większy zakres np. 0,2-04 bar itp.. wynika to z tego, że te pompy są dedykowane do instalacji przelewowych i tutaj ciśnienie jest jest specjalnie istotne, natomiast w układzie paliwowym AT ciśnienie jest najważniejsze!

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 09.10.2013 o 23:07
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.10.2013, 00:10   #5
lortprodisz
LOŻA SZYDERCÓW
 
lortprodisz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: LEGNICA
Posty: 359
Motocykl: RD07a
Przebieg: 9999999
Galeria: Zdjęcia
lortprodisz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 12 godz 5 min 18 s
Domyślnie

nie mam przekroju gaziorów z afry ale jakos w oczy nie zuciło mi sie aby paliwo z krótćów zasilajacych gazniki trafiało gdzie indziej niz zaworek iglicowy pływaka - jesli sie myle prosze o sprostowanie
jak dla mnie pompa w afrze jest tylko dlatego ze gazniki sa wyzej niz spust paliwa i grawitacyjnie tylko do pewnego poziomu bedzie działało . bardziej mnie interesuje wydajnosc na 1 cykl co mozna równiez przeliczyc na godzine niz cisnienie oczywiscie zakładajac to co napisałem na poczatku
__________________
Beton Stal Gruz i Rdza
Станция тропосферной радиорелейной связи


lortprodisz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.10.2013, 11:12   #6
rob
 
rob's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 301
Motocykl: LC4 ADV Puzle Edition ale nie wiele brakuje ;P
rob jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 7 min 54 s
Domyślnie

Miałem do niedawna w LC4 pompę afryko-podobną. (oryginalnie podciśnieniowa) Po kupnie przelewało jak wściekłe. Zacząłem tworzyć sobie jakieś dziwne teorie co do ciśnienia i wydajności ale po wymianie zaworka iglicowego i ustawieniu poziomu paliwa jak ręką odjął... Ale i tak wróciłem do oryginału
Gdzieś doczytałem że pompa od afry ma wydajność 50~60 litrów na godzinę. Ciśnienie ma znaczenie jeśli chodzi o podniesienie słupa cieczy na określoną wysokość. W afrze nie musi być za duże.
rob jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.10.2013, 19:23   #7
MaRP
Dołączył: 28.5.2006
 
MaRP's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW...83...?
Posty: 864
Motocykl: RD07a
MaRP jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 10 godz 15 min 45 s
Cool

Znalezienie zajęło mi kilkanaście sekund
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3694
O pierburgu, zamiennikach. Jest tego trochę więcej, ale to już sami sobie poszukajcie
__________________
Navigare necesse est vivere non est necesse.
MaRP jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.10.2013, 21:23   #8
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,731
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 godz 17 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
oryginalna pompa którą można nabyć za bagatela 1060zł występuje tylko i wyłącznie w motocyklach africa twin, numer katalogowy tej pompy jest wyrzucany wyłącznie tylko przy tym modelu motocykla więc gdybanie, że pompa będzie pasować od innej hondy to tylko gdybanie i tyle bo jakieś różnice są!
Wystarczy, że króćce będą miały inną średnicę i wtedy masz rację z numerem katalogowym. Jak wiadomo w AT węże są jak od czołgu. Widziałem podobne pompy jak do AT z cieńszymi króćcami. Trudno zweryfikować ciśnienie różnych pomp mając je już jako używane (ile?)
Dla porównania i wyrobienia sobie poglądu Fiat 125p z gaźnikiem bez przelewu 4-cylindry pojemność 1500cmm był pompowany pompą mechaniczną z krzywki wałka rozrządu ciśnieniem 3.771 psi.

Przy szczelnych (nie wypracowanych) zaworkach "pływakowych" pompa po osiągnięciu ciśnienia przestaje pracować. Różnice minimalne w ciśnieniu nie maja jakiegoś znaczenia w funkcjonowaniu układu, ale nie wspomniałeś o istotnej sprawie! Większe ciśnienie powoduje wzrost zużycia paliwa.
Dlaczego? To chyba oczywiste.
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.10.2013, 23:18   #9
next22


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Polichno
Posty: 833
Motocykl: TA
next22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 25 min 24 s
Domyślnie

Żadne ciśnienie wielkie nie jest potrzebne wystarczy że pompa podniesie paliwo o ile?
20cm może nawet mniej pompka od akwarium da rade
next22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2013, 08:47   #10
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazmir Zobacz post
Wystarczy, że króćce będą miały inną średnicę i wtedy masz rację z numerem katalogowym.
pompa od varadero jest identyczna z tą od AT pod względem budowy, średnicy wyprowadzeń i kostki elektrycznej a ma inny numer katalogowy więc czymś się różni pewnie ciśnieniem skoro budowa jest identyczna

Cytat:
Napisał Kazmir Zobacz post
Różnice minimalne w ciśnieniu nie maja jakiegoś znaczenia w funkcjonowaniu układu, ale nie wspomniałeś o istotnej sprawie! Większe ciśnienie powoduje wzrost zużycia paliwa.
Dlaczego? To chyba oczywiste.
Zgadzam się z tobą ale jak widzisz te różnie sięgają 100-400% wartości ciśnienia na różnych moich pompach w tym jest 100% różnicy na dwóch identycznych pompach mitsubishi jedna ma 0,1bar a druga 0,2 bar.

Oczywiście, że zwiększenie ciśnienia ponad nominalne powoduje większe zużycie paliwa bo zwiększa się także jego poziom w komorze pływakowej. Mi na pompie o ciśnieniu 0,4bar na trasie przy b.spokojnej trakcji ok 90-100km/h bez kufrów tylko solo moto wciągał prawie 6L/100km po zmianie pompy na tą od varadero 0,2bar spalanie przy tych samych warunkach spadło do poziomu 5L/100km.

Pewnie, że wielkie ciśnienie nie jest potrzebne tylko jakie o to mi przede wszystkich chodzi aby zmierzyć ile ma oryginalna pompa od AT, podać wszystkim na forum tą wartość a dalej niech każdy sobie dobiera pompę o mniejszym, czy większym a może identycznym ciśnieniu.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przeróbka pompy paliwa R2D2 Uklad paliwowy i wydechowy 354 22.07.2021 11:37
O-ring pompy paliwa banditos Uklad paliwowy i wydechowy 1 26.03.2011 12:05
czy to przekaźnik pompy paliwa? MChmiel Układ elektryczny i zapłonowy 4 04.05.2010 22:33


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.