Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > KTM

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.03.2022, 20:16   #651
furman

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Rawicz
Posty: 384
Motocykl: Crf 300L
furman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 19 godz 48 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Największy problem to że większość jest podrabiana i środku znajduje się najtańszy 10W/40 samochodowy za 13.5 zł za litr potraktowany tylko odpowiednim barwnikiem.
Piszesz o Motulu czy ogólnie o olejach motocyklowych ?
furman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2022, 20:59   #652
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,093
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 9 godz 7 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Największy problem to że większość jest podrabiana i środku znajduje się najtańszy 10W/40 samochodowy za 13.5 zł za litr potraktowany tylko odpowiednim barwnikiem.

A czyli jadę do ASO i leją mi podróbkę
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2022, 21:08   #653
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,490
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 10 godz 3 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał radiolog Zobacz post
A czyli jadę do ASO i leją mi podróbkę
Ja do tej pory Motorexa brałem w ktmsklep czyli tam gdzie też zostawiałem sprzęt na przeglądy gwarancyjne. EXC-ka kupiłem "z motulem" i w zasadzie nie mam powodu aby zmieniać na coś innego, bo sprzęt ładnie chodzi i znam historię. Lokalni upalacze MX też tego Motula leją i polecają.....
Posprawdzałem ceny i Motul wychodzi mi korzystniej finansowo niż Motorex. Na 4 litrach 50zł (plus kw) - czyli żaden interes.
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2022, 22:10   #654
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ŁukaszBIA Zobacz post
Mój mechanik leje shell. Miałem zalany w LC8 i silnik wyraźnie kulturalnie pracował.
Nie znam się na ktm ale też mi mechanik polecił tego shella tylko ax7 półsyntetyk 15w50 do GSa. On od lat ten ultra stosuje w swoich maszynach takich jak kawa zx10r i jest b. zadowolony. Ale z olejami to wiecie...

Osobiście spróbowałem shella a tak poza tym to valvo w autach albo liqui w motorkach
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2022, 06:40   #655
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Pewnie większość kupuje w dobrej wierze będąc przekonanym że w puszce jest to co powinno być.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2022, 08:58   #656
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,155
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 11 godz 2 min 5 s
Domyślnie

Adagiio ma pełną rację. Pracując w dużej hurtowni motoryzacyjnej w tym kraju mieliśmy gorszą cenę u producenta na większość olei niż były sprzedawane na allegro/olx i innych portalach. Oleje, filtry są jednymi z najbardziej podrabianych rzeczy.
Raz z doświadczenia mogę powiedzieć, że hurtownia kupiła kontener podrabianych filtrów Mann! Oczywiście całość poszła w kosz i nie była wprowadzona w rynek. Mój były szef miał bardzo dobre podejście do rynku.
Ja mam swój zaufany sklep i wiem, że tanio nie jest ale przynajmniej jestem pewny co do towaru, który sprzedają bo biorą od mojego poprzedniego pracodawcy.
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2022, 09:40   #657
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lukasz_vip Zobacz post
Adagiio ma pełną rację. Pracując w dużej hurtowni motoryzacyjnej w tym kraju mieliśmy gorszą cenę u producenta na większość olei niż były sprzedawane na allegro/olx i innych portalach. Oleje, filtry są jednymi z najbardziej podrabianych rzeczy.
Raz z doświadczenia mogę powiedzieć, że hurtownia kupiła kontener podrabianych filtrów Mann! Oczywiście całość poszła w kosz i nie była wprowadzona w rynek. Mój były szef miał bardzo dobre podejście do rynku.
Ja mam swój zaufany sklep i wiem, że tanio nie jest ale przynajmniej jestem pewny co do towaru, który sprzedają bo biorą od mojego poprzedniego pracodawcy.
Podzielisz się namiarem?

Ja miałem ostatnio dziwny przypadek - do GSa kupiłem filtr Mann. Mechanik mówił że nie mógł go wkręcić, że gwint coś nie teges.
Hiflo wkręcił się bez problemu. Jak się przyjrzałem to gwint w tym mannie wyglądał jak po pierwszym z trzech gwintowników, nie miało prawa się to wkręcić poprawnie. Czy podróba, czy błąd technologiczny - nie wiem. Ale pierwszy taki przypadek w życiu miałem.

Olej Shella kupiłem w bdb cenie w sklepie oficjalnym Shella na allegro (orientujecie się jak to działają te oficjalne sklepy na allegro? To godne zaufania?), to co odnotowałem to że cała partia jest Italiańska i jest to jakiś import z IT... miałem jakieś wątpliwości ale wlałem.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2022, 10:11   #658
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Też kupuje tylko od autoryzowanych importerów i na razie nie mam powodów by to zmieniać. Jest drożej ale jakoś spokojniej się czuje, no i oględziny wałków i bebechów przy regulacji zaworów to potwierdzają. Miałem przyjemność oglądać wałeczki przy takim samym Moto i przebiegu tyle że na motulu i serio nie wyglądało to dobrze, a raczej mój styl jazdy jest dużo bardziej agresywny niż właściciela drugiego moto
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2022, 10:13   #659
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,155
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 11 godz 2 min 5 s
Domyślnie

Co do hurtowni to Hart z siedzibą centrali w Opolu. Nie mają detalu tylko sprzedaż dla firm.
Co do mojego sklepu to lokalny sklep w Lublińcu, który się tam zaopatruje.
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.03.2022, 20:49   #660
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Trochę się zeszło ale dziś wreszcie miałem czas by dokończyć serwis przed sezonowy
Teraz tylko pogoda niech dopisuje by kilometry nabijać

IMG_20220319_172714.jpg
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wszystko na temat XR 650 L . Wady , zalety, usterki Franz Honda - inna niż AT & NAT 65 21.06.2023 15:37
African Twins Rodezjan Inne tematy 2 11.05.2010 18:41


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.