Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.07.2019, 23:39   #191
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie Będzie CRF450L

Cytat:
Napisał Dymkaaa Zobacz post
Sorki Panowie ale cena powyżej 40tys za jeden cylinder to jest poje*ana niezależnie od marki... toż za tyle samochód da się kupic.
Hm...
No, ale że co - np. BMW K1600GT jest lepsze bo wychodzi 15tys za cylinder?
Motocykle finansowo z definicji nie mają sensu. Ba - nawet podobno sens nie ma sensu.

Karlik organizował niedawno jazdy testowe poza asfaltem, było z 9 moto. Dwie CRF450L. Jedna miała być odblokowana, ale coś ktoś pomylił i obie były zblokowane - różniły się tylko wydechem, jedna miała akcesoryjnego akrapa. Na tej z akrapem ubawiłem się po pachy - fabryka endorfin. Ta z fabrycznym wydechem była prawie tak samo nudna jak CRF250L tylko bardziej jak rower (lekka).
Gdybym nie wiedział, że te moto różnią się tylko wydechem to myślę, że za tę z akrapem zapłaciłbym z 30-50% więcej.
Potem wsiadłem ponownie na NAT i znów była lepsza od wszystkiego.

Ostatecznie kupiłem KTM 690 choć mocno rozważałem 450L, ale uważam że powinienem mieć garaż, pieniądze i czas na 5 motocykli. No może 6.
Także ten - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ale nie wpadłem na to by przeliczać to na liczbę cylindrów. A zawsze uważałem się za umysł ścisły.
Szacun 😉

PS
Taki Bourne np. pewnie nawet nie wie ile kosztuje CRF-a
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2019, 01:26   #192
Dymkaaa
 
Dymkaaa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 541
Motocykl: XR650R & XR400 & WR300
Dymkaaa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 20 godz 38 s
Domyślnie

Chyba nie zrozumiałeś o co chodzi kolego. Samochód ma o wiele więcej w sobie materiału włożonego i jest dużo bardziej zaawansowaną maszyną niż jakaś zwykła endurówka, 40k to mogłaby kosztować jakaś nat która jest bardziej rozbudowana...choć i to jest wątpliwe. Dlatego 18k za tą maszyne(crf250l) dla mnie ma sens, natomiast 40K+...
Dymkaaa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2019, 08:12   #193
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dymkaaa Zobacz post
Sorki Panowie ale cena powyżej 40tys za jeden cylinder to jest poje*ana niezależnie od marki... toż za tyle samochód da się kupic.
Spójrz na to od drugiej strony - ceny rowerów full-suspension enduro znanych producentów to tak 15-20 tys. PLN (średnia półka).


Cytat:
Napisał Dymkaaa Zobacz post
Chyba nie zrozumiałeś o co chodzi kolego. Samochód ma o wiele więcej w sobie materiału włożonego i jest dużo bardziej zaawansowaną maszyną niż jakaś zwykła endurówka, 40k to mogłaby kosztować jakaś nat która jest bardziej rozbudowana..
Przecież nie płacisz tylko za materiał i technologię. Gdyby tak było to auta/motocykle/łodzie/samoloty kupowalibyśmy po cenach skupu złomu.
Płacisz za marketing. Nie kupujesz motocykla, kupujesz marzenie.
Tak działa świat.
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2019, 10:15   #194
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 34 min 30 s
Domyślnie

Marketing to chyba mały procent kosztu budowy samochodu czy motocykla. Wszystkie podzespoły bezpośrednio wpływające na bezpieczeństwo muszą być certyfikowane i spełniać ogrom norm.

Teraz mam doświadczenie z elektrycznym wspomaganiem układów kierowniczych. Linia testowa do jednego modelu układu wspomagania, to koszt idący w milionach złotych (mówię tylko o testowanie oprogramowania, takich linii mamy kilka...). Do tego jest dział programistów, elektroników, mechaników, testerów, analiz gwarancyjnych ... a to jest tylko mała cząstka takiego samochodu.

Dla przykładu normy podają ile może być usterek na milion przepracowanych godzin. Dla samochodów autonomicznych i takich gdzie komputer ma kontrolę nad kierownicą (sam utrzymuje tor jazdy na autostradzie) jest dozwolona 1 awaria na milion godzin. I takie normy trzeba spełnić i stąd cena tego złomu jest taka wysoka
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2019, 14:13   #195
dzinks
 
dzinks's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 1,279
Motocykl: CRF1000L
dzinks jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 2 godz 26 min 41 s
Domyślnie

Jest na rynku też SWM w wersji 300 ok 25k i 500 ok 27k. w bardzo rozsądnych pieniądzach patrząc na podobne modele innych firm. Jednak mało się słyszy aby jakoś masowo były kupowane. Do czego dążę. Że można wyprodukować dobry motocykl za dobrą cenę
dzinks jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2019, 14:15   #196
tommi

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łazy k/Magdalenki
Posty: 1,434
Motocykl: RD03
Przebieg: 65496
tommi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 15 godz 7 min 27 s
Domyślnie

No a ten SWM to nie jest zbieranina gotowych komponentów?
Wiem, że Honda nie robi wszystkiego sama od a do z, ale jak już ktoś coś dla nich robi, to śmiem twierdzić, że jest to robione PRO.

Spojrzałem też na stronę SWM, wygląda faktycznie ciekawie.
To mnie zaskoczyło: "Recommended fuel: premium grade UNLEADED fuel (R.O.N. 98)." -
tommi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2019, 14:46   #197
Dymkaaa
 
Dymkaaa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 541
Motocykl: XR650R & XR400 & WR300
Dymkaaa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 20 godz 38 s
Domyślnie

SWM to husqvarna
Dymkaaa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2019, 15:13   #198
Qter
 
Qter's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Reguły
Posty: 770
Motocykl: Husqvarna FE 350
Qter jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 13 min 17 s
Domyślnie

pytanie retoryczne czemu "ludzie" kupują huskę/ktm-a a nie SWM?

PZDR

Qter
__________________
Pije bro i palę sziszę...
Qter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2019, 15:55   #199
kudlacz
 
kudlacz's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 677
Motocykl: Black Man Wheel 800 gs
kudlacz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 23 godz 27 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Qter Zobacz post
pytanie retoryczne czemu "ludzie" kupują huskę/ktm-a a nie SWM?

PZDR

Qter
Bo to ludzie z Polski i w Polsce :/
__________________
dakar noir
kudlacz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2019, 21:52   #200
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Dymkaaa - nie zaglądnę Ci w kalendarz i powiem o sobie - próbuję ten świat zrozumieć już od prawie 50 lat i z coraz większą pokorą i coraz szerzej otwartymi oczami podziwiam różnorodność motywacji i zachowań ludzkich. Oczy mam coraz szerzej otwarte i tego Ci też życzę. 😀

Już dawno cena jaką płaci konsument nie ma nic wspólnego z kosztami wytworzenia (projekt, materiały, testy, marketingu koszty bezpośrednie) i o tym (jak mniemam) pisze Chemik wspominając o marketingu i marzeniach. Pan Hąda też od lat działa tak, że stara się najpierw wymyśleć co potrzebuje wyimaginowana grupa konsumentów zwana grupą docelową. Potem składa z bardziej lub mniej gotowych komponentów coś co kosztuje najmniej i spełnia potrzeby grupy docelowej. Następnie (dział marketingu) proponuje cenę jaką potencjalnie zaakceptuje grupa docelowa i wybierają projekt, który zwróci się najszybciej i produkt zacznie zarabiać.

Założę się o mój motocykl, że pan Hąda (korporacja) zachęcony sukcesem NAT i NC stwierdził, że jest nisza na CRF450L (bo jest) i będą chętni na nią. Ktoś przestrzelił się z ceną i może nawet straci robotę, a 450L albo zniknie z rynku, albo cena spadnie już w 2020.

Nie ma to jednak nic wspólnego z tym jakie „powinny” być ceny albo z tzw. koncepcją centrum sterowania wszechświatem (ja wiem lepiej co dla innych jest lepsze).

Produkt wart jest tyle ile zapłaci za niego kupujący (razy liczba kupujących). Koszt wytworzenia ma znikomy na to wpływ.

Takie jest dziś moje skromne widzenie konsumpcyjnego świata, ale mogłem znów czegoś nie zrozumieć...
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
MZ 660 motormaniaka- będzie ADV. motormaniak Motocykl Forumowicza 202 07.04.2023 23:25
Niech będzie że wyprawa Brambi Trochę dalej 18 29.10.2013 03:29
Uwaga - wstępniak będzie... Pastor Wszystko dla Afryki 14 18.07.2008 00:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.