Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Honda - inna niż AT & NAT

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.07.2019, 13:35   #231
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,488
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 6 godz 10 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lucky Luke Zobacz post
O oświetlenie bym sie nie martwił bo seryjna lampa bardzo fajnie świeci.
To samo olejarka zbędny gadżet i bagażnik , lepiej jakiegoś rogala dać.
Dodatkowe gadzety w takim sprzęcie to waga , a o to chodzi żeby było lekko.
No jak olejarka zbędna? Ładne fopa. :-)
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2019, 13:41   #232
CeloFan
 
CeloFan's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 588
Motocykl: brak
Galeria: Zdjęcia
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 37 min 20 s
Domyślnie


A te olejarki to się jeszcze robią w ogóle? Takie dedykowane chociaż do CRF, to bym sobie zaadaptował
__________________
Pełne zadowolenie składa się z małych uciech rozłożonych w czasie.
https://www.facebook.com/CFact1/
CeloFan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2019, 16:38   #233
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,417
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 31 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Rally ma 10 litrów baniak a zwykła 7,8.
Acerbis ma 12,5 za 1100 pln
https://www.motorus.pl/acerbis-zbior...6-p-90627.html
Niestety to bardziej ten baniak za 1350 zł, bo w 2017 zmienili coś w zbiorniku:
https://www.motorus.pl/acerbis-zbior...-p-100770.html
U mnie chwilowo chiński Rotopax załatwia większy zasięg, a myślę nad doczepieniem czegoś na stałe z tyłu po lewej i podpięciem wężykiem podciśnieniowym.
Na przykład taki zbiornik: https://sklepcelcjusz.pl/home/401-zb...-l-zestaw.html

Matjas, jest wyraźna różnica w przyspieszaniu i elastyczności na niskich obrotach jak moto przejedzie pierwsze 2 tys km.
Przy zębatkach 14/42 (fabrycznie jest 14/40) na 2 biegu w terenie spokojnie pójdziesz bokiem w zakręcie z uślizgiem tyłu. Na 3 biegu czasem też.
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2019, 16:48   #234
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,608
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 11 godz 14 min 53 s
Domyślnie

Mam pytanie do użyszkodników tego wynalazku: Czy na fabrycznych przełożeniach wskazania prędkościomierza i licznika pokrywają Wam się ze wskazaniami np. nawigacji Bo jak czasem zerknę na licznik to mam wrażenie, że zawyża sporo wskazania, albo ten motorek jest tak stabilny, że nie czuje się na nim prędkości.
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2019, 16:54   #235
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,417
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 31 min 16 s
Domyślnie

Na fabrycznych przełożeniach zawyża rosnąco od 5 km/h do 15km/h przy Vmax.
Wszystkie moje auta robią tak samo. To jakiś spisek jest chyba, żeby emisję spalin spełnić, albo co.
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2019, 17:14   #236
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Olejarka waży 250g... więc bez jaj. Nic to nie dodaje tak na serio, a ja sam nie wyobrażam sobie latać z łańcuchem bez automatycznego smarowania. 1000km zrobiłem NCkiem smarując pędzlem i to nie był wesoły czas, którego powinny słuchać dzieci. Założyłem motooilera przy 1000km i wtedy regulowałem naciąg - mam teraz 4700km około i nie regulowałem napięcia ani razu. Nie ma potrzeby.
Jeśli ktoś chce to niech pisze. Coś tam zawsze mogę wystrugać - części mam jeszcze dużo. Największym problemem są zbiorniki na olej 110ml bo są już w zasadzie niedostępne hurtowo. Rzutem na taśmę kupiłem ostatnią możliwą partię w DE.

Bagażnik również nie waży wiele a ja nie jestem fanem rogali. W ogóle pieczywo pszenne niezbyt lubię.
Na takie moto preferuję pakowanie lekki plecak do 7-8kg i reszta w rolkę. Nie miałem do tej pory problemu jak się zapakować na jakiś dwutygoniowy wyjazd het w pizdu... to fakt. Ale rogali nie lubię
Bez bagażnika nie ma za co chwycić, pod rolkę dostaje się piach i mechaci wszystko co jest pod spodem. Poza tym dupka endupo bez bagażnika jakoś mi się nie podoba.

Sudden - docelowo jestem dokładnie tego samego zdania ale nie mam jeszcze wiedzy technicznie jak to zrobić. Zbiornik boczny 3-4l powinien być wpięty PRZED pompę prawda, lub po prostu w baniak?
Jak to zrobić kiedy pompa jest wewnątrz baniaka a jedyne co wychodzi to będzie zasilanie i powrót? Podpiąć się w powrót? Nie kumam tego obecnie bo nie mam tego przed oczami.

Wyspawanie czegoś takiego z alu lub cienkiej stali nie będzie kłopotem dla mnie i pójdę raczej tą drogą zamiast wydawać krocie na coś co i tak nie bardzo mi odpowiada. Oczywiście JEŚLI wogle to moto do mnie przyjdzie no i JEŚLI stwierdzę, że zbiornik jest za mały.
Takie coś dopiero czuć na wyjeździe kiedy musisz tankować 3razy dziennie - na moto to jest obciążające czasowo: siku, fajka, picie, coś zeżreć, odpocząć chwilę, kawka, płacenie.... i wyjdzie pół godziny x3 1.5h z dnia jazdy. Wiadomo nie można jechać cały czas ale jak jadę te 140kmh NC po autostradzie to niestety mały zbiornik JEST problemem i tankowanie powinienem robić dla bezpieczeństwa co 180km.

Co do zmiany przełożeń na pewno 13 z przodu mnie nie kręci na jazdę na co dzień ale jest to uważam zajebista opcja PO dojeździe na miejsce. Np do takie rumunii czy gdzieś gdzie wiesz, że będziesz jeździł GŁÓWNIE offem. Wtedy zanim wystygnie rano kawa masz już zrobione nowe przełożenie i moto na pewno lepiej sobie będzie radzić poza czarnym. 13/42 to musi być zupełnie wypas.

Co do zmiany w pracy po jakimś tam dystansie to również o tym czytałem na ADVrider. Pierwsza zmiana oleju po dotarciu i jakiś tysiak/dwa - moto jedzie gładziej, mniej pali i lepiej przyspiesza. W NC również to było wyczuwalne. Zbliżam się już powoli do 5tys i faktycznie silnik pracuje równiej/ciszej. Spalanie się nie zmieniło - jak jadę bardzo powoli i oszczędnie to te 3.1 średnio wychodzi zawsze. Normalnie na co dzień mam 3.3. Wczoraj trochę szybciej polatałem z dość sporą ilością wyprzedzania to wyszło 3.8l.
CRF będzie pewnie palić realnie jakieś 3.3-3.5l/100km - to jednak mały piec i trza to kręcić, żeby jechało.

Przyznam, że zupełnie nie kumam zmiany układu wydechowego na akcesoryjny... Ten orginał jest dla mnie już dość głośny. Za ch.... nie wyobrażam sobie jak musi ryczeć przelot. Na pewno temat nie dla mnie zwłaszcza, że zyskuje się pewnie z 2KM a na pewno wkurw wszystkich w okolicy...
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2019, 17:32   #237
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,417
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 31 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
(...)
Sudden - docelowo jestem dokładnie tego samego zdania ale nie mam jeszcze wiedzy technicznie jak to zrobić. Zbiornik boczny 3-4l powinien być wpięty PRZED pompę prawda, lub po prostu w baniak?
Jak to zrobić kiedy pompa jest wewnątrz baniaka a jedyne co wychodzi to będzie zasilanie i powrót? Podpiąć się w powrót? Nie kumam tego obecnie bo nie mam tego przed oczami.
(...)
Robi się to tak, że rozpinasz z trójnika rurkę podciśnienia wychodzącą z baku, łączysz z wężykiem od nowego zbiornika i załatwione. Ten zbiornik co wrzuciłem link ma już zawór podciśnieniowy w nakrętce. Paliwo po prostu najpierw schodzi z dodatkowego zbiornika, a potem z głównego.
Tu jest filmik z gotowym zbiornikiem za grube dukaty ale bardzo fajnie jest pokazana instalacja:
https://www.youtube.com/watch?v=SHNXEMmZKAs

Przełożenie zębatek 13/42 zrywa przyczepność nawet na 4 biegu, ale nie jedzie się za fajnie bo biegi są krótkie i trzeba ciągle je zmieniać.
Natomiast do ostrzejszej orki jest naprawdę nieźle.
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2019, 17:44   #238
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

w zakrętce to jest po prostu przelew /odpowietrzenie - opisano jako 'vent hole'/ mieć tylko nadzieję pozostaje, że ma kulkę i sie nie leje tamtędy w razie gleby.
skoro tak proste jest to podłączenie to styka zrobić stelaż i wpieprzyć tam chrotopaxa i wsio w temacie.

będzie moto to będę knuł. jak tak dalej pójdzie to będzie na forum niezła liga CRF250l w kupie siła
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2019, 19:29   #239
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie

Moze mi ktos powiedziec bo nie moge znalezc co ile robi sie serwis w cfr250l i wr250r?Jak z zywotnoscia tych silnikow?
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2019, 19:34   #240
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,741
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 3 godz 39 min 46 s
Domyślnie

wr250r -olej 6 tys a zawory 42 tys km - tak gdzieś czytałem.
Zywotnosć chyba duża
https://advrider.com/f/threads/yamah...thread.329337/
Z tym ze coś tam znaleźć to masakra
http://wr250rforum.forumotion.com/
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Crf250 rally - 2017 karol1989 Inne tematy 109 07.09.2017 10:49
Zamiana hanbary Acerbis Rally II na oryg. białe osłony, ktoś chętny??? Pirania Wszystko dla Afryki 4 21.07.2012 14:31
Haynes do crf250 crf michoo Inne tematy 5 06.05.2011 15:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.