Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.11.2018, 10:28   #31
Grzechu2012
 
Grzechu2012's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łomżewo
Posty: 908
Motocykl: AT-NAT
Przebieg: 80000
Grzechu2012 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 7 godz 19 min 21 s
Domyślnie

Tak byłem na drugim levelu w piździerniku i po 1,5h skręciłem stopę w kostce
(z mojej winy,z głupoty tak na prawdę ale nie będę się rozpisywał)

Polecam: Strefa Enduro, sympatyczna atmosfera i indywidualne podejście do każdego z uczestników. Sporo wiedzy praktycznej i to co najważniejsze dla mnie to na bieżąco tłumaczenie błędów i korekta w poszczególnych zadaniach.
Na wiosnę jak wydobrzeję to też się wybiorę bo nie dość że szkolenie jest zajebiście praktyczne to i ekipa rewelacyjna.
Trochę ceny poszły w górę od 2019r no ale myślę że warto. Na innych szkoleniach nie byłem poza Kulikowiskiem w Bydgoszczy, także porównania nie mam i zasadniczo nie potrzebuję.
na FB mają różne filmiki ze szkoleń. Dla zaawansowanych jest też gdzie pozapierdalać
__________________
www.grzechunakolach.pl
Grzechu2012 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2018, 23:46   #32
dzinks
 
dzinks's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 1,279
Motocykl: CRF1000L
dzinks jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 2 godz 25 min 43 s
Domyślnie

Grzesiek, byłeś na drugim poziomie w Strefie Enduro? Na stronie nie ma info, tylko na jednodniowe i dwu.
dzinks jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.12.2018, 00:32   #33
matti
 
matti's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 231
Motocykl: 07z różowym napisem
Przebieg: 70000
Galeria: Zdjęcia
matti jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 19 godz 41 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Grzechu2012 Zobacz post
. Na innych szkoleniach nie byłem poza Kulikowiskiem w Bydgoszczy, także porównania nie mam i zasadniczo nie potrzebuję.
na FB mają różne filmiki ze szkoleń. Dla zaawansowanych jest też gdzie pozapierdalać
Grzechu, podpowiedź co to za Kulikowskie szkolenie ?
Nie słyszałem o takim na moim podwórku...
__________________
To co? Śmigamy ?


RD11A -> Black 690SM-> RD07
matti jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.12.2018, 12:07   #34
Grzechu2012
 
Grzechu2012's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łomżewo
Posty: 908
Motocykl: AT-NAT
Przebieg: 80000
Grzechu2012 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 7 godz 19 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dzinks Zobacz post
Grzesiek, byłeś na drugim poziomie w Strefie Enduro? Na stronie nie ma info, tylko na jednodniowe i dwu.
Tak byłem na drugim etapie ale po 1,5h skręciłem stopę (przez głupotę)
Na stronie może nie być bo chłopaki podchodzą bardzo indywidualnie do każdego. Niestety ja na skakanie przez belki już się nie doczekałem.
Będę chciał znowu się wybrać na wiosnę.

Kulikowisko prowadzi Tomek Kulik ja byłem na torze w Bydgoszczy. Fajna sprawa też bym się wybrał na kolejny level.
__________________
www.grzechunakolach.pl
Grzechu2012 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2018, 03:12   #35
matti
 
matti's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 231
Motocykl: 07z różowym napisem
Przebieg: 70000
Galeria: Zdjęcia
matti jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 19 godz 41 min 7 s
Domyślnie

Dzięki
__________________
To co? Śmigamy ?


RD11A -> Black 690SM-> RD07
matti jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2019, 07:51   #36
Mieciek


Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Kalwaria Zeb.
Posty: 724
Motocykl: nie mam już Afryki
Mieciek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 13 godz 32 min 30 s
Domyślnie

Czy ktoś się może wybiera w roli uczestnika jutro?
http://https://www.torjastrzab.pl/szkolenie-motocyklowe,ww,535
__________________
Ex moto: RD04, WFM 1972, WSK 1967, WSK 1982, MZ ETZ 1991

Ostatnio edytowane przez Mieciek : 28.06.2019 o 08:01
Mieciek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2019, 21:02   #37
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,488
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 6 godz 10 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CzarnyEZG Zobacz post
Ja byłem na szkoleniu z jazdy terenowej ciężkimi motocyklami u Proenduro.
Wziąłem dwa dni pod rząd i następnym razem będę to rozkładał. (Drugiego dnia byłem zbyt zmęczony żeby na 110% wykorzystać szkolenie)
Fajna sprawa, bo teoria jest już na motocyklach i od razu przekładamy na praktykę.
Do tego małe grupy (4 kursantów na instruktora)

Po tym jak zobaczyłem ile rzeczy robię nie do końca tak jak powinienem, kolejnym krokiem będzie szkolenie z jazdy drogowej (Dzięki Powolniaku za info o Torze Łódź - do nich mam najbliżej i się wybieram)

ps: Zastanawiałem się, czy szkolenia takie mają sens, gdy na motocyklu jeździsz pare, parenaście lat. Po tym jak sam pojechałem już wiem - MAJĄ
Wybieram się do Proenduro na P3 i P4 12-13 października. Jedzie ktoś z forum w tym samym terminie?
Ja ze swojej strony też polecam tę ekipę. Robiłem u nich P1 i P2. Bardzo cenne doświadczenie. Zacząłem po tych szkoleniach czerpać radochę z jazdy GS-em poza asfaltem.

--
Jarek
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2019, 21:11   #38
Bałtrok
 
Bałtrok's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 976
Motocykl: RD07A SAHARA BLUE METALLIC
Przebieg: 9xxxx
Bałtrok jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 23 godz 7 min 36 s
Domyślnie

Bylem na jednodniowym w strefie [N]DURO i polecam, instruktor (Adam) z doświadczeniem, teoria przystępnie podana i praktyka zaraz po. Do tego fajna baza i trasy.
Bałtrok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.05.2021, 00:21   #39
Bulla


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Wejherowo
Posty: 50
Motocykl: było Viadro 125 , był NC750x jest Nat 18 dct
Przebieg: 17500
Bulla jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 5 godz 25 min 58 s
Domyślnie

A ja nie będę chyba oryginalny ale polecam Zbyszka jego
Adv academy . W zeszłym roku byłem na szkoleniu szosowym wyjechałem z mieszanymi uczuciami ale po dwóch miesiącach jak podświadomie zacząłem stosować techniki z kursu to zamykanie opon na zakrętach nie było problemem.

A w tym roku dostałem voucher na jazde precyzyjną, a że przy każdym wyjeździe w las i napotkaniu sypkiego piasku zwalniałem i nie było frajdy z jazdy po szutrach.

Szybki zakup opon dualnych i negocjacje z zamianą vouchera na szkolenie Adv. Udało się i to bylo to , jest jeszcze nad czym popracować, ale było bardzo dobrze 1 wszy dzień miałem blokadę i zaliczyłem paciaka. Drugiego dnia z innym podejściem zacząłem i efekt jest lepszy niż się spodziewalem . Wszystko boli, brak Sił połamany handbar ale szczęśliwy jestem jak cholera.

Te 2 dni odblokowały mnie i cały czas myślę gdzie tylko pojechać by trenować poznane techniki.

W skrócie - polecam Zbycha i jego Adv academy i wiem że to nie ostatnie szkolnie u niego.
Bulla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2024, 13:57   #40
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 43 min 47 s
Domyślnie

Wczoraj zakończyłem dwudniowe szkolenie off-road w oficjalnym Honda Adventure Centre:
https://www.davethorpehonda.com/adventure-centre
Szkolenie jest organizowane na Honda CRF1100L Africa Twin (można wybrać manual albo DCT), Honda XL750 Transalp oraz Honda CRF300L. Posiadając NAT DCT z 2017 wybrałem oczywiście wersję DCT i jako, że było to pierwsze szkolenie w tym roku wszyscy dostali nowe motocykle!
Jako że nowa CRF1100 model 2024 ma w wersji DCT aktywne zawieszenie ES trafił mi się właśnie taki model w białym malowaniu (z numerem 21) z przebiegiem 4 mile





Na wstępie instruktorzy dają kilka prostych jazd i oceniają zaawansowanie uczestników. Udało mi się (plus 3 innych osób w tym dwie kobiety) zakwalifikować się do Level 2. Reszta z 17 uczestników miała szkolenie na poziomie Level 1.
Z obu pań w mojej grupie wyszło, że jedna to jutuberka (Lara), a druga prowadzi wycieczki na moto (Maja). Poniżej ich kanały na social mediach, na których niebawem znajdą się zapewne jakieś wstawki z tego kursu.

https://www.instagram.com/laramoto_/
https://www.youtube.com/@Laramoto/videos

https://www.instagram.com/biker_maja/
https://majasmotorcycleadventures.co.uk/

Szkolenie odbywa się na prywatnych terenach Parku Narodowego Exmoor, tak więc teren jest różnorodny od szutrów, błota, leśnych ścieżek. Są zjazdy, podjazdy, ciasne zawrotki, przejazdy przez wodę. Trenuje się też ‘hill recovery’. Instruktorzy oczywiście zwracają uwagę na technikę jazdy, pozycję na moto, udzielają wskazówek jak pokonać niektóre przeszkody itp. Najważniejsze jest jednak, że człowiek pozbywa się stresu związanego z jazdą swoim motocyklem i jego potencjalnym uszkodzeniem. Choć to też działa w drugą stronę, bo okazało się, że można popełnić kardynalny błąd i starać się przeskoczyć w jeździe na wzniesieniu z jednej koleiny do drugiej. Mam więc w parku swoją górkę, którą instruktorzy nazwali ‘Hubert’s Hill’









Wypieprzyć się na moto to w sumie norma na tym kursie, ale niektórzy uczestnicy robili to bardziej spektakularnie :

https://www.instagram.com/reel/C4Qyf...RlODBiNWFlZA==

Podsumowując, zarypiaszczy kurs z super instruktorami. Jedyny minus to uda ktore mnie dzisiaj napieprzają (ale starość nie radość )
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Motopozytywni.pl - darmowe szkolenia wojtekk Inne tematy 29 12.10.2016 16:48
Naprawa odbłyśników lamp samochodowych, kontakt, opinie, doświadczenia... pincet Inne tematy 4 25.09.2014 21:24
Motopozytwni.pl - szkolenia przedmedyczne - Trójmiasto wojtekk Inne tematy 0 06.05.2013 02:46


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.