Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.12.2018, 14:24   #21
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,454
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 6 godz 48 min 33 s
Domyślnie

Chyba że każdy będzie mógł mieć przydomową/osiedlową mini elektrownię wodorową ...
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.12.2018, 16:26   #22
Miras Sc
SOmalijczyk
 
Miras Sc's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: SOsnowiec
Posty: 766
Motocykl: 1090 AdvR
Miras Sc jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 23 godz 32 min 41 s
Domyślnie

Elektrownie, czym by nie były opalane, mają filtry i są monitorowane. Umiejscowione są też przeważnie daleko od skupisk ludzkich. Pojazdy spalinowe kopcą pod oknami w miastach dokładają swoje 3 grosze do powietrza.
Elektryki mają sens, już teraz świat producentów potrzebuje normalizacji wielkości ogniw, ich mocy systemu ich wymiany. Myślę, że ustandaryzowany na całym świecie modułowy system baterii, pozwoliłby na stopniowe przekształcenie się stacji benzynowych w stacje ładowania/wymiany ogniw w elektrykach. Na zasadzie: podjeżdżam vanem wymieniam pakiet 8 ogniw, podjeżdżam Smartem - 2 ogniwa itd. Tesla chwali się że wymiana baterii w ich modelu trwa krócej niż zatankowanie baku do pełna ....
Miras Sc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.12.2018, 16:47   #23
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

tesla ma pakiet pod podłogą więc teoretycznie jest to odkręcenie kilkunastu śrub i zjeżdża na glebę. tak więc jakby 1:1 porównywać może być szybciej niż tankowanie ale na pewno nie na postoju gdzieś...
około 7000ogniw 18650 jest w takim aucie.

koleś w USA przerobił ogórka lokomotywkę na elektryka i żeby zwiększyć zasięg po prostu podczepił małą przyczepkę a'la niewiadów z pakietami i wio
zajechał tym pod fabrykę Tesli z naprawdę daleka pobijając maksymalny przebieg któregokolwiek z produkowanych przez nich aut ale Elon się nie pofatygował do niego i nie został wpuszczony na teren fabryki. Coś tam udowodnił jednak...

Z tym dymieniem przez elektrownie to prawda ALE to mniej więcej taka analogia jak osiedle 50 domków gdzie każdy ma chujwijaki piec, a takie samo osiedle 50 domków zasilane nowoczesną, wydajną ciepłownią.

Pewne jest jednak, że GDYBY połowa pojazdów na planecie przesiadła się na napęd elektryczny możemy mieć problem aby wyprodukować taką ilość energii oraz.... magazynować ją w okresach mniejszego poboru.
Cokolwiek by nie mówić są to megaciekawe rzeczy i jak się zacząć zastanawiać nad tym jak przesyłać energię produkowaną na jednej półkuli na drugą kiedy zaczyna się tam szczyt poranny... Za 200 lat może będą tankowce z prądem? Kto wie kto wie.
Ja tam lubię sobie rozmyślać nad takimi tematami.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.12.2018, 17:03   #24
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,390
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 godz 26 min 41 s
Domyślnie

Niemcy w związku z ichnimi wszędzie solarami mają kłopot z nadwyżkami produkcji prądu. Także niekoniecznie prąd musi być 'czarny'. Może być i 'zielony'.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.12.2018, 17:05   #25
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,454
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 6 godz 48 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
tesla ma pakiet pod podłogą więc teoretycznie jest to odkręcenie kilkunastu śrub i zjeżdża na glebę. tak więc jakby 1:1 porównywać może być szybciej niż tankowanie ale na pewno nie na postoju gdzieś...
około 7000ogniw 18650 jest w takim aucie.

koleś w USA przerobił ogórka lokomotywkę na elektryka i żeby zwiększyć zasięg po prostu podczepił małą przyczepkę a'la niewiadów z pakietami i wio
zajechał tym pod fabrykę Tesli z naprawdę daleka pobijając maksymalny przebieg któregokolwiek z produkowanych przez nich aut ale Elon się nie pofatygował do niego i nie został wpuszczony na teren fabryki. Coś tam udowodnił jednak...

Z tym dymieniem przez elektrownie to prawda ALE to mniej więcej taka analogia jak osiedle 50 domków gdzie każdy ma chujwijaki piec, a takie samo osiedle 50 domków zasilane nowoczesną, wydajną ciepłownią.

Pewne jest jednak, że GDYBY połowa pojazdów na planecie przesiadła się na napęd elektryczny możemy mieć problem aby wyprodukować taką ilość energii oraz.... magazynować ją w okresach mniejszego poboru.
Cokolwiek by nie mówić są to megaciekawe rzeczy i jak się zacząć zastanawiać nad tym jak przesyłać energię produkowaną na jednej półkuli na drugą kiedy zaczyna się tam szczyt poranny... Za 200 lat może będą tankowce z prądem? Kto wie kto wie.
Ja tam lubię sobie rozmyślać nad takimi tematami.

m
Myślę że przyszłością jest dywersyfikacja produkcji prądu. Jak by każdy mógł produkować na potrzeby prąd, gdyby nie trzeba było przesyłać i magazynować tylko po prostu produkować kiedy trzeba. Ogniwa wodorowe czy inne tego typu pomysły rozwiązałyby problem. Albo mini elektrownia atomowa jak na okrętach podwodnych czy lotniskowcach. Czytałem że amerykański lotniskowiec atomowy pływa 30 lat na jednym "tankowaniu"
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.12.2018, 17:27   #26
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Łódka podwodna klasy astute hunter produkowana w uk ma piec spokojnie mogący zaopatrzyć w prąd 70tys miasto
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
ogrzewanie elektryczne - dom letniskowy Ludwik Perney Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 84 05.11.2019 16:54
Auto Hybrydowe albo elektryczne Boski-Kolasek Inne tematy 52 30.04.2016 09:31
Maksymalne obciążenie elektryczne RD04 tyran Układ elektryczny i zapłonowy 13 31.07.2014 14:58


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.