Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Lejdis

Lejdis Motocykl + kobieta, czyli wszystko co może być związane z tym duetem

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.01.2012, 00:39   #21
wilczyca
 
wilczyca's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,343
wilczyca jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 22 godz 33 min 40 s
Domyślnie Kąpiel

Ale z tych NIEKTÓRYCH facetów trzęsityłki Może powinnam się lepiej zastanowić, czy obcować z tak potwornymi maszynami, na dodatek na dwóch kółkach! A co z tymi zagubionymi cegłami, które tylko czyhają, żeby spaść mi na głowę? Eh, jakie życie jest niebezpieczne…
A tak na poważnie [półpoważnie] – jestem bardzo ostrożna. Wiem, co robię, a jak nie wiem, co robić, pytam tych, co wiedzą. I wtedy już wiem, co robić. Chyba, że nie jestem pewna, czy ten, co wie, wie dobrze… Wtedy pytam kogoś innego, albo ryzykuję. Nawąchałam się dziś benzyny
szynszyllu – tak mnie to gryzie, czy hartowanie przypadkiem nie utwardza materiału?
O nie! podosie! Dlaczego? Podałeś mi na tacy taką instrukcję cacy, będę musiała to wszystko zapomnieć, żeby mieć zabawę A… co z prawami autorskimi?! Hm, u mnie tulejka, sprężynka i dystans wysypały się dopiero po wyjęciu rury, która ma w środku przewężenie i taki ruchomy plastikowy (?) ring… Aaaa, dlatego też nie miałam większego problemu z odkręceniem dolnej śrubki, ta przewężka trzymała zabaweczki z dolnej części.
Olej [10W] będę mieć w pon./wt.

A wracając do moich zabaw… Striptiz zakończony, czas na kąpiel. Dziś kubek zielonej herbaty z plasterkami imbiru – pojawił się katar.

Poskładaj to sam/a... ale najpierw umyj!

DSC07248 (Small).JPG


Stonko, Stonko, pożycz trochę paliwa... [Ściągać wężyk przy kraniku w pozycji OFF].

DSC07254 (Small).JPG


Teraz można otworzyć zawór.

DSC07260 (Small).JPG


I "babska" czynność - pucowanie. Nieprofesjonalna wanienka została wykonana z pustego pojemnika na zimowy płyn do spryskiwaczy [bardzo potrzebny w moto]. Z małymi elementami nie ma problemu...

DSC07275 (Small).JPG


Przy dużych trzeba improwizować

DSC07278 (Small).JPG


Już po kapieli!

DSC07288 (Small).JPG


Wyszedł z tego żurek.

DSC07289 (Small).JPG


c.d.n.
wilczyca jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2012, 00:41   #22
Kastorcodex


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Gdynia
Posty: 60
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Kastorcodex jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 19 godz 18 min 10 s
Domyślnie

Ale co ten filmik ma do rzeczy. Tam się główka ramy oderwała. Z tych zdjęc przyczynę ciężko określić. Metal to nie pomidory, jak się wie co z nim robić jaka obróbkę zastosować, to spokojnie i bez obaw należy eksploatować. Jednak nie sądzę aby koleżanka miała takie możliwości i też zaproponowałem zakup nowych lag.
Kastorcodex jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2012, 00:46   #23
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 8 min 6 s
Domyślnie

1. niektore metale obrobka termiczna utwardza niektore zmiekcza. zrob co napisalem i sprawdz sama na kawalku miedzianego drutu.

2. nigdy nie uzywaj benzyny do czyszczenia elementow majacych kontakt z guma odpowiednio do tego nie przystosowana - a ta w zawieszeniu taka jest.

3. na temat prostowania uszkodzonego zawieszenia mam swoje wlasne zdanie - ale to nie ono jest przedmiotem tego postu. jesli uwazasz, ze bedziesz bezpieczna na tak zreperowanym motocyklu to Twoja sprawa - pierwsza poniesiesz tego ewentualne konsekwencje.
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 06.01.2012 o 16:18
szynszyll jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2012, 00:57   #24
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Łojtam łojtam chłopaki, 3, 5 mm odchyłki, zapytajcie fachowca, możecie się nie wygłupiać, ja wiem testosteron . Kobita zanim zahaczy o Sybir albo inne musi się nieco nauczyć - to wszak Lupita. Podosku, pozdro od Pastorka!
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2012, 00:57   #25
wilczyca
 
wilczyca's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,343
wilczyca jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 22 godz 33 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał maryjan Zobacz post
Panowie ja wiem, że się zachwycacie, że kobitka sama zrobiła co zrobiła .

Ale naprawdę nie rozumiem, że w tylu wypowiedziach NIKT nie pokusił się o naprowadzenie dziewczyny na dobrą drogę. Prostowanie alu półek skończy się w najlepszym wypadku... ,a lagi też majątku nie kosztują w porównaniu do zdrowia.

Piszecie o super hiper ciuchach, buzerach, butach za tysia i więcej a nie zapobiegacie partactwu technicznemu od którego może zależeć zdrowie i życie.
Chciałam skomentować, ale chyba jednak tego nie zrobię. Za dobrze się bawię.
Może zaznaczę tylko, że nie prostowałam zawieszenia sama, ani u sąsiada zza płotu.
I nie piszę tego, żeby się zachwycano, czego to kobitka [w domyśle partaczka techniczna?!] nie uczyniła, albo uczyniła! W końcu też jestem Człowiekiem i potrafię logicznie myśleć.

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
2. nigdy nie uzywaj benzyny do czyszczenia elementow majacych kontakt z guma odpowiednio do tego nie przystosowana - a ta w zawieszeniu taka jest.
Ciekawa uwaga... Chyba muszę się dokształcić w tej dziedzinie. Proszę, mógłbyś mi podać jakieś wiarygodne źródło? Chętnie zgłębię ten temat.

pozdrowienia dla wszystkich wierzących i niewierzących. W moje zdolności

Ostatnio edytowane przez wilczyca : 06.01.2012 o 01:13 Powód: dodanie cytatu
wilczyca jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2012, 01:14   #26
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Mały odchył można prostować pod warunkiem, że nie ma pofałdowań, pęknięć i innych takich, choć sam tego nie preferuję to życie pokazuje, że daje radę . Sprawdź jeszcze sztycę, małym GS-om zrobili ją z gównolitu i strasznie się gnie. Wymień również profilaktycznie łożysko główki ramy, na pewno nie zaszkodzi.
Pozdrawiam
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2012, 09:38   #27
maryjan
kapłan maryjan
 
maryjan's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Krakuff
Posty: 203
Motocykl: Super Penera
Przebieg: 667
maryjan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 8 godz 23 min 14 s
Domyślnie

Dobrze więc - życzę szczęścia, zdrowia, przyjemności
I bez urazy, po prostu chciałem pomóc.

PS. Szynszyl czemu nie stosować benzyny? Przeca to po myciu odparuje chyba (albo wytrzesz szmatką - a później i tak przesmarujesz olejem przed złożeniem? ).
maryjan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2012, 11:55   #28
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 42 min 32 s
Domyślnie

Maryjan myślę że film który wstawiłeś odnosi się do motocykla który podczas produkcji jest już wadliwy.

Pojęcia nie mamy(macie) ile motocykli śmiga z prostowanymi lagami.

Nie neguje kwestii bezpieczeństwa ale rzeczywistość jest inna i Twoje uwagi na pewno są cenne bo dadzą do myślenia tym którzy zechcą z banana nówke zrobić, ale nie ma co popadać w skrajności.

ps.Szacun dla kobity że działa coś sama w temacie!
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2012, 12:08   #29
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

1. prostowanie lag faktycznie jest dość popularne - moim zdaniem (jak pisałem wcześniej) niema to sensu bo nowe rury są niedrogie. I ryzyko niewspółmierne. Jak się okażą be to trzeba będzie zabawę rozpocząć od nowa.

2. Prostowanie półek jest bardziej skomplikowane i chyba trudne do pomierzenia czy jest OK.

Dlatego jeżeli już nie chciał bym pakować się w drogie półki to wstawił bym jak najwięcej pewnych elementów. Po co? Bo jak wyczujesz, że moto się dziwnie kolebie to szukasz nowych półek bo wiesz, że lagi są proste i łożyska OK. W przeciwnym wypadku jesteś w punkcie wyjścia tzn nic nie wiesz.
Ja po dzwonie wymieniłem, jak mi się zdawało wszystko, półki, rury, łożyska i dwa lata się zastanawiałęm dlaczego prawy zakręt jest "be" (duży dyskonfort i brak pewności). Okazało się, że ośka w kole jest minimalnie krzywa - oczywiście kolesie sapali wcześniej nad nią, mierzyli i przysięgali, że jest prosta.
Wymieniłam na nową 200 PLN i man zupełnie nowe moto
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2012, 12:20   #30
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,608
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 11 godz 14 min 24 s
Domyślnie

Karola- tak trzymać!!!
Komentarzami się nie przejmuj- to forum tak ma. Przychylam się do zdania Szparaga- zna się chłop i warto go posłuchać!
....
Jak się uporasz z beemką to może podjadę na serwis z afryką do Ciebie
Tyle, że ja nie cierpię zielonej herbaty- ale zmianę napojów to już z Lupusem przedyskutujemy!
Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Stabilizator przedniego zawieszenia konieczny? borut Rama, zawieszenia, napęd 4 28.06.2011 18:42
Mocowanie przedniego koła BIAŁY Hamulce, kola, opony 33 28.10.2010 00:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.