Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.06.2019, 14:56   #31
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Z dewalta to jeszcze jest flexvolt - 54v. Do narzędzi wymagających większego pierdolniecia.
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2019, 15:14   #32
majkowski1

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: CK
Posty: 626
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: do AE
majkowski1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 18 godz 56 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
jeśli to wszystko co kupił kosztowało 1.2k to nie może działać. no nie ma bata.

m
Też od razu powiedziałem, że "kupa" ... Jakiś podobny do MAKITA ZESTAW OGRODOWY COMBO DLX4093 , ale dostał jakiś inny nóż jeszcze do nożyc i te rękawiczki...

Spalinowe Honda...? - cena jakieś 2600...
majkowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2019, 15:27   #33
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Z Makity lepsza wkrętarka z ładowarka i bateria to też min 1-1,2tys. wiec sorry.
Wiem bo niedawno kupowałem
P.S. Makita korpus made in Bulgaria, bateria chyba Vietnam, ładowarka Chiny
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2019, 15:48   #34
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

flexvolt to już 'trochę' inny system i kasa chyba nie na każdą polską kieszeń... ale narzędzia fajne, powiedzieć inaczej się nie da, zupełnie nie ustępujące tym na kablu. jeśli ktoś jest nimi w stanie zarabiać faktycznie pieniądze i łupać dniówki to szybko się taka inwestycja zwraca.
DWalt produkuje nawet wielogniazdową ładowarkę, która może być jednocześnie jednofazowym inwerterem - jak komuś na budowie brakuje prądu to może z tego jechać normalnymi narzedziami na kablu. w PL nawet nie jest oferowana - no nie jesteśmy zamożnym rynkiem.

to wszystko można kupić - jeśli jest na to robota. jeśli jest, to każde narzędzie zwróci się w ciągu roku, a służyć będzie kolejnych cztery. potem, ktoś kto faktycznie tym robi, kupi nowe, powinien, ja bym tak zrobił. tak to widzę.

w naszych polskich warunkach jednak zawsze się zastanawiam po kiego mi ukośnica na baterie, lub grubościówka takaż... grubościówka waży z 40kg to przecież nie będę jej ze sobą nosił. baterie też trzeba gdzieś ładować...
są narzędzia, które są fajne bez kabla ale w pewnych kwestiach myślę, że Dwalt się trochę zagalopował ale może rynek po prostu tego chce.

co do OP, żeby tu gnoju nie robić, to musisz Piter sprobować ogarnąć wszystko jedną/jednym typem baterii. wtedy będzie lux. makita również robi zakrętarki powyżej 300Nm i to na pewno hula na 18V minimum.
mam zakrętarkę DW do 205Nm i to nie odkręci M12 z jakiejś lepszej stali.
odkręcaliśmy dla ciekawości zapieczone śruby na kontenerach co to widziały trochę soli i szło ok ale to było marne M8. za to do roboty przy drewnie jest to poezja bo jest niewielka i te 200Nm styka z górką na wiercenie świdrem, wkręcanie dłuuuugich śrub M8 głeboko w belki. Tu się sprawdzi.

https://allegro.pl/oferta/dewalt-dcf...olo-7952600375

chyba musisz celować w takie coś:

https://allegro.pl/oferta/makita-dtw...m-i-8193837846
https://allegro.pl/oferta/makita-dtw...18v-7560208456
https://allegro.pl/oferta/dewalt-dcf...5-ece6ebb30c8b
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2019, 15:55   #35
majkowski1

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: CK
Posty: 626
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: do AE
majkowski1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 18 godz 56 min 35 s
Domyślnie

Chodzi mi o to, że taki zestaw za 1200 to może być bardzo dobry dla osób posiadających "przydomowy" czy "przybalkonowy" ogródek i długość żywopłotu ok. 6-10mb i lepiej nawet wydać 3 czy 4 stówki więcej, a mieć już wszystko w zestawie. Popieram zakup, bo duży zestaw za takie pieniądze (piła, nożyce, odkurzacz, ładowarka i 2xbateria) i nawet na takich bateriach powinno wytrzymać całą pracę... Dlatego można sprawdzić czy nie warto dorzucić i mieć ALLin1 (nie trzeba nwet ładowarki czy aku dokupować).
Ale przy ogrodzeniu długości ok 60mb i kiedy ligustr ma prawie 2m wysokości to robota katorga i niczemu nie służy... Elektryczną schodzi mi jakieś 2-3h (o ile sąsiad wpuści za ogrodzenie), a spalinową jakieś 1,5h
Są + i - każdego:
-- elektryczna to mega kłopot z kablem i ewentualnym spaleniem silnika
-- spalinowa zawsze pachnie spalinami (a nie po to ogrod) i mało opłacalna przy takim ogrodzie jak mój, trzeba też czasem przerwę zrobić, bo gorąco w rączki się robi od silnika i ewentualne awarie
-- aku to problem z małą wydajnością i krótki czas roboczy, jak się wrzuci większy nawet aku to się robi ciężka i wtedy już nie taka dobrze "wyważona", trzeba ładować i działa praktycznie tylko pół roku (sezon letni)...

The choice is Yours
majkowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2019, 16:25   #36
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

majkowski - dla ciekawości, walczę ze smrodem kosiarki skutecznie - karmię ją paliwem do biokominka/etanolem.
stary briggs, póki co nic nie cieknie, uszczelki całe. chodzi znacznie lepiej niż na benzynie i nie ma grama smrodu w ogrodzie.

jak stestuje żona te nożyce napiszę coś obiektywnie co to robi.

EOOT
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.06.2019, 10:57   #37
majkowski1

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: CK
Posty: 626
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: do AE
majkowski1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 18 godz 56 min 35 s
Domyślnie

makita DLX4093 - cena na stronie u producenta 1969, a najtaniej w tej chwili 1399 (brak promocji już)... duża różnica ceny
majkowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2019, 01:58   #38
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,057
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 18 godz 39 min 58 s
Domyślnie

Ile ważą te nożyce z baterią? Jak ze skutecznością i szybkością cięcia w porównaniu do spalinowych?
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2019, 09:40   #39
majkowski1

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: CK
Posty: 626
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: do AE
majkowski1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 18 godz 56 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał MrWaski Zobacz post
Ile ważą te nożyce z baterią? Jak ze skutecznością i szybkością cięcia w porównaniu do spalinowych?
Nożyce same ważą koło 2,7kg plus bateria jakieś 0,6 więc całośc jakieś 3,3kg. Moje spalinowe mają prawie 6kg, więc duża róznica, ale porównywać ze spalinowymi nie ma co... Zależy też jakie te spalinowe.. moje może "już" nie mają 2KM, ale twarde gałęzie na wiśni czy orzecha jak tylko się zmieszczą w szczelinę to tnie i nie muszę szukać piły, a grubsze jeśli się nie zmieszczą można nawet nadciąć i potem z drugiej strony dociąć. Mają nawet specjalne wzmocnienie na ostrzach, aby nie skrzywić czy nadłamać. Szybkość obrotowa to nawet nie ma co gdybać. Brak też możliwości obrotu ostrza na tych aku...
Zerknij nawet na YT:
youtube.com/watch?v=6PYGmcmQdK0
youtube.com/watch?v=w6QQTAZfF28
majkowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2019, 10:26   #40
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

mówimy o nożycach do żywopłotu/krzewów prawda? tak, więc dajmy spokój grubszym badylom. tu jest potrzebna piłka, gałęziak.
tu też ostrza są pogrubiane ku końcowi min dlatego aby 'zamykać' gałązkę i ścinać ją i nie pozwalać na jej wysmyknięcie z noża w ostatnim momencie. myślę, że producent podając parametry cięcia dla DCM563PB miał na myśli świeże drewno. tak mniemam.

Dwalt DCM563PB, deklarowana grubość cięcia do 19mm, waga z baterią 4kg.

zapiernicza to dość nieźle. czas pracy na jednym ładowaniu około 45minut - deklarowany. wczoraj tylko moja ogrodniczka sobie trochę tym popyrkała a ja nadzorowałem coby miała wszystkie palce - wiadomo... różne pomysły fajne kobiety mają /celowo nie daję przecinka, żeby nie dostać w łeb od Pań Forómowiczek/.

tnie normalny żywopłot, tuje, krzewy /berberysy, cis, jałowiec/ bez jęknięcia. spróbowałem wczoraj obciąć suchy badyl około 1.5cm i poszło ale po kilku cyklach ostrza. co do wydajności pracy, szybkości działania, nie mam najmniejszych zastrzeżeń. jak dla mojej żony to myślę, że mogłoby to urządzenie być mniejsze - klinga 50cm to jednak jest kawałek ale bok żywopłotu robi jednym przejazdem...

trzy lata gwarancji.

z wad na dziś - szkoda, że nie jest to urządzenie bezszczotkowe. wbudowany hamulec bezpieczeństwa wyhamowuje silnik po puszczeniu spustu przeciwprądem co powoduje dośc mocne iskrzenie na komutatorze... pewnie ktoś to policzył ale IMO doprowadzi to do szybszego zużycia komutatora i szczotek. niemniej - safety first.

no i tyle ode mnie
m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 19.06.2019 o 10:31
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Potrzebne paragony tomekbdg Inne tematy 11 03.05.2015 15:24


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.