Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.03.2012, 16:10   #1
Piast


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Piastów
Posty: 131
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
Piast jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 5 godz 51 min 18 s
Domyślnie Korytarz Wakhański - Azja Centralna czerwiec-lipiec

Witam,

szukam kompana lub ekipy, do której mógłbym się przyłączyć w podróży do Azji Centralnej. Wstępny pomysł wygląda następująco:

- Planowany start po 20 czerwca (do uzgodnienia). Wiem, że jest Euro 2012, ale wszystkie mecze Polaków do tej pory chyba już zobaczę.
- Ilość kilometrów - około 12 tys. Przynajmniej tak wynika z wyliczeń z googla.
- Ilość dni 30-40. Zależy jak wyjdzie. Generalnie co by się nie działo zależy mi na powrocie do 31 lipca.
- Spanie - różnie. Może być namiot, ale nie wyłącznie.
- Styl jazdy - bez napinki. Nie lubię jeździć nocą.

Wstępny pomysł na trasę:

- Ukraina-Rosja - raczej tranzytowo
- Kazachstan - chciałbym zobaczyć Bajkonur i statki na J.Aralskim
- Przez Uzbekistan do Tadżykistanu i trochę jazdy w Pamirze
- Dalej Korytarz Wakhański, z wjazdem do Afganistanu
- Powrót przez Uzbekistan i tu do zobaczenia Samarkanda, Buchara, Chiva
- Wjazd do Turkmenistanu i prom do Azerbejdżanu przez Morze Kaspijskie
- Gruzja, kierunek do Abchazji i tu wjazd do Rosji
- Następnie z Rosji na Krym przez Kerch
- Powrót przez Ukrainę do Polski

Całość około 12.tys. kilometrów. Nie ma w planie Kirgizji z uwagi na kilometry i czas.

Oczywiście mam pełną świadomość komplikacji z wizami, promami itd. Niezależnie od tego i tak jestem zdecydowany, żeby pojechać.

Zatem - pytania, uwagi, rady, spostrzeżenia mile widziane.



Pozdrawiam

Piast
__________________
http://myaforadventure.blogspot.com/

Ostatnio edytowane przez Piast : 11.03.2012 o 15:40
Piast jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2012, 18:05   #2
gancek


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Gdańsk
Posty: 177
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
gancek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 12 godz 6 min 9 s
Domyślnie

No szkoda, że nie Sierpień-Wrzesień, bo byśmy się zgrali.
Słąbo widzę przejazd przez Abchazje, z tego co się orientuje tam nie ma odpraw Gruzińskich. Nawet jeśli uda się wjechać jakimś cudem do Abchazji i jeśli jakimś cudem wpuszczą do Rosji to masz w przyszłości murowany problem przy ponownym wjeździe do Gruzji na tym samym paszporcie. Gruzini to traktują formalnie jako nielegalne przekroczenie Granicy.
Gruzja-Rosja na legalu tylko Drogą Wojenną
gancek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2012, 07:49   #3
Piast


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Piastów
Posty: 131
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
Piast jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 5 godz 51 min 18 s
Domyślnie

Oj, szkoda, szkoda z tymi terminami. Tak jak pisałem na PW, mam w sierpniu zobowiązania rodzinne i ruchu tu niestety nie mam.

Z Abchazją mam tak, że jak się nie da przejechać to rzeczywiście zostaje opcja "wojennej". Przetrenowałem ją w zeszłym roku i można jechać. Chociaż wolałbym zrobić coś nowego. Paszport zawsze można wymienić, więc nie mam tu oporu.

Od pośrednika wizowego dostałem wiadomość, że można przejechać Rosja-Abchazja-Gruzja, a w druga stronę już nie. Jakoś dziwnie. I jak to zwykle bywa - jak sam nie pojedziesz to pewności nigdy nie ma.

Będę próbował. Doświadczenia z zeszłego roku pokazały, że warto. Na forach były informacje, że przez granicę Gruzja-Rosja się nie da przejechać, a mi się to udało dokładnie 16-go lipca. Pogranicznicy mówili, że pierwszy raz po wojnie widzą Polaków na motocyklach. Zatem spróbuję tym razem przez Abchazję.

Pozdrawiam - Piast
__________________
http://myaforadventure.blogspot.com/
Piast jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2012, 12:07   #4
gancek


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Gdańsk
Posty: 177
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
gancek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 12 godz 6 min 9 s
Domyślnie

No to trzymam kciuki, mam nadzieję że będe miał najświerzsze i pozytywne wieści po Twoim powrocie a tuż przed moim wyjazdem
gancek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2012, 12:32   #5
bajrasz
świeżym warto być:)
 
bajrasz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DWR
Posty: 1,241
Motocykl: RD07a
bajrasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 9 godz 55 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Piast Zobacz post
Nie ma w planie Kirgizji z uwagi na kilometry i czas.
Łoo matko, nie wiesz co czynisz. To jak zjeść pączka zostawiając na talerzu różane nadzienie No chyba, że już tam raz byłeś, ale wtedy tym bardziej chciałbyś tam wrócić.
__________________
pozdrawiam
Pan Bajrasz





bajrasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2012, 13:51   #6
Piast


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Piastów
Posty: 131
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
Piast jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 5 godz 51 min 18 s
Domyślnie

Cóż. Mocno analizowałem trasę i jak zwykle pojawiają się różne dylematy.

Gdyż, na ten przykład:

1. Mam maksymalnie, naciągane 35 dni na podróż. Jak by się dało krócej to super.

2. Nie zamierzam grzać przez Azję i oglądać jej tylko z siodła. Jak czytam relacje o tym jak ludzie robią kilometry, jeżdżą po nocy i lądują w krzakach to pełen szacun, podziwiam. Ja tak nie chcę. Owszem parę razy mi się zdarzyła taka historia (noc i krzaki), ale robić z tego standardu nie zamierzam (bezpieczeństwo, regeneracja sił itd.)

3. Biorąc powyższe pod uwagę - byłoby ciężko na spokojnie zrobić Afgan i Kirgizję za jednym zamachem. Możliwe pewnie jest. Tylko jakim kosztem? Zatem pozostaje dylemat - albo...albo.

Jeśli bym się zdecydował na Kirgizję to będąc w tych rejonach pewnie nie odpuściłbym Kanionu w Kazachstanie. Sam wiesz - pączek i nadzienie.

Moja trasa to około 12tys.km. Jak bym dołączył Kirgizję i Kanion to by wyszło zgaduję, ale jakieś 17-18tys.

Aczkolwiek wśród różnych pomysłów mam też taki, żeby kiedyś (może w 2013) pojechać do Indii przez Chiny i Pakistan (KKH). Zatem jak w mordę Kirgizja jest po drodze. I Kanion w sumie też.

Ale utworzyłem też ten wątek, aby powymieniać różne doświadczenia, więc mam prośbę do wszystkich. Jeśli macie jakieś rady, spostrzeżenia, uwagi to poproszę.

Trasę mogę jeszcze zmienić, zatem może lepiej odpuścić Afgan i jechać do Kirgizji? Co Wy na to?

Bajrasz - dzięki za dodatkową inspirację.

Pozdrawiam - Piast
__________________
http://myaforadventure.blogspot.com/

Ostatnio edytowane przez Piast : 11.03.2012 o 15:54
Piast jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.03.2012, 08:12   #7
Piast


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Piastów
Posty: 131
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
Piast jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 5 godz 51 min 18 s
Domyślnie

Czołem,


trwa właśnie debata debata z dwoma (prawdopodobnymi) kompanami podróży Piotrem i Pawłem (i nie chodzi o sieć sklepów spożywczych :-). Dopinamy szczegóły. Wychodzi na to, że trasa ulegnie jednak korekcie. Kilometry też.


Po kolei wygląda to tak:
- Ukraina - Krym
- Prom Kerch i przelot przez Rosję do Kazachstanu
- Wjazd do Uzbekistanu - Chiva, Buchara, Samarkanda
- Tadżykistan - Pamir Highway
- Afganistan - i tu się jeszcze toczy debata
- Przez Tadżykistan do Kirgistanu nad jezioro Issyk Kul
- Znowu Kazachstan - Czaryn Canyon
- Powrót do PL przez Rosję i Ukrainę


Reszta się nie zmienia.Wszystko wygląda nieźle.

Pozdro - Piast
__________________
http://myaforadventure.blogspot.com/
Piast jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.03.2012, 16:42   #8
aussie72


Zarejestrowany: Mar 2012
Posty: 12
Motocykl: RD03
aussie72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 35 min 26 s
Domyślnie

Witaj
tak się zastanawiam czy my się przypadkiem nie spotkaliśmy na Ukrainie niedaleko Lwowa podczas Waszego powrotu do Polski....
Mam wrażenie, że na pewno. Jeździłem tam terenową toyota. i zamieniliśmy kilka słów w hotelowym barze.
Daj znać czy się nie mylę... a przy okazji szukam kompana do motocyklowej do Mongolii a wyjeżdżam 23 czerwca z Grójca, termin ten sam, kierunek też, miasta niemal sąsiednie, może choć część trasy zrobimy wspólnie?
Pozdrawiam
Jacek


Cytat:
Napisał Piast Zobacz post
Oj, szkoda, szkoda z tymi terminami. Tak jak pisałem na PW, mam w sierpniu zobowiązania rodzinne i ruchu tu niestety nie mam.

Z Abchazją mam tak, że jak się nie da przejechać to rzeczywiście zostaje opcja "wojennej". Przetrenowałem ją w zeszłym roku i można jechać. Chociaż wolałbym zrobić coś nowego. Paszport zawsze można wymienić, więc nie mam tu oporu.

Od pośrednika wizowego dostałem wiadomość, że można przejechać Rosja-Abchazja-Gruzja, a w druga stronę już nie. Jakoś dziwnie. I jak to zwykle bywa - jak sam nie pojedziesz to pewności nigdy nie ma.

Będę próbował. Doświadczenia z zeszłego roku pokazały, że warto. Na forach były informacje, że przez granicę Gruzja-Rosja się nie da przejechać, a mi się to udało dokładnie 16-go lipca. Pogranicznicy mówili, że pierwszy raz po wojnie widzą Polaków na motocyklach. Zatem spróbuję tym razem przez Abchazję.

Pozdrawiam - Piast
aussie72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.03.2012, 16:57   #9
Ola
wondering soul
 
Ola's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,364
Motocykl: KTM 690 enduro, Sherco 300i
Galeria: Zdjęcia
Ola jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 23 godz 11 min 8 s
Domyślnie

Co do Waszej trasy, to musze powiedzieć, że zdecydowanie zgadzam się z Bajraszem co do "opuszczenia Kirgistanu". Dla mnie to jedna z perełek. Tak samo jak Tadżykistan i Afganistan (mówię o Korytarzy Wakhańskim, bo reszty nie znam). I na tych trzech krajach / miejscach bym się skupiła. Ci, którzy jeżdża po tamtej części świata zazwyczaj dzielą się na fanów Tadżykistanu vs. Kirgistanu. Szkoda zobaczyć tylko połowę z tego. Te kraje różnią się między sobą zasadniczo. I to właściwie wszystkim od krajobrazów po kulturę. Ja akurat obydwa te miejsca uwielbiam, ale też miałam okazję je w miarę dobrze poznać. Korytarz od strony Afganistanu znam dużo słabiej - tylko raz tam byłam. Też na pewno warto. To jednak jeszcze inny świat i ludzie cały czas mało przyzwyczajeni do przybyszów z zagranicy.

Kazachstanu nie znam, więc się nie wypowiadam. Jakoś nigdy mnie specjalnie nie ciągnął ten kraj.

Uzbekistan - no cóż. Piękne są te główne mista kraju. Bez wątpienia to kawał historii. Ale miała wybierać między Kirgizją a Uzbekistanem, to wybrałabym Kirgizję. W Uzbekistanie poza tymi trzema miastami wiele ciekawego nie ma. A i tak, zagościł tu już (niestety) klimat komercji i wyciągania od przyjezdnych pieniędzy ile wlezie. Ja tego akurat nie lubię. Poza tym Uzbekistan już się specjalnie nie zmieni. Juz się ucywilizował. Kirgistan i Tadżykistan są jeszcze trochę w tyle, niejako "na rozstaju", także przez najbliższe lata bedzie sie tam pewnie "cywilizować", co może oznaczać powolną utratę tego, co jest tam najciekawsze.

No i jeszcze ważny punkt, przynajmniej dla mnie. Z punktu widzenia motocyklowego, Kirgizja, tadżykistan i Wakhan są o wiele ciekawsze, niż płaski i w sumie nudny Uzbekistan. Do głównych atrakcji Uzbekistanu można sotsunkowo łatwo dostać się samolotem i lokalnym transportem. W Kirhizji, Tadżykistanie i Wakhanie ten aspekt wygląda zupełenie inaczej: bez swojego motorka, czy 4x4, trudno tam dojechać w najfajniejsze miejsca.

Nie wiem, czy coś pomogłam, czy tylko zamąciłam... Ale pewnie czym więcej opinii, tym lepiej (i trudniej z podjęciem decyzji ).

Pozdr
__________________
Ola
Ola jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.03.2012, 18:23   #10
Motomaniak


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Dąbrowa Górnicza
Posty: 10
Motomaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 20 godz 10 min 35 s
Domyślnie

Pytanie do osób, które były w tych rejonach.
Ile czasu trzeba przeznaczyć na taką wyprawę?
Motomaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Stany !!! Azja Centralna A-R-S sebol Trochę dalej 96 28.07.2015 17:13
O Damie w Kirgistanie, czyli Azja Centralna lipiec 2013 kowal73 Trochę dalej 37 19.09.2013 16:44
Azja Centralna sierpień/wrzesień 2012 gancek Umawianie i propozycje wyjazdów 20 21.07.2013 22:23
Sprawy formalno - wizowe Azja Centralna i Mongolia ydoc Przygotowania do wyjazdów 47 20.06.2012 00:17
Azja Centralna Magnus Trochę dalej 137 29.11.2009 09:31


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.