Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza > 4x4

4x4 Do gadania o terenowych pudełkach.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.12.2011, 11:55   #11
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,200
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 13 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kici Zobacz post
To ja mam takie skromne
krótkie Pajero II 94' 2,5tdi
blokada centralnego i tylnego mostu
reduktor
a tak to kupa elektryki do szybek lusterek ... i rdzy
Foty dawaj - zwłaszcza miejsc na flaszki w bagażniku .
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2011, 13:20   #12
Mat


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,220
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Mat jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 18 godz 51 min 26 s
Domyślnie

Ja mam tylko jedno zdjęcie swojego Tyrana.
Jadąc trochę dłuższą drogą do pracy nie trafiłem w drogę
Jakieś 1,5 km od domu
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg DSC00212.jpg (147.9 KB, 0 wyświetleń)
__________________
Mat jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2011, 13:26   #13
BLOB
El Mariachi
 
BLOB's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Podkarpackie
Posty: 1,495
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
BLOB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 2 godz 12 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Misza Zobacz post
Co nie ma, co nie ma... flaszkja jest tylko trochu napoczęta


PS jeszcze jedno... wie ktoś jak wywabić plamę krwi z tapicerki kanapy? Troche się wylało z kolegi jak mu życie ratowaliśmy...

Wcale się nie dziwię że krwawił jak wy nawet nie przecedziliście dla stracenia koloru

Plamy z krwi
Woda utleniona
OcteNisept
Namaczanie w zimnej wodzie
Pralnia
__________________
Niech moc będzie z wami ...........
BLOB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2011, 13:31   #14
bliźniak
droga jest celem
 
bliźniak's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,022
Motocykl: RD07, LC8
Przebieg: X70.000
Galeria: Zdjęcia
bliźniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 18 godz 25 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Antek Zobacz post
Ile bierze na hak?
Ile pali z zapieczonymi tłoczkami? Shogun z zapieczonym jednym zaciskiem (przednie lewe koło) pił 2-2.5litra więcej niż po naprawie.
Musiałem go przetargać przez pół Polski, wszystko w trasie: wziął 10,5/setkę, później polatałem po okolicy to skoczyło prawie do 20 ale koła gorące i po każdym hamowaniu pierwsze 500m jakbym 30' pod górę jechał
Auto już na kanale, tłoczki z gumkami też przyszły, więc będę walczył jak tylko oswobodzę się od pracy trochę. Ze spalania pewnie nie zejdę za dużo, bo jak już nie będzie trzymał, to będzie szybciej jechał
__________________
RideNow!

Ostatnio edytowane przez bliźniak : 05.12.2011 o 08:53
bliźniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2011, 15:42   #15
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie T4R Chinook

Tak było na początku, poszukiwaliśmy auta które mogłoby zastąpić HDJ80 KUPA, zgodnie z nomenklaturą mojej małżonki. T4R nie jest to może "pożeraczem śniegu" ,ale w kopnym daje sobie jakoś radę .Kupione z przeznaczeniem jego jest między innymi pożeranie odległości wożąc na swoim pokładzie rodzinę oraz głównego sprawcę całego zamieszania

Samochód kupiony w kraju z przebiegiem 76 tys mil serwisowany w ASO po jednej naprawie blacharskiej , a w stanach kupiony na aukcji ubezpieczalni (wybita była jedna szybka trójkątna tylna ), na dzień dzisiejszy mam zamiar wymienić zawieszenie na akcesoryjne bo obecne ma już zrobione kilka kilometrów , a prowadzenie po przejechaniu w ostatnim okresie ponad 3 tys km nie jest idealne. W pierwszym momencie były problemy z hamulcami z przodu i po zmianie tłoczka oraz gumek problem ustąpił , natomiast teraz mam niejasne przeczucie że samochód jest zbyt twardy, pies nie chce jeździć w bagażniku , bo wyganiają go stamtąd podskoki samochodu, przechodzi na środkowe fotele co nie jest bezpieczne ani dla niego ani tym bardziej dla pasażerów.








W celu poprawienia komfortu podróży w bagażniku mam zamiar zlikwidować tą podnoszoną półkę aby wrzucić tam jakiś materacyk , który może będzie trochę likwidował wyboje.





Jak do tej pory jestem zadowolony i mam nadzieję że zawieszenie rozwiąże problemy z prowadzeniem . Mam jeszcze zamiar zakupić komplet felg pozbyć się kłopotów z sezonową zmianą ,oraz założyć jakieś pokrowce na siedzenia. Ideałem byłaby też zmiana opon na ciut większe (265/70/17) z bardziej A/T-kowym bieżnikiem , bo ten co jest teraz wygląda jak szybka opona letnia a nie porządny A/T, ale mogę się też mylić do do jej wyglądu i sprawności w niewymagającym terenie

PozdrawiaM
Po zmianie zawieszenia i pierwszej wycieczce do Maroka , zmieniliśmy zawieszenie na OME, opony BFG w rozmiarze 245/75/17 były trafnym wyborem

Dobinson







Ome





Zdobyte doświadczenie w Maroku uświadomiło mi że trzeba więcej pracować ciśnieniem w kołach które odpowiednio zastosowane być może spowodowałoby mniej problemów z amortyzatorami
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=7884
Zastosowałem filtr cyklonowy ponieważ więcej jeżdżę w kurzu niż w wodzie , a snorkela do mojego nie ma.



Jakby co to można się pobawić w budowę wewnętrznego snorkela , ale na razie nie ma takiej potrzeby


Ponieważ w Maroku brakowało nam w sumie tylko lepszej możliwości spania , a spanie w namiocie na ziemi na dłuższą metę dla mojej małżonki jest nie do zaakceptowania, pojawił się namiot dachowy.









Szerokość poprzeczek 135 namiotu 140 ale to chyba chodzi o najszerszą część.
Pierwsze testy zawieszenia po Maroku odbyły się w Macedonii i Grecji
http://s789.photobucket.com/albums/y...onia%20greece/
Zestaw z namiotem testowany w maju na Ukrainie oraz w krajach nadbałtyckich i spełnił pokładane w nim nadzieje w 100%

http://s789.photobucket.com/albums/y...iero1/Ukraina/

http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=7132

Sezon namiotowy zakończyliśmy w Październiku
http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=7136

Na zimę założyliśmy to co było dostępne 265/70/17






Niestety potwierdza się to co pisałem wcześniej , na naszych wspaniałych wyprofilowanych jezdniach szerokość opony nie współgra z koleinami co powoduje myszkowanie podczas jazdy .
Tak w skrócie wygląda zastosowanie naszej terenówki , niestety w wyniku kontaktu z czcicielami krzaczorów , lakier jest miejscami porysowany , ale w wieczornym świetle całe auto prezentuje się okazale. Co do wyposażenia off to w większości jest już na pokładzie bo auto jest wyposażone w fabryczne osłony , ale jeszcze się nie zepsuły , napęd 4x4 jest , reduktor jest , blokada międzyosiowa jest. Mam 2 szekle i kinetyka (blake snake ) oraz zestaw do łatania dziur w oponach, no i kuchnię z garnkami aby można było spędzić miły weekend z dala od codziennego zgiełku





W Radocynie nie ma zasięgu i trzeba wyjść na pobliską górę gdzie kiedyś była wieś Długie i można poinformować rodzinę gdzie jesteśmy.
Po kąpieli w Wisłoku pora na śniadanie podczas którego dokończyliśmy oscypka



Pies po nocy spędzonej w samochodzie był wykończony , chyba całą noc czuwał

Podjęta została też kolejna próba usprawnienia sposobu podróżowania z psem

Zakupiliśmy bunca i kilka oscypków oraz zamówiliśmy trochę baraniny (może też i świnka się znajdzie)

a wszystko pędzone w takim klimacie

Baca zeznał że w miejscu gdzie się rozbiliśmy prowadzą owieczki do wodopoju i dlatego trawa była tam niska. Wieczorem niezapomniana chwila z widokiem na pobliskie zbocze na którym całe stado owiec zostało na nocleg.

Głównie jeździmy tylko na tylnym napędzie bo nie ma potrzeby nawet w warunkach off tarmac używać 4x4 a już tym bardzie reduktora. Dwa razy zmieniałem zamrożone cylinderki w przednich hamulcach i na Ukrainie padł zamek tylnej klapy , ale sygnały były już w Maroku . Teraz mamy na liczniku 105000 mil .
Osobiście uważam że lepiej byłoby mieć kampera , ale taki kamper którego chciałbym mieć jest poza moim zasięgiem finansowym , podobnie jak inne tzw niezajebliwe , niezniszczalne legendy motoryzacji , a ten samochód miał niewątpliwą zaletę . Pochodził z pewnego źródła i nie miał kręconego licznika co jest normą w 9 przypadkach na 10 gdy poszukujemy np LC 120 w dieslu .
PozdrawiaM lubiący wycieczki
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2011, 16:24   #16
Mat


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,220
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Mat jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 18 godz 51 min 26 s
Domyślnie

Kiedyś rozmawialiśmy przy okazji odbioru nart. Myślałem, że Twoja Toyota jest hmmmmm.... dużo bardziej hardcorowa
Zastanawiam się nad zmianą podstawowego samochodu na coś takiego.
Możesz napisać, jak z grubsza sprawuje się to w normalnym, codziennym użytkowaniu? Nie ma bujania przy prędkościach 100-120km/h? Jak zachowanie na śliskim/mokrym?

Po doświadczeniach z Terrano (opony MT, lekki lift) na chwilę mi przeszło. Ty samochodem nie da się komfortowo pojechać w długą podróż po twardym i to jeszcze z rodziną.
__________________
Mat jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2011, 16:53   #17
kulka
 
kulka's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: zarzyca/strzelin
Posty: 1,659
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
kulka jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 10 godz 20 min 43 s
Domyślnie

mialem wczesniej xj 4.0 automat 90' .sam go kupilem w niemcowni i wrócilem nim z tamtad 760km nie znajac se zuppellnie na rzeczy . sluzyl dzielnie

milo było brnac przez blota w takim klimmacie

kiedy sprzedalem poniewaz nawinal mi sie pozniejszy wrangler, w miedzyczasie trafilem takiego nissana pathfindera 3.0 V6 automat 87r.;

ludzie sie smiali mowiac ze jest bardziej amerykanski od jeepa z racji wnetrza


w koncu przyszedl czas na moje marzenie ;
jeep wrangler YJ 4.0 automat 91'
na poczxatku byl stock , jakies taki marny mi sie wygladal

wiec sie wzialem i zrobilem mu na poczatek bodylifta 2", nastepnie zalozylem kola bfg 32/11.5/15;


do tego potem zalozyłem lifta rubicon express 2.5"(było wczesniej 4"przez moment ale zdjalem bo za wysoko wsiadac bylo :P )
w miedzyczasie jip przechodzil rozne metamorfozy wizualne i zawse mi dostarczal mase frajdy



w ostatecznosci pozdejmowalem z niego co bylo mi zbedne i teraz sluzy mi w sumie tylko w cieple dni do lajtowych wycieczek ;




proza zycia , auto mi sie opatrzylo , znudzilo moze , coraz czesciej nachodzi mnie mysl o zmianie na cos... w sumie sam nie wiem , kilka ciekawych rzeczy mi chodzi ppo glowie , kto wie , moze cos sie zmieni

na koniec moj samochod do uzytku codziennego
Jeep grand cherokee ZJ 4.0 automat 95'
auto naprawde zajebiaszcze ,prawie 3lata bezawaryjnie mnie wozi i blisko i daleko , nie stygnie powiedzialbym


tylna kanapa daje mnustwo frajdy


na koniiec przedstawie auto zacne i warte uwagi .
nissan pathfinder 3.3 automat 96' auto mojego ojca , praktycznie nie uzywane , od momentu zakupu pprzejechal nim zaledwie 7kkm ;




dodam tylko ze od 7lat wszystkie moje auta sa zasilane instalacjka lpg ESGIll ktora montuje mi zawsze jeden i ten sam mechanik . w kazdym z tych aut siedzi ten sam podtlenek lpg i kazde z nich smigalo oraz smiga bezawaryjnie . wyjatkiem jest stary pathfinder z 87 gdzie llpg bylo zalozone w momencie zakupu .

w kwestii wyboru auta dla siebie jestem w zupelnosci spelniony . moj wybor to jeep , ma to cos , uwilbiam jipy i nie zamierzam z nich rezygnowac ;0
pozdro dla wszystkich
__________________
BMW r100gs suzuki dr750big

Ostatnio edytowane przez kulka : 01.12.2011 o 16:57
kulka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2011, 18:27   #18
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,200
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 13 min 43 s
Domyślnie

consigliero (ale masz łatwego nicka ). Tojka ładna - bardzo ładna. Zajebisty ten szpej na dachu. Powiedz - nadaje się to do spania ? Dużo to chla? Myślę, że jednak LR jest tańszy w utrzymaniu - choć napraw jest wiele więcej.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2011, 19:02   #19
BLOB
El Mariachi
 
BLOB's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Podkarpackie
Posty: 1,495
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
BLOB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 2 godz 12 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jorge Zobacz post
consigliero (ale masz łatwego nicka ). Tojka ładna - bardzo ładna. Zajebisty ten szpej na dachu. Powiedz - nadaje się to do spania ? Dużo to chla? Myślę, że jednak LR jest tańszy w utrzymaniu - choć napraw jest wiele więcej.
A chesz w ryj
__________________
Niech moc będzie z wami ...........
BLOB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2011, 19:07   #20
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,019
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 17 godz 10 min 13 s
Domyślnie

ja tam używam PII 2,5td
z 96 roku 3 drzwiowy krótki
na31"at robi jako bulwarówka wozi do roboty i spowrotem i byle gdzie tez
z bajerów szyby i lusterka
z akcesoriów to w sumie nic ważnego




Ostatnio edytowane przez pałeł : 01.12.2011 o 19:11
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pojazdy prawie uprzywilejowane Skydiverek Inne tematy 38 24.12.2013 12:50
Wystawa POJAZDY AMERYKAŃSKIE - MOTORETRO - BIAŁYSTOK arty1 Imprezy forum AT i zloty ogólne 5 22.09.2011 11:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.