Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.01.2017, 13:19   #21
Nynek
 
Nynek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Myślenice
Posty: 596
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Nynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 23 godz 15 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jargus2 Zobacz post
Panowie a jak jest z opłatami na granicy Kirgistan-Tadżykistan ,słyszałem że trzeba bulić za coś (ekologia czy coś)
Jest ekologia i z tego co pamiętam można płacić w dolcach i lokalnej walucie. Po przeliczeniu zdecydowanie bardziej się opłaca płacić w lokalnej walucie.

Koszty są znośne .. chyba 10 dolców na wjeździe do Tadrzykistanu ( za wypełnienie kwitów raczej jest to nieoficjalna opłata ) na wyjeżdzie bądź wjeździe do Kirgistanu wychodzi coś między 30 a 40 zł w przeliczeniu i płacimy raz za wjazd ( jeżeli na wjeżdzie nie pobrali to na wyjężdzie się upomną). Nie płacimy dwa razy za (wjazdi i wyjazd). Natomiast jeżeli wyjedziemy na chwilę z Kirgistanu np. do Tadzykistanu to znowu opłata będzie naliczona.
Na wyjeżdzie z Tadzykistanu przed granicą jest opłata ok 40 złotych nie wiem za co. Generalnie gość daje możliwość zapłaty na miejscu lub powrotu do Murgab celem dokonania przelewu w Banku.

Ostatnio edytowane przez Nynek : 24.01.2017 o 13:26
Nynek jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2017, 13:51   #22
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jargus2 Zobacz post
Emek,czy możesz z grubsza powiedzieć o kosztach na granicach ?
Rosja ,Kazachstan. Tadżekistan ,Kirgistan ,Uzbekistan
OC i inne duperele
Tak jak pisze Nynek. Opłata ekologiczna koło 10$. Z tym, że jakoś dziwnie to liczą bo płaciliśmy wyjeżdżając z Kirgistanu od Tadżyków i potem na wjeździe do Kirgistanu od Tadżyków. Wyjazd z Krigistanu do KAZ chyba był bez kosztów (ale nie pamiętam dokładnie bo tam była masakra, chyba z 50 stopni i Kazachowie kazali nam w pełnym słońcu czekać). W KAZ musisz wykupić strachowkę po wjeździe (zaraz za granica są budki). Ja za NAT zapłaciłem koło 5500 Tenge. Tadżyk nas skasował chyba na wydrę koło 10$ za brak jakiegoś wydumanego kwitu a że byliśmy zje#bani to nawet ostro nie protestowaliśmy i poszło. Na M41 z Osh w kierunku Biszkeku są 2 posty gdzie kasują za przejazd tunelami. Na pierwszym się kłóciłem i pokazałem gościowi że nie ma motocykli w cenniku więc nie płacimy. Wkurw go złapał ale machnął ręką i nas puścił bo nie było się o co spierać. Drugi post ominąłem bramką w przeciwnym kierunku. Ktoś za nami biegł ale nie zatrzymaliśmy się. W Rosji bez żadnych opłat na Białorusi płaciliśmy za wypełnienie kwitów jakieś grosiki a w Uzbekistanie nie byłem niestety. Najważniejsze to pilnować wriemiennego wwozu aby nie narobić sobie kłopotów. Jak zginie w Kirgistanie to bez problemu do odtworzenia, gorzej pewnie u Ruskich, tak,że schować i nie narażać się na zgubienie.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2017, 15:03   #23
jargus2


Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: Podlasie
Posty: 25
Motocykl: CRF 1000L ATAS DCT
jargus2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 16 godz 40 min 0
Domyślnie

Emek ,Nynek ,dzięki
ten wremienny wwoz jak zrobisz na Rosyjskiej granicy to jest ważny na resztę ''stanów'' czy trzeba na każdej granicy ?

Mallory ,w jakim terminie jedziesz ?
My wyruszamy 6 maja do 6 czerwca

Ostatnio edytowane przez jargus2 : 24.01.2017 o 17:10
jargus2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2017, 15:09   #24
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Na ruski Sojuz (RUS/KAZ/KRG). Zabiorą ci w Kirgistanie na wyjeździe a Tadżycy dadzą własny bo oni nie są w sojuzie. Na wjeździe do KRG dostaniesz nowy i zabierają na granicy (ruskiej lub białoruskiej w zależności od trasy).
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2017, 15:10   #25
klanol
:O
 
klanol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: warszawa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Przebieg: 38000
Galeria: Zdjęcia
klanol jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 22 s
Domyślnie

A może ktoś zamieścić skan wriemmennego wwozu jak posiada? Osobom nie znającym rosyjskiego bardzo pomoże na wzór.
__________________
:O
klanol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2017, 15:18   #26
jargus2


Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: Podlasie
Posty: 25
Motocykl: CRF 1000L ATAS DCT
jargus2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 16 godz 40 min 0
Domyślnie

Poniał
jargus2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2017, 16:32   #27
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,419
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 12 godz 43 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jargus2 Zobacz post
Emek ,dzięki
ten wremienny wwoz jak zrobisz na Rosyjskiej granicy to jest ważny na resztę ''stanów'' czy trzeba na każdej granicy ?

Mallory ,w jakim terminie jedziesz ?
My wyruszamy 6 maja do 6 czerwca
Ja wtaczam się dostojnie na tereny Imperium dnia 03 lipca::))
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2017, 16:53   #28
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,419
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 12 godz 43 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nynek Zobacz post
Jak źle trafisz to mogą wymyślić cokolwiek powodującego zabranie dokumentu celem wyłudzenia łapówki .. nam np. za wyprzedzanie na ciągłej chcieli zajumać PJ, czy słusznie czy nie ciężko określić, pokazali kodeks drogowy gdzie pisało, ze mają taką możliwość, także do dnia dzisiejszego nie wiem czy kodeks był sfałszowany, czy faktycznie mają takie prawo.
Nie mniej jednak jak trafisz na jakiegoś bosa to Ci zabierze i co mu zrobisz? Pobiegniesz do ambasady się poskarżyć, być moźe wywalczysz swoją rację, jednak Twoim wrogiem jest napięty grafik wyprawy.
Lepiej mieć wyjście awaryjne niż nie .. zwłaszcza, że jest do przejechania kawał drogi. Ja następnym razem będe miał dwa dokumenty, a Wy róbcie jak chcecie
Nie żeby to czarnowidztwo uprawiać, ale kiedyś jechałem na Krym prywatnym samochodem - w 2009 czy 2008 roku, w każdym razie przed Euro 2012 kilka lat. Krym jeszcze ukraiński. No więc jadę sobie autem, na poboczu w jednym z miast stoi po/milicja, kilka ład i kilku po/milicjantów w dużych okrągłych czapach. Generalnie gadali z sobą, rzucili okiem na auto z daleka i nic. Aż jeden z nich zauważył obce blachy. Wyskoczył na jezdnię, zatrzymał mnie. Badanie alkoholu - alkomat analogowy... znaczy "chuchnij mi pażałsta"... no to chuchnąłem - prawie usiadł. Więc kwity zabrał wszystkie... mnie do łady na tył i zaczyna pisać ... teatr panie ... teatr... Pytam co tam pisze. Ano, do sądu pisze, że idę do aresztu bo pijany jechałem. Nawet mu nie tłumaczyłem, że ostatni alkohot to ze 2 tygodnie wcześniej, i że dzisiaj rano przed wyjazdem ok. 7:00-8:30 przebiegłem 15 km bo ostro do IronMana trenuję i nawet w podróży tego nie zaniedbuję... nic by to nie zmieniło...Ale zaczynam, że jakie to badanie, że alkomatu nie ma itd... Wysadził mnie z łady, kumpla zawołał, kumplowi miałem chuchnąć, bez nadziei więc chuchnąłem kumplowi... ten się prawie obalił od wódki, którą od mnie poczuł... znowu łada, znowu pisanie...
Wtedy dowiedziałem się co znaczą wszelkie TEORIE o kontakcie z ambasadą czy konsulatem... Gówno Znaczą. Żona z dzieciakami siedzi w aucie na Ukrainie, niedziela, straszą aresztem do poniedziałku, pytam a co z autem i z rodziną, ich nic to nie obchodzi, teatr mi robią, że niby pijany, co możesz zrobić ... NIC. Zaczęły się negocjacje.... od 1200 PLN ale w dolarach. Skończyło się na 120 EURO badajże... + 200 PLN w hrywnach. Udawałem że nie mam dolców, kilka wizyt w aucie i także w teatralnym geście rzuciłem te 120 euro + hrywny które miałem. Popatrzył na mnie na kasę.... a ja modliłem się, żeby wziął, bo się nerwowo zrobiło... gdybym ja przegiął pałę, to dla samego pokazanie mi kto tu rządzi zrobiłby mi większe problemy... ale połakomił się i jednak wziął. Hrywny o dziwo oddał z pogardą.
Siadam i odjeżdżamy. Wysiadam, cofam się i pytam - co jak mnie inni zatrzymają - dał nr radiotelefonu do niego. Pytam - a zawtra? Zawtra NIET. Tolko segodnya.

Mnie takie historie (ta moja jest pewnie rzadka i ekstremalna) nie zniechęcają, lubię wschód - byłem na ukrainie, gruzji kilka razy, armienii, pribałtyce, ale warto się na to przygotować chociaż jakoś - nawet mentalnie.
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2017, 17:46   #29
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał klanol Zobacz post
A może ktoś zamieścić skan wriemmennego wwozu jak posiada? Osobom nie znającym rosyjskiego bardzo pomoże na wzór.
Każdy kraj ma trochę.inny wzór. To zwykła deklaracja celna którą wypełniasz wwożąc pojazd i zabierają ci jak wyjeżdżasz.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2017, 17:47   #30
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,276
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 21 godz 59 min 53 s
Domyślnie

Tak myślałem, zdolność improwizacji wskazana.
Zmyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Assistance Wschód radiolog Inne tematy 10 25.06.2016 07:10
MYA na wschód...Afryki Piast Trochę dalej 122 11.09.2015 13:56
Z zachodu na wschód 2013 Nemo96 Umawianie i propozycje wyjazdów 7 05.05.2013 09:34
Wschód Polski Bartasso Przygotowania do wyjazdów 17 19.04.2012 22:14


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.