Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.05.2015, 14:01   #71
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Fassi, ale z czym chcesz walczyć, gdy to nie przepis u niego powoduje problem!!! Czy dla tamtej okolicy trzeba wprowadzić kolejne przepisy by komuś zamknąć w końcu mordę i ruszyć z działaniem?! Wolno, bo wg przepisu ale w końcu?
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2015, 14:12   #72
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 17 min 15 s
Domyślnie

Tam gdzie jest Problem smieci jak u Motormaniaka np SL niech sprawdzi czy sa problemy w oddawaniu smieci, niech zobaczy ile ludzi podpisalo itepe.

Tam gdzie masa turystow zostawia smieci sprawdic czy sa kontenery na smieci, kosze itepe.

To sa przyklady ktore biora sie z madrosci czlowieka.

A przyklad glupoty i stosowania przepisow to jest wlepienie mandatu i wykazanie w statystykach ze sie przestepcow lapie.

Podobnie powinno byc z jezdzeniem po lasach. Plantacje sosen jak ktos jezdzi na anakach drogami, ma cichy tlumik i nie spierdala to zastosowac madrosc.

Jak idiota jeden z drugim wjezdzaja w sciolke na otwartych wydechach i spierdalaja bo nie Maja tablic to ostre stosowanie przepisow wlacznie ze strzelaniem do nich.
edit: Dodam tez tutaj ze madra straz lesna moze (oczywiscie przepisy zabraniaja) wyznaczyc teren do orania, np pod linia wysokiego napiecia, na jakichs malo znaczacych powierzchniach, na terenach starych wyrobisk, poligonach. Tam moga ryc i jezdzic az im silniki wybuchna.

Tylko ze straznik ma wypelniac statystyki a nie pilnowac lasu.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.

Ostatnio edytowane przez fassi : 12.05.2015 o 14:25
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2015, 14:23   #73
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 10 min 10 s
Domyślnie

A najlepiej głośność tłumika jak i bieżnik opon sprawdzać w locie coby nie niepokoić mądrych ludzi.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2015, 14:32   #74
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Tam gdzie jest Problem smieci jak u Motormaniaka np SL niech sprawdzi czy sa problemy w oddawaniu smieci, niech zobaczy ile ludzi podpisalo itepe.
SL nie ma takich uprawnień. Ale nie o to chodzi. Tu człowiek nie działa. Tu nie przepis winny - a wini się przepisy.
To nie wina SL że działa jak należy. To nie wina Policji, gdy ktoś nie dostosowuje prędkości do warunków jazdy a powoduje wypadek. i dostaje z tego tytułu mandat. Tu należy się cofnąć do tego, co ma utrzymać drogę. I od nich wymagać - że jeśli droga krajowa, wojewódzka, powiatowa - że winny być odpowiednie standardy utrzymania.
Przepis winien zostać na niemądrych, ale dla pozostałych mądry winien mieć możliwość wykazania tej mądrości.

A Polak jak zwykle wini panią na kasie że cena za wysoka- jakby to od niej zależało...
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2015, 14:36   #75
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 17 min 15 s
Domyślnie

Czyli wszystko wychodzi na to ze KAZDY obywatel to idiota i jego dzialanie jest podyktowane jego krwiozercza checia wyrzucenia smieci do lasu.

Powiedzilem co myslalem. to co jest jest do dupy i tyle. Dla niewolnikow moze to dobre ale rozumny czlowiek sie strasznie meczy. Jade na budowe
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2015, 14:56   #76
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Nie, że obywatel jest idiota. Tylko że idiotyzmem jest winić przepisy i przedstawicieli je egzekwujących.

Tu należy winić, ale tych którzy blokują budowę rozwiązań umożliwiających normalne funkcjonowanie. Bo jak u Motomaniaka - to tylko brak dobrej woli. Bo jakoś to samo w innych gminach działa normalnie - na podstawie tych samych przepisów i też funkcjonuje tam SL, Policja, Straż Miejska itp.

A kontener stoi pusty w lesie:


Paradoksalnie to chyba i tak lepiej niż rozrzucanie śmieci po całym lesie. Tu przynajmniej są zgrupowane wokół pojemnika. Inna sprawa, to kto wywozi śmieci do lasu tylko dlatego, że jest tam kontener na śmieci ...?

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 12.05.2015 o 15:00
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2015, 15:51   #77
gonzik.korba
 
gonzik.korba's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Wrocław
Posty: 91
Motocykl: AT - nisz nisz.
Galeria: Zdjęcia
gonzik.korba jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 5 godz 51 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
Inna sprawa, to kto wywozi śmieci do lasu tylko dlatego, że jest tam kontener na śmieci ...?
Jak widać na załączanym zdjęciu brak jest elementów metalowych lub innych zdatnych do skupu. Nie wiem jaki to las i gdzie to jest. Ale we Wro wystarczy w krzakach przylegających do skupu surowców wtórnych zerknąć, tam kloszardy robią niezła miazgę - wypalanie drutów z opon, plastiki po lodówach i innych monitorach. Mi to wygląda na podobną sytuacje.

Pozdro.
__________________
--
Gonzik
gonzik.korba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2015, 16:26   #78
sagattic
 
sagattic's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 401
Motocykl: RD03
Przebieg: za mało
Galeria: Zdjęcia
sagattic jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 15 godz 11 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
El, madrosc jest wypierana poprzez przepisy, bo madrosc jest zakazana gdy przepisy mowia jasno.(...)
fassi - w dziale "najlepsze filmiki" jest świetny przykład mądrości jak obywatel nagrywa służby. http://africatwin.com.pl/showpost.ph...postcount=4500
A przed chwilą przeczytałem tam komentarz, po którym ostatecznie przestałem wierzyć w mądrość w narodzie.

Cytat:
Napisał zbyszek Zobacz post
(...)
Władza mimo upomnień nie zakłada nakrycia głowy, dlaczego?
(...)
__________________
pozdrawiam,
Marcin
sagattic jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2015, 16:57   #79
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

Niby rozwiązanie jest,
- zmiana mentalności całego społeczeństwa i tego mądrego tego głupiego. Zajmie to wiele lat, ale niby kto i jak ma to zrobić.

- prawo bardziej ogólne, nie tworzone na potrzeby chwili, przypadku. Fajnie tylko patrz punkt 1.

Niby to wszystko proste, ale diabeł tkwi w szczegółach i osobiście nadziei, ani pomysłu na realizację, nie mam.
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2015, 17:31   #80
plaku
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Plaku , wywalę Cię z forum z bluzgi . Wykorzystałeś ostatnią szansę . Pr Jadąc nad morze wywiozłem 2 worki i wyjebałem do rowu w gminie BIAŁY BÓR - te kurwy i złodzieje tyle się nahapali z bandytki na drogach ze stać ich na sprzątanie. To może być? Motormaniak robi takie rzeczy i co? kolega od pifka. Wystarczy poinformować;usuń ten post bo.....itp. Ale lepiej zrobić to samemu i dopisać na moim profilu WYWALE CIĘ..... a na końcu zbanować. Jak już usuwasz (admin) to usuń moje konto, i zrób to, o co koledzy Cie proszą, i tyle w temacie.Ja od siebie moge dodać,będe bardziej uważał co pisze....

Ostatnio edytowane przez plaku : 13.05.2015 o 16:22
  Odpowiedź z Cytowaniem Otrzymano ostrzeżenie
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Problem z CDP?! killjoy Przygotowania do wyjazdów 2 13.06.2014 10:56
Problem z tripmasterem kamis Układ elektryczny i zapłonowy 5 08.04.2011 20:08
Mam problem Lewar Układ elektryczny i zapłonowy 48 11.03.2011 10:43
problem z rozrusznikiem ostach Układ elektryczny i zapłonowy 12 27.10.2010 19:24


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.