Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy > Pomagamy - za free

Pomagamy - za free Potrzebujesz pomocy? Możesz pomóc? Zapraszamy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.04.2012, 11:58   #11
plaku
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Kurcze! dobrze że uciekłeś , dobrze ze miałes otwarte drzwi od garażu i dobrze że dupe masz całą. Afryczke odbudujesz........
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.04.2012, 12:06   #12
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,608
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 11 godz 9 min 21 s
Domyślnie

Ferolo- po pierwsze serdeczne wyrazy współczucia- domyślam się co przeszedłeś.

Pracuję od kilkunastu lat jako ratownik w straży i kilka garaży gasiłem.
Z praktyki strażaka powiem, że każdy pojazd, który był w pomieszczeniu objętym pożarem przez taki okres czasu jaki podałeś, nadaje się w zasadzie na złom. I nie chodzi tu o zniszczenia spowodowane temperaturą, tylko o koszty naprawy. Policz na spokojnie ile trzeba rzeczy wymienić/naprawić lub kupić nowe. Wiadomo- chłopaki z forum pomogą i sporo gadżetów się uzbiera, ale i tak zostanie spora suma do dołożenia, niestety. Rozsądek podpowiada by wyrejestrować spalony motor, sprzedać to co ocalało, a potem dołożyć tą sumę, którą musisz wydać na naprawę i kupić sprawny, zdrowy motocykl.
Wracając do uszkodzeń. Wbrew pozorom szkody mogą nie być tragiczne- trudno dywagować nie widząc zdjęć- jak je wstawisz to powiem coś więcej. W rozwiniętym pożarze wewnętrznym temperatura przekracza 1000 st. C ale pod sufitem. Przy podłodze i metr nad nią jest to znacznie mniej. Skoro opony częściowo przetrwały to nie było ekstremalnych obciążeń termicznych i rama oraz silnik- poza częściami gumowymi i instalacją- nie powinny ulec jakiejś totalnej destrukcji- być może nawet w ogóle się nie odkształciły- ale to tylko dokładne oględziny na żywo potwierdzą.
Jeśli opcja naprawy będzie aktualna to deklaruję się dostarczyć plastikowy bagażnik oryginalny od afri rd07- ja czekam na stalowy od Michała Merty- więc jak tylko mi zrobi to ten plastikowy mogę oddać za koszt przesyłki i dobre słowo!

Do moderatorów- może by wątek założyć/przenieść w dziale pomoc- i tam byśmy zbierali części lub jakieś drobne datki na odbudowę sprzętu
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.04.2012, 12:13   #13
Ropuch
 
Ropuch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 1,081
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 80800
Galeria: Zdjęcia
Ropuch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 22 godz 56 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin-BB Zobacz post

Do moderatorów- może by wątek założyć/przenieść w dziale pomoc- i tam byśmy zbierali części lub jakieś drobne datki na odbudowę sprzętu
Jestem za, oczywiście po wstępnych oględzinach i podjęciu decyzji co dalej....Dupa zawsze z tyłu ale damy radę, to nie koniec świata

Ostatnio edytowane przez Ropuch : 14.04.2012 o 12:16
Ropuch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.04.2012, 12:21   #14
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,664
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 47 min 3 s
Domyślnie

Współczuję, każdy ma w garażu coś z części. Proponuję najpierw oszacować straty i podjąć decyzję odbudowa czy nie. Jeśli odbudowa to wówczas zrobimy listę potrzebnych części i sprawdzimy raz jeszcze naszą solidarność
Pewnie moderatorzy gdzieś ten wątek przypną i ruszymy z posad bryłę świata.
A kolega nieszczęśliwy w rozliczeniu za akcję napisze przestrogę jak się ustrzec przed błędem, który popełnił. Tak by każdy coś z tego miał. I wilk był syty i Manczester City...

OK?
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.04.2012, 12:22   #15
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 42 min 32 s
Domyślnie

Warto w garażu mieć gaśnice choć wiem, że to już po ptakach.
Z drugiej strony powiem Wam że ostatnio gasiłem kubeł gaśnicą proszkową i szło średnio.
Byłem zawiedziony skutecznością gaśnicy.

Wyrazy współczucia! Dobrze że tylko tak sie skończyło!
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.04.2012, 12:26   #16
piotreklodz
 
piotreklodz's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Kurowice
Posty: 545
Motocykl: Transalp 600
piotreklodz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 5 godz 58 min 0
Domyślnie

Napisz proszę jako przestrogę co było przyczyną pożaru... spawałeś coś przy niej czy jakieś inne zwarcie

Sam często lubię sobie podłubać i pospawać coś przy aucie i jak to przeczytałem to aż mnie ciary przeszły... mam garaż pod domem
piotreklodz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.04.2012, 12:50   #17
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,608
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 11 godz 9 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał piotreklodz Zobacz post
Sam często lubię sobie podłubać i pospawać coś przy aucie i jak to przeczytałem to aż mnie ciary przeszły... mam garaż pod domem
Najlepsze do warsztatów, gdzie masz coś co nie może ulec zniszczeniu na skutek gaszenia, są gaśnice halonowe lub inne gazowe środki gaśnicze. Skuteczność w relacji do minimalnych szkód jakie powoduje sama substancja gaśnicza są nie do osiągnięcia dla innych środków (proszki czy piana). Z racji na wycofanie halonów (bo szkodliwe dla ozonu) kupno takiej gaśnicy nowej jest niemożliwe. Jedynie jakiś demobil z zakładów pracy, wojska, itp Do garażu <20 m2 wystarczą 2 litry na gaszenie pożaru w zarodku (w pierwszej fazie- tuż po zapaleniu się czegoś). Jak się rozwinie do i agregat gaśniczy (>25 kg) nie da rady i potrzebni są fachowcy!!
Pamiętaj tylko, że jak się gasi coś środkami gazowymi/mgłą/ parą wodną itp to trzeba bardzo szybko spierdalać z takiego pomieszczenia na świeże powietrze bo mechanizm gaśniczy powoduje wypieranie lub wiązanie tlenu z otoczenia pożaru.
Jest w tej chwili dostępnych na rynku sporo rozwiązań w zakresie gaszenia gazami - zarówno gaśnice, jak i stałe urządzenia gaśnicze. Np.
http://www.sealab.com.pl/page/pl/gas...n_gazem_fm_200
Poza tym są inne środki gazowe- gazy obojętne, spalinowe, tzw, bomby gaśnicze itp. Za mało tu miejsca na wykłady ale w necie masz wszystko na hasło "gaszenie gazami".
Wiem, że drogie, ale jak masz w garażu sprzęt za kilkadziesiąt/ kilkaset tyś zł to warto
Jak chcesz najtaniej- to 6 kg gaśnica śniegowa. Do małego garażu wystarczy.
Przepraszam za off top- ale może się przyda komuś?

Ostatnio edytowane przez Marcin-BB : 14.04.2012 o 13:13
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.04.2012, 15:47   #18
magicl
 
magicl's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Kerry :-)) Ireland
Posty: 487
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61.000
magicl jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 20 godz 37 min 3 s
Domyślnie

Hej, po cichu kibicowalem Twojemu projektowi, ciekawy bylem efektu koncowego a ze tak sie stalo jak sie stalo- trudno. Najwazniejsze, ze dupsko uratowane a z reszta tez bedzie git. Chyba najlepszym wyjsciem z tej sytuacji bylaby sprzedaz wszystkiego co ocalalo- to jak zamkniecie pewnego etapu- pomaga. Nastepny krok to "nowa baja"- wiem, dobrze mi pisac ale ja tak to widze, wiec sie chopie 3ym.
magicl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.04.2012, 17:43   #19
Scorpi
 
Scorpi's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 1,028
Motocykl: LC8 ADV była rd07
Przebieg: do uzgo
Scorpi is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 16 godz 17 min 51 s
Domyślnie

nie znaleziono strony... pewnie dlategop niechciało załadować fotek...
Scorpi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.04.2012, 18:34   #20
Thorgal77
Składka oplacona.
 
Thorgal77's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 556
Motocykl: Transalp 99r 50th.
Thorgal77 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 4 godz 2 min 34 s
Domyślnie

ehh - poprostu szkoda....dobrze ze Tobie sie nic nie stało...
najlepszym zdarzają sie wypadki przy pracy....
NAjgorsze ze straty materialne są duze...
__________________
Thorgal77 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
fc-moto.de Belfegor Ciuch Afrykańczyka 12 21.03.2014 21:03
brak prądu, regler, spalone wszystkie zarowki premislauss Układ elektryczny i zapłonowy 11 27.03.2009 12:48
Nie mam moto...... tomekc Inne tematy 14 22.12.2008 12:55
Moto z USA Pawel_z_Jasla Inne tematy 5 12.04.2008 16:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.