Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.01.2018, 22:00   #11
Kondu
 
Kondu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Wrocław
Posty: 51
Motocykl: CFR 1000L Africa Twin
Przebieg: 19000
Kondu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 1 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał marekmoto1 Zobacz post
Neoteca mam 6 sezonów, nasepny będzie neotec II. Zaliczyłem w nim długie, ponad dwutygodniowe wyjazdy. Bezawaryjnie i zawsze oki.


Bardzo się przymierzałem do niego i poczekam na II ale mnie po prostu dusi zapięcie. Ucieka grdykę i jest trochę kicha. Głupi powód ale coz. Zapięcie DD jakie mam w shoei xr1100 jest o niebo lepsze. Podobne w hornecie dlatego go najbardziej rozważam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kondu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2018, 22:32   #12
żuk
 
żuk's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 931
Motocykl: DS & GS
Przebieg: wtv
żuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 1 godz 53 min 0
Domyślnie

Docenia się tak naprawdę zwykłego integrala po paru przelotach w dualu. Po jeździe w Hornecie przelot w Qwescie od Shoeia jest ulgą dla uszu.
Wszystko ma swoje plusy. Wiadomo, dach będzie gwizdał, cudów nie ma. Przynajmniej takie są moje odczucia w Hornecie DS. Może w tych nowych jest jakaś znacząca zmiana.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
"Co mnie obchodzi gdzie jadę... Grunt, że wiem gdzie byłem!"
żuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2018, 22:45   #13
ARG


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: teraz to Stolica
Posty: 333
Motocykl: Suzuki DR-Z 400 E
ARG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 45 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kondu Zobacz post
Jak ogólnie użyteczność, głośność i wizjer i jego wymiana. Bo czytałem i oglądałem info ze jest to problematyczne. Wyrabiają się śrubki a chciałbym mieć większa elastyczność na rożna pogodę jak nie ma blendy. No i jak zachowuje się na autostradach przy przelotach daszek. Dzięki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wizjer zdejmowałem kilka razy, także zdejmowanie jest proste. W przypadku daszku wszystko zależy od geometrii szyby. Jeżdżąc bez szyby wszystko jest ok. Natomiast jeżeli strumień z szyby będzie trafiał w daszek może to powodować drgania kasku. Tak miałem przy wyższej szybie w GS, ale generalnie zależy to od konfiguracji twojego wzrostu i wysokości szyby.
Ogólnie to kask jest ok, przy czym mógłby być nieco lżejszy. Największą wadą w moim przypadku było powietrze dostające się do wnętrza pod szczęka . Niby jest deflektor ale w praktyce nic nie daje. W efekcie brak jakiejkolwiek izolacji gdy jeździ się w niskich temperaturach. W shoei czy schuberthcie jest możliwość zamontowania podbródka.
W moim przypadku średnio pasowały gogle ale dało się jeździć, po jakimś czasie ułamała się blokada w jednej z klapek w wizjerze (to chyba standard).
Podsumowując jako kask do ogólnej turystyki może być, w teren imo jest za ciężki ale w moim przypadku następny będzie Schuberth. Shoei zupełnie nie lezy na mojej głowie.

Ps. w kwestii głośności kasku to używam zatyczek do uszu
ARG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.01.2018, 12:40   #14
Kondu
 
Kondu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Wrocław
Posty: 51
Motocykl: CFR 1000L Africa Twin
Przebieg: 19000
Kondu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 1 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ARG Zobacz post
Wizjer zdejmowałem kilka razy, także zdejmowanie jest proste. W przypadku daszku wszystko zależy od geometrii szyby. Jeżdżąc bez szyby wszystko jest ok. Natomiast jeżeli strumień z szyby będzie trafiał w daszek może to powodować drgania kasku. Tak miałem przy wyższej szybie w GS, ale generalnie zależy to od konfiguracji twojego wzrostu i wysokości szyby.
Ogólnie to kask jest ok, przy czym mógłby być nieco lżejszy. Największą wadą w moim przypadku było powietrze dostające się do wnętrza pod szczęka . Niby jest deflektor ale w praktyce nic nie daje. W efekcie brak jakiejkolwiek izolacji gdy jeździ się w niskich temperaturach. W shoei czy schuberthcie jest możliwość zamontowania podbródka.
W moim przypadku średnio pasowały gogle ale dało się jeździć, po jakimś czasie ułamała się blokada w jednej z klapek w wizjerze (to chyba standard).
Podsumowując jako kask do ogólnej turystyki może być, w teren imo jest za ciężki ale w moim przypadku następny będzie Schuberth. Shoei zupełnie nie lezy na mojej głowie.

Ps. w kwestii głośności kasku to używam zatyczek do uszu


No to raczej odpada. Ja mam 202 cm i wysoka szybę i strumień wali mi w górę kasku. Jestem tym bardziej przed trudnym wyborem. O ile byłoby lepiej gdyby to zapięcie mnie po prostu nie dusiło... No nic. Czekam jeszcze na przymiarkę neoteca 2 i spróbuje się jakoś zbliżyć do którejś opcji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kondu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.01.2018, 16:06   #15
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,307
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 dni 3 godz 48 min 54 s
Domyślnie

Polecam schubertha c3.Użytkowany 5lat,przejechane 40tkm,wszystko działa.Wymiana szyby 15s,blendy trochę dłużej.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.01.2018, 19:09   #16
Kondu
 
Kondu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Wrocław
Posty: 51
Motocykl: CFR 1000L Africa Twin
Przebieg: 19000
Kondu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 1 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał melon1968 Zobacz post
Polecam schubertha c3.Użytkowany 5lat,przejechane 40tkm,wszystko działa.Wymiana szyby 15s,blendy trochę dłużej.


Mierzyłem. Naprawdę dobrze leży ale ten sam problem. Duszące zapięcie. Jak nic z tym nie wymyślę to każdy z tym zapięciem odpada. Dam głowę lekko w dół i dusi ze prawie rzygać się chce... grdykę uciska i koniec. Głupi powód ale dobry jak każdy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kondu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2018, 00:44   #17
spider2you
 
spider2you's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Krasne koło Rzeszowa
Posty: 883
Motocykl: RD04
Przebieg: 99 999
spider2you jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 23 godz 33 min 29 s
Domyślnie

Nexx jest dla mnie w konfiguracji cena/jakość/adwenczer najlepszym rozwiązaniem.
Mam 196 wzostu i szybę z deflektorem i nic nie wieje. Daszek to problem przy bocznych wiatrach, ale to chyba każdy dual tak ma.
Jest blenda, to dla mnie był warunek nr 1, bo jestem okularnik, wyjmowane boki, wygodna wyściółka i głośność na akceptowalnym poziomie.
W tamtym roku w Rumunii się sprawdził, zarówno i ciepłe dni, jak i w deszczu, choć był czarny.
Wchodzi właśnie nowy model z lepszą wentylacją i jeszcze jakąś pierdołą, dlatego ceny starszego spadły podobno do 900 zł.
Warto się zastanowić.
__________________
Chory na off-road - Discovery I
Africa Twin RD04
spider2you jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2018, 23:18   #18
srebnil


Zarejestrowany: Apr 2012
Posty: 53
Motocykl: DL650 AL2-->CRF1000A BLACK
srebnil jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 3 godz 16 min 49 s
Domyślnie

Wygląda na to, że na nowego Nexx-a będzie trzeba trochę poczekać. Pod koniec stycznia spłonęła ich fabryka, gdzie była linia produkcyjna tego modelu.
https://www.scigacz.pl/Splonela,fabr...one,32077.html
srebnil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2018, 23:47   #19
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 43 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał srebnil Zobacz post
Wygląda na to, że na nowego Nexx-a będzie trzeba trochę poczekać. Pod koniec stycznia spłonęła ich fabryka, gdzie była linia produkcyjna tego modelu.
https://www.scigacz.pl/Splonela,fabr...one,32077.html
Było o tym już na forum...
http://africatwin.com.pl/showpost.ph...69&postcount=1
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.02.2018, 19:39   #20
Kondu
 
Kondu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Wrocław
Posty: 51
Motocykl: CFR 1000L Africa Twin
Przebieg: 19000
Kondu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 1 min 31 s
Domyślnie

Przekonaliście mnie żeby go równie przetestować. W takim razie w grę wchodzą 3 modele. Shoei neotec II, Hornet i nexx X wed.2 dzięki!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kondu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
słuchawki BT do kasku dabal Kaski 1 13.10.2017 16:11
Opinie o kasku ROCC 770. Marcin-BB Kaski 23 27.08.2013 16:37
Przemalowanie kasku ??? Pirania Kaski 22 01.11.2010 00:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.