Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.05.2023, 17:33   #21
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 48 min 11 s
Domyślnie

Przesunąłem wątek do właściwej kategorii
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.05.2023, 18:31   #22
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Dzisiaj się okazało że oprócz informacji na temat posiadanej instalacji nie złożyłem zgłoszenia eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków. Musiałem podjechać do starostwa które posiada stosowną dokumentację składaną przy uzyskaniu pozwolenia na wybudowanie oczyszczalni. Okazuje się że nie ma przepływu informacji między tymi instytucjami. W dokumentach były poszukiwane dokumenty o eksploatacji oraz certyfikacji których nie potrafiłem zlokalizować. Biurokracja jednak u nas kuleje bo dom jest odebrany i posiada pozwolenie na użytkowanie.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.05.2023, 19:19   #23
PokemonTC
 
PokemonTC's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Dziki Wschód (podlasie)
Posty: 352
Motocykl: RD07B
PokemonTC jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 7 godz 34 min 29 s
Domyślnie

Coś z mojego podwórka odnośnie powyższego tematu:
https://www.wysokomazowiecki24.pl/ne...oly/95415.html
PokemonTC jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.05.2023, 19:28   #24
sysiek300


Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 238
Motocykl: nie mam AT jeszcze
sysiek300 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 8 godz 5 min 3 s
Domyślnie

Temat się ruszył ostatnio, bo od wiosny, zalezy od gminy przychodzą pisma aby się zgłosić do urzędu z umową na odbiór, z kwitkami z odbioru, z kwitkami ile się wody zużyło, pojemność szamba. W mojej gminie bieda z kanalizacją, jest kawałek, aktualnie ważniejsze jest kupowanie do każdej dziury wozu strażackiego za 1mln zł niż kanalizacja, sam sonduje temat tych przydomowych oczyszczalni ale wnioski mam takie, że to syf niestety, a już największy to te drenażówki, zwykłe szambo tylko, że z kwitem i jeszcze te bakterie co się do tego sypie, to nikt nie wie jak one szkodzą naturze, może i bardziej jak zwykłe szambo rozlewane na pole. W mojej gminie, choćby każdy chciał wywozić, to oczyszczalnia nie wyrobi, zresztą podejrzewam, że w całej Polsce tak jest. Dla mnie to takie pieniądze jak idą na tą pseudo walkę "ze smogiem" czy na te całe panele fotowoltaiczne to powinni dać na kanalizacje, oczyszczalnie, ale nikt by na tym nie zarobił, a zwłaszcza niemiaszki, to cza isć srać za stodołe.
sysiek300 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.05.2023, 14:43   #25
Dżeferson


Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 116
Motocykl: czarna szczała
Dżeferson jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 12 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lewar Zobacz post
Dzięki za wszystkie cenne uwagi.
Smród nie jest tu problemem. W końcu mieszkam na wsi. Problem tkwi w częstym wywozie. Szambo wybieramy raz w miesiącu i kosztuje to coraz więcej. Na ekologiczne szambo nie dostaniemy zgody bo w części gminy działa już kanalizacja. Oczywiście część autochtonów wpina się na dziko i zaraz zacznie się zadyma bo ci co się włączyli będą, jak to się teraz ładnie mówi, zaczną tych dzikich "sygnalizować" . W mojej części wsi są plany położenia kanalizacji ale ponieważ są tu górki i dołki to będzie potrzeba budowy przepompowni na którą nie wystarcza im pieniędzy. Na razie Unia nie daje i pewnie długo nie da.
Moja główna obawa wynika z tego, że jak się zacznie zadyma to rozpocznie się kontrolowanie kwitów na wywóz. Jeśli nie nie u właścicieli nieruchomości to w firmach wywożących. Jak się wtedy wytłumaczę, że wywoziłem raz na miesiąc a po zamontowaniu ustrojstwa raz na rok?

No to jest jakieś światełko w tunelu. U mnie na wsi nie ma żadnych planów. W gminie jak szambo zwykle to trzeba mieć kwit z ostatnich 3 miesięcy chyba.
Odradzam w każdym razie biologiczną bo jest droga, upierdliwa i wcale nie bezobsługowa tak jak to pierdolą na forach budowlanych o jej zajebistości.
Dżeferson jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.05.2023, 17:09   #26
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Nie wiem co to biologiczna.
Taka gdzie się sypie tylko bakterie jak się pamięta?
Nasza ma 23lata.
Dwa lata temu miała jakaś niewydolność krążeniową ale daliśmy radę ja przywrócić żywym.

Wybieramy zawartość raz do roku.
Nie wiem czy się da bardziej bezobslugowo - trzeba niestety czasami tam nasrać, no ale do tego się jakoś przyzwyczaiłem.



Od samego początku istnienia domu, poza tym, nikt nie zapytał o jakikolwiek kwit.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.05.2023, 17:33   #27
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 429
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 20 godz 33 min 7 s
Domyślnie

Koszt bio szamba jest ale w czasie wyworzenie bezodpływowego) go wyrówna i to szybko nie mówiąc o tym że wybija ono w najmniej oczekiwanych momentach (niedziela święta długi lekend) pewnie że najlepiej jak jest rura z wodociągów ale tam też już nie jest tanio (trzeba kombinować z wodą do podlewania np żeby za nią nie płacić ścieków a w nowokanalizowany obszarach są ścieki drogie -ktos te inwestycje przy której zawsze ktoś coś ukraść musi.musi spłacić. A kanalizację ogólne z przepompowniami też śmierdzą (pompa jak tłoczy to gdzieś to powietrze z rury musi wypchać) tak więc ja zadowolony ze swojego mimo awari membran i kompa - jest to do przyjęcia za wygodę której ze zwykłym szambem nie miałem ��
__________________
Na YouTube przygody HONoDY
https://youtube.com/channel/UCrDx6paxecbzeSUSJR7iE6Q
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.05.2023, 17:54   #28
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Też już nie wiem co to biologiczna, ale się dokształciłem bo dostałem instrukcję. Pisze że należy sprawdzać jakieś sitko i płukać raz na jakiś czas, a ja tylko sypię bakterie. Wydaje mi się że być może powinienem poprawić wentylację od strony domu. Trójnik który jest wstawiony chyba nie służy do sprawdzania czy jest odpływ z domu ale chyba jako wentylacja osadnika, podobno ważne jak w instalacji sanitarnej jest napowietrzanie zwężone do 50 mm a u mnie takowe jest. Możliwe też czas na wybranie osadu bo mimo że niezbyt intensywnie użytkowane to nie wybierane już ponad rok a w instrukcji stoi, raz na rok i tym razem z kwitem będzie. Pozytywne jest że w domu nigdy nie ma problemu z zapachem, on tylko na zewnątrz w rejonie tej głównej klapy. Będę obserwował co dalej, no i muszę dokończyć zgłoszenie a chyba warto bo teraz trzeba jakieś wody polskie dodatkowo prosić o zgodę.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.05.2023, 18:03   #29
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

sito - u mnie dziurkowane wiadro z PE z węglem jest po to aby większe kawałki 'materii' nie chciały pływać po powierzchni i nie wpłynęły rurami do złoża - mają opaść na dno i zostać spałaszowane /jak to brzmi / przez drobnoustroje.
więc sito być musi - czy trzeba je czyścić... ja nigdy, NIGDY tego nie robiłem ale w tej dziedzinie, jak i w wielu innych, nie potrzeba brać ze mnie przykładu.

trójnik przy domu /nie wiem jeszcze w jakiej odległości od szamba jest u Ciebie, Marku/ jest po to aby sprawdzić bez otwierania szamba czy temat jest drożny i to co ma płynąć przemieszcza się w konstrukcyjnie założonym kierunku. na tym etapie nie ma być wody tylko to co spływa. jeśli jest woda - świadczy to o zbyt wysokim poziomie wody w szambie, co z reguły równa się zbyt wysokiemu poziomowi wody w złożu co może skutkować cofką zawartości zbiornika do rury ściekowej - właśnie tej z trójnikiem.

przez te wszystkie lata przerabiałem z tym naszym utylizatorem g..na różne scenariusze tym niemniej nie zamieniłbym go na trywialny, wiejski kolektor ściekowy.
rolę tego ostatniego w stopniu zadowalającym pełni telewizja publiczna - z tą różnicą, że to telewizor ma sraczkę a nie ja.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.05.2023, 18:16   #30
Dżeferson


Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 116
Motocykl: czarna szczała
Dżeferson jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 12 min 20 s
Domyślnie

Biologiczna to ta na prund. Ty masz matjas ekologiczną. Teoretycznie gorszą, mniej wydajną bla bla bla.
Dżeferson jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szambo/oczyszczalnia Pawel_z_Jasla Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 69 18.04.2021 22:41


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.