Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.04.2023, 20:24   #11
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Co jak co, ale pamięć u mnie jeszcze w miarę dobra. Jak mnie to wkurwi to nawet za dobra

czytają:

********************************
Należy zwrócić uwagę, że istnieje, oprócz normy, inny akt prawny odnoszący się do
napięć. Jest nim cytowane wcześniej rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 25 września
2000 r. w sprawie szczegółowych warunków przyłączenia podmiotów do sieci
elektroenergetycznych, obrotu energią elektryczną, świadczenia usług przesyłowych, ruchu
sieciowego i eksploatacji sieci oraz standardów jakościowych obsługi odbiorców, w którym
to rozporządzeniu w rozdziale 6 „Standardy jakościowe obsługi odbiorców”, w § 33 ust. 1
punkt 2, zostały określone dopuszczalne odchylenia napięcia znamionowego, dla
interesującego nas poziomu napięć, w przedziale od – 10% do +5%, co odpowiada
zmienności napięć od 207 V do 241,5 V. Takie uregulowanie należy zinterpretować, że
przyjęte standardy jakościowe obsługi odbiorców są ostrzejsze od obowiązującej normy,
ponieważ zawężają dopuszczalne odchylenie napięcia w górę. Jednocześnie oznacza to, że w
obecnym stanie prawnym dopuszczona zmienność napięcia wynosi:
• 198 V do 241,5 V - w okresie przejściowym, to jest do 31.12.2003 r.,
• 207 V do 241,5 V - od 01.01.2004 r.
Formalnie rzecz biorąc, przy spełnieniu przytoczonego wcześniej wymogu
powiadomienia odbiorców, od kilku lat możliwe jest by w instalacjach odbiorców było
napięcie o wartości 241,5 V. I pewnie u części odbiorców zmiana wartości napięcia stała się faktem.
********************************

coś się zmieniło od tamtej pory, że jest +10%?

https://www.cire.pl/publikacje/artykul_230v.pdf
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.04.2023, 20:50   #12
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Jeszcze jest pytanie jak dokładny jest Twój miernik. Bo jak to jest chiński smart to różnie może być.

Jak przyjdą upały to powinno być lepiej bo włączają się klimy, a i panele mają zauważalnie niższą sprawność w wysokich temperaturach.

A akurat o ładowarkę do roweru to bym się nie martwił. O piec gazowy już tak.

Ja tam w tym widzę pozytyw: masz szybciej ciepłą wodę. A elektrony w rowerze tez może jakie żwawsze będą.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.04.2023, 20:54   #13
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

z tą ładowarką to był przykład tylko

po prostu zdziwiłem się, że jest AŻ taki skok i na ile to jest faktycznie kontrolowane/kontrolowalne.

gniazdo to zwykły jakiś NOUS - oczywiście chiński jak wszystko wokół - no... mój rower jest ponoć zrobiony w hiszpanii hehehehehe a stary spec w USA. ponoć.

moduł voltomierza zaszyty jest ponoć w każdym procku. czy jest dokładny... pewnie tak samo jak każdy przeciętny multimetr.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.04.2023, 07:06   #14
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 961
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 44 min 28 s
Domyślnie

Też mnie ciekawią te standardy.
Sąsiad nazakładał paneli i od tego czasu mam jakieś dziwne( nie było tego wcześniej) migotanie /pulsowanie światła czasem . Coś jak przy spawaniu , tylko bardziej rytmicznie na mój gust w przedziale + - 20V. W amplitudzie pulsowania.Lekko wqrwiające to jest , zwłaszcza że pewnie nie pomaga to lodówce/ TV/pralce itd- ciekawe kiedy się spierdolą i kto mi zwróci koszty. Pewnie sąsiad przyniesie 5k
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.04.2023, 07:43   #15
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Wszystko zależy od jakości falownika, przynajmniej tak mi się wydaje, a kwestia przygasania świateł zdarza się u mnie, no ale ja w PGE i linia napowietrzna do domu po słupach. Faktem jest że są osoby które ustawiają normę kraju inną niż powinni, a to norma kontroluje jaki jest maksymalny voltaż w instalacji, do tego kwestia przestawienia napięcia maksymalnego na falowniku i są kłopoty dla wszystkich wokół. Z tego co mogę zobaczyć u siebie, co pokazałem na ruchomych obrazkach, napięcie na początku jest poniżej 238, w południe zaczyna się podnosić szczególnie na jednej fazie, może jest najmniej obciążona. Gdy podłączę auto to napięcie spada do wartości około 228,222 w zależności od fazy i czy słońce swieci. Jak świecenie marne to może być i poniżej 220. No ale nie ma czegoś co opisujesz jako pulsowanie, przygarnięcie jak w zimie pompa się włączy tak. Co mnie wkurza to jak włączę ekspres do kawy to w początkowej fazie jak wzmacniacz też jest włączany, procedura to start audio i podejście do ekspresu aby go odpalić.,wtedy w głośnikach słychać brzęczenie. Kupiłem specjalne urządzenie poprawiające zasilanie dla audio ale niewiele to dało, tak jest tylko w początkowej fazie, później zjawisko zanika. No ale ten ekspres ma już swoje lata był uratowany od wyrzucenia to może tam w środku generuje jakieś pole zaburzające prąd w gniazdkach, które na tej fazie akurat, a elektryka pod ręka nie mam aby zmienić fazę w gniazdkach audio
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.04.2023, 10:00   #16
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,025
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 21 godz 40 min 46 s
Domyślnie

PN-IEC 60038 polecam
W przypadku 253v po reakcjach ludzi zaczyna się montować analizatory sieci a wtedy hakowanie sieci odrazu jest pokazne i sypia się kary oraz regres odszkodowan wszystkiego co sie da podpiąć pod usterkę spowodowna napięciem niezgodnym z norma
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Super-enduro Kraków, Tauron Arena, 8 grudnia. chemik Inne tematy 30 01.02.2020 19:04
Brak zasilania po włączeniu stacyjki RD07 och Układ elektryczny i zapłonowy 7 25.10.2014 18:32
Montana- kabel do zasilania Michal Zastosowanie praktyczne 9 05.11.2013 10:04
brak zasilania pompy bartol Układ elektryczny i zapłonowy 42 09.06.2010 21:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.