Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > NAT - Warsztat

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.03.2019, 19:18   #31
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 44 min 5 s
Domyślnie

Co prawda ja DCT mam, ale też pierwsze słyszę o takiej "powszechnej" usterce NAT.
Gdyby tak było, już by to było dawno opisane na setkach forów i FB.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2019, 19:41   #32
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 15 godz 47 min 19 s
Domyślnie

Widzę, ze problem równie powszechny jak łamiące się paralevery w BMW. Poważna sprawa.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2019, 20:26   #33
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

A co wolisz szum pisk z silnika czy brak koła w trakcie jazdy.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2019, 20:43   #34
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 15 godz 47 min 19 s
Domyślnie

Odnosiłem się jedynie do czest6otliwosci występowania obu tych przypadłości, nie wolę w stopniu jednakim żadnej z nich

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2019, 23:11   #35
Osa
 
Osa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: ZACHODNIOPOMORSKIE
Posty: 34
Motocykl: CRF 1000
Przebieg: Rosnący
Osa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 21 min 27 s
Domyślnie

Odebralem dzisiaj swoje moto z ASO.Z dwóch tygodni zrobiło się sześć ale sukces jest. Wymiana wcześniej wspomnianych łożysk nie rozwiązała problemu. Później wymieniono pompę oleju , kosz sprzeglowy i na końcu wałek wyrownowazajacy . Dziękuję mechanikom z ASO Szczecin za wytrwałość.
Osa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2019, 07:17   #36
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,643
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 17 godz 11 min 14 s
Domyślnie

No ale wiadomo jaka przyczyna?
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2019, 08:18   #37
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,378
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 29 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał muszel72 Zobacz post
No ale wiadomo jaka przyczyna?
właśnie tak to jest.. jak coś trzeba to pomóżcie...

pewnie kosz sprzęgłowy albo ten wałek. Tą pompę oleju to nie wiem po co wymieniali nawet jakby chciała to nie będzie tak się tłukła.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2019, 10:44   #38
Osa
 
Osa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: ZACHODNIOPOMORSKIE
Posty: 34
Motocykl: CRF 1000
Przebieg: Rosnący
Osa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 21 min 27 s
Domyślnie

Jako ostatni wymienili wałek. Nie wskazali konkretnej przyczyny. Najważniejsze, ze jest gitara.
Osa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.04.2019, 00:18   #39
lukasz82


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 6
Motocykl: CRF 1000L
lukasz82 jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 godz 5 min 38 s
Domyślnie

Witam kolegów. Stała maszyna jakoś od drugiej połowy lutego do wczoraj w ASO. W międzyczasie wymienione zostało rzekomo: łożyskowanie wszystkich elementów kosza sprzęgłowego i napędu kosza, wałek wyrównoważający, pompa oleju i dopiero po wymianie pompy (która jest napędzana wałkiem wyrównoważającym) dźwięk ponoć ustał. Wszystkie mierzone współrzędne części były na poziomie normy, więc nie było jednoznacznie stwierdzonej przyczyny stuków. Po wymianie większości podejrzewanych części rzeczywiście grzechotania nie ma na obecną chwilę, ale przejechałem się 5 km i usłyszałem, że z okolic kosza dobiega piskliwy, szumiący dźwięk tarcia o bardzo wysokiej częstotliwości - głośny, wyraźnie słyszalny (i nikt mi nie wmówi, że tak było wcześniej, bo już dobrze znałem dźwięk tego silnika). Dziś rano pojechałem pokazać to do Hondy i usłyszałem od mechanika, że nic dziwnego tam nie słyszy, one tak chodzą. A rozwiązanie problemu jest takie: po weekendzie mamy wykonać porównanie dźwięku salonowej nówki z moim silnikiem. Pewnie wszyscy słuchający nic nie usłyszą dziwnego u mnie, tylko ja I co panowie, to nowa bardzo rzetelna metoda, żeby stwierdzić, czy u mnie w silniku jest wszystko w porządku Swoją drogą Pan mechanik jest bardzo miły i zna się na rzeczy, poświęcił też pewnie sporo czasu na moją maszynę, ale chyba jest w tej sprawie drugie dno niezależne od niego.
lukasz82 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2019, 23:38   #40
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,378
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 29 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lukasz82 Zobacz post
Witam kolegów. Stała maszyna jakoś od drugiej połowy lutego do wczoraj w ASO. W międzyczasie wymienione zostało rzekomo: łożyskowanie wszystkich elementów kosza sprzęgłowego i napędu kosza, wałek wyrównoważający, pompa oleju i dopiero po wymianie pompy (która jest napędzana wałkiem wyrównoważającym) dźwięk ponoć ustał. Wszystkie mierzone współrzędne części były na poziomie normy, więc nie było jednoznacznie stwierdzonej przyczyny stuków. Po wymianie większości podejrzewanych części rzeczywiście grzechotania nie ma na obecną chwilę, ale przejechałem się 5 km i usłyszałem, że z okolic kosza dobiega piskliwy, szumiący dźwięk tarcia o bardzo wysokiej częstotliwości - głośny, wyraźnie słyszalny (i nikt mi nie wmówi, że tak było wcześniej, bo już dobrze znałem dźwięk tego silnika). Dziś rano pojechałem pokazać to do Hondy i usłyszałem od mechanika, że nic dziwnego tam nie słyszy, one tak chodzą. A rozwiązanie problemu jest takie: po weekendzie mamy wykonać porównanie dźwięku salonowej nówki z moim silnikiem. Pewnie wszyscy słuchający nic nie usłyszą dziwnego u mnie, tylko ja I co panowie, to nowa bardzo rzetelna metoda, żeby stwierdzić, czy u mnie w silniku jest wszystko w porządku Swoją drogą Pan mechanik jest bardzo miły i zna się na rzeczy, poświęcił też pewnie sporo czasu na moją maszynę, ale chyba jest w tej sprawie drugie dno niezależne od niego.
sporo się napisałeś, ale te silniki nie należą do najcichszych i niewiele mają wspólnego ze starą tylko szumiącą hondą słuchałem już kilka sztuk i na zimno lubą lekko grzechotać coś w rodzaju pierwszych oznak stuków kosza RD07, gwizd też jest charakterystyczny dla tego silnika bo jest sporo kół zębatych z kasowaniem luzu międzyzębnego i to lubi gwizdać w jednym mniej w innym więcej.... całe wnętrze silnika jest w oleju i tam nie może nic piszczeć bo inaczej musiałoby się coś zacierać i albo jest b.wysoka temperatura albo brakuje smarowania (np. błędny montaż któregoś z elementów)
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dziwny hałas w silniku na drugim biegu. mazurrd07 Silnik, sprzęgło, skrzynia 5 19.04.2016 14:58
Ciało obce w silniku siup Silnik, sprzęgło, skrzynia 7 17.07.2014 08:19
Oznaczenie RD na silniku jakubdr750 Inne tematy 8 22.11.2010 23:11
Co sprawdzić przy zdemontowanym silniku? Vooytas Silnik, sprzęgło, skrzynia 13 23.02.2009 16:58


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.