Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.07.2021, 11:58   #41
Mieciek


Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Kalwaria Zeb.
Posty: 726
Motocykl: nie mam już Afryki
Mieciek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 14 godz 46 min 41 s
Domyślnie

Generalnie suche rzeczy łyka bez problemu. Chyba że są za duże żeby się zmieścić w otworze łykającym.
Z mokrymi rzeczami gorzej. Jest masa filmów gdzie to kocia kupa została roztarta po mieszkaniu. Ale to już wina kota że zostawił nie w kuwecie.
Chrupka/biszkopt zmemlany przez bobasa i lekko wypadnięty na podłogę też się rozmazuje.
Progi jakieś tam pokonują ponoć do 2cm daje rade.
Ale nie wiem bo mam dwa poziomy a każdy z nich nie ma ani jednego progu.
__________________
Ex moto: RD04, WFM 1972, WSK 1967, WSK 1982, MZ ETZ 1991
Mieciek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2021, 12:30   #42
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,399
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 9 godz 15 min 34 s
Domyślnie

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi

Wybór był ciężki - między S5 Max, a S7.
Ostatecznie kupiłem Roborock S7, bo chodzą internetowe słuchy, że z czasem Chińczycy wypuszczą dodatkową stację bazową, która będzie uzupełniać wodę.

Myślę, że za jakiś czas będę mógł coś więcej powiedzieć niż tylko wiadomości z netu.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2021, 12:42   #43
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

O wlasnie, skoro masz dwa poziomy to jak to rozwiazujesz ? Po prostu przenosisz robota miedzy pietrami ? Nie gubi sie ?
Kocich placków robot nie uswiadczy, kot górnik, ale skrupulatny i czysty. Dzieciów brak. Jedyne ryzyko to ze rozsmaruje resztke kociej karmy, bo kot ma swoje nawyki - nie zje bezposrednio z miski, tylko wyciagnie z niej gruby kęs i rozpracuje poza miską. Ma oczywiscie specjalna podkladke zeby nie brudzil podlogi, wiec zadaje sobie dodatkowy trud zeby to zarcie koniecznie wyniesc POZA podkladke.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2021, 13:01   #44
Mieciek


Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Kalwaria Zeb.
Posty: 726
Motocykl: nie mam już Afryki
Mieciek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 14 godz 46 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał GregoryS Zobacz post
O wlasnie, skoro masz dwa poziomy to jak to rozwiazujesz ? Po prostu przenosisz robota miedzy pietrami ? Nie gubi sie ?
Kocich placków robot nie uswiadczy, kot górnik, ale skrupulatny i czysty. Dzieciów brak. Jedyne ryzyko to ze rozsmaruje resztke kociej karmy, bo kot ma swoje nawyki - nie zje bezposrednio z miski, tylko wyciagnie z niej gruby kęs i rozpracuje poza miską. Ma oczywiscie specjalna podkladke zeby nie brudzil podlogi, wiec zadaje sobie dodatkowy trud zeby to zarcie koniecznie wyniesc POZA podkladke.
1. Poziomy- mam schody normalnie go przenoszę. Taki cudowny żeby po schodach sam właził to jeszcze nie jest. Ale mając sporo zakamarków nauczyłem się ze uruchamiam go w każdym pomieszczeniu oddzielnie. Dzieciaki ciągle coś przemieszczają wiec ta jego pamięć by zwariowała. Włączając go na całym poziomie na raz nie sprząta wystarczająco (subiektywnie) dokładnie.
2. Kot mój też za ujmę na honorze uznaje zjedzenie z miski. Ale mam spiżarnię w której trzymam kocią infrastrukturę i jest tam sprzęt włączany oddzielnie (musze zamykać żeby bobasy nie zaczęły robić porządku ze słoikami i nalewkami) i wtedy jeśli coś mokrego leży na podłodze no to extra przecieram ścierką zanim włączę niewolnika.
__________________
Ex moto: RD04, WFM 1972, WSK 1967, WSK 1982, MZ ETZ 1991
Mieciek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2021, 15:37   #45
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,750
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 9 godz 36 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał GregoryS Zobacz post
O wlasnie, skoro masz dwa poziomy to jak to rozwiazujesz ? Po prostu przenosisz robota miedzy pietrami ? Nie gubi sie ?
Kocich placków robot nie uswiadczy, kot górnik, ale skrupulatny i czysty. Dzieciów brak. Jedyne ryzyko to ze rozsmaruje resztke kociej karmy, bo kot ma swoje nawyki - nie zje bezposrednio z miski, tylko wyciagnie z niej gruby kęs i rozpracuje poza miską. Ma oczywiscie specjalna podkladke zeby nie brudzil podlogi, wiec zadaje sobie dodatkowy trud zeby to zarcie koniecznie wyniesc POZA podkladke.
Możesz zaznaczyć na mapie żeby nie jeździł po podkładce i problem rozwiązany.
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2021, 19:37   #46
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Lub naklejic linie magnetyczna by zawsze omijal wybrane miejsce
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2021, 09:51   #47
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,750
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 9 godz 36 min 7 s
Domyślnie

Ja zaznaczam na telefonie gdzie ma jeździć i nic nie trzeba naklejać.
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.08.2021, 11:11   #48
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 49 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
Wybór był ciężki - między S5 Max, a S7.
Ostatecznie kupiłem Roborock S7, bo chodzą internetowe słuchy, że z czasem Chińczycy wypuszczą dodatkową stację bazową, która będzie uzupełniać wodę.
Prośba o opinię o Roborock S7.

Mam ten sam dylemat obecnie czyli S5 Max czy S7.
Do S7 jest już stacja odsysająca śmieci ale to dodatkowe 1,5tys.

S7 ma szczotkę główna gumową a boczną chyba tez taką ala silikonową (tak z Youtubea wynika) a nie z włosia.
Czy dzieki temu daje radę odkurzyc wykładzinę/dywan
S5 ma opinie w necie że jest to najbardziej dopracowany robot i że jest multum czesci zamiennych; o S7 znalazłem parę negatywnych opinii że np. to mopowanie soniczne to pic na wode.
Różniaca w cenie miedzy S5 a S7 to obecnie 9 stów (w polskich sklepach...u majfiendów nie biore opcji pod uwage bo chce mieć "normalna" gwarancje)
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.08.2021, 12:30   #49
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,399
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 9 godz 15 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
Prośba o opinię o Roborock S7.

Mam ten sam dylemat obecnie czyli S5 Max czy S7.
Do S7 jest już stacja odsysająca śmieci ale to dodatkowe 1,5tys.

S7 ma szczotkę główna gumową a boczną chyba tez taką ala silikonową (tak z Youtubea wynika) a nie z włosia.
Czy dzieki temu daje radę odkurzyc wykładzinę/dywan
S5 ma opinie w necie że jest to najbardziej dopracowany robot i że jest multum czesci zamiennych; o S7 znalazłem parę negatywnych opinii że np. to mopowanie soniczne to pic na wode.
Różniaca w cenie miedzy S5 a S7 to obecnie 9 stów (w polskich sklepach...u majfiendów nie biore opcji pod uwage bo chce mieć "normalna" gwarancje)
Na początek napiszę, że nie użytkowałem S5 Max, więc opinia może nie być do końca obiektywna.

S7 ma szczotkę silikonową i tą taką miotełkę, która niestety przy dywanie z długim włosiem się wkręca, ale tylko z długim włochem!
Widziałem na yt, że można kupić jakiś zamiennik za grosze i już wkręcać się nie będzie.

Robocik dywany i w ogóle chatę odkurza rewelacyjnie i w zbiorniczku na kurz jest tego sporo, pomimo sprzątania mieszkania około raz na tydzień tradycyjnie.

Oczywiście apka informuje, że należy zbiorniczek opróżnić, gdy jest pełny.

Mopowanie soniczne - chodzi o to, że ten mop porusza się na lewo i prawo - być może faktycznie nie ma większej różnicy z S5, ale usłyszałem i stosuję trik, czyli przed sprzątaniem lekko namaczam mopa samą czystą wodą. Odkurzacz mopuje od pierwszej sekundy.
Samo mopowanie w modelu S7 jest o tyle dobrze rozwiązane, że ten mechanizm mopa podnosi się, gdy wjeżdża na dywan. Tym samym nie mopuje dywanu czy jak jedzie do innego wskazanego pomieszczenia.

Dodatkową stację dokującą widziałem, że już jest w sprzedaży, ale na razie kosztuje stosunkowo dużo, a robi niewiele więcej, czyli tylko opróżnia kurz ze zbiorniczka.
Myślałem, że będzie również uzupełniać wodę, ale nie.
W takim razie poczekam na święta czy jakaś inną promocję i dopiero wtedy kupię.

Części zamienne, czyli mop, 'szczotka' silikonowa, miotełka i filtr HEPA dostępny na ebay'u bez problemu, w przystępnych cenach i jest tego od cholery.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.08.2021, 13:34   #50
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 49 min 54 s
Domyślnie

No dobra...to będzie testowany S7
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Robot do mycia okien Gilu Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 17 03.04.2020 10:55


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.