Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.08.2012, 18:33   #11
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 46 min 30 s
Domyślnie

Piknie Panie i super sie czyta!!!!!
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2012, 18:48   #12
Fihu
 
Fihu's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,375
Motocykl: RD 03
Przebieg: x83000
Galeria: Zdjęcia
Fihu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 2 min 41 s
Domyślnie

Faktycznie zdjęcia zasługują na specjalną pochwałę
Fihu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.09.2012, 18:06   #13
tomekc
 
tomekc's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Tuchów / Redditch
Posty: 615
Motocykl: nie mam AT jeszcze
tomekc jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 17 godz 22 min 59 s
Domyślnie

Piekna relacja i foty, czekam na ciag dalszy
__________________

tomekc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2012, 07:57   #14
Marcin z Zakopanego
 
Marcin z Zakopanego's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Zakopane
Posty: 499
Motocykl: Nie mam AT już ;) ale miałem 2x07A, 1x07 i 1x03
Marcin z Zakopanego jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 23 godz 17 min 49 s
Domyślnie

Super foty!
relacja też bardzo fajna - żeby nie było wątpliwości
- napisz, proszę, jaki sprzęt foto ze sobą miałeś.
Marcin z Zakopanego jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2012, 05:15   #15
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 9 godz 15 min 6 s
Domyślnie

Dzięki.
Puszka to Konica Minolta D7d (przypominam, że relacja pochodzi z 2006r - jeśli się nie mylę )
szkło KM 24-105 - min. 80% ujęć, bardzo fajne i dość tanie szkło - polecam użytkownikom luster Sony.
10-20 ale producenta nie pamiętam - ok. 10%
Sigma 100-300 f/4 - ok 10%
+ jakieś tam filtry Cokina (polar, połówki itp) ale po tym wyjeździe sprzedałem cały ten system (Cokina) bo za dużo z nimi zabawy niestety
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2013, 20:10   #16
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 9 godz 15 min 6 s
Domyślnie

Odświeżamy kotleta...

Więc mamy 16 lipca AD 2006

Wczoraj spotkaliśmy się z kolegą późnym wieczorem, właściwie to w nocy, a każdy coś tam przeżył więc opowieści ciągnęły się jeszcze długo... Ja opowiadałem swoje wczorajsze 420km, Bartek zrobił chyba coś koło 1000.
Plan na dziś dolecieć do Rovaniemi, zrobić jakieś zakupy, przenocować i ruszyć dalej. Nic szczególnego. Się tego dnia nie działo – kolejne spotkane renifery, kolejne rzeki, lasy, jeziora. Urozmaiceniem dnia dzisiejszego był bardzo silny wiatr i 130km brzegiem morza.
Dzień raczej nudny w związku z tym tylko jedna fotka powstała – to chyba mój rekord


Po smyczy widać, że wiatr był nie mały. Temperatura też nie rozpieszczała więc sumując jedno i drugie odechciewało się zdjęć, pewnie stąd ten niski wynik

Oczywiście droga od noclegu do Rovaniemi mogła być trochę krótsza ale mam w zwyczaju wybierać drogi widokowe/krajoznawcze, nie ważne, że podłej jakości, nieważne, że dużo dalej. Ma być pięknie. Jestem w końcu na wakacjach.

Nocujemy znów gdzieś w kszaczorach - nic szczególnego, ważne, że nikomu nie przeszkadzamy.
Dziś 380km.


Pogadaliśmy więc siłą rzeczy wstajemy jak na nas późno. „Rano” lecimy do jednego ze sklepów sieci Lidl, robimy zakupy bardzo uważnie wybierając produkty i dzida na północ. Ceny jakoś strasznie nie odbiegały od naszych więc zrobiliśmy zapasy na kilka najbliższych dni.



Jak pewnie co bardziej spostrzegawczy zauważyli kupiliśmy 20 jajek, które dojechały z nami aż do punktu G. Całe ! Całe jajka w …
Jeśli mam być szczery to była najgorsza jajecznica w moim życiu.
Co najważniejsze to będąc tam w szczycie letniego sezonu mieliśmy na swych motocyklach lodówki*. Także duży zapas jogurtów nie miał prawa się zepsuć.
Szybciutko docieramy na koło podbiegunowe, pamiątkowa fotka i olewając Świętego M. tniemy dalej drogą E75 gnani rządzą podziwiania coraz to ładniejszych widoków i ciekawi nocy polarnej.




Jedziemy i co chwila spotykamy przechadzające się zwierzaki. Umilają nam podróż, dla nas to niemała atrakcja turystyczna :











Skrzyżowanie z miastem-celem wielu wypraw motocyklowych:


My jedziemy prosto, za chwilę Norwegia!

Ostatni skrawek ziemi Fińskiej, za mostem granica. Zatankować nie ma gdzie a na zbiorniku mamy już przejechane ponad 200km.Trudno, trzeba będzie napełnić zbiorniki w drogiej Norwegii.
Jako, że lekko mży korzystamy z daszku i posilamy się delikatnie, nasze skostniałe organizmy mają kilka minut by dojść do siebie.


Granicę przekraczamy tuż za Utsjoki.
Norwegia wita nas rwącymi rzekami.


Pomni wysokości mandatu jaki "zapłacił" mój kolega rok wcześniej (2800,- zł za 98/80) jedziemy przepisowe 80, czasem przeginamy do 90. Spalanie spada do 3.9L w silniku o mocy ponad 170KM ! Przy tej cenie paliw ta wiadomość jest jak miód !

Noc nastała dopiero ok 23:00. Oczywiście słonko nie zaszło do końca nawet na chwilę. Jadąc podziwialiśmy to piękne wydarzenie zwane nocą polarną. Jako, że to była nasza pierwsza taka noc w życiu obiecaliśmy sobie, że nie stracimy z niej ani minuty. Także jechaliśmy pomaleńku a tytułowy punkt G był coraz bliżej.




Kaski dopięliśmy bardzo mocno bo kopary nam opadały z zachwytu. Nie czuliśmy zimna, głodu. Czuliśmy się za to fantastycznie. Naprawdę – nie potrafię opisać tego co się wtedy z nami działo.















cdn.


*temp. powietrza rzadko skakała powyżej 15*C, a jeśli już to tylko w pełnym słonku i na niedługie chwile.
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2013, 20:48   #17
Rojek
 
Rojek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: RLU
Posty: 905
Motocykl: RD04
Przebieg: niski;)
Rojek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 3 dni 15 godz 4 min 56 s
Domyślnie

Przypomniały mi się wakacje w Szwecji. Nie zapomnę tych widoków, reniferów i... komarów
Rojek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2013, 21:07   #18
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

whoa..... foty zgroza!
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2013, 16:19   #19
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 9 godz 15 min 6 s
Domyślnie

Minęła północ.
Wieje zimny wiatr. Jest tak zimny, że zakładamy na siebie wszystko co mamy. Wieje tak, że jedziemy w pochyleniu jakiego nie powstydziłby się niejeden "miejski lanser" na plastiku Jeśli parkujemy motocykle to tylko tak, by wiało "na stopkę". Inaczej wiatr przewraca motocykl.
Północ, tak smakuje daleka północ.
Tak jak zimno i wietrznie, tak i pięknie!
Jedziemy drogą, która w okresie grudzień-maj jest zamknięta. 6 bieg, 80km/h i oszczędzamy paliwo bo jedyna stacja jaką minęliśmy jakiś czas temu była zamknięta od 18tej. A do 8 czekać nam się nie chciało. Postanowienie jest takie, że damy radę dojechać na cypel - tam kupimy paliwo od rybaków. No chyba, że będzie stacja
Nie spieszno nam, tan noc należy do nas, co chwila zjazd w jakieś skały, co chwila fotka...i odjazd... i dalej...



W końcu dojeżdżamy do punktu G. Zwą go Gamvik.


Dalej w "kontynentalnej" części Europy dojechać się nie da, przynajmniej nie na północ, przynajmniej bez użycia tunelu.
Podobno, jaka jest prawda nie sprawdzałem. Pewnie w obawie, że się da i trzeba będzie jechać w inne miejsce


W wiosce żywej duszy. Jest stacja. Statoil nawet! Jej stan wzbudza w nas zastanowienie - działa - nie działa ?
Obok jest sklep. Zamknięty jeszcze. Czynny od 8. Poczekamy. Jest 7.20


Siedzimy tak oparci o dystrybutory. Usypiamy.
Budzi nas skrzypienie otwierających się sklepowych drzwi. Po minie człowieka widać, że dawno tu nikt nie zaglądał A może to my ubrani we wszystko co mamy tak dziwnie wyglądamy ? Nieważne. Dowiadujemy się tylko tyle, że za paliwo opłatę można uiścić w sklepie. Można ale nie trzeba. Nie ma kamer, nie ma
żadnego systemu. Po prostu idziesz do kasy i mówisz za ile zatankowałeś. Nikt Cię nie sprawdza, każdy Ci wierzy. Ot naród ! Podoba mi się tu !
Lejemy do pełna pomimo ceny wyższej o ok 25% niż na południu Norwegii. Transport kosztuje!


No dobra - paliwo mamy więc powrót mamy zapewniony. Idziemy rozejrzeć się po tej urokliwej miejscowości, poklikać deczko zdjęć i ....






...i poszukać kawałka łąki by było to wszystko pięknie widać. Tak, tam rozstawimy nasze namioty i będziemy się gapić w dal całe popołudnie. Potem zjemy i dalej będziemy się gapić. Pięknie jest mieć czas, takie widoki przed sobą i myśl, że dalej będzie równie pięknie.
Jak postanowiliśmy tak też uczyniliśmy. A widoki z góry były taki o jakich nawet przez sekundę nie odważyliśmy się marzyć :












Spać poszliśmy dość wcześnie, to i wcześnie wstaliśmy.
Śniadanie, ostatni rzut oka na Gamvik i otaczające go morze.



Znikamy. Cel na dziś - Nordcapp. Przed nami niespełna 450km. Damy radę.



Pogoda piękna, wiatr gania chmury, na szczęście te deszczowe trzyma daleko od nas. Jesteśmy mu dozgonnie wdzięczni.
Jazda "na Gamvik" w nieprzeciętnym złożeniu skutkuje tym iż musimy oszczędzać w lewych zakrętach nasze opony. Nie mają już (dosłownie !!!) bieżnika a nie jesteśmy nawet w połowie wycieczki. Przed oczyma mamy wizję wymiany tylnych gum w Norwegii co delikatnie mówiąc zapewni nam "lekki" dyskomfort. Perspektywa wydania 1800zł w moim przypadku ginie w głowie, wyrzucam tę myśl z głowy, zamieniam ją na piękne widoki, staram się zapomnieć i cieszyć się jazdą. Trudno, co zrobić... skąd mogłem wiedzieć, że tak się to zakończy. Nikt nie mówił, że tu można jechać po prostej będąc cały czas przez 150km w złożeniu jak w długim pięknym łuku. Niemal można się było zwiesić na kolano. A guma wiadomo - po bokach jest dużo bardziej miękka w takich oponach.
Więc czarne, gumowe widoki zamieniam na takie i jadę dalej :







Pogoda zmienia się co kilka km. Raz słonko, raz pochmurno ale qrna nie padało od początku wyjazdu! Cieszymy się bardzi mimo, że jest mroźno, temp w okolicach 3-6*C, w połączeniu z ogromnym wiatrem... nie wiem ale mam wrażenie, że spokojnie spada do zera a może i niżej. Manetki cały czas w pozycji START, czasem wyłączam oszczędzając je na później, w końcu kawałek drogi przed nami.
Zbliżamy się:











Dalej mamy tunel, a za nim kolejny cel naszego wyjazdu. Pamiątkowa fota i ciśniemy dalej.
[url=http://imageshack.us/photo/my-images/710/1099s.jpg/]

Na fotki z drugiej strony tunelu musicie niestety poczekać kilka dni
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2013, 16:32   #20
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,424
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 7 godz 41 min 50 s
Domyślnie

Panowie. Proszę cisnąć.
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
W hołdzie Iziemu. Na 3 kółkach bez silnika. [Lipiec 2011] pawelsitek Trochę dalej 72 09.05.2012 19:45
Mongolia samotnie czerwiec/lipiec 2011 doktorek Trochę dalej 44 14.02.2012 19:08
Made In Poland Galery Lipiec 2011 NaczelnyFilozof Polska 95 12.01.2012 13:43
Skandynawia - lipiec 2011 TDM900 Umawianie i propozycje wyjazdów 10 31.03.2011 13:17
Polanów 11-13 lipiec Bartekkk Imprezy forum AT i zloty ogólne 5 01.07.2008 07:09


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.