Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > BMW

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.09.2023, 21:08   #841
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

RTek po serwisie u MotoMirka – wszystkie płyny, filtry i świece wymienione, luzy zaworowe w normie, wał sprawdzony na szczęście wszystko OK (co ciekawe w RTekach nie robią akcji serwisowej na wał jak w GS, chyba że moto było kupione przez służby), założone nowe opony.

Pierwszy wyjazd na Mazury z małżonką zrobiony – bez szaleństw jakieś 800 km, ale na powrocie znowu kur.. upał. Bardzo polubiłem to moto, mam wrażenie że zrobione od początku do jazdy we dwójkę. Bardzo nisko środek ciężkości, super wyważenie, wygodna pozycja. Silnik coraz bardziej lubiem, fajnie oddaje moc, do wibracji się przyzwyczajam. Co do skrzyni to dźwięk wrzucania 1 lub 2 potrafi spłoszyć ptactwo na pobliskich polach, polatałem potem trochę Kawą i to jest po prostu szok kulturowy QS do góry działa zajebiście, potrafi szarpnąć z 1 na 2, reszta gładziutko jak w Triumphach czy Dukatach. Do dołu rzadko używam. ESA rewelacja, heble bardzo dobre. Ergonomia jest po prostu zajebista: intuicyjne przełączniki, super wygodne kanapy (ogrzewane), kuferki ich zamki i mocowania, deska, wyświetlacz, przejrzyste menu, mega fajne sterowanie pierścieniem, regulowana szyba, ma nawet czujniki ciśnienia w oponach. I to wszystko działa idealnie po 8 latach. Mam wrażenie, że jak ten model wypuszczali w 2014 to wyprzedzał trochę czasy. Bardzo mi pasuje seryjny wydech. Światła zajebiste, wkur… mnie co prawda żółta H7 mijania, ale na razie moja niechęć do łamania przepisów przystopowała mi ochotę na retrofita led.

Spalanie w jedną stronę głównie boczne drogi praktycznie bez eSek 4.3l, na powrocie już sporo eSkami 4.5l. Zasięg na baku ponad 500 km.

Z drobnych wad (oprócz skrzyni i żółtego światła mijania) to: rozrusznik nie działa na biegu przy wciśniętym sprzęgle, garnek zasłania boczną stopkę i nadal zdarza mi się wrzucić jedynkę i zgasić silnik, temperatura mogła by być wyświetlana na stałe a nie zamiennie z innymi parametrami typu spalanie, zasięg czy ciśnienie w oponach. Ale to detale do których szybko przywyknę.

Generalnie jestem bardzo zadowolony. Tylko Afra się boczy bo mało jeżdżona ostatnio.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2023, 21:58   #842
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,490
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 10 godz 4 min 2 s
Domyślnie

Jak się nauczysz tej skrzyni to tylko jedynka bedzie wchodzila z efektami dzwiekowymi. Pozostale biegi mozna wrzucac bez QS i bez sprzegla - bezszelestnie. Pozytywne zazdro!
A juz sie nie moge doczekac soboty, bo na ponad tydzien wskakuje na R1250GS i dzida w Alpy.
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2023, 00:18   #843
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Spróbuj po prostu ruszać z jedynki.
Przy małej prędkości 2. QS na pierwszych biegach chyba nie będzie dobrze działał.

Jeśli masz tak jak ja mam w 2 BMW to powinno podziałać.
Do tego do jednego nalalem do skrzyni 75w140 plus liquimoly. Różnica jest zajebista.
Będę testował to w cegle po powrocie.

Ogólnie to skrzynie w BMW są takie ze trzeba zdecydowania ale pierwsze dwa biegi nie są do zapier.. bo zgrzytnie.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2023, 06:25   #844
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

75w-140 lałem do dyfra, 75w-90 do skrzyni , w oba miejsca olej omega 690 i skrzynia staje się nie do poznania. O oleju Omega 690 poczyniłem tu kiedyś parę postów. Polecam
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2023, 07:05   #845
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,490
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 10 godz 4 min 2 s
Domyślnie

RTek WojtasA to LC. Mokre sprzęgło.
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2023, 07:46   #846
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał JarekO Zobacz post
RTek WojtasA to LC. Mokre sprzęgło.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2023, 08:00   #847
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JarekO Zobacz post
RTek WojtasA to LC. Mokre sprzęgło.
To palnąłem głupotę. Czyli tam już jest wspólny obieg oleju dla skrzyni i silnika? Tak w kwestii uzupełniania braków w wykształceniu

Ale skrzynia dalej zrobiona przez BMW czy tam Getrag wiec dziedzictwo może zobowiazywać.


Olej omega to ten co trzeba pic żeby mieć niższy cholesterol, Dubel? żarcik
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2023, 08:35   #848
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Wink

Dzięki Panowie - tragedii nie ma, są tylko różnice pomiędzy "państwami osi"
Kawa niedługo zapadnie w sen zimowy a Afra to DCT

Polecam też olej z ostropestu - na inne przypadłości
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2023, 08:40   #849
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Ja się skrzyni BMW uczyłem przez kilka tys km. Później było tak jak JarekO napisał. W międzyczasie nasłuchałem się o magii 75W140, że ten olej zrobi mi skrzynię jak w japonii, zmieniłem na taki i może był efekt...głównie placebo. Na koniec wróciłem i w skrzyni i w przekładni do 75W90 i nie widziałem żadnej różnicy, poza tym że deko lżej zapinały się biegi na zimno. Dźwięki mechanicznie bardzo zbliżone. Jak przyjdzie czas, kiedyś, do kolejnego (ale spojler!) GSa (hm..a może RTka?) też będę lał 75/90. Takie moje zdanie.

Oczywiście w LC pewnie rzeczy mają się nieco inaczej bo - ale nie znam szczegółów.

Także Wojtasa, absolutnie no stres - z czasem będzie OK ze zmianą biegów. Przywykniesz i nawet polubisz A poza tym życzę mnóstwa przyjemnych kilometrów.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2023, 10:13   #850
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
To palnąłem głupotę. Czyli tam już jest wspólny obieg oleju dla skrzyni i silnika? Tak w kwestii uzupełniania braków w wykształceniu

Ale skrzynia dalej zrobiona przez BMW czy tam Getrag wiec dziedzictwo może zobowiazywać.


Olej omega to ten co trzeba pic żeby mieć niższy cholesterol, Dubel? żarcik
Na forum jest nowy właściciel mojego gs-a, może się wypowie jak tam pracuje skrzynia lub pracowała gdy Moto zabierał parę lat temu
Aktualnie używam Omega 690 do scotoilera
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.