Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > NAT - Warsztat

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 05.07.2018, 00:16   #1
lukasz82


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 6
Motocykl: CRF 1000L
lukasz82 jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 godz 5 min 38 s
Domyślnie Grzechotanie w silniku/skrzyni? Manual

Witam wszystkich forumowiczów. Przebieg 8000, skrzynia manualna
Czekam na umówioną na za 2 tygodnie wizytę w serwisie i w międzyczasie postanowiłem napisać o swojej dolegliwości. Mianowicie po rozgrzaniu silnika zaczyna być słyszalne nieregularne grzechotanie, ciężko zlokalizować dokładne miejsce. Generalnie okolice kosza sprzęgłowego i pompy olejowej. Na YT znalazłem podobne dolegliwości u grupy użytkowników NAT z bardzo ciekawymi komentarzami z różnych stron świata, więc zakładam, że problem nie jest jednostkowy. Czy ktoś z kolegów po głębokim wsłuchaniu się w pracę silnika słyszy coś podobnego? Silnik gorący, nie ma znaczenia zapięty bieg, włączone/luźne sprzęgło jest też bez znaczenia, na zimnym nie słychać nic, podczas jazdy niestety nie do usłyszenia. Oprócz tego wszystko poza sporadycznym tzw "międzyluzem" działa jak powinno.

Nagrałem filmik, ale nie wiem dlaczego, nie mogę go załączyć - nie mam pojęcia o zasadach forum, może coś źle robię.

daję linki do kolegów z innych krajów z tym samym problemem (pod pierwszym filmikiem jest sporo komentarzy w tej tematyce, aż strach czytać, jak serwisy Honda na to reagują)

https://www.youtube.com/watch?v=o1K1Bpk08ig

https://www.youtube.com/watch?v=K0o5UWLqj88

trzeba się przysłuchać, ale jest to wyraźnie słyszalne grzechotanie, a na żywo oczywiście znacznie bardziej słychać niż na filmach.
Wkurzyłem się, zobaczymy co powie ASO w Szczecinie.

Pozdrawiam
dzięki
lukasz82 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dziwny hałas w silniku na drugim biegu. mazurrd07 Silnik, sprzęgło, skrzynia 5 19.04.2016 13:58
Ciało obce w silniku siup Silnik, sprzęgło, skrzynia 7 17.07.2014 07:19
Oznaczenie RD na silniku jakubdr750 Inne tematy 8 22.11.2010 22:11
Co sprawdzić przy zdemontowanym silniku? Vooytas Silnik, sprzęgło, skrzynia 13 23.02.2009 15:58


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.