Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.04.2011, 15:01   #1
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,952
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 38 min 16 s
Domyślnie Skuter na LPG !

Na wstępie proszę nie pisać bajek że się nie da, nielegalne, nie opłaca i srać po iglakach zaśmiecając wątek.
Jest to pytanie techniczne, a wiem ze jest tu wielu mądrych ludzi.
Dotyczy zagazowania skutera 125 w czterosuwie, chłodzonego wymuszonym obiegiem powietrza.
Co wiem:
1. Wiem że Hasyoung Aquila 125 był sprzedawany w lpg , ale nie udało mi sie namierzyć schamatów, części itd
2.Wiem że firma Stako produkuje butle do skuterów.Na przykład taką:
http://www.stako.pl/index.php?id=men...=pl#fragment-2
3. Wiem że firma lovato robi reduktory do silników do 150 cmm :Mini M306-20 lub Colibri do kupienia na allegro http://moto.allegro.pl/reduktor-mini...530102298.html
4 Potrafię założyć instalację I generacji do samochodu, ale mam w przypadku skutera pewne problemy.
Pytania:
1 Reduktor który wymieniłem nie jest parownikiem. W klasycznym parowniku samochodowym mamy podgrzewanie od silnika aby ciecz przy rozprężaniu się na gaz nie zamrażała parownika.
Jak to zrobić w skuterze, gdy mam tylko reduktor? nie chce jeździć na butli turystycznej.
nie biorę pod uwagę montażu dużego parownika z samochodu i kombinacji z grzałkami elektrycznymi - alternator skutera nie ma na to mocy, wydatek parownika z duży.
2 Nie widziałem miksera do skutera, gdzie kupić, z czego zaadoptować (ewentualnie można samemu coś wystrugać)
3Wiem że LPG służy do zasilania kosiarek, łodzi, agregatów, jak tam jest rozwiązana kwestia przejścia gazu z fazy ciekłej w lotną?
4 Czy aby do reduktora szedł gaz a nie ciecz nie wystarczy zamontować wielozawór w górnej części butli bez rurki, tak aby ciągnął gaz a nie ciecz?
__________________
Enduro i ADV

Ostatnio edytowane przez motormaniak : 01.04.2011 o 15:03
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.04.2011, 15:46   #2
fazi
zfazowany
 
fazi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: wierzchucino
Posty: 224
Motocykl: RD07
fazi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 1 godz 21 min 8 s
Domyślnie

Kiedys było w Swiecie Motocykli,tylko nie pamietam jaki skuter co i jak,moge poszukac i wrzucic.
__________________
Nieważne czym,wazne jak jeżdzisz.
fazi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.04.2011, 18:43   #3
matata
 
matata's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Niwy CBY
Posty: 138
Motocykl: RD07a
Przebieg: 60+
Galeria: Zdjęcia
matata jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 godz 33 min 12 s
Domyślnie

Co do mikserów to zajżyj na http://www.rybacki.pl/ , kiedyś kombinowałem z CC700 i u nich kupowałem takie montowane w gumę, może coś podpasujesz.
matata jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.04.2011, 18:58   #4
PawelZDR


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Złocieniec
Posty: 322
Motocykl: 2xRD07
PawelZDR jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 17 godz 19 min 24 s
Domyślnie

Dobry pomysł.Większość agregatów na gaz z którymi miałem styczność chodziła na CNG więc nie było fazy ciekłej.W takim rozwiązaniu jakie podajesz gaz w fazie lotnej powinien iść już z butli.Ten zawór/regulator LOVATO sam niby reguluje ciśnienie gazu ,ale lepiej chyba będzie dla poprawności działania tego systemu gdy dostanie już wcześniej obniżone ciśnienie.W linku zobacz jak wygląda gotowe rozwiązanie http://www.gastechproducts.com/gasconverter.html .Mikser wystrugasz sobie sam to akurat najmniejszy problem.Butla nie może mieć rurki dobrze się domyślasz.Można też stosować ogrzewane powietrzem parowniki ale to dość kosztowne rozwiązanie http://cgi.ebay.com/ebaymotors/KOHLE...item2a07724030 .
PawelZDR jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.04.2011, 23:13   #5
Vooytas
status-TAK stan cywilny-TAK....
 
Vooytas's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Mikołów
Posty: 1,216
Motocykl: BRAK
Przebieg: Tak,
Vooytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 11 godz 41 min 35 s
Domyślnie

A czy nie można coś wykombinować żeby ogrzać spalinami?
W 126p zainstalowaliśmy gazownie z butla turystyczną. jak dobrze pamietam to reduktor przykręcony był bezpośrenio do głowicy/kolanka wydechowego.
Ale to była rzeźba ale co się nie robiło żeby furą do szkoły śmigać....
Vooytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.04.2011, 23:37   #6
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vooytas Zobacz post
A czy nie można coś wykombinować żeby ogrzać spalinami?
W 126p zainstalowaliśmy gazownie z butla turystyczną. jak dobrze pamietam to reduktor przykręcony był bezpośrenio do głowicy/kolanka wydechowego.
Ale to była rzeźba ale co się nie robiło żeby furą do szkoły śmigać....
Poszukaj jak robią to kierowcy VW t3 z silnikiem boxer. Gdzieś tam takie właśnie patenty widziałem.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.04.2011, 23:59   #7
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,952
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 38 min 16 s
Domyślnie

PawelZDR - dzięki. Panowie - konkrety! Każdy z nas coś słyszał, o podgrzewaniu olejem silnikowym, o wężownicach w miskach olejowych, o drucie oporowym i inne patenty rodem z PRL-u. Tylko co z tego , skoro nie będe 10 konnym skutere jeździł na parowniku do 100 konnego silnika! Ja pytam o gotowe rozwiązania stosowane seryjnie na przykład we Włoszech czy Chinach, sprawdzone i przystosowane.
Czy wielozawór stosowany w instalacjach skuterowych jest taki jak w instalacjach samochodowych , czy pełni również rolę parownika? Czy przytoczony przeze mnie reduktor lovato obsłuży gaz idący bez parownika bezpośrednio z wielozaworu samochodowego ?
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.04.2011, 02:19   #8
PawelZDR


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Złocieniec
Posty: 322
Motocykl: 2xRD07
PawelZDR jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 17 godz 19 min 24 s
Domyślnie

Patrząc na patent z podanego link-u to tam nie ma żadnego wielozaworu jest tylko wstępny reduktor który obniża cisnienie z butli do 0.5psi i zwykly ręczny kurek na wyjściu z reduktora.To Lovato jest właśnie przystosowane typowo do pobierania gazu prosto z butli.
PawelZDR jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.04.2011, 23:19   #9
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,952
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 38 min 16 s
Domyślnie

Więc to złote pokrętło na butli to ręczny zawór. A wstępny reduktor to ten na butli, rozwiązanie jak z kuchenki turystycznej, i dalej do reduktora lovato? Ciągle sugeruje się instalacjami samochodowymi gdzie mam wielozawór z zaworem elektrycznym i ręcznym. Tu zawór jest bezpośrednio na butli..
Czy widział ktoś schemat instalacji lpg do skutera? Skoro jest to robione seryjni ei ponoć popularne w niektórych krajach... bariera językowa chyba mi nie pozwala znaleźć.
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.04.2011, 15:04   #10
fazi
zfazowany
 
fazi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: wierzchucino
Posty: 224
Motocykl: RD07
fazi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 1 godz 21 min 8 s
Domyślnie

Nie znalazłem,chyba gdzies przepadł ten numer.
__________________
Nieważne czym,wazne jak jeżdzisz.
fazi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
skuter Piaggio 125 X8 Pils Inne - dyskusja ogólna 3 27.02.2012 10:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.