Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.04.2018, 09:20   #11
soniq2
 
soniq2's Avatar


Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 29
Motocykl: ATAS
soniq2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 2 godz 42 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Wczoraj wróciłem z ASO Hondy, gdzie dokonałem przeglądu serwisowego po 1000 km no i podłączenia kabla zasilającego nawigację. Moto nowe, więc nie chciałem w nim nic grzebać, żeby mi potem ktoś nie wypowiedział warunków gwarancji w razie czegoś tam....

Kostka, o której wspomniano wcześniej - patrz zdjęcie u góry - znajdująca się pod reflektorem, niestety to nie ta kostka. Tamta serwisowa znajduje się gdzieś w okolicy kanapy i żeby z niej wyprowadzić kabel zasilający do nawi musieli rozebrać pół motocykla, widziałem jak go rozbebeszyli. Akcja trwała 2 godziny, żeby podłączyć ten zasrany kabelek.

Pomyślunek konstruktorów gody podziwu - ja bym tą kostkę umieścił gdzieś w środku silnika, żeby trzeba było rozebrać z pół silnika, ściągnąć cały bak, odkręcić przednią zwiechę, kierownicę i tylne koło. Co za półmózg to robił?

Durna kostka powinna być pod siedzeniem, a nie schowana w czarnej doodpie. Akcja kosztowała mnie 350zł..... Możecie nawet nie komentować, ale nie chciałem sam przy tym grzebać. Nie wiedziałem jednak, że będzie to kosztowało aż tyle.....

Najważniejsze, że mam już to za sobą i wszystko działa.....
soniq2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.04.2018, 10:26   #12
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał soniq2 Zobacz post
Wczoraj wróciłem z ASO Hondy, gdzie dokonałem przeglądu serwisowego po 1000 km no i podłączenia kabla zasilającego nawigację. Moto nowe, więc nie chciałem w nim nic grzebać, żeby mi potem ktoś nie wypowiedział warunków gwarancji w razie czegoś tam....



Kostka, o której wspomniano wcześniej - patrz zdjęcie u góry - znajdująca się pod reflektorem, niestety to nie ta kostka. Tamta serwisowa znajduje się gdzieś w okolicy kanapy i żeby z niej wyprowadzić kabel zasilający do nawi musieli rozebrać pół motocykla, widziałem jak go rozbebeszyli. Akcja trwała 2 godziny, żeby podłączyć ten zasrany kabelek.



Pomyślunek konstruktorów gody podziwu - ja bym tą kostkę umieścił gdzieś w środku silnika, żeby trzeba było rozebrać z pół silnika, ściągnąć cały bak, odkręcić przednią zwiechę, kierownicę i tylne koło. Co za półmózg to robił?



Durna kostka powinna być pod siedzeniem, a nie schowana w czarnej doodpie. Akcja kosztowała mnie 350zł..... Możecie nawet nie komentować, ale nie chciałem sam przy tym grzebać. Nie wiedziałem jednak, że będzie to kosztowało aż tyle.....



Najważniejsze, że mam już to za sobą i wszystko działa.....


Hm... ja mam moje zumo podłączone do kostki (białej) dokładnie tam gdzie wskazywał emek - za wskaźnikami. To jest miejsce, gdzie podłączane są akcesoria oem czyli jak najbardziej właściwa.
Ta pod siedzeniem ma zarówno napięcie na stałe jak i odcinane kluczykiem, a jej oryginalne przeznaczenie do podłączenie alarmu.
Poprowadziłem sobie też kabel usb od zumo pod kanapę i wcale nie było konieczności rozbierania motocykla (czy np. zdejmowania baku).
Także może upewnij się czy dobrze Ci olej wymienili w ASO ;-)
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.04.2018, 10:48   #13
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,738
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 48 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał soniq2 Zobacz post
Wczoraj wróciłem z ASO Hondy, gdzie dokonałem przeglądu serwisowego po 1000 km no i podłączenia kabla zasilającego nawigację. Moto nowe, więc nie chciałem w nim nic grzebać, żeby mi potem ktoś nie wypowiedział warunków gwarancji w razie czegoś tam....

Kostka, o której wspomniano wcześniej - patrz zdjęcie u góry - znajdująca się pod reflektorem, niestety to nie ta kostka. Tamta serwisowa znajduje się gdzieś w okolicy kanapy i żeby z niej wyprowadzić kabel zasilający do nawi musieli rozebrać pół motocykla, widziałem jak go rozbebeszyli. Akcja trwała 2 godziny, żeby podłączyć ten zasrany kabelek.

Pomyślunek konstruktorów gody podziwu - ja bym tą kostkę umieścił gdzieś w środku silnika, żeby trzeba było rozebrać z pół silnika, ściągnąć cały bak, odkręcić przednią zwiechę, kierownicę i tylne koło. Co za półmózg to robił?

Durna kostka powinna być pod siedzeniem, a nie schowana w czarnej doodpie. Akcja kosztowała mnie 350zł..... Możecie nawet nie komentować, ale nie chciałem sam przy tym grzebać. Nie wiedziałem jednak, że będzie to kosztowało aż tyle.....

Najważniejsze, że mam już to za sobą i wszystko działa.....
Kolego, podziel się wiedzą co za półmózg i w jakim serwisie zdejmował koło, zbiornik i zawias do tej operacji oraz skasował za to 350 pln aby inni mogli unikać tego warsztatu.
Od zawsze unikam ASO jak ognia ale to już wyjątkowy objaw skrajnej głupoty i naciągactwa.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.04.2018, 11:30   #14
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 2 min 9 s
Domyślnie

jakos przeoczylem ten watek. niezli kosmici specjalna ladowarka do akumulatora aha. a jak jedziesz powiedzmy te 12h to niby co laduje aku jak nie regler? specjalna ladowarka?

co do podlaczen to mozna zrobic to na dwa sposoby:

- albo wtykiem pod siedzeniem - wtedy potrzebujemy zlacza 6pin sumitomo

http://prd.sws.co.jp/components/prod...g/61876801.jpg

odpowiednio opietego

- albo pod czasza - tu mamy mniejszy prad ale do GPS starczy i wtedy potrzebujemy zlacza sumitomo 4pin:

http://prd.sws.co.jp/components/prod...g/61804181.jpg

rowniez odpowiednio opietej

w obu przypadkach mozemy tak skonfigurowac wyjscia ze napiecie pojawi sie po kluczyku

dodatkowo w gniezdzie 6pin pod siedzeniem mamy +12V bez kluczyka 7A. z przodu w kostce 4pin mamy napiecie TYLKO po kluczyku.

tu jest to dobrze pokazane:

https://www.youtube.com/watch?v=ZVHX7S6sS3k

a 350pln za wpiecie kabelka do kostki... hmmm... taki to pożyje...

p.s. jakby ktos na szybko potrzebowal zlacza 6pin albo 4pin to sie podziele. nie tak latwo to w PL dostac jak sie okazuje a z Kitajcow idzie ponad miesiac. no i 2pin hermetyk tez zrobilem zapasy sumitomo. o takie:

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1S5oRN...-6187-2801.jpg

p.p.s. Gero mi opowiadal ostatnio o jakims przypale z Honda Szczecin ale nie potrafie sobie przypomniec. moze sie odezwie
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 26.04.2018 o 11:44
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.04.2018, 15:39   #15
soniq2
 
soniq2's Avatar


Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 29
Motocykl: ATAS
soniq2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 2 godz 42 min 11 s
Domyślnie

Jestem zły jak cholera. W Szczecinie kupowałem moto i mieli mi to zrobić za 100PLN, ale z uwagi na to, że brałem u nich motocykl - chyba. nie mieli jednak terminów, musiałbym czekać z odbiorem motocykla. Pomyślałem, zrobię sobie to jak będę robił serwis po 1000km. Nie sądziłem, że cena będzie tak kolosalna.

Nie znam się na prądach to raz, nie chciałem grzebać w nowym motongu na gwarancji z moją wiedzą to dwa, i nie myślałem, że będzie to taka kwota - to trzy.

Robili mi to w Poznaniu w ASO wywalili cenę - gdybym pojechać teraz do Szczecina z tym kabelkiem byłoby to śmieszne jadąc 600km za durnym kablem, choć w portfelu zaoszczędziło by się pare złotych.
olej poszedł sprawnie, ale widziałem ten rozbebłany motor, podobno trzeba było nawet zdemontować bak - tego już nie oglądałem z bliska.

Niestety niewiedza kosztuje.... czekam aż minie okres gwarancji i skończą się wizyty w ASO -bankructwo murowane.
soniq2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.04.2018, 16:27   #16
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 2 min 9 s
Domyślnie

zakladam ze w cenie byl oryginalny kabel hondy do akcesoriow. to by moglo tlumaczyc kwote. ostatecznie podpieli Ci to pod siedzeniem do wtyku 6pin czy pod szyba do wtyku 4pin?
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.04.2018, 22:53   #17
soniq2
 
soniq2's Avatar


Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 29
Motocykl: ATAS
soniq2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 2 godz 42 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
zakladam ze w cenie byl oryginalny kabel hondy do akcesoriow. to by moglo tlumaczyc kwote. ostatecznie podpieli Ci to pod siedzeniem do wtyku 6pin czy pod szyba do wtyku 4pin?
Kabel do Garminy dostali ode mnie - oryginalny zasilający - nówka nie śmigana...

Z tego co mówił to gdzieś pod siedzeniem, a nie pod szybą. Ja im mówiłem, że pod szybą jest kostka bo na forum dostałem takie informacje, a rozebranie obudowy to 11minut - tyle robił to gość na filmie w tym temacie, to chłop w ASO spojrzał na mnie jak na idiotę i oświadczył, że od tego jest kostka pod siedzeniem, a nie przy szybie. Rozebranie całości i złożenie to 2h roboty. I tyle też się z tym babrali....

szkoda gadać....
soniq2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2018, 10:17   #18
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 2 min 9 s
Domyślnie

no to chlopina sie mylil. honda nie oferuje akcesoryjnej wiazki dla kostki 6pin. a przewiduje jako czesc OEM wiazke akcesoryjna dla gniazda pod czasza. gosc wielkiego bledu nie zrobil ale powinien uzyc tej 4pin z przodu. tam mamy 7A wiec okolo 80W. do GPS az nadto.

na tyl uzyli zlacza sumitomo 6pin czy cos kaleczyli?
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2018, 10:50   #19
soniq2
 
soniq2's Avatar


Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 29
Motocykl: ATAS
soniq2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 2 godz 42 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
na tyl uzyli zlacza sumitomo 6pin czy cos kaleczyli?
Nie mam zielonego pojęcia. Muszę sprawdzić - odkręcę dziś siedzenie i zobaczę czy czasami nie wpięli się w to 6-pinowe gniazdo.
soniq2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.04.2018, 08:22   #20
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 2 min 9 s
Domyślnie

jezeli ciagneli z tylu to z pewnoscia wpieli sie w to 6pin co wielkim bledem nie jest ale nadgorliwoscia. do gps-a wystarczyloby gniazdo pod szyba. chodzi mi tylko o to na ile elegancko to zrobili. czy dali wtyk, przygotowali po ludzku przewod itd.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Garmin Zumo 350 gdziala Hardware 20 20.08.2013 12:26
Garmin Zumo 400 GP HRABIA z Krosna Hardware 31 03.01.2010 22:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.