Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.02.2018, 23:12   #1
Onufry22

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Białystok
Posty: 1,998
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50 000
Onufry22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 20 min 33 s
Domyślnie Tajlandia kwiecień

W kwietniu będę w Phuket w Tajlandii. Zapowiada się, że będę miał 1 lub 2 wolnego i oczywiście chętnie bym wsiadł na moto i po zwiedzał.
Bardziej celuje w dzungle, wiochy niż miasto.

Z tego co się dowiedziałem to trzeba mieć prawo jazdy międzynarodowe i zawsze w wypadku jest wina turysty i polisy nie działają.
Jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii?
Może macie sprawdzonego przewodnika na miejscu z moto?
Pozostaje jeszcze kwestia ubrania na moto, bo na jeden dzień to nie wiem czy jest sens ciągnąć z sobą?
Za każde sugestie będę wdzięczny.


A może sobie odpuścić?
Onufry22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2018, 23:44   #2
Nynek
 
Nynek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Myślenice
Posty: 596
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Nynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 23 godz 1 min 29 s
Domyślnie

Byłem w styczniu na wyspach w Tajlandii, nie latałem moto, a skuterem tak nam w trójkę z dzieckiem było wygodniej. Co do winy turysty to między mity można włożyć, w Tajlandii na każdego obcego chuchają i dmuchają, coby zadowolony wrócił. A hasło policja turystyczna na baczność stawia nawet najcwańszego taksiarza. Co do ciuchów, jak spędzisz kilka dni na miejscu i się napatrzysz na ekwipunek każdego użytkownika dwóch kółek to stwierdzisz, że nie będziesz cyrku uprawiał rychtując się w motocyklowe ciuchy.
Trzeba uważać, żeby moto nie skasować, bo w zastaw najczęściej biorą paszport i dopóki nie zapłacisz za szkody nie oddadzą. Podczas zwrotu skrupulatnie oglądają oddawany sprzęt, także jak coś połamiesz to się nie prześlizgnie. Nie spotkałem się z możliwością wypożyczenia motocykla z opcją ubezpieczenia( jedynie była opcja ubezpieczenia, ale uwzględniająca jedynie zadrapania. Jungla super pełno gruntowych drug, nie trzeba się daleko oddalać aby się wyjeździć w offie.
Nynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2018, 00:05   #3
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,617
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 7 godz 10 min 4 s
Domyślnie

Kwieciec moze byc przejsciowo mokry. Jakas pelerynke do plecaka wrzucisz i skuterem objedziesz wszystko co zechcesz. Wiekszosc ma duze kola.
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2018, 04:36   #4
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,738
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 3 dni 23 godz 27 min 17 s
Domyślnie

Właśnie siedzę w Bangkoku. Ciuchy zbędne bo się ugotujesz. Ruch ogromny. Kwiecień to już mokro może być.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2018, 10:27   #5
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,617
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 7 godz 10 min 4 s
Domyślnie

Zapisz sie do fejsowej grupy: tajlandia forum. To jest najwieksza kopalnia biezacych informacji z kazdego regionu, dowiesz sie kazdego interesujacego Cie szczegolu.
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2018, 18:50   #6
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Właśnie siedzę w Bangkoku. Ciuchy zbędne bo się ugotujesz. Ruch ogromny. Kwiecień to już mokro może być.
Uwielbiam to forum. Koło pyta i odpowiedz ma ob-linę z Bangkoku . Ech zazdraszam ...
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2018, 01:16   #7
Molek
 
Molek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Gorzów Wlkp
Posty: 191
Molek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 31 min 12 s
Domyślnie

Mandat na w taj za brak kasku lub prawo jazdy 50zl więc się nie przejmuj międzynarodowym prawkiem. Przy krótkoterminowych wynajem to zapłacisz za skuter ok 30zl na dzień ale depozyt będzie trzeba zostawić. Nie bierz ciuchów. Kask dostaniesz w wypożyczalni. Phuket nie da się zwiedzać bez skuterka. Honda click lub vawe to wszystko czego potrzebujesz
Molek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2018, 09:27   #8
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 21 godz 47 min 11 s
Domyślnie

Phuket straszna imprezowania - uważaj na Ladyboyów.

Tak jak wyżej było napisane w Tajlandii jak coś się dzieje trzeba głośno krzyczeć Tourist Police.
Jak będziesz lądował w Bangkoku - i miał długi czas oczekiwania to nie jedz na lotnisku. Z lotniska jeździ Shutelle Bus do takiego miejsca na parking - kawałek od lotniska, (jedzą tam taksiarze i kupa ludzi) jest tam taka sieć jadłodajni (tania i niedroga z namiastką oryginalnego jedzenia - mam nadzieje tylko że tego nie zamknęli. W samym Bagkoku znaną ulica podróźnicza kiedyś była Khao Sun ale ja tu pisze o samym Bangkoku nie wiedząc czy lecisz z przesiadka czy bezpośrednio na Phuket.
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2018, 09:58   #9
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,738
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 3 dni 23 godz 27 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Molek Zobacz post
Mandat na w taj za brak kasku lub prawo jazdy 50zl więc się nie przejmuj międzynarodowym prawkiem. Przy krótkoterminowych wynajem to zapłacisz za skuter ok 30zl na dzień ale depozyt będzie trzeba zostawić. Nie bierz ciuchów. Kask dostaniesz w wypożyczalni. Phuket nie da się zwiedzać bez skuterka. Honda click lub vawe to wszystko czego potrzebujesz
Wszyscy turyści jeżdżą bez kasków i nikt się nie czepia choć kaski dają ze skuterem. Wszystko na dużych kołach i w miarę nowe choć to zależy.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2018, 10:45   #10
Nynek
 
Nynek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Myślenice
Posty: 596
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Nynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 23 godz 1 min 29 s
Domyślnie

Kaski muszą dawać, bo jak ich nie dadzą a Policja zatrzyma turystę bez kasku to ma problem wypożyczalnia.

A tu w miarę aktualny rynsztunek na wspomnianą wczesniej Hondę Click, nawet spotkałem się z możliwością wypożyczenia tego skuterosa z oponami enduro.
Fajnie to pomyka i offroadu się nie boi
20180110_171936.jpg
Nynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tajlandia motocyklowo 27.11 do 11.12.2016 globo Umawianie i propozycje wyjazdów 1 01.09.2016 14:08
Tajlandia - Birma - Malezja - Tajlandia jorge Trochę dalej 38 06.03.2015 01:18
Iran - Kwiecień 2014 skowron Umawianie i propozycje wyjazdów 23 10.06.2014 16:24


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.