Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > NAT - Warsztat

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.08.2020, 19:18   #1
Arkadiusz CRF1100


Zarejestrowany: Aug 2020
Miasto: Antwerpia
Posty: 7
Motocykl: CRF1100 Adventure Sports DCT
Arkadiusz CRF1100 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 10 min 5 s
Domyślnie Światła dzienne CRF1100 AS samoczynnie się wyłączają.

Witam.
Czy ktoś z użytkowników nowego CRF spotkał się z problemem samoczynnie wyłączających się świateł dziennych? Co jakiś czas podczas wyjazdu z garażu lub tunelu kiedy tylko automat zmienił światła dzienne na mijania pozostają one na stałe. Po wejściu w menu widnieje, że są wyłączone. Po ponownym włączeniu jest ok jakiś czas (kilka dni).
Ma ktoś doświadczenie jak to leczyć?
Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam Arek
Arkadiusz CRF1100 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2020, 23:38   #2
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 52 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arkadiusz CRF1100 Zobacz post
Ma ktoś doświadczenie jak to leczyć?
Nie sądzę, że taki temat był omawiany tutaj więc pozostaje Ci wziąć telefon, wykręcić numer najbliższego dealera Hondy, przedstawić sprawę i zapewne zaproszą Cię do siebie.
Po to jest gwaranacja na moto.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.08.2020, 02:03   #3
Cezar3
 
Cezar3's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Marynino
Posty: 543
Motocykl: NAT`18
Przebieg: rośnie
Cezar3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 7 godz 17 min 14 s
Domyślnie

Dobrze, że zrobili tę hądę 1100...zniknęły problemy lag i szprych, ale jest wszechobecna elektronika

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
__________________
lepiej patrzeć na to, czego nie można puknąć, niż puknąć to, na co nie można patrzeć...
Cezar3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.08.2020, 10:08   #4
Majster
 
Majster's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Chełm
Posty: 311
Motocykl: CRF1100 DCT ES
Majster jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 17 godz 45 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arkadiusz CRF1100 Zobacz post
Witam.
Czy ktoś z użytkowników nowego CRF spotkał się z problemem samoczynnie wyłączających się świateł dziennych? Co jakiś czas podczas wyjazdu z garażu lub tunelu kiedy tylko automat zmienił światła dzienne na mijania pozostają one na stałe. Po wejściu w menu widnieje, że są wyłączone. Po ponownym włączeniu jest ok jakiś czas (kilka dni).
Ma ktoś doświadczenie jak to leczyć?
Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam Arek
Problem podobno ma być naprawiony przy aktualizacji.
P.S. Każdą anomalię zgłaszać dilerowi.
Majster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2020, 16:09   #5
Ja1


Zarejestrowany: Dec 2020
Miasto: Qrnik
Posty: 20
Motocykl: ATAS 1100 2019
Ja1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 3 godz 6 min 28 s
Domyślnie

Moto kupiłem w lipcu, do pierwszego tysiąca było ok, potem po jakiejś aktualizacji na przeglądzie właśnie zaczęło samoistnie się wyłączać, może kolejna aktualizacja to poprawi
Ja1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2020, 16:34   #6
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,152
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 6 godz 39 min 27 s
Domyślnie

Ja mam podobnie, ale nie zawsze po przełączeniu się z/na mijania. Jakoś losowo tak. Podjadę na wiosnę do hondy to pewnie wgrają nowy soft.

W sumie to częste w nowych pojazdach, kumpel z roboty miał "wesołą" przypadłość w XC90, czasem w czasie jazdy wyłączały mu się wszystkie wyświetlacze. Nawet raz jadąc autostradą na automatycznym tempomacie - zastanawiał się co będzie, ale auto grzecznie jechało jak trzeba tylko nie było wiadomo z jaką prędkością i radio nie grało
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2020, 23:40   #7
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 33 min 8 s
Domyślnie

Mam to samo od początku jak odebrałem moto. Czyli czasem mi się nie włączają albo wyłączają światła dzienne. Wtedy sprawdzam w menu i są na 'dismiss'. Włączam je z powrotem i za jakiś czas sytuacja się powtarza.
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.12.2020, 00:22   #8
hak71


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Piaseczno
Posty: 60
Motocykl: CRF1100 DCT
Przebieg: Rośnie
hak71 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 20 godz 8 min 35 s
Domyślnie

Panowie mam podobnie. Raz działa a raz nie. Co do aktualizacji to nie ma i nie będzie. Dzwonilem i pytałem u kilku dilerów hondy w Polsce nikt nic nie wie na ten temat .Ostatnio do swojej dokładałem manety grzane CRF1100 Standart i wspomniałem o tym problemie .Panowie nie mają żadnego upgrade do naszych CRF. Jeżeli komuś z was zrobili aktualizacje softu to proszę o fote z wersji przed i po. USA soft 2.8 Europa 2.4 2.6 Germania 2.6 2.7.Tak czy inaczej te aktualizacje nie nie wnoszą to naszych CRF.Trzeba czekać do wiosny może coś się wyklaruje.
W przypadku problemów robią tylko twardy reset i po temacie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
hak71 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2021, 16:41   #9
Majster
 
Majster's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Chełm
Posty: 311
Motocykl: CRF1100 DCT ES
Majster jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 17 godz 45 min 55 s
Domyślnie

Problem z samoczynnym przełączaniem się świateł z dziennych na mijania jak widać nie jest jednostkowy. Kilku właścicieli motocykli Honda CRF 1100 już o tym pisało. Przełączanie oświetlenia występuje w zupełnie losowych okolicznościach. Były głosy, że problem zostanie rozwiązany aktualizacją. Wygląda jednak że to ściema. Dealerzy oraz Honda siedzą cicho. Odnoszę wrażenie, że chcą przeczekać aż klientom skończy się gwarancja. U mnie w ramach naprawy gwarancyjnej został wymieniony dolny wyświetlacz. Nie zwlekajcie ze zgłaszaniem tej wady. Na części czekałem długo, motocykl spędził w serwisie 3 miesiące. Szkoda sezonu.

Warto to zrobić, tym bardziej że chcąc wymienić ten zegarek na własną rękę trzeba wydać blisko 4000 zł.

Z doświadczenia podpowiem dopilnujcie formalności (zgłoszenia wad, wykonane czynności serwisu). Gwarant i sprzedawca chcą mnie "wykolegować", opisałem trochę w temacie CRF 1100L / 1000 Adventure Sports - akcja serwisowa: http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38742

#18: http://africatwin.com.pl/showpost.phpp=711274&postcount=18
#63: http://africatwin.com.pl/showpost.ph...2&postcount=63

Warto zapoznać się z całością.
Majster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2021, 17:45   #10
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 33 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Majster Zobacz post
Problem z samoczynnym przełączaniem się świateł z dziennych na mijania jak widać nie jest jednostkowy. Kilku właścicieli motocykli Honda CRF 1100 już o tym pisało. Przełączanie oświetlenia występuje w zupełnie losowych okolicznościach. Były głosy, że problem zostanie rozwiązany aktualizacją. Wygląda jednak że to ściema. Dealerzy oraz Honda siedzą cicho. Odnoszę wrażenie, że chcą przeczekać aż klientom skończy się gwarancja. U mnie w ramach naprawy gwarancyjnej został wymieniony dolny wyświetlacz. Nie zwlekajcie ze zgłaszaniem tej wady. Na części czekałem długo, motocykl spędził w serwisie 3 miesiące. Szkoda sezonu.

Warto to zrobić, tym bardziej że chcąc wymienić ten zegarek na własną rękę trzeba wydać blisko 4000 zł.
Ale czy chcesz przez to powiedzieć,że przełączanie świateł ma jakiś związek z dolnym wyświetlaczem? A bardziej jak rozumiem z samym czujnikiem zmierzchu, który tam się znajduje. Wymienili Ci i problem zniknął?
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Podnóżki pasażera CRF1100 AS Ocet Wszystko dla Afryki 5 03.08.2021 18:55
Albania dzienne przebiegi avente Przygotowania do wyjazdów 136 24.06.2015 10:23


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.