Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.10.2018, 08:13   #21
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,765
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 5 godz 30 min 8 s
Domyślnie


Masz co robić .
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.10.2018, 10:18   #22
Navaja

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 925
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 17 godz 31 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hall Zobacz post
To ja tylko zostawie tutaj mały filmik, bo tak się składa że spotkaliśmy tego abstynenta na swojej drodze, grzał się w jakiejś oberży w Bośni, ale został super kompanem do wspólnej jazdy :-D A potem to już tylko pamiętam jego wybryki na drodze, dobrze że kierownik i moto twarde ;-)

https://youtu.be/T8jklKtLQJQ
Film wymiata. Dzięki.
Widzę, że same grube miejscówki w Bośni odwiedziliście a chata nad Satorskim jeziorem dalej stoi.
Mieliście jaja jeżdżąc na przełaj po łąkach i zarośniętych drogach w Bośni.
Jako, że niektórych rejonów nie znam wysłałem pytanie na a.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Navaja : 31.10.2018 o 10:24
Navaja jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.10.2018, 10:30   #23
Rojek
 
Rojek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: RLU
Posty: 894
Motocykl: RD04
Przebieg: niski;)
Rojek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 3 dni 6 godz 43 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Navaja Zobacz post

Mieliście jaja jeżdżąc na przełaj po łąkach i zarośniętych drogach w Bośni.
Jak to jest z tymi minami, dużo tego? Jakieś konkretne rejony nadziane są jeszcze jak dobra kasza skwarkami?
Rojek jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.10.2018, 10:46   #24
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Navaja Zobacz post
Film wymiata. Dzięki.
Mieliście jaja jeżdżąc na przełaj po łąkach i zarośniętych drogach w Bośni.
Cytat:
Napisał Rojek Zobacz post
Jak to jest z tymi minami, dużo tego? Jakieś konkretne rejony nadziane są jeszcze jak dobra kasza skwarkami?
Wszystkie tereny z minami są oznakowane. Niektóre nawet tak, że każda mina oznakowana jest chorągiewką. Czasami droga prowadzi skrajem pola minowego i masz znaki po jej lewej i prawej stronie. W takich miejscach przy trawersowaniu zboczy czułem dyskomfort, gdyz miny moga byc wypłukiwane przez deszcz i przemieszczać się w dół zbocza. Tam gdzie jeździliśmy po łąkach min nie było. W wielu takich miejscach pasło się bydło. generalnie trzeba przyjąć zasadę, że TET wiedzie po bezpiecznych rejonach.
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.10.2018, 10:48   #25
Navaja

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 925
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 17 godz 31 min 16 s
Domyślnie

Niby są w necie mapy z zaznaczonymi rejonami gdzie jeszcze nie było rozminowania i tabliczki stoją ale ja trzymam się żelaznej zasady, że na drodze leje na tylko twardym.
Generalnie chyba lepiej poruszać się drogami, po których widać, ze coś jeździło a unikać krzaków i jeżdżenia na przełaj po łąkach czy polach. Chociaż raz sobie zrobiłem taki skrót i dopiero jak na twarde wyjechałem to do mnie dotarło.
Akurat na tym filmiku tak od 2.09 do 2.20 jest droga od Glamoc w kierunku na Veliky Vitorog - piękny szuter ale pola po lewej i prawej stronie były całe w minach. Chyba w 2016 staliśmy tam i czekałem aż saperzy zakończą swoją robotę i będzie możliwy przejazd. Nie wiem czy wygrzebali wszystko do końca.

Kolejna sprawa np we wschodniej Bośni gdzie jest więcej rzek - jakoś kilka lat temu były tam spore powodzie i miny się przemieściły razem z wodą tak więc mapy nie do końca są aktualne.

Podsumowując: szczać na środku drogi, nie jeżdzić przez krzaki chyba, ze miejscowi poinformują, że rejon bezpieczny, unikać spania po opuszczonych domostwach.
Navaja jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.10.2018, 11:03   #26
Hall
 
Hall's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 63
Motocykl: Husky 701, CRF 250L Rally, 1200GS LC Rallye
Przebieg: XX000
Hall jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 23 godz 28 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał drwalu4 Zobacz post
Mega film !
Pytanko ? Czy Chorwacka trasa Tet wiedzie przez przełęcz Mali Allan ? Widzę że nią jechaliście . Też kiedyś nią jechałem. Mega trasa !
Dokładnie tak, TET idzie przez Mali Alan, ale nieco wcześniej robi to w ciekawy sposób, mianowiscie odbija od głównej trasy i robi detour po południowej stronie gór. Kiedy tam byliśmy to droga była tak zryta przez 4x4 że luźne głazy w połączeniu z nachyleniem terenu i zachodzącym słońcem spowodowały że w zasadzie wymiękłem :-D Dla mnie najtrudniejszy etap całej trasy która zrobiliśmy...
Hall jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.10.2018, 11:04   #27
Hall
 
Hall's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 63
Motocykl: Husky 701, CRF 250L Rally, 1200GS LC Rallye
Przebieg: XX000
Hall jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 23 godz 28 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mirkoslawski Zobacz post
Super! Maviciem lataliście? Podoba mi się klimat i a trasa bałkańska TET jak widzę nie tylko u mnie zostaje wpisana na listę "do zrobienia"
Tak jest, Mavic Air, idealne maleństwo na motocykl! Muszę jeszcze opatentować tryb follow me, chociaż z ręki wychodzą lepsze ujęcia, bo ciekawiej można slajdować widokiem :-)
Hall jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.10.2018, 11:05   #28
Hall
 
Hall's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 63
Motocykl: Husky 701, CRF 250L Rally, 1200GS LC Rallye
Przebieg: XX000
Hall jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 23 godz 28 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chemik Zobacz post
I cytując klasyka: cały misterny plan poszedł w pizdu!
To miała być wisienka na torcie, cos jak scena nalotu na wietnamską wioskę w "Czasie Apokalipsy" z patetyczną muzyka Wagnera i słowami " Uwielbiam zapach napalmu o poranku".
A tak to już wiedzą jaki był finał. Przedwczesny wytrysk. Fajka w zwisie.


PS
Tak, dobrze się domyślacie - miała być relacja z tego wyjazdu. Teraz nie mam motywacji.
Cytując klasyka: "trzeba było dać sobie szansę i mi powiedzieć żebym nie publikował wcześniej"... a nie to nie klasyk, to chyba moje własne słowa :-D

No to teraz challange - kto pierwszy zrobic relację... jesienne wieczory nadciągają ;-)
Hall jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.10.2018, 11:07   #29
Hall
 
Hall's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 63
Motocykl: Husky 701, CRF 250L Rally, 1200GS LC Rallye
Przebieg: XX000
Hall jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 23 godz 28 min 21 s
Domyślnie

Jeszcze w temacie min, TET prowadzi generalnie drogami, nawet jeśli na filmie widać łąkę - to jest to mniej więcej droga, która w tym dosłownie momencie na chwilę niknie w trawie. Wiedzieliśmy dobrze o minach i nawet do ujęć z drona nie ryzykowaliśmy... Zresztą jak pisze Chemik - bardzo często są sugestywnie oznakowane. Tam gdzie nie ma oznaczeń, zasada jest prosta, nie zjeżdżamy z drogi, jedziemy tylko tam gdzie widać że już coś wcześniej przejeżdżało...
Hall jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.10.2018, 11:10   #30
Hall
 
Hall's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 63
Motocykl: Husky 701, CRF 250L Rally, 1200GS LC Rallye
Przebieg: XX000
Hall jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 23 godz 28 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Navaja Zobacz post
... unikać spania po opuszczonych domostwach.
To mnie zaciekawiło, dlaczego? Nie żebym to akurat robił, ale chodziło mi po głowie :-D
Hall jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Temat klimatyczny - Serbia, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina. chemik Przygotowania do wyjazdów 33 07.02.2018 18:33
Bośnia Hercegowina krzakami - maj 2017 dentysta Trochę dalej 12 11.07.2017 14:47
Bośnia i Chorwacja - bałkański wrzesień 2016 fiecia Trochę dalej 13 29.11.2016 19:54
Bośnia Hercegowina, Czarnogóra, Albania, Grecja, Macedonia, jakie trasy wybrać ? schneider Umawianie i propozycje wyjazdów 1 09.05.2014 23:05
Chorwacja, być może Bośnia i Hercegowina zaczekaj Umawianie i propozycje wyjazdów 86 21.04.2012 11:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.