Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Husqvarna 701

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.12.2022, 23:26   #431
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 51 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zylek Zobacz post
Jeżdżę coraz mniej na kołach, a szczególnie nocą, wiec kierowcy statystycznie będą mieli mniej szans do narzekania. Jak pisałem wcześniej świecą nierównomiernie. Do tego dochodzi odbicie od błotnika czy/i szyby. Kupię jakieś lampy z homologacja w przyszłym roku. Na razie chyba muszę sprzedać najmniej używany motocykl, żeby sponsorować uzbrajanie betinki i zrobienie zawiasu w huśce
Co planujesz z zawiasem robić?
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.12.2022, 09:00   #432
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,730
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 4 dni 7 godz 41 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 44FG Zobacz post
Przepraszam, nie Ram-Air a Twin-Air. Dostajesz razem z dodatkowym bakiem lub schowkiem (co wolisz) od Rade Garage. Potem po numerze dobierasz filtr. https://www.radegarage.com/parts/hus...xilliary-tank/

... a tak Rade Garage znam i właśnie zamierzam zamówić ale zestaw ze schowkiem choć wciąż się waham czy na pustynie zakładać gąbkę czy pozostać przy filtrze papierowym.


To idąc za ciosem które czepki polecasz ?
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.12.2022, 09:07   #433
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 38 min 46 s
Domyślnie

Mam tą gąbkę od Rade i po tripie na Łotwę gdzie większość czasu to były pyliste szutry to było tak zabite gnojem, że masakra. Czepek jednorazowy też się zabije pyłem i wtedy było jeszcze gorzej bo motocykl się zaczyna dusić i mam wrażenie że szybciej łapie temperaturę. Lepiej zabrać drugi nasączony i wymienić. Natomiast wewnątrz dolotu nie puściło to nic a nic. Zero choćby pyłka. Mam tą starą wersję na śruby na ramce a nie tą nowszą z centralnym śrubowaniem.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.12.2022, 11:24   #434
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 460
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 8 godz 24 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rumpel Zobacz post
... a tak Rade Garage znam i właśnie zamierzam zamówić ale zestaw ze schowkiem choć wciąż się waham czy na pustynie zakładać gąbkę czy pozostać przy filtrze papierowym.


To idąc za ciosem które czepki polecasz ?
Papierowy na pył to lipa bo puszcza. Jak jedziesz za kimś to masakra.

A czy siatkę nie można zwyczjnie wytrzepać? Bo jej się nie nasącza chyba? Ktoś coś podpowie z doświadczenia?
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.12.2022, 11:37   #435
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 460
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 8 godz 24 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 44FG Zobacz post
Co planujesz z zawiasem robić?
Wycofałem się z planu podniesienia.
tył: wymiana sprężyny, setting, wymiana tłoka z plastikowego na ameliniowy, mechaniczne pokrętło do regulacji napiecia, serwis.
przód: wlatuje nowy base i mid valve w obu lagach będzie regulacja reb i comp, setting, serwis, nowe sprężyny i być może korki z regulacją napięcia.

motor ma 21tysi nalotu i uszczelniacze zaczeły przepuszczać delikatnie. Uszczelniły się po wyczyszczeniu, ale znak to, że pora serwis robić. Więc przy okazji chcę zwiększyć zakres regulacji przodu, i mam nadzieję, że całość zabiegu zbalansuje moto lepiej, szczególnie z bagażem + oczekuję że przód będzie nieco bardziej kulturalny na dużych kamieniach, bo jak się szybko jedzie, a tak po kamieniach najlepiej, to przód nie wyrabia i motor jest wszędzie
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.12.2022, 11:50   #436
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 51 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rumpel Zobacz post
... a tak Rade Garage znam i właśnie zamierzam zamówić ale zestaw ze schowkiem choć wciąż się waham czy na pustynie zakładać gąbkę czy pozostać przy filtrze papierowym.


To idąc za ciosem które czepki polecasz ?
Chyba wszystko jedno które. Pewnie ten sam Chińczyk je tłucze. Sprzedają je po kilkaset sztuk. Oczywiście, że za chwilę będą zawalone pyłem ale wymiana to 2 minuty. Zdejmujesz kanapę, czepek i zakładasz nowy. Patrząc ile syfu się na nich osadza wiesz, ze to wszystko przynajmniej na filtrze nie zostało. Ja na ER24 wymieniałem po kazdym odcinku. I tak jak Emek sugeruje na pustynie oprócz tego wziąłbym drugi filtr na zapas. Albo nawet i trzeci.

Odnośnie wersji miałem taka sama jak Emek czyli z ramką. Dziś na serwisie przy okazji przeglądu wymienili na ten nowszy typ ze śrubą w środku. Emek - jeśli zamówisz ten nowy typ filtra w Rade to kit do przerobienia wyślą Ci za darmo tylko musisz się upomnieć.
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.12.2022, 11:57   #437
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 38 min 46 s
Domyślnie

Jakoś chyba wolę pozostać przy starym bo wiem, że jest szczelny a ten na śrubę to nie budzi mojego zaufania.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.12.2022, 14:12   #438
Wojtkuuu
 
Wojtkuuu's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 160
Motocykl: Huska 701E '21
Wojtkuuu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 6 min 18 s
Domyślnie

Używam tego ze śrubą na środku. Za mną kilkanascie zmian filtra, często zasyfionego pyłem i piachem. W środku natomiast czysto jak w laboratorium farmaceutycznym.
Wojtkuuu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.10.2023, 16:06   #439
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,334
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 19 godz 20 min 58 s
Domyślnie

Tak sobie ex Wojtkuuuową szykuję pod siebie i po łbie chodzi mi taki pipek mający niby przesztywnic chłodnice: https://gmoto.pl/oslona-chlodnicy-hu...p,2984182.html (przykład, nie reklama)
Używa ktoś? Zylek, ty masz oryginał z ozilandu bodajże. I truniejsze pytanie do tych co z zamontowanym takim lub podobnym szpejem klepali gleby: działa?
I jeszcze pytanko o extra osłony pod silnik. Kiedyś, komuś uratowała kratery/kapy? Może pościej i bez złudzeń jeno wywiercić w oryginale otwory by nie wyplyniete błoto nie dociążalo i tak nie lekkiego motorka i chasać?
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.10.2023, 18:02   #440
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,730
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 4 dni 7 godz 41 min 48 s
Domyślnie

jesli masz 690'kę od WojtkaBBI to sprawdź tylko czy ta osłona będzie pasować bo jest teoretycznie od nowszego modelu. Ja kiedyś miałem w pierwszej 690 z 2009 coś takiego https://ktmsklep.pl/76535940000-radi...MaAmSNEALw_wcB i robiło robotę, gdyby nie to że teraz jeżdżę z dużym bakiem od safari który robi jako osłona to kupiłbym znowu.
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
[FAQ] Modyfikacje i ulepszenia by Kazmir podos Regularne czynności serwisowe 11 03.12.2008 22:24


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.