Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.04.2020, 10:22   #21
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,772
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 22 godz 53 min 15 s
Domyślnie

Pobyt w strefie przygranicznej wymaga zgłoszenia (dotyczy UA, Białorusi i Rosji) min. na 2 godziny wcześniej w placówce SG. W związku z tym, że za brak zgłoszenia chyba nie sa przewidziane jakiekolwiek kary a pogranicznicy są w miarę normalni to nikt sie nie czepia. Zatrzymają , spiszą lub nie i tyle.
W pasie przygranicznym nie wolno przebywać nocą.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2020, 10:35   #22
teddy-boy
 
teddy-boy's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 1,305
Motocykl: nie mam AT jeszcze
teddy-boy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 15 godz 22 min 21 s
Domyślnie

Ile razy jezdziłem przy samej granicy z Białorusią, nigdy nikomu nic nie zgłaszałem.
Raz miałem kontrolę straży granicznej - miła pogawędka, sprawdzenie dokumentów i tyle.

A do autora - trochę dużo km na taki czas, no i jeśli pierwszy raz zjeżdżasz z asfaltu to weź pod uwagę że dziennie dużych dystansów nie zrobisz, ale bawić się będziesz na 100% dobrze.
teddy-boy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2020, 10:47   #23
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

potwierdzam co Emek pisał - gadaliśmy wielokrotnie z pogranicznikami gdzieś na trasie pod sklepami itd. bardzo fajne chłopaki.
gdzieś po drodze w polach niedaleko tej stanicy kajakowej nad Bugiem natknęliśmy się na drugą znaną mi w Polsce postkomunistyczną stację hodowli bydła, która była uprzejma eksperymentalnie rozpocznąć hodowlę barszczu sosnowskiego na potrzeby tejże jednostki.
obecnie otaczają ją HEKTARY barszczu. tak jak w Zawadce Rymanowskiej - pierwszym miejscu gdzie barszcz w Pomrocznej był zasadzony.
nie nastawiaj się Kolego na jazdę tylko TETem - tam są piękne i puste i w 100% legalne asfaltowe drogi zaraz przy granicy. ładne miasteczka i wioski.
w miejscowości Wielkie Oczy łataliśmy Tupkowi gumę i popasaliśmy pod GSem i lipą z ławeczką i zainteresowanie ludzi i chęć pomocy były po prostu obezwładniające.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2020, 12:28   #24
Ciaman
 
Ciaman's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Jelenia Góra
Posty: 50
Motocykl: RD07a
Ciaman jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 9 godz 50 min 0
Domyślnie

W jakiej odległości od granicy może mnie kontrolować SG? 15km? Czyli żeby pominąć możliwość kontroli SG musiałbym tylko rejon okolicy Hajnówki skorygować? Temat jest taki, że skończyła mi się ważność miękkiego dowodu i nie chciało mi się tego ogarniać, bo policji i tak nie muszę przedstawiać a za granicę się nie wyjadę, nie wiem jak to jest z SG, ale podejrzewam że dobrze by było żeby jednak był i wszystko się zgadzało. Wiem, że można temat dowodu załatwić listownie, ale nie mam na to czasu. Pani w WK twierdziła, że wyszedł przepis, że wszystkie dokumenty tymczasowe zostały przedłużone na czas epidemii, ale nie mogę znaleźć informancji na ten temat w sieci.

Znalazł się jeszcze jeden Bambus chętny na wyjazd, plan jest taki że startujemy w piątek z okolic Kazimierza Dln.
Ciaman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2020, 13:26   #25
Navaja

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 925
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 18 godz 16 s
Domyślnie

Akurat Hajnówką się nie martw, bo leży kawałek od granicy.
Ale wcześniej lecisz przez Tokary a potem Opakę Dużą a tam droga idzie prawie przy samym pasie granicznym.
W Tokarach cerkiew polecam - leży z boku wioski.

Skoro nie masz obowiązku targać ze sobą dowodu to po co go zabierać?
Ja Cię będą chcieli sprawdzić to i tak dojdą.

Aha. Sam odcinek TET powiedzmy od trasy nr 2 do Bugu jest nudny jak flaki z olejem. Większość to asfalt a jak off to polne drogi pomiędzy żytem a kartoflami.
Prom na Bugu masz w Mielniku/Zabużu - tak, jak jest podane na śladzie albo możesz spróbować bardziej na wschód w Gnojno-Niemirów. Z tym, że tam w zeszłym roku na środku Bugu wyrosła wyspa i prom nie banglał.
Od Niemirowa masz ładną drogę w lesie prosto do samych Tokar.
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2020, 13:41   #26
Ciaman
 
Ciaman's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Jelenia Góra
Posty: 50
Motocykl: RD07a
Ciaman jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 9 godz 50 min 0
Domyślnie

Mimo, że teraz nie trzeba wozić kwitów zawsze mam ze sobą dowód, oc i zieloną kartę coby być zawsze gotowym, a teraz się po prostu czuje sieswojo. Ale w sumie to na logikę nie muszę mieć, bo Ci za różnica czy kontrola policyjna, czy SG
Ciaman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2020, 14:02   #27
Luti


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Reszel
Posty: 585
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Luti jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 11 godz 36 min 33 s
Domyślnie

Ciaman.
Leć jak uważasz, SG się nie bój. A ewentualne interakcje z "zielonymi" potraktuj jako wartość dodaną wyrypy. W większości fajne chłopaki i ładne laski. Spiszą dane, podadzą dalej i tyle.
Kurtuazyjnie możesz się zameldować na telefonie dyżurnym (lokalizacja, dane osobowe, cel wyjazdy) jak dłużej będziesz się kręcił przy samym pasie granicznym (zaorane, betonowe znaki graniczne. Niewchodż tam).
Oszczędzisz tym trochę fatygi "fuszom" z najbliższej placówki.
Luti jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2020, 19:11   #28
lotnik

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Lublin
Posty: 504
lotnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 3 godz 29 min 22 s
Domyślnie

Nigdy nie zgłaszałem nic gdy przebywałem i jeździłem w strefie przygranicznej a bardzo często jestem we wspomnianym tu Kryłowie i okolicach. 20 lat mieszkałem w Krylowie i teraz często tam bywam bo mam rodzinę, jeżdżę wzdłuż granicy motocyklem, quadem, terenówką i nigdy nie zgłaszałem, nigdy nie miałem problemów choć SG często spotykam. Zgłaszałem tylko jak motorówką po Bugu pływaliśmy.


Ciaman dlaczego w woj. lubelskim omijasz drogę przy granicy? Zajedz do Krylowa, wejdź na wyspę na Bugu jest tam zamek. Motocykl zostaw przy moście i pieszo na wyspę.

Ostatnio edytowane przez lotnik : 22.04.2020 o 19:21
lotnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.04.2020, 10:14   #29
marecki999
 
marecki999's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Węgorzewo
Posty: 410
Motocykl: RD07a
Przebieg: 87
marecki999 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 7 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Ciaman -Jadąc przy pasie granicznym Straż Graniczna zatrzyma Cię i tak do kontroli, jak nie oni to wojsko. Jest teraz razem ze SG. Ale niema z nimi problemu obyś miał kwity nie naruszal pasa i nie byl.poszukiwany Natomiast gdy planujesz nocleg w okolicy pasa granicznego koniecznke zadzwoń do Strazy Granicznej i podaj swoje miejsce - najblizszy punkt graniczny. Dostaniesz informacje czy tam wolno czy nie. Inaczej nocą możesz mieć kontrole. Kolejna sprawe to duzo zakazów w zw z suszą. Uważaj Straż Leśna raczej nie odpuszcza.
A jakbyś leciał koło Węgorzewa daj znaka -miejsce na namiot sie znajdzie.
__________________
MAZURY CUD NATURY
marecki999 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2020, 21:46   #30
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Polecam trase 816

https://www.empik.com/droga-816-ksia...9304,ksiazka-p
__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polski TET machoni Przygotowania do wyjazdów 139 01.06.2021 16:51
Parking strzezony dla auta i przyczepki Hrebenne przemo77390 Inne tematy 0 14.06.2019 20:35
Sejny -> Hrebenne 15-18.06 offem Onufry22 Umawianie i propozycje wyjazdów 32 21.06.2017 08:49
Mapy Polski do Igo czosnek Mapy 13 30.06.2011 10:54


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.