Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.11.2019, 17:11   #1
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,740
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 4 godz 18 min 23 s
Domyślnie Przełęcz Diatłowa.

Taki plan się pojawił i pytanie czy ktoś z was tam może dotarł na moto? Wiem, że się da i że ruskie jeżdżą. Polacy terenówkami też. Chodzi mi o więcej szczegółów dotyczących samej trasy. Droga leci z Вижай. Widać ją na mapach Google. Głównym problemem jawią mi się brody bo jest ich sporo i bywają głębokie więc ważny będzie odpowiedni termin bo jak mi się nie zepnie z planem głównym to będę musiał odpuścić.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.11.2019, 18:58   #2
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 8 min 35 s
Domyślnie

Ta historia uwielbia mi się przypominać, gdy zasypiam w namiocie na końcu świata..
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.11.2019, 22:17   #3
Rojek
 
Rojek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: RLU
Posty: 890
Motocykl: RD04
Przebieg: niski;)
Rojek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 17 godz 3 min 6 s
Domyślnie

Jakiś czas temu dwóch pojechało tam na stopa. Jest relacja w odcinkach na YT. Może wyciągniesz jakieś info dla siebie z tych materiałów.
Rojek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.11.2019, 22:25   #4
sluza
 
sluza's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Bialystok I Akalice
Posty: 1,694
Motocykl: AT RD07a; XR600R
sluza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 11 godz 42 min 58 s
Domyślnie

Człowieku!!! po filmie z nazwą tej przełęczy w tytule ja bym tam nigdy nie pojechał
sluza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.11.2019, 23:02   #5
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,728
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 23 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rojek Zobacz post
Jakiś czas temu dwóch pojechało tam na stopa. Jest relacja w odcinkach na YT. Może wyciągniesz jakieś info dla siebie z tych materiałów.
Pewnie chodzi o Michała Patera co włóczy się stopem po Rosji.
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2019, 00:19   #6
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,740
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 4 godz 18 min 23 s
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=l4AzXuxFE1U
Taki jest plan.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2019, 08:32   #7
Komar
 
Komar's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Łapanów
Posty: 299
Motocykl: RD03
Przebieg: 97546
Komar jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 godz 5 min 20 s
Domyślnie

O przełęczy Diatłowa i całej, zaginionej ekspedycji studentów w latach 50tych, bardzo ciekawie i dokładnie opowiada gość z YT- Zalwit.
Na początku jego styl mówienia może kogoś denerwować ale po chwili człowiek się przyzwyczaja. Moim zdaniem bardzo ciekawe i warto posłuchać.

https://www.youtube.com/watch?v=uRNPoIV0nq4
__________________
... wolność i przestrzeń niczym nieograniczona ...
Komar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2019, 08:48   #8
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 960
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 42 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Oglądnąłem pobieżnie i jeśli całą grupą udało się im dotrzeć tak obładowani tobołami to szacun.
Tak dużej grupie w tak ciężkim terenie nie wróżyłbym powodzenia,chyba że z dobrym wsparciem
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2019, 10:20   #9
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,740
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 4 godz 18 min 23 s
Domyślnie

Gilu, plan główny to Ałtaj z ruskiej strony a jak czas pozwoli to również Bajkał. Szacuję że trzeba ok 5-6 tygodni na cały trip. Ciężkie motocykle odpadają, jednogarowe tylko wchodzą w grę. Przełęcz mamy w zasadzie po drodze . Są dwie drogi, hard - na skuchę co chłopaki z offroad people lecieli i drugi wariant, którym leci główny szlak. Ta druga trasa jest łatwiejsza co nie znaczy, że łatwa. Mam gościa co robił już tą trasę autem więc będę go molestował o szczegóły. Będę też się kontaktował z chłopakami z ekipy offroadpeople bo to też czarnuchy z ruskiego forum FAT.
Do zrobienia ok 350-400 km offem w obie strony, startując z wiochy Vizhay. Nasi z ekipy terenówek robią drogę w 4 dni bez napinki więc zakładam , że na moto w silnej grupie tyle czasu będzie wymagane lub mniej. Duży baniak z zasięgiem 400-500 km musi być lub kanister. Zastanawiamy się czy nie walnąć jeszcze Manpupuner, bo to w sumie obok .




Jeśli połączymy Diatłowa i Manpupuner to Bajkał na pewno wypadnie z planu bo raczej czasu nie starczy na ogarnięcie całości. Temat otwarty, ekipa już jest. Jak ktoś jest na tyle po$%&# jak my, żeby się porywać na takie tematy to jesteśmy otwarci na powiększenie ekipy. Na pewno będzie przejebane na maxa.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2019, 10:55   #10
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 960
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 42 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Gilu, plan główny to Ałtaj z ruskiej strony a jak czas pozwoli to również Bajkał. Szacuję że trzeba ok 5-6 tygodni na cały trip. Ciężkie motocykle odpadają, jednogarowe tylko wchodzą w grę. Przełęcz mamy w zasadzie po drodze . Są dwie drogi, hard - na skuchę co chłopaki z offroad people lecieli i drugi wariant, którym leci główny szlak. Ta druga trasa jest łatwiejsza co nie znaczy, że łatwa. Mam gościa co robił już tą trasę autem więc będę go molestował o szczegóły. Będę też się kontaktował z chłopakami z ekipy offroadpeople bo to też czarnuchy z ruskiego forum FAT.
Do zrobienia ok 350-400 km offem w obie strony, startując z wiochy Vizhay. Nasi z ekipy terenówek robią drogę w 4 dni bez napinki więc zakładam , że na moto w silnej grupie tyle czasu będzie wymagane lub mniej. Duży baniak z zasięgiem 400-500 km musi być lub kanister. Zastanawiamy się czy nie walnąć jeszcze Manpupuner, bo to w sumie obok .




Jeśli połączymy Diatłowa i Manpupuner to Bajkał na pewno wypadnie z planu bo raczej czasu nie starczy na ogarnięcie całości. Temat otwarty, ekipa już jest. Jak ktoś jest na tyle po$%&# jak my, żeby się porywać na takie tematy to jesteśmy otwarci na powiększenie ekipy. Na pewno będzie przejebane na maxa.
Lubię takie wyzwania,sprzęt do tego też jest gorzej z czasem.
Sześciu tygodni nie wyskrobię w lecie,a zobaczę co nowy rok przyniesie bo czeka Pakistan który w tym roku nie wypalił ze względów rodzinnych.
Trzymam kciuki za powodzenie bo się Wam przyda
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Motocyklem przez najwyższą przełęcz - TVN Turbo piono Kwestie różne, ale podróżne. 23 30.04.2013 13:48


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.