Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.10.2012, 14:30   #1
milenka


Zarejestrowany: Oct 2012
Posty: 1
Motocykl: RD03
milenka jest na dystyngowanej drodze
Online: 25 min 32 s
Domyślnie Wyprawa do Algierii - listopad 2012

W terminie od 06.11-28.11.2012 wyruszamy na wyprawę do Algierii Północnej (przez Sycylię i Tunezję).Podróż busem (max. 8 osob.)i promem.
Przemierzymy wybrzeże Morza Śródziemnego z jego starożytnymi pozostałościami i pięknymi krajobrazami (m.in. Annaba,Djemila,Constantine,Jijel Bejaia).Planujemy trek w parkach narodowych Algierii oraz Atlasie Tellskim.Dojedziemy do serca oazowego Pentapolis -Gharadaia,zamieszkanego przez Mozabitów.
W Tunezji - Matmata,Kairouan,Chemtou,płaskowyż Yugurta,Park Narodowy Chambi.
Noclegi w namiotach (campingi lub w plenerze) oraz w tanich hotelach.
Mamy jeszcze wolne miejsca,zapraszamy do wspólnej podróży.
Więcej szczegółów:milulu19@gazeta.pl
milenka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.10.2012, 17:31   #2
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Ghardaia i okolice są zamknięte dla ruchu turystycznego w obecnym czasie . W Tam doszło do próby porwania w zeszłym tygodniu pracowników kooperatywy francuskiej , w całym kraju sytuacja jest nie spokojna , dochodzi do protestów i demonstracji , wiesz o tym ?
Nie jestem zainteresowany Twoją propozycją wyjazdu , zaciekawiło mnie w jaki sposób udało Wam się zdobyć indywidualną turystyczną wizę algierską ? Kombinację z wizą biznesową oraz turystyczną z deklaracją zwiedzania wyłącznie Algieru znam , ale te opcje mnie nie interesują .
Chętnie dowiem się czegoś nowego jeśli takie informacje posiadasz .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.10.2012, 18:47   #3
enduromaniak
 
enduromaniak's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Kraków
Posty: 65
Motocykl: nie mam AT jeszcze
enduromaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 48 min 32 s
Domyślnie wiza Algieria

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Ghardaia i okolice są zamknięte dla ruchu turystycznego w obecnym czasie . W Tam doszło do próby porwania w zeszłym tygodniu pracowników kooperatywy francuskiej , w całym kraju sytuacja jest nie spokojna , dochodzi do protestów i demonstracji , wiesz o tym ?
Nie jestem zainteresowany Twoją propozycją wyjazdu , zaciekawiło mnie w jaki sposób udało Wam się zdobyć indywidualną turystyczną wizę algierską ? Kombinację z wizą biznesową oraz turystyczną z deklaracją zwiedzania wyłącznie Algieru znam , ale te opcje mnie nie interesują .
Chętnie dowiem się czegoś nowego jeśli takie informacje posiadasz .
My czekamy na wizy od stycznia 2011. Wg. tego co udało mi się ustalić to w chwili obecnej nie są wydawane wizy do Algierii dla obywateli polskich pragnących podróżować po południowej-pustynnej części Algierii własnym pojazdem. Wizy są wydawane jedynie osobom, które chcą podróżować w samochodach przewodników. Z nieoficjalnych źródeł wiem, że wielu mieszkańców Europy wschodniej ma ten sam problem.

Milenka: Też jestem zainteresowany najnowszymi informacjami...


-------------------------
http://www.globerider.pl
enduromaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.10.2012, 20:00   #4
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Jeśli masz zaproszenie i zaakceptowana przez agencję i gubernatora trasę , to wizę dostaniesz . Nie masz gwarancji że zostaniesz wpuszczony na granicy , bo akurat coś gdzieś tąpnie i bez zastanowienia że tąpnęło 1500 km od miejsca w które jedziesz , profilaktycznie nie wjedziesz . Jestem w stałym kontakcie z agencją i nie mam nic pocieszającego że sytuacja ulegnie zmianie .
Lepiej nie dostać wizy , niż dostać i nie wjechać , wydając kasę na transfer , prom , itp. Pozostaje przeglądnie starych fotek i nadzieja , choć i tą szlak trafił .
Zdrowia .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2012, 20:48   #5
enduromaniak
 
enduromaniak's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Kraków
Posty: 65
Motocykl: nie mam AT jeszcze
enduromaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 48 min 32 s
Wink wizy

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Jeśli masz zaproszenie i zaakceptowana przez agencję i gubernatora trasę , to wizę dostaniesz .


Mamy zapłaconą zaliczkę dla Tanezrouf Voyages. Dostaliśmy zaproszenia. Wszystkie wymagania formalne typu ubezpieczenie, opis trasy (
Souk Ahras>Djemilla> Ghardaia(Dolina Mzab)>El golea>In Salah>Erg Mehedjibat> Adrar AhnetIn Ecker>Tam>Assekreme>Hirhafok>Ghardaia>Biskra> Timgad>Taleb Larbi>) itd, spełniliśmy. Stanęło na tym, że nie dostaliśmy nawet decyzji odmownej ws. przyznania wiz. Sprawa wg konsula utknęła w Algierze. Na początku 2012 konsul powiedział, że gdybyśmy nie jechali swoimi autami, tylko z przewodnikiem, to wizy dostalibyśmy w 2 tygodnie.


Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Nie masz gwarancji że zostaniesz wpuszczony na granicy , bo akurat coś gdzieś tąpnie i bez zastanowienia że tąpnęło 1500 km od miejsca w które jedziesz , profilaktycznie nie wjedziesz . Jestem w stałym kontakcie z agencją i nie mam nic pocieszającego że sytuacja ulegnie zmianie.
Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Lepiej nie dostać wizy , niż dostać i nie wjechać , wydając kasę na transfer , prom , itp. Pozostaje przeglądnie starych fotek i nadzieja , choć i tą szlak trafił .
Zdrowia .
Rzeczywiście, lepiej nie dostać wizy... Algieria to wg mnie najpiękniejszy kraj Sahary, ale nawet jakbyś do niej wjechał to i tak wszędzie (na pd.) musisz jeździć z przewodnikiem i wiele rejonów jest niedostępnych. Podróżowanie z przewodnikiem kłóci się z ideą prawdziwej przygody na pustyni (kiedy o wszystko musisz zadbać sam, a jak popełnisz mały błąd to może się on okazać ostatnim .

Dziś pozostaje Mauretania, kosztowo za dojazd do M. wychodzi jak Algieria z przewodnikiem, ale tutaj jesteś wolny. I jest gdzie jeździć Na dzień dobry widzisz więcej piachu niż podczas miesiąca spędzonego w Maroku.
Na ambitniejsze trasy 4x4 wiozące zapas wody, paliwa i bety to optimum.
enduromaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2012, 20:53   #6
enduromaniak
 
enduromaniak's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Kraków
Posty: 65
Motocykl: nie mam AT jeszcze
enduromaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 48 min 32 s
Domyślnie UK bez wiz na pd. Algierii

21godz. temu Chris Scott na HUBB napisał:
"
no UK visas being issued

Well, according to the London consulate the whole south is closed to tourists.
'the South is too dangerous - it is our responsibility...'.

I explained I was there last January (it was possibly the same woman who issued me the visa in London that time) - she didn't have an answer for that. And that I heard a Brit go a visa in September (not sure if it's true - one of yours, Andras?). She didn't have an answer for that either, but from her manner there was no negotiation so I guess it's a [new?] UK consular edict.
As is widely known, Algerian consulates around the world exercise their own discretion on whether the south is safe for tourism.
And it's not like they took the money and then strung it out for weeks until it gets too late (a tactic used elsewhere), or picked holes in the apps - it was 'no way' up front.

I was told we could travel to the north (some sort of laissez passer was mentioned), so with cars this might be used as a dodge to try and get south.

I was also informed last week by an Algerian that visa regs have changed - but was not told what has changed exactly. Don't know if this is what was meant. I dont think so.

Ch"

------------------------
http://www.globerider.pl

Ostatnio edytowane przez enduromaniak : 11.10.2012 o 21:00
enduromaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2012, 21:33   #7
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Jedyne konsulaty które wydają wizy to Roma i Milano , co z tego że ja mam stały pobyt u makaronów i wizę dostane , jak pozostała część ekipy ich w Polsce nie dostanie . Nie mam w tej chwili kasy na kolejny komercyjny wyjazd i nie lubię jeździć nie swoim moto , wiec odpuściłem Algierie . Jedziemy kolejny raz do Tunezji , też cujnia bo tylko do El Borma można dojechać , ale ciepłe jeziorka i okolica oświetlana płonącą ropą z szybów , oraz najepka w takich okolicznościach ma swój urok po 4 dniach biwaków na pustyni .
Dwa lata nie byłem w Afryce i mnie nosi , tak że już nie usiedzę , do Maroka nie pojadę bo tam za dużo komercji i cwaniactwa , Mauretania strasznie daleko i koszty transportu porażają . Po drugie z Romy mam 80 km do promu .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2012, 23:06   #8
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,682
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 3 godz 32 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
.
Dwa lata nie byłem w Afryce i mnie nosi , tak że już nie usiedzę , do Maroka nie pojadę bo tam za dużo komercji i cwaniactwa , Mauretania strasznie daleko i koszty transportu porażają . Po drugie z Romy mam 80 km do promu .
hehe,ja nie bylem w afryce 4 miesiace i tez mnie nosi

W Maroku komercja na pewno mniejsza niz w Tunezji,a Maroko prawie 3x wieksze od Tunezji,wiec jest gdzie jezdzic.

Mauretania daleko,ale jadac swoim busem dojazd wychodzi na poziomie 2500 zl.
i trzeba poswiecic minimum 6 dni na dojazd do mauretani
1 dzien do wloch
2 dni na promie
3 dni po maroku
w sumie 4300 km w jedna strone
Tylko,ze zeby pojezdzic swoim motorkiem to trzeba miec ze 400-500 km zasiegu na baku,co w praktyce chyba jest nierealne,albo samochod,ktory wozi paliwo,wode itp
A z benzyna i tak krucho podobno

Ale jakby zrobic stala baze przy jakims paliwie,to mozna sie wyszalec
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl

Ostatnio edytowane przez Mirmil : 11.10.2012 o 23:22
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.10.2012, 07:28   #9
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Na południu Tunezji nie ma komercji , bo tam nic nie ma oprócz pięknych wydm i piochu . W kurortach i miastach gdzie docierają turyści komercja jak na każdym bazarze , ale te miejsca omijam . Czasy się zmieniły , większość z Was pamięta Tunezję z przed rewolucji , obecnie to zupełnie inny kraj . Nawet w Douz 70% struktur turystycznych jest zamknięta ze względu na brak turystów . Wynajem piękniej willi ze spaniem dal 10 osób kosztuje tyle co pokój dwu osobowy na dobę w Touaregu w czasach dobrobytu a suport z przewodnikiem połowę niż kiedyś , trzeba bardziej uważać i mieć dobre układy żeby dostać pozwolenie na red zone . Nie mam ochoty na 6 dni dojazdówki w jedną i drugą stronę , 24H na promie potrafi skutecznie zdemoralizować .Tunezyjskie Ergi są piękne i wyczerpujące do bólu , mnie zadawalają w 100% .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.10.2012, 09:53   #10
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,682
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 3 godz 32 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Na południu Tunezji nie ma komercji , bo tam nic nie ma oprócz pięknych wydm i piochu . W kurortach i miastach gdzie docierają turyści komercja jak na każdym bazarze , ale te miejsca omijam . Czasy się zmieniły , większość z Was pamięta Tunezję z przed rewolucji , obecnie to zupełnie inny kraj . Nawet w Douz 70% struktur turystycznych jest zamknięta ze względu na brak turystów . Wynajem piękniej willi ze spaniem dal 10 osób kosztuje tyle co pokój dwu osobowy na dobę w Touaregu w czasach dobrobytu a suport z przewodnikiem połowę niż kiedyś , trzeba bardziej uważać i mieć dobre układy żeby dostać pozwolenie na red zone . Nie mam ochoty na 6 dni dojazdówki w jedną i drugą stronę , 24H na promie potrafi skutecznie zdemoralizować .Tunezyjskie Ergi są piękne i wyczerpujące do bólu , mnie zadawalają w 100% .
A kiedy sie wybierasz do Tunezji?
Ten suport z przewodnikiem do red zony konieczny?
Pozwolenia zalatwia sie tam,na miejscu,czy w Polsce, przez agencje-emaile?

Jaki miesiac na poludnie Tunezji najlepszy?Bylem tam kiedys w lutym i byla tragedia-zimno,deszcz prawie codziennie,ale akurat trafilem na powodz na polnocu)

Tunezja jest chba najszybszym i najtanszym wariantem,zeby pojezdzic po piasku,ale czy tamtejsza piaskownic anie jest za mala i czy sie nie znudzi przez 2 tygodnie?
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wyprawa z Polski do Brazylii "Volta ao Mundo" - Trzy pasje, dwóch facetów, jeden cel! [Sierpień 2012] Jastrap Kwestie różne, ale podróżne. 17 31.12.2012 12:55
Szuter party UKRAINA w ten wekend(25-27 listopad) Mirmil Imprezy forum AT i zloty ogólne 14 02.01.2012 13:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.