Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka

Wszystko dla Afrykańczyka Ciuchy, buty, kaski, gogle, rękawiczki, kondomy, pokrowce, ochraniacze, zbroje i inne gadżety które chcesz opisać lub polecić

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.04.2008, 15:13   #1
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 37 s
Domyślnie Hein Gericke - sklep internetowy

Mam pytanko. Czy ktoś z szanownych forumowiczów zamawiał coś w sklepie internetowym Hein Gericke

Chciałbym coś u nich zamówić ale nie mogę się trochę z nimi dogadać. Z tego co dowiedziałem zamówienie polega na wysłaniu do nich faksu z zamówieniem, na którym ma być adres billingowy i dane z karty kredytowej. Wysyłka kosztuje 10 EUR, minimalne zamówienie 75 EUR.

Nie mogę się natomiast z nimi dogadać jakiego typu to jest przesyłka, czy jest ubezpieczona i z opcją śledzenia. Pani na moje pytania odpowiada tylko tyle że przesyłka jest wysyłana za pomocą DHL, ale wiem że te tańsze przesyłki DHL z Niemiec de facto przechodzą przez Pocztę Polską i boję się że znowu gdzieś po drodze zgubią moją paczkę

Jeśli ktoś korzystał z tego sklepu to mam pytanko czy przesyłka jest z opcją śledzenia i jak długo idzie do Polski
hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.04.2008, 15:20   #2
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,438
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 13 godz 19 min 29 s
Domyślnie

Dokładnie tak było wyszła za pośrednictwem DHL a dotarła przez Pocztę Polska po wielu poszukiwaniach z mojej strony..... całość trwała około 2 tygodni.
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.04.2008, 15:22   #3
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chomik Zobacz post
Dokładnie tak było wyszła za pośrednictwem DHL a dotarła przez Pocztę Polska po wielu poszukiwaniach z mojej strony..... całość trwała około 2 tygodni.
O k..wa to je pierniczę już dwie przesyłki straciłem w ten sposób, więc nie ma mowy żebym trzeci raz zaryzykował. A na czym polegały Twoje poszukiwania ? Rozumiem że nie miałeś żadnego numeru przesyłki ?
hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.04.2008, 15:30   #4
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,438
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 13 godz 19 min 29 s
Domyślnie

Miałem oryginał listu przewozowego, bo przy mnie w Berlinie był wypisany kurtka dojechała do Berlina 2 dni po tym jak wyjechałem.... i wtedy wyszła od nich.
Znaczy jest jedna sprawa, może uda Ci się ich namówić na opcję wysyłki w pełni DHL (i to DHL będzie ją po Polsce rozwoził) bo oni mogą zaznaczyć droższą opcję na liście, mi wysłali tą tańszą pewnie dlatego, że nic nie płaciłem....
A numer listy nie wiele znaczy szukałem przez jakieś centrale poczty w których nikt nie wiedział, że rozprowadzają przesyłki DHL ... jak już znalazłem miejsce gdzie jednak je rozprowadzają to później musiałem znaleźć numer na jakim paczka jeździ po Polsce, bo to nie numer niemiecki i takie tam... Jako, że w temacie przesyłek w miarę się orientuje (pracowałem 6 lat w Stolica/UPS) to chyba tylko dlatego nie dałem się zbyć półsłówkami albo wykorzystywałem tricki w celu zdobycia informacji podając się za pracownika PP....
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.04.2008, 15:38   #5
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 37 s
Domyślnie

Chomik to ty mistrzem świata jesteś bo ja niestety się odbiłem od ściany i mimo wielu telefonów nic nie załatwiłem. Ale w moim przypadku to były przesyłki typu Small Packet, które wogóle nie mają żadnego numeru nadania a bez tego na poczcie spuszczali mnie na drzewo. Rozumiem że ta Twoja przesyłka jakiśtam numer miała i wystarczyło ustalic jaki został jej nadany numer w Polsce ?
hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.04.2008, 15:46   #6
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,438
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 13 godz 19 min 29 s
Domyślnie

Tia to była jak pamietam klasa Economy czy cuś.... i miała swój numer. Także pewnie tylko dlatego udało mi się cokolwiek znaleźć a sprawa była gardłowa, bo to był w końcu mój garnitur ślubny a został tydzień do terminu
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_4702_10x15.jpg (54.5 KB, 145 wyświetleń)
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.04.2008, 15:56   #7
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 37 s
Domyślnie

He he całkiem nieźle się prezentuje jako garnitur ślubny
hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.04.2008, 20:47   #8
Andrzej_Gdynia
 
Andrzej_Gdynia's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 787
Motocykl: RD03
Andrzej_Gdynia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 10 s
Domyślnie

Niezle to się prezentuje ta fajna babeczka co przypadkiem stoi przy Chomiku. Hmmm... chciała się przyjrzeć temu garniturowi? Kurcze jak tak to też taki sobie kupie...
Andrzej_Gdynia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.04.2008, 22:43   #9
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

DHL jakiś czas temu przejął od germańskiej poczty (deutche post cy cóś) wszystkie paczki, pakiety itd. W opcji najtańszej niczym się to nie różni od zwykłej poczty. Ofkoza DHL przesyła też paczki z .de jako firma kurierska.

Co do zakupu u HG to na podeślę Ci namiar znajomego który ściąga różne klamoty z louisa/HG/Polo.


Pozdr
newrom
__________________
RD07 & DRZ
newrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.04.2008, 22:53   #10
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,438
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 13 godz 19 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał newrom Zobacz post
DHL jakiś czas temu przejął od germańskiej poczty (deutche post cy cóś) wszystkie paczki, pakiety itd. W opcji najtańszej niczym się to nie różni od zwykłej poczty. Ofkoza DHL przesyła też paczki z .de jako firma kurierska.
To tylko tyle prawdy, że to DP kupiło DHL.... poprzez zakup Exela... no w każdym razie niestety paczki przechodziły jeszcze w zeszłym roku poprzez Pocztę Polską w strasznym bałaganie... może jest lepiej....
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Godny polecenia sklep z akcesoriami motocyklowymi (okolice Wa-wy lub internetowy Maurosso Wszystko dla Afrykańczyka 7 03.02.2014 12:05
sklep internetowy 24mx opinie klanol Inne tematy 5 29.12.2013 20:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.