Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.08.2020, 16:04   #1
teddy-boy
 
teddy-boy's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 1,296
Motocykl: nie mam AT jeszcze
teddy-boy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 12 godz 17 min 48 s
Domyślnie Jak Liberty Motorcycles i Touratech Polska klienta szanuje

Chciałem was trochę ponudzić i opisać jak Liberty Motorcycyles prowadzący oficjalny sklep Touratech Polska traktuje klienta.

Zapragnąłem zakupić górne gmole do GS800 ADV, bo słyszałem że warto mieć, bo lepiej to, niż kupować drogie boczki albo chłodnicę. Zapytałem na grupie gieesiarzy które najlepsze, bo producentów jest kilku. Podobno najlepsze i sprawdzone to Touratecha…

Znalazłem na allegro OFICJALNY SKLEP TOURATECH. Są i moje gmole. Klikam, płacę. Było to w piątek 7 sierpnia.
allegro_naglowek.png
allegro_parametry.png
allegro_sprzedajacy.png
Zadzwoniłem do tego sklepu wczoraj, czyli 11 sierpnia z pytaniem czy może już wysłali, bo urodził mi się wyjazd. Pan Robert stwierdził że… no szukają ich bo „dziewczyny gdzieś to rzuciły i nie mogą znaleźć”, ale da mi znać. No OK, nie ma problemu. Po jakimś czasie dzwoni i mówi „gmole są, wysyłam” i dodał coś co mnie lekko zdziwiło, w końcu kupiłem NOWE gmole w OFICJALNYM SKLEPIE - „mam nadzieję, że tam wszystko jest i nic nie braknie”. Pytam go, ale jak to, to one są nowe czy nie? - No nowe! No więc czego ma tam niby brakować? - A bo wie pan, my to przejęliśmy z Bielska i taki trochę bałagan… Zapytałem jeszcze czy jest tam w środku jakiś manual. No nie ma, ale Pan Robert wyśle na maila pdf, wysłał, jest gitara.

Dziś rano kurier puka do drzwi, co mnie bardzo ucieszyło. Znoszę więc wielki pudło do garażu, rozkładam narzędzia niczym chirurg przez transplantacją mózgu, odpalam pdf z instrukcją i… no jakoś tak czegoś brakuje. Nic tam, że pudło wygląda jakby po nim pare razy przejechali tym gieesem. To tylko pudło.
Woreczek ze śrubami byl już otwarty, nie był fabrycznie zaplombowany. Wykładam się już na pierwszym punkcie krótkiej instrukcji. Brak części :/
Rozkładam więc wszystko co mam i sprawdzam z manualem:
Całkowicie brak elementów łączenia z osłoną silnika z okienka nr 1 na obie strony.
Brak dwóch z czterech podkładek z okienka nr 3 a śruby, nakrętki i 2 podkładki są używane co widać na pierwszy rzut oka.
Całkowity brak wszystkich śrub i podkładek z okienka nr 4 na obie strony
Brak niektórych podkładek z okienka nr 5, wszystkie elementy są używane, śruby mają połamane gwinty, nie da się nawet założyć nakrętek - i tak zresztą brak łączników.
Przekładka środkowa jest, ale widać że też używana.

manual1.png
manual2.png
manual3.png
manual4.png

Oglądam jeszcze gmole dokładnie - noszą ślady po montażu. Są zwyczajnie UŻYWANE, zdjęte z jakiegoś demo z wystawy czy coś. Nawet by mnie to bardzo nie bolało, gdybym dostał cały komplet do montażu, z nieponiszczonymi śrubami. Chociaż z drugiej strony to zapłaciłem za nowe. Ech.

foto3.jpg
foto5.jpg
foto7.jpg

Dzwonię więc do Pana Roberta i opowiadam co zastałem. Przecież kupiłem nowe, no a tu takie kwiatki? To może doślijcie mi komplet montażowy, abym mógł to sklecić do kupy? - Nie mamy. Jak nie macie jak dwa komplety były w sklepie dostępne. - No nie mamy i koniec, sorki że czegoś brakuje, my nie mamy czasu sprawdzać. No ale czy Panie Robercie, ja kupiłem NOWE gmole czy używane? No NOWE. A dostałem jakie? No używane. I bez wszystkich części? - Tak.
No to co możemy z tym zrobić? - No niewiele, bo ja mogę zamówić dla pana nowe gmole w Niemczech (MYŚLAŁEM ŻE JUŻ TAKIE KUPIŁEM!) ale to będą za jakieś.2-3 tygodnie. A te może pan zwrócić. Dlaczego oszukujecie klienta? - bez komentarza.

Finalnie sklep ma mi zwrócić kasę, a ja czekam na kuriera który ma to odebrać. Mam nadzieję że zwrot dojdzie. Może uda mi się kupić je gdzie indziej, nie wiem, może inne, ale to jak dostanę.zwrot. W końcu jak mawia klasyk „to nie są tanie rzeczy”.

Zawracanie dupy, oszukiwanie klienta, wyciąganie ciężkiej kasy „bo może się uda”, chociaż nie wiem jak, bo jakbym miał sobie wystrugać brakujące elementy? Totalna zlewa - używane czy nowe, brakujące elementy, nie możemy znaleźć, nie mamy, możemy dopiero zamówić, no przecież kupił pan nowe.

Ciekawe czy niemiecki klient też jest tak obsługiwany w Touratechu? Czy oni o tym wiedzą?
Kto wpada na pomysł żeby sprzedać to jako nowe i udawać że jest OK?
Jeszcze nam trochę brakuje do poważnego traktowania klienta. Ceny zachodnie, ale traktowanie - chyba nawet nie wschodnie.

NIE MAMY PANA PŁASZCZA I CO PAN NAM ZROBI?

Ostatnio edytowane przez teddy-boy : 12.08.2020 o 17:00
teddy-boy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2020, 16:29   #2
Wojtkuuu
 
Wojtkuuu's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 160
Motocykl: Huska 701E '21
Wojtkuuu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 6 min 18 s
Domyślnie

Jak ja nie cierpię takiej bylejakości. Rynek ich zweryfikuje z takim podejściem.
Wojtkuuu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2020, 18:23   #3
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,391
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 godz 52 min 21 s
Domyślnie

Pisz skargę prosto do Touratecha i czekaj na odpowiedź.
Niemcy za dużo bardziej błahe rzeczy walą negatywy albo rozpisują się na temat sprzedawcy czy produktu.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2020, 19:17   #4
lotnik

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Lublin
Posty: 504
lotnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 2 godz 22 min 4 s
Domyślnie

Zdecydowanie pisz do centrali Touratech. Nie zostawiaj tej bylejakości bo się nigdy nie nauczą. Może być tak ze centrala szybko wyśle Ci nowe gmole a nie za 3 tyg
Szkoda ze już Zbyszek tego nie prowadzi
lotnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2020, 20:02   #5
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Współczuje...
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2020, 20:08   #6
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 15 godz 48 min 26 s
Domyślnie

Wrobelki cwierkają, ze tylko do konca roku centrala Touratech będzie znosiła lLM.

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2020, 20:16   #7
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

G.... to da, od pewnego czasu Touratech upadł i nie może powstać, od czasu jak chcieli stworzyć firmę z globalną logistyką, przestali wyrabiać się z czymkolwiek , to co się dzieje w polskim touratechu jest tego pokłosiem.

BTW do GS 800 są lepsze gmole niż TT, nie pamietam ale sw motech chyba
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2020, 20:39   #8
teddy-boy
 
teddy-boy's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 1,296
Motocykl: nie mam AT jeszcze
teddy-boy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 12 godz 17 min 48 s
Domyślnie

@Novy, ja nie znam niemieckiego, jak to przepuszczę przez translatora to wyjdzie jakas komedia :/
teddy-boy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2020, 20:47   #9
teddy-boy
 
teddy-boy's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 1,296
Motocykl: nie mam AT jeszcze
teddy-boy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 12 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Hehe, patrzcie na to.
Chyba były właściciel poznał śruby które sam poniszczył przed oddaniem wadliwych gmoli. Bardzo mi się podoba profesjonalizm sprzedawcy.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg Screenshot_20200812-194320_Messenger.jpg (252.4 KB, 35 wyświetleń)
teddy-boy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2020, 21:10   #10
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,391
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 godz 52 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał teddy-boy Zobacz post
@Novy, ja nie znam niemieckiego, jak to przepuszczę przez translatora to wyjdzie jakas komedia :/
Pisz po angielsku
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Walt Siegl Motorcycle. Da się? tyran Inne - dyskusja ogólna 6 05.09.2019 07:58
Naprawa gwarancyjna Hondy - koszmar klienta Romeo CRF 1000 L 61 04.07.2019 09:48
Zabawka Venom VMX 450 RC Motorcycle robertG7 Inne tematy 4 11.04.2012 09:04
Propozycja enduro-wyprawy Polska-Słowacja(Koszyce)-Rumunia(Bukareszt)-Ukraina(Odessa)-Lwów-Polska ok.2700km Hipolit Umawianie i propozycje wyjazdów 118 23.02.2012 22:05


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.