Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > NAT - Warsztat

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.06.2020, 22:14   #21
Kamax


Zarejestrowany: Feb 2020
Posty: 9
Motocykl: RD03
Kamax jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 godz 43 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Novy Zobacz post

PS.
Kamax - zedytuj proszę tytuł wątku, żeby w przyszłości można go było bez problemu wyszukać.
DCT zamiast dtc
Zrobione !
Kamax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2020, 09:31   #22
dziadekmaciek


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Bachorzew
Posty: 80
Motocykl: CRF1100
dziadekmaciek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 2 godz 10 min 3 s
Domyślnie

No i mnie to w środę spotkało Ok 40-50 km od domu, ok. 20:00 godzina, droga piaszczysto-szutrowa gęsto błotem przeplatana. Zatrzymałem się przed kolejną kałużą, tym razem największą, i neutral nie wchodzi Po kilku próbach wyłączyłem silnik, ale ponownie się nie włączył, na wyświetlaczu cały czas 2 bieg, i mimo, że wyświetlacz pokazywał temperaturę silnika w normie, początkowo chodził wentylator.
Bardzo szybka pomoc nadeszła z fb, za co wszystkim jeszcze raz dziękuję, bo zapewne wielu udzielających się w wątku z prośbą o poradę, jest również tutaj. Po sugestiach aby przepchnąć kawałek motura, wskoczył luz, i mogłem się kierować do domu. Z ewentualnym transportem nie byłoby łatwo, bo drogi na której byłem mapa gogole nie zna.
Po wyjechaniu z powrotem, sytuacja powtórzyła się jeszcze raz: zatrzymałem się na krzyżówce gdzie musiałem ustąpić pierwszeństwa, ruszam i czuję że jadę na jakimś wyższym biegu, a wyświetlacz pokazywał "-". Tym razem była 3. Zabieg przepchnięcia moto powtórzyłem, poczekałem 10 minut i spokojnym tempem, już bez problemów dojechałem do domu.

Wczoraj zgodnie ze wskazówkami z tego wątku rozebrałem i wyczyściłem silniczek, po nim krótką próbę dwóch okrążeń po 500 m na osiedlu. Na razie wydaje się ok, dalsze testy dzisiaj.
Dodam, że w momencie wystąpienia usterki motocykl był dość mocno oblepiony błotem. Przebieg ok. 23,5 tys. km.
dziadekmaciek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2020, 09:41   #23
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,224
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 14 godz 5 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał dziadekmaciek Zobacz post
No i mnie to w środę spotkało Ok 40-50 km od domu, ok. 20:00 godzina, droga piaszczysto-szutrowa gęsto błotem przeplatana. Zatrzymałem się przed kolejną kałużą, tym razem największą, i neutral nie wchodzi Po kilku próbach wyłączyłem silnik, ale ponownie się nie włączył, na wyświetlaczu cały czas 2 bieg, i mimo, że wyświetlacz pokazywał temperaturę silnika w normie, początkowo chodził wentylator.
Bardzo szybka pomoc nadeszła z fb, za co wszystkim jeszcze raz dziękuję, bo zapewne wielu udzielających się w wątku z prośbą o poradę, jest również tutaj. Po sugestiach aby przepchnąć kawałek motura, wskoczył luz, i mogłem się kierować do domu. Z ewentualnym transportem nie byłoby łatwo, bo drogi na której byłem mapa gogole nie zna.
Po wyjechaniu z powrotem, sytuacja powtórzyła się jeszcze raz: zatrzymałem się na krzyżówce gdzie musiałem ustąpić pierwszeństwa, ruszam i czuję że jadę na jakimś wyższym biegu, a wyświetlacz pokazywał "-". Tym razem była 3. Zabieg przepchnięcia moto powtórzyłem, poczekałem 10 minut i spokojnym tempem, już bez problemów dojechałem do domu.

Wczoraj zgodnie ze wskazówkami z tego wątku rozebrałem i wyczyściłem silniczek, po nim krótką próbę dwóch okrążeń po 500 m na osiedlu. Na razie wydaje się ok, dalsze testy dzisiaj.
Dodam, że w momencie wystąpienia usterki motocykl był dość mocno oblepiony błotem. Przebieg ok. 23,5 tys. km.
To że był błotem oblepiony nie ma wpływu. Przy takim przebiegu proponuję udać się do kogoś kto wykasuje błędy ( np. serwis ) , na bank będzie siedział tymczasowy błąd.
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2020, 10:17   #24
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Czyli bukowski miał rację. Ryzyko potencjalnej awarii jak widać większe niż w manualu i nie takie sporadyczne.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2020, 10:23   #25
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Czyli wychodzi ze po +-20k nalezy sie serwis zapobiegawczy rzeczonego silnika...
Zadam pytanie retoryczne - ciekawe czy w czasie przegladow gwarancyjnych mechanik tam zaglada ?
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2020, 12:51   #26
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,224
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 14 godz 5 min 0
Domyślnie

Ja pierwsza blokadę miałem przy 1000 km wiec nie do końca to zasyfienie. Fakt ze pomogło 20 cm do przodu przepchać. Błąd został. Serwis skasował i do 57000 nie bylo problemów. Przy 57000 juz bylo do dupy ale i tak udało mi się 2 wbić i tak dojechać do serwisu 38 km :-)

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2020, 14:08   #27
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Teraz starczy śrubokręt i kawałek papieru ściernego
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2020, 15:08   #28
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,224
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 14 godz 5 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał radiolog Zobacz post
Teraz starczy śrubokręt i kawałek papieru ściernego
Prawda, że to prostsze niż zapasowa pompa
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2020, 17:16   #29
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Ale zeby DCT sie wywalilo juz po 1000 km to wyjatkowy pech. Ale coz, Hondzie tez sie zdarza. Byly tu na forum osoby z powaznymi awariami w calkiem nowych afrykach. Przyznac trzeba ze nieliczne, chociaz to male pocieszenie po tym jak sie trafi do tej "elitarnej grupy".
Jesli problemy z DCT rozwiazuje rzeczony papier scierny to imho dramatu nie ma - trzeba to sobie wpisac w "okresowe czynnosci serwisowe".
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2020, 18:54   #30
Lolex

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Łomianki
Posty: 389
Motocykl: tymczasem przerwa
Przebieg: stały
Lolex jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 19 godz 29 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Czyli bukowski miał rację. Ryzyko potencjalnej awarii jak widać większe niż w manualu i nie takie sporadyczne.
Przyczepię się, ale pół żartem: jak się zepsuje manual to też da się go naprawić za pomocą śrubokręta i papieru ściernego...?

U mnie 30 tys. km i nic się nie chce zepsuć. Moto jeżdżone "normalnie", bez męczenia w ciężkim terenie i pałowania na autobanach. Ale za to regularnie (czyli prawie codziennie)... może tu jest klucz do większej niezawodności
Lolex jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
naprawa silniczka dct , silniczek dct

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zmienianie biegów w butach off road/cross maher Inne tematy 39 11.03.2022 22:39
Skrzynia biegów. mazurrd07 Silnik, sprzęgło, skrzynia 0 20.01.2017 22:34
skrzynia biegów gubalar Inne tematy 18 31.08.2011 11:18
Dwignia biegów hero Silnik, sprzęgło, skrzynia 4 24.08.2008 01:59


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.