Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 02.05.2012, 11:24   #1
pawelsitek
 
pawelsitek's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 191
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
pawelsitek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 15 godz 33 min 41 s
Domyślnie Afri vs. 1150GS - w praktyce

Witam wszystkich.

Jakoś tak z boku patrzyłem jak psoiadacze Afryk świnią na BMW, a posiadacze BMW świnią na Afri.

Oczywiscie wiekszosc afrykanerów nie jechała na bmw i wzajemnie, wiekszosc bmkarzy nie jeździła afri.

Postanowiłem zrobić mały test na obu motocyklach w kopnym piachu.
W tym celu wykorzystałem:
Swojego BMW 1150GS na zawieszeniu Ohlins z wersji Adventure, opona przód Mitas E10(zjechana), tył szosowa Shinko Enduro (nowa).


Drugi sprzęt to Afri kolegi Marcina z mojej wioski. Opony TKC 80 nowe!
Tak się to prezentuje:


Przyszedł test na krótkim odcinku kopnego piachu wzbogaconego o koleiny wyryte przez terenówki.

Siadam na GSa, na stojąco, gaz, dupa w tył... moto szło jak przecinak i nawet dało sie manewrować.

Siadam na Afri... jade jade, wyrzuciło mnie na bok na koleinie z piachu, gleba. Wstaje, próbuje znowu, kolejny raz koleina w piachu i złamało kierownice, gleba. Niby dobre opony, duzo gazu a mimo to rzuca przodem jak głupie.

Wsiadłem potem znowu na GSa, przejechałem.. nosz kurde, lepiej!!!! Mimo kiepskich opon, lepiej! Z tego co zauważyłem Afri próbuje "nadążyć" za koleiną a GS idzie jak przecinak i toruje sobie swoją koleinę zostawiając za sobą rów melioracyjny (bez żartów) - zawieszenie wahaczone pokazało swoją przewagę a moc i moment obrotowy z łatwością przepychają krowe przez piach.

Cieżar motocykli był jednakowy, standard afri i odchudzony GS. Z początku myślałem że Afryką pofrune po piachu ale okazało się że leżałem co 10 metrów...

Wniosek jest taki: po mojej jeździe stwierdzam że 1150GS na zawieszeniu Ohlins lepiej dziduje po piachu jak Afri. Jadąc po lesie nie zauważam dobijania zawieszenia, pięknie pokonuje nierówności a wszystkie gadki że zawieszenie w BMW dyskwalifikuje go w terenie chowam między buty. GSa nie jest w stanie wyprowadzić z równowagi żadna górka piachu, kupa błota - po prostu jedzie swoim torem i taranuje wszystko... a Afri - coż, jest wrażliwa na nierówności i mimo bardziej odpowiedniego przedniego zawieszenia rzuca przodem. Może amortyzator skrętu by poprawił sytuację.

Jeszcze foto godnych siebie przeciwników:




Cóż, potwierdziłem tylko słuszność mojego wyboru 1150GS jako maszynę na wyprawy przez Azję.

Kolejny fakt - wczoraj położyłem swojego GSa kilka razy i co Nic...
Połozyłem Afri 2 razy - pękła owiewka przy samym napisie Africa Twin.
pawelsitek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
h4 w afri many Układ elektryczny i zapłonowy 17 01.03.2010 23:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.