Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Forumowy Mechanik

Forumowy Mechanik Poradniki ludzi doświadczonych w dziele nie gębie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.05.2013, 02:08   #261
magicl
 
magicl's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Kerry :-)) Ireland
Posty: 487
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61.000
magicl jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 20 godz 37 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szparag Zobacz post
Wejdzie, można też kupić ze starej japoni, było tego sporo w latach 80-tych.
Tylko po co ?
Pozdr
A wiesz, takie moje zboczenie. Inni przyczepiaja naklejki a ja czasem lubie cos zmotac. Pzdr.
magicl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.05.2013, 08:58   #262
jaro
 
jaro's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Dabrowa G.
Posty: 690
Motocykl: RD07a DRZ 400E
jaro jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 9 godz 51 min 22 s
Domyślnie

Cześć fajnie że wróciłeś
Mam taki problem z XT 600:
Jak jadę spokojnie na niewielkich obrotach to czuć tak jakby coś go hamowało,dusiło kojarzy mi się to ze zbyt małą ilością paliwa jak dam więcej gazu motorek zbiera się i problem znika.
jaro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.05.2013, 09:18   #263
Mech&Ścioła
 
Mech&Ścioła's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 275
Mech&Ścioła jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 23 godz 4 min 34 s
Domyślnie

Wytoczyłem moto z garażu, po kilku dniach postoju i miałem już ruszać. Kluczyk przekręcony, odpalam i ... nic. Po prostu nic. Kontrolki się świecą, czerwony przycisk sprawdzam w te i we wte, światła są, kierunki też, trąbka, nóżka nie jest rozłożona, zresztą motocykl na biegu jałowym, a moto milczy. Nic nie kręci. Odpaliłem na pych. Potem kilka razy gasiłem i włączałem motocykl bez żadnych problemów. O co chodzi?
Mech&Ścioła jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.05.2013, 17:37   #264
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,125
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 35 min 57 s
Domyślnie

obstawiam szczotki w rozruszniku
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.05.2013, 19:36   #265
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,550
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 3 min 15 s
Domyślnie

U mnie było po dwóch dniach w deszczu. Przepłukałem electric cleanerem tam gdzie czerwony pstryk i wszystko wróciło do normy.
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.05.2013, 22:00   #266
0gruby0


Zarejestrowany: Mar 2010
Posty: 15
Motocykl: RD04
0gruby0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 22 godz 27 min 20 s
Domyślnie

I co się dzieje się? Akumulator po zimie stracił kwas całkowicie, pewnie jeszcze przed zimą, wcześniej wszystko było ok. Zalałem wodą, wszystkie cele były puste, naładowałem i o dziwo trzymał prąda. Po małej przejażdżce wywróciłem moto i prąd zginął. Odpaliłem od wozu, ale do domu nie dojechałem (przy wyłączonych światłach przerywał a po zapaleniu świateł pracował normalnie - pewnie zwara w aku). Zaczął przerywać i zagasiłem maszynu. Wynik. Popalone parę żarówek. Akumulator kupiłem nowy, przestał działać obrotomierz (czy ma on jakiś bezpiecznik czy się zjarał?) ale nie mogę maszyny rozpędzić powyżej 80 km bo zaczyna przerywać. Co mogłem jeszcze zjarać? Moduł zapłonowy ma coś wspólnego z obrotami? Regulator dwa lata temu wymieniałem na nowy (czy mógł się zjarać) Przed przejażdżką sprawdzałem ładowanie i było ok. Jutro sprawdzę jeszcze raz.
Gdzie szukać? Chyba nie byłem aż takim idiotą, aby przy okazji wymiany aku wsadzić odwrotnie nowy filtr paliwa? Nie wierzę. Jutro sprawdzę. Gdzie szukać przyczyny? Co rozebrać? Jaki kabel wyrwać?
Pozdrawiam. A jeździć się chce ....

motong rd04 rok 90, po odpaleniu od wozu przejchałem około 15 km jedynie i zaczął przerywać.

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 11.05.2013 o 08:39
0gruby0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2013, 10:34   #267
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

Akumulator zalałeś wodą, skoro więc już stracił możliwość ładowania to mogłeś uj***ć regulator i popalić jeszcze kilka rzeczy, tymbardziej że jak rozumiem jeździłeś tak trochę a jest teraz ciepło. Bo wszystko wskazuje na elektrykę. Podmień akumulator na sprawny i naładowany i sprawdź jakie są zniszczenia. Sprawdzanie moto na uszkodzonym / niesprawnym / zwalonym akumulatorze nie ma sensu. Jeśli chodzi o przerywanie pow. 80 kmh to może mieć to związek ze wszystkim po kolei - u ciebie problem zaczął się od elektryki. A przy niższych prędkościach ale wysokich obrotach nie przerywał?

Ps. regulator musi gdzieś oddawać prąd - do sprawnego akumulatora na przykład. Inaczej masz nadmiar prundu w układzie i zaczyna się zabawa pt. "co spalimy najpierw".

Ostatnio edytowane przez Evvil : 11.05.2013 o 22:01
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2013, 12:42   #268
0gruby0


Zarejestrowany: Mar 2010
Posty: 15
Motocykl: RD04
0gruby0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 22 godz 27 min 20 s
Exclamation

Akumulator wstawilem nowy, wszystkie swiatla sa, ladowanie ze swiatlami 13,6 a na wyzszych obrotach 14,5 czyli regulator raczej sprawny. Paliwko dochodzi, musze jeszcze sprawdzic swiece moze ktoras nie robi? Na wolnych obrotach pracuje wydaje sie normal a na wyzszych przerywa.A moze zjaralo ktoras z cewek? Nie dziala tylko obrotomierz. Co z nim moglo sie stac? Jak go uruchomic? Bede badal i badal pytania pozostawiam bez odpowiedzi
0gruby0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2013, 14:47   #269
slafo
Are we truly alone? The Truth is Out There
 
slafo's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Urzut
Posty: 661
Motocykl: obecnie brak
slafo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 1 godz 2 min 6 s
Domyślnie

Wyjmij obrotomierz. Musisz go od spodu delikatnie porozginać, tak by nie porozrywać obudowy. Delikatnie zdejmij plastik trzymający płytkę drukowaną. Ma dwa zaczepy. Jak już ją wyjmiesz to sprawdź czy się nie spalił rezystor. Jeśli dobrze pamiętam, jest w lewym dolnym rogu. Będziesz to widział od razu. Czarne lub ciemno brązowe przebarwienie płytki od temperatury. Jeśli to on, to zakup za złotówkę, lutownica i wymiana.

U mnie tak było, wymieniłem i wszystko działa.

Jeśli to nie to, pozostaje go nie składać, złożyć tymczasowo do kupy, ładnie zapakować i wysłać na naprawę do R2D2.

pozdrawiam
slafo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2013, 21:55   #270
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 0gruby0 Zobacz post
Akumulator wstawilem nowy, wszystkie swiatla sa, ladowanie ze swiatlami 13,6 a na wyzszych obrotach 14,5 czyli regulator raczej sprawny. Paliwko dochodzi, musze jeszcze sprawdzic swiece moze ktoras nie robi? Na wolnych obrotach pracuje wydaje sie normal a na wyzszych przerywa.A moze zjaralo ktoras z cewek? Nie dziala tylko obrotomierz. Co z nim moglo sie stac? Jak go uruchomic? Bede badal i badal pytania pozostawiam bez odpowiedzi
A świece masz w jakim kolorze?

Cytat:
Na wolnych obrotach pracuje wydaje sie normal a na wyzszych przerywa
Jak rozumiem na luzie to sprawdzałeś?
Kolego - a czy sprawdziłeś MASĘ wogóle? Odkręć, przeczyść, przykręć!.

Jak nie to sugeruję z kimś zaprzyjaźnionym się zgadać i wsadzić swój moduł zapłonowy do jego motocykla - albo znajdziesz powód albo uspokoisz nerwa że to moduł. W odwrotną stronę (sprawny moduł do swojego motocykla) odradzam bo możesz stracić kolegę

Ostatnio edytowane przez Evvil : 11.05.2013 o 22:11
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moskity, robale i inne... jak się chronić (poradnik) chomik Przygotowania do wyjazdów 20 10.03.2013 18:10
Woda - jak pić, aby się dobrze napić (poradnik) chomik Przygotowania do wyjazdów 33 25.02.2013 00:59
Poradnik: Jak przetrwać na pustyni Elwood Kwestie różne, ale podróżne. 10 05.06.2011 23:07


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.