Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.07.2022, 16:15   #111
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Dobrze, że wrociliście cali i zdrowi. Mam podobne spostrzeżenia... czułem się jak UFO.
Wszycy mnie oglądali... po 4 dniach miałem już dosyć tych selfie i tłumaczenia ile kosztował motocykl i ile zarabiam. Ludzie są aż za przyjażni. Czasem lubię pobyć sam i zniknąć w tłumie. Niestety w Iranie to mało prawdopodobne.
Ja jechałem w kwietniu i w Turcji bardzo zmarzłem. Żałuję, że nie zabrałem maski na twarz zeby ochronić ją przed zimnem i słońcem. Krem nivea bardzo wskazany.

Malamu .. ile kosztowało paliwo w Iranie w czerwcu ?
Ile zrobiliście km po Iranie ?
Jak długo zajął Wam dojazd do Iranu?
Jak długo byliście w samym Iranie ?

Ja zrobiłem 13 tyś przez 24 dni ... a Wy 15 przez 40dni.... więc mieliście stosunkowo mniejszą intensywność ..co jest na plus.
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2022, 14:50   #112
Zielak


Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Warszawa
Posty: 2
Motocykl: -
Zielak jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 36 min 56 s
Domyślnie

Super temat, też się niedługo wybieram

Mam dwa pytania:
- Chalus Road była zamknięta dla motocykli tylko w czasie świąt czy w ogóle jest zamknięta?
- gdzie ogarneliście ubezpieczenia - mam tu na myśli zarówno to do Iranu, które jest wymagane do wizy (myślałem o 1st Quest, ale jest max na 30 dni i muszę z góry podać daty) jak i generalnie jakieś może ubezpieczenie na wyprawę. Ciężko znaleźć coś co pokrywa jazdę motocyklem i nie kosztuje milion
Zielak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2022, 21:36   #113
Emsi
MC. Wcześniej Ypsi
 
Emsi's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Zabrze
Posty: 1,332
Motocykl: RD07b HRC
Emsi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 11 godz 10 min 48 s
Domyślnie

Cześć Zielak

Skrobnij coś w Powitalni

Taka tradycja Naszego forum .

Pozdrawiam
__________________
Jak chcesz, to uciekaj................ Radzimy zostać!...
Emsi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2022, 22:25   #114
Dredd

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 287
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dredd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 15 godz 49 min 49 s
Domyślnie

Dzięki za przydatne informacje - na pewno przydadzą się wybierającym się do tego pięknego kraju, a pewnie i ciekawi świata chętnie poczytają.

Cytat:
Napisał Malamu Zobacz post
Dredd, relacji nie będzie, nie umiem pisać tak ładnie i ciekawie jak poniektórzy o swoich wyprawach np Harley'em
Każdy z nas pisze inaczej i nie znaczy to, że gorzej! Oczywiście fajnie czyta się teksty niektórych, którym co i rusz czytający wypominają, że powinni książkę wydać, albo i tych, którzy już wydali, ale wiele osób lubi także inny styl.
Wiele przyjemności czerpałem czytając relacje pisane krótkim, żołnierskim stylem. Nieraz fanie też obejrzeć zdjęcia okraszone kilkoma zdaniami komentarza.
Ty byłaś na naprawdę ciekawym wyjeździe, więc będzie Ci łatwiej
Pisanie relacji (jak kto umie) należy do tradycji forum i warto podjąć trud!
Spotkasz się na pewno z dobrym przyjęciem!
Ja trzymam kciuki!
Dredd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2022, 10:31   #115
CeloFan
 
CeloFan's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 588
Motocykl: brak
Galeria: Zdjęcia
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 37 min 20 s
Domyślnie



Cytat:
Napisał Malamu Zobacz post
Dredd, relacji nie będzie, nie umiem pisać tak ładnie i ciekawie jak
poniektórzy o swoich wyprawach np Harley'em
Malamu, zawsze uważałem, że rdzeniem tego Forum nie są motocykle, tylko historie ludzi, którzy nimi jeżdżą. Niezależnie od użytych słów i jakości zdjęć, to co się wypisuje w dziale o wyjazdach, jest inspirujące. Założę się, że niejedna, czy niejeden, zaczął jeździć dalej niż do sklepu za sprawą opisów i porad. Ja też, kiedy się tu zarejestrowałem, czytałem wszystko z otwartą gębą, niezależnie od "stylu".
Na pewno każdy czerpie wiedzę z doświadczenia tych, co byli w interesujących miejscach. Nie pozbawiaj nas swojego doświadczenia, tylko dlatego, że ktoś coś niby lepiej, czy coś. To wymówka. Wiem, że chętniej pobieramy wskazówki, niż dzielimy się doświadczeniem, ale trochę oddać trzeba, jeśli się wzięło. Nie chodzi więc o styl, tylko o spłatę czegoś w rodzaju "długu"
Każda nienapisana relacja zuboża to Forum. Bądź że hojny i opisz swoje doświadczenia i przemyślenia. Każdy, kto tam był, chce być, albo i nie chce, będzie znał Twój punkt widzenia.
CF
__________________
Pełne zadowolenie składa się z małych uciech rozłożonych w czasie.
https://www.facebook.com/CFact1/
CeloFan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2022, 16:49   #116
Malamu


Zarejestrowany: Mar 2022
Posty: 18
Motocykl: RD03
Malamu jest na dystyngowanej drodze
Online: 18 godz 3 min 39 s
Domyślnie

Dzisiaj zamknęliśmy karnet CPD. Gdyby ktoś był z Gdańska, to zrobiliśmy to w Urzędzie Celnym w Gdańsku na ul. Opłotki 1, I piętro, pokój nr 414. Nie obyło się bez telefonu do Pani z PZM, która musiała wyjaśnić celnikom co i jak. Szlak został przetarty.

Syncronizator:
Faktycznie, przypomniałeś mi, że były jeszcze te pytania o cenę motocykla. Mnie to jeszcze kobiety pytały o wiek i czy jesteśmy małżeństwem i ile mamy dzieci...
Nie wiem po ile była benzyna, jakoś nigdy tego nie wiem bo wychodzę z założenie, że po ile by nie była to muszę tankować i jechać dalej
Do Iranu jechaliśmy dwa tygodnie bo w planach było też pokręcenie się po Turcji. Zresztą, cała wschodnia Turcja jest przepiękna, warta zobaczenia a ludzie tak samo sympatyczni jak w Iranie, no i ten niepowtarzalny smak bezpłatnych herbatek na stacjach benzynowych. Właśnie siedzę w domu i próbuję odtworzyć nieodtwarzalny smak „czaju”.
W samym Iranie zeszło nam około 20 dni i przypuszczam, że zrobiliśmy koło 5 tyś km.
Dzięki za info w temacie kosztów Strachowki w Armenii. Na granicy chcieli od nas 10 tyś dram za 10 dni i nie dało się negocjować. Nie pomogły argumenty, że Syncronizator jechał tędy miesiąc temu i płacił jakoś inaczej Ostatecznie kupiliśmy za 4000 dram w pierwszym mieście a dokładnie tutaj: 38°54'09.1"N 46°14'45.2"E Może komuś przyda się namiar.
Jeśli nie będziesz pisał relacji, tak jak "żąda" Dredd i CeloFan, to napisz tutaj w kilku słowach którędy Ty jechałeś bom bardzo ciekawa

Zielak:
Droga Chalus Roda była zamknięta przez 4 dni tylko dla motocykli. Podobno gigantyczny ruch i niebezpiecznie dla motocykli
Ubezpieczenie mieliśmy zwykłe turystyczne kupione w Warcie na 40 dni
AC - odpuściliśmy bo to, które obejmowało Iran było kosmicznie drogie

Dredd, CeloFan:
Jeśli Syncronizator zacznie pisać swoją relację to mogę tam robić w chórkach, jeśli się oczywiście zgodzi
Malamu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2022, 15:58   #117
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Powoli się pisze .... na razie jestem na etapie wyjazdu z garażu
Jakoś nie mam do tego veny. Za ciepło jest
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
zakaz gps-u w egipcie szynszyll Kwestie różne, ale podróżne. 2 07.08.2012 08:10
Wiza dwukrotnego wjazdu do Rosji na 3 m-ce pborus Przygotowania do wyjazdów 18 15.02.2010 19:55
Drgania powyżej 5000 mad_leaf Rama, zawieszenia, napęd 2 28.03.2009 23:32
Zakaz wwozu żywności do Chorwacji od 1 czerwca! don_Pedro Przygotowania do wyjazdów 14 24.06.2008 13:43
Filtr paliwa powyżej pompki Zazigi Uklad paliwowy i wydechowy 8 17.06.2008 19:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.